Squad Leader

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Squad Leader

Post autor: Sandking »

Dziś przez przypadek trafiłem na polską okładkę Squad Leader w internecie, ale nic więcej nie mogłem znaleźć. Na okładce jest napisane, że wydawcą jest Arsenał, a na BGG Wydawnictwo Gołębiewski. Oba wydawnictwa jako planszówkowe w sieci jakoś nie istnieją. Czy ktokolwiek wie coś na ten temat więcej?

[a i jeszcze w 2006 ta wersja gry brała udział w rankingu Gildii]
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Squad Leader

Post autor: Witold Janik »

Piaskowy królu, to było z 10 lat temu... Miałem, zagrałem kilka razy, pożyczyłem, nie wróciło :(
Wydawnictwo Gołębiewski... Gołębiewski sprowadzał zachodnie strategie w latach 90., wydał też Ścieżki Chały ;) (mam do dzisiaj). Generalnie duże ambicje ale nie wiem czy za mały rynek i zły czas, czy brak zapału i konsekwencji w działaniu (choć są osoby które mają wiedzę jak było naprawdę).

Na dzisiejsze czasy chyba lepiej spróbować Combat Commandera, ew. Conflict of Heroes (które mi nie podeszło, ale to nie miejsce na dyskusję nt wyższości świat Bożego Narodzenia nad Wielkej Nocy ;) )
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Squad Leader

Post autor: Sandking »

Jedna sprawa co lepsze, a co gorsze. Mnie bardziej zastanawiało jak przy tak małym rynku gra, która mimo wszystko chyba nie jest jakimś małym gowienkiem została wydana w Polsce i słuch o niej zaginął.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Squad Leader

Post autor: ozy »

Sandking pisze:Mnie bardziej zastanawiało jak przy tak małym rynku gra, która mimo wszystko chyba nie jest jakimś małym gowienkiem została wydana w Polsce i słuch o niej zaginął.
No właśnie - słuch zaginął. Rynek polskich gier wojennych nie jest za duży, szczególnie dla gier pokroju SL, który zbyt łatwy w odbiorze nie jest, a i przesadnym pięknem nie grzeszy. Swego czasu sporo w niego grałem, w sumie to pierwsza moja gra taktyczna. Teraz leży gdzieś na półce i się kurzy, a nie mam serca by wystawić go na allegro. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ