Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: vegathedog »

Przebrnąłem przez zasady i dla mnie wygląda to bardzo ciekawie.Grę planowałem zakupić i po przeczytaniu zasad podoba mi się jeszcze bardziej.Zasady wydają się skomplikowane, lecz myślę,że po kilku partiach będą proste jak słońce. Podoba mi się rozwiązanie ataku wrogów i dodatkowe zastosowanie kart jako "shadow effect".Fajna jest też powolna budowa puli surowców.Trochę mi się to nie podobało,że w WH:I już w 3 turze można było wykładać najsilniejsze karty w decku. Tu bardziej to przypomina CoC, gdyż trzeba jeszcze do wyłożenia karty zrobić "resource match".Trzeba się zatem dobrze zastanowić zanim coś się wyłoży na stół,gdyż nowe karty na rękę wpadają jeszcze wolniej niż w CoC. W WH:I czasami zagrywa się karty idąc na ilość. Oczywiście może nie ma co tych gier porównywać ze sobą,lecz są to jednak jak by nie było LCG i gdzieś tam czuć podobieństwo mechanik i rozwiązań.

Wydaje mi się,że partie mogą być epickie i przynosić wiele frajdy, gdy ostatkiem tchu osiągniemy cel.Najbardziej martwi mnie wykonywanie akcji pomiędzy fazami.Nie widzę tu większych emocji,gdyż nie będziemy w stanie zaskoczyć przeciwnika, jak to można zrobić na ten przykład, wykładając podstępnie taktykę w WH:I, czy też rzucając jakiś czar w CoC rujnując plan przeciwnika. Tutaj przeciwnik sterowany jest mechaniką i nic go nie zaskoczy.;)
Trochę mało też kart w 4 deckach podstawowych i tak jak się spodziewałem - bez dojonka się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Ja wczoraj przejrzałem zasady , i ciekawi mnie jakie dokładnie będą zasady na turniejach.
Bo na razie wydają mi się one troszku dziwne .
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Filippos »

Mustafa pisze:Ja wczoraj przejrzałem zasady , i ciekawi mnie jakie dokładnie będą zasady na turniejach.
Bo na razie wydają mi się one troszku dziwne .
Turnieje w grę kooperacyjną? :shock: Kto bardziej ogra grę? :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Filippos pisze:
Mustafa pisze:Ja wczoraj przejrzałem zasady , i ciekawi mnie jakie dokładnie będą zasady na turniejach.
Bo na razie wydają mi się one troszku dziwne .
Turnieje w grę kooperacyjną? :shock: Kto bardziej ogra grę? :wink:

No w tym sęk turniej, na każdym turnieju ma się przychodzić parami za rączkę potem wybiera się scenariusz i gra jeden z trzech poziomów trudności ( Basic , Expert, Nightmare ) po każdym scenariuszu notuje się punkty zwycięstwa według określonego schematu , kto ma najmiej po scenariuszu wygrywa ( tzn drużyna wygrywa ) :D i to się notuje na karteczkach od FFG , I tu mogą być problemy z oszukiwaniem, naciąganiem , mataczeniem i kręceniem itp. bo np jeden punkt może dać zwycięstwo w turnieju lub przegraną , a ludzie będą oszukiwać żeby wygrać ogórka lub kapustę.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Z tymi turniejami nie powinno być tak wiele problemów.
Krótkie zasady:
1. Gracze grają wersję solo.
2. Każdy gracz przygotowuje swoją drużynę i talię oraz dodatkowo układa talię ENCOUNTER.
3. Uczestnicy kojarzeni są w pary i w ramach dwumeczu każdy z nich rozgrywa jedną partyjkę solo z talią ENCOUNTER przeciwnika. Jeden gracz gra, drugi czuwa nad poprawnością rozgrywki.
4. Komu pójdzie lepiej ten idzie dalej do następnej rundy i tak do finału.
5. Teoretycznie w każdej rundzie może być do rozegrania inna przygoda.

Oczywiście na początku trzeba by podać jakie przygody są do rozegrania na turnieju no i pewnie narzucić jakieś ograniczenia co do ilości i rodzaju kart jakie mogą się znaleźć w talii ENCOUNTER.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Wallenstein pisze:Z tymi turniejami nie powinno być tak wiele problemów.
Krótkie zasady:
1. Gracze grają wersję solo.
2. Każdy gracz przygotowuje swoją drużynę i talię oraz dodatkowo układa talię ENCOUNTER.
3. Uczestnicy kojarzeni są w pary i w ramach dwumeczu każdy z nich rozgrywa jedną partyjkę solo z talią ENCOUNTER przeciwnika. Jeden gracz gra, drugi czuwa nad poprawnością rozgrywki.
4. Komu pójdzie lepiej ten idzie dalej do następnej rundy i tak do finału.
5. Teoretycznie w każdej rundzie może być do rozegrania inna przygoda.

Oczywiście na początku trzeba by podać jakie przygody są do rozegrania na turnieju no i pewnie narzucić jakieś ograniczenia co do ilości i rodzaju kart jakie mogą się znaleźć w talii ENCOUNTER.

Trochę upierdliwe dla graczy, którzy patrzą komuś na ręce myślę, że to nie przejdzie już lepiej żrobić,że przy stole siada 2 graczy i każdy gra solo , tury są rozgrywane na przemiennie podaczas gdy jeden robi swoją ture drugi go sprawdza , potem na odwrót przyspieszy to rozgrywkę oraz kontrol nad oszustami :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Racja, czyli to samo, ale mniej bezczynnego siedzenia i gapienia się. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: vegathedog »

Też się zastanawiałem jak będzie wyglądało rozgrywanie turniejów i też jakoś tego nie widzę.Bez sensu grać solo w turnieju, gdy druga osoba się gapi i nudzi.
Jakoś nie widzę tej gry w turniejach. Znaczy się widzę, lecz w przypadku gdy założymy,że nikt nie będzie oszukiwał i zdecydowanie parami, gdyż tak będzie ciekawiej.

Chyba...,że będą tworzone na turniejach grupy np po 4 osoby i każdy z każdym będzie rozgrywał wspólne partie. Zwycięzcą grupy będzie śmiałek zdobywający najwięcej punktów (znaczy najmniej).Najlepiej jeszcze,żeby partie były rozgrywane równocześnie a wyniki partii sumowane przez sędziego po zakończeniu wszystkich partii tak, by gracze nie znali wyników poszczególnych partii by nie ustawiać wyników podkładając się w jakiejś partii itd.

Nie jestem jednak pewien takiego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Nie musi być wariant solo. Może być przecież 2x2 z zsadami jak powyżej. Najpierw jedna dwójka rozgrywa swoją turę z naszym encounter deckiem a my patrzymy, a później zamiana. Nie odbiega to w sumie od zadnej gry, bo to zwykłe I GO YOU GO.

Granie w losowych składach (każdy sobie) raczej odpada, bo wtedy nie ma kooperacji (lub jest bardzo ograniczona) a ciężko pewnie będzie wyodrębnić wynik indywidualny dla każdego gracza.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Wallenstein pisze:
Granie w losowych składach (każdy sobie) raczej odpada, bo wtedy nie ma kooperacji (lub jest bardzo ograniczona) a ciężko pewnie będzie wyodrębnić wynik indywidualny dla każdego gracza.
Problem nie jes z kooperacją, ale z tym że nie może być dwóch tych samych bohaterów u obu współpracujących graczy , przez co gracze składający talie na Gandalfie będę w głębokiej d*pie, bo będę musieli wybierać inną postać.

Więc albo solo , opis jak wyżej.
Albo drużynowo + 4 osoby przy stole i wzajemna kontrola pomiędzy dwoma drużynami .
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Gandalf nie jest bohaterem tylko sprzymierzeńcem, więc mogłoby być: kto pierwszy ten lepszy. Poza tym jest tylko na jedną turę. Nie byłby problemem
Zasady co do wyboru tych samych bohaterów też są, ale kończą się losowaniem, czyli za duży czynnk losowy by opierać na tym turniej.

Więc jak na grę kooperacyjną przystało - tylko drużyny (od 1 do 4 osób).
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Wallenstein pisze:Gandalf nie jest bohaterem tylko sprzymierzeńcem, więc mogłoby być: kto pierwszy ten lepszy. Poza tym jest tylko na jedną turę. Nie byłby problemem
Zasady co do wyboru tych samych bohaterów też są, ale kończą się losowaniem, czyli za duży czynnk losowy by opierać na tym turniej.

Więc jak na grę kooperacyjną przystało - tylko drużyny (od 1 do 4 osób).

Gandi był tylko przykładem może być dowolny inny Hero
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
hewer
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:57

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: hewer »

Gra jeszcze nie wydana, a już wyszła zapowiedź drugiego rozszerzenia. Podobnie jak przy WH:I, FFG umie podkręcać atmosferę :D http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=2062.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: SeeM »

Dodatki będą co miesiąc, więc zapowiadają w dobrym momencie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Atamán »

A tutaj zapowiedź trzeciego dodatku (zestawu przygodowego):
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=2151

Zainteresowałem się tą grą. Co prawda do tej pory starałem się unikać kolekcjonerskich karcianek, ale zaintrygował mnie jeden post na forum ffg
A friend of mine who is a huge Magic player has described the LCG model as "being less about who can buy the best deck as who can build the best deck."
- czyli, że niby LCG pozwala bawić się w układanie talii, ale bez polowania na konkretne karty (bo są one łatwo dostępne). Ponadto w obecnych dodatkach każda karta jest dostarczana w 3 egzemplarzach, czyli tylu ilu maks można dołożyć do jednej talii. To mi się podoba.

Czytając wypowiedzi dotyczące Warhammera Inwazji zauważyłem, że niektórzy gracze starali się traktować zestaw startowy jako samodzielną grę albo przez dokupienie kilku dodatków rozwijać kilka talii równolegle, by móc pograć ze znajomymi tak, jakby to była gra planszowa - próby te nie za bardzo się udawały, bo sporym problemem było zapewnienie dobrego balansu między frakcjami.

Kooperacyjny charakter Władcy Pierścieni - cokolwiek dziwny - rozwiązuje problem braku balansu - mogę rozwijać swoją talię, a przy okazji mieć jedną czy kilka talii dodatkowych, które będę mógł zaoferować komuś, kto będzie akurat ze mną miał ochotę pograć. Jestem coraz bliżej decyzji zakupu tej gry.
skorpion
Posty: 273
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: skorpion »

Czyżby, jak zwykle, była obsuwa. Doszły mnie informacje że premiera w Polsce będzie opóźniona. Wie ktoś coś na ten temat?
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: e.Paku »

skorpion pisze:Czyżby, jak zwykle, była obsuwa. Doszły mnie informacje że premiera w Polsce będzie opóźniona. Wie ktoś coś na ten temat?
Chodzi o zestaw startowy? Chyba nie, mój egzemplarz już na mnie ponoć czeka w sklepie, na forum Galakty też są informacje że ludzi już grają.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: khaox »

skorpion pisze:Doszły mnie informacje że premiera w Polsce będzie opóźniona
masz na myśli premierę czego?
skorpion
Posty: 273
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: skorpion »

No to wychodzi na to że tylko z Angielską wersją jest problem. Podobno jakieś opóźnienia są. W sensie opóźnienia angielskiej wersji w Polsce.

Na polska wersję z rodzimym tłumaczeniem się nie skuszę.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: GoldenDragon »

Galakta już w sobotę rozsyłała :)
Jubby
Posty: 33
Rejestracja: 07 sie 2010, 19:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Jubby »

Angielska wersja to od 2 - 4 tyg po premierze FFG
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: surmik »

I jak? Ktoś już ma jakieś wrażenia? Szczególnie interesował by mnie wariant solo? Jest grywalny?
Jubby
Posty: 33
Rejestracja: 07 sie 2010, 19:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Jubby »

Na forum FFG i Galakty SKY opisał 4 solo gry, wygląda na to że jest jak najbardziej grywalny ale ciężki z mono deckiem.
ODPOWIEDZ