Blood Bowl - komputerowo i online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Nie za bardzo wiedziałem gdzie dać takie zapytanie bo w sumie jest to gra komputerowa ale będąca po prostu przeniesieniem żywcem gry planszowej na ekrany komputerów.

Jako iż gra moim zdaniem jest bardzo udana i wyjątkowo przyjemna to założyłem temat.

Czy ktoś może pogrywa online ? Czy ktoś może chce wziąć udział w Lidze online ?

Nie ukrywam, że fajnie byłoby jakby ktoś się ujawnił

A może ktoś się zainteresuje ;)
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Deltharis »

W gruncie rzeczy gry od Games Workshop, wiążące się z kolekcjonowaniem i malowaniem figurek to nie planszówki... Chociaż fakt, w przypadku Blood Bowl bitewniak to też nie koniecznie dobre określenie ;)

A poza tym to nie - grałem jakoś raz czy dwa, nie u siebie, jak narazie brakło chęci i środków do zakupu.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: berem »

Ja mam tą grę i zapoznaję się.
Niebawem chyba zaczniemy turniej/ligę przez internet.
Tylko umawiamy się na innym planszówkowym forum.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Deltharis pisze:W gruncie rzeczy gry od Games Workshop, wiążące się z kolekcjonowaniem i malowaniem figurek to nie planszówki... Chociaż fakt, w przypadku Blood Bowl bitewniak to też nie koniecznie dobre określenie ;)

A poza tym to nie - grałem jakoś raz czy dwa, nie u siebie, jak narazie brakło chęci i środków do zakupu.
Tylko że akurat to jest planszówka zrobiona przez GWu. To, że ktoś jeśli chce to może zakupić brzydkie modele oryginalne to jest inna sprawa.

Space Hulk to też jest typowa planszówka i ma swój temat na forum. ;-)

Figurki zrobione przez Gwu tu nie mają nic do rzeczy.
Ja mam tą grę i zapoznaję się.
Niebawem chyba zaczniemy turniej/ligę przez internet.
Tylko umawiamy się na innym planszówkowym forum.
Jeśli będziecie zaczynać to może jakoś się skontaktujemy ? Chętnie nie ukrywam pograłbym z Polakami. Paru znajomych posiada grę i jeśli dodać do tego jeszcze kogoś to byłoby ciekawie.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Krwawisz »

Rozumiem, że o tym mowa ? http://www.bloodbowl-game.com/

Chciałbym wiedzieć jak wrażenia z perspektywy gracza planszówkowego, bo przymierzam się do zakupu...
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Ink »

Krwawisz pisze:Chciałbym wiedzieć jak wrażenia z perspektywy gracza planszówkowego, bo przymierzam się do zakupu...
Z perspektywy planszówkowego? No to jest planszówka, zaimplementowana 1:1. Oczywiście o ile nie dotyka się trybu arcade, którego... nie należy dotykać, bo jest beznadziejny.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Krwawisz »

No to tyle mi wystarczy :) Jutro kupuje. Mam tylko nadzieję, że mój komp ją uciągnie ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Krwawisz pisze:No to tyle mi wystarczy :) Jutro kupuje. Mam tylko nadzieję, że mój komp ją uciągnie ;)
Gra jest tolerancyjna dla komputerów starszej generacji (w tym mocno starszej)

Mój nie spełnia wymagań minimalnych a gram i bardzo sobie chwalę ;-)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Krwawisz pisze:No to tyle mi wystarczy :) Jutro kupuje. Mam tylko nadzieję, że mój komp ją uciągnie ;)
Jak nie pociągnie to tu masz alternatywę http://www.mobygames.com/game/dos/blood ... Id,327949/ :twisted:
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Krwawisz »

Edmund Czarna Szyja pisze:
Krwawisz pisze:No to tyle mi wystarczy :) Jutro kupuje. Mam tylko nadzieję, że mój komp ją uciągnie ;)
Jak nie pociągnie to tu masz alternatywę http://www.mobygames.com/game/dos/blood ... Id,327949/ :twisted:

hehe, szaleństwo :twisted:
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: profes79 »

Co prawda temat zeszłoroczny, ale jednak...

W chwili obecnej gramy czteroosobową ligę (Krasnoludy, elfy, jaszczury i amazonki). Prawdopodobnie po zakończeniu ligi nastąpią jakieś przetasowania :) niemniej jednak jeżeli są chętni do dołączenia do kolejnej ligi (która z pewnością powstanie po zakończeniu obecnie granej) to proszę o kontakt.

Wymagana wersja Legendary Edition.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Jak będę już miał komputer który uciągnie tą grę (aktualnie bez karty graficznej na jakimś jeszcze większym antyku działa) i zakupię Legendary Edition to będę chętnie wyglądał takich Lig :)

Jak wrażenia z wersji Legendary ?
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: profes79 »

Bardzo, bardzo dobre :)
Zmieniono nieco zasady "wspomagania" drużyn które są różne punktowo. Ponadto dołożono w zasadzie komplet ras które występują w planszowym BB - brakuje tylko Krasnoludów Chaosu (nie mam pojęcia czemu). Grywalność jest świetna; ponadto w tej chwili zróżnicowanie drużyn jest naprawdę spore - od drużyn zwinnych jak elfy poprzez średniaków aż do drużyn z tendencją do rozwiązań siłowych jak Ogry czy Krasnoludy.

POniżej daje linka do tabelki; tabela nie obejmuje wygranej Jaszczurów z Amazonkami (cos sie skopało w programiku zbierającym dane).

http://94.23.239.117/BloodBowlManager.W ... lang=de-DE
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

profes79 pisze:Bardzo, bardzo dobre :)
Zmieniono nieco zasady "wspomagania" drużyn które są różne punktowo. Ponadto dołożono w zasadzie komplet ras które występują w planszowym BB - brakuje tylko Krasnoludów Chaosu (nie mam pojęcia czemu). Grywalność jest świetna; ponadto w tej chwili zróżnicowanie drużyn jest naprawdę spore - od drużyn zwinnych jak elfy poprzez średniaków aż do drużyn z tendencją do rozwiązań siłowych jak Ogry czy Krasnoludy.

POniżej daje linka do tabelki; tabela nie obejmuje wygranej Jaszczurów z Amazonkami (cos sie skopało w programiku zbierającym dane).

http://94.23.239.117/BloodBowlManager.W ... lang=de-DE
Dzięki za uwagi.
No to widać, że będę musiał zainwestować jak już będę miał sprzęt umożliwiający grę.
Jak jest z liczbą graczy online i aktywnych lig ? Na starej wersji nie było z tym problemu chociaż wszyscy już czekali na LE (kupiłem grę późno) a jak to teraz jest z nową wersją.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: profes79 »

Graczy in line jest mnóstwo; ligi są także ogólnodostępne - zmieniono zasady rozgrywania meczów rankingowych; teraz jak chcesz grać rankingowo to ci przydziela przeciwnika losowo w zakresie wartości punktowej drużyny.

Mamy problem z polskimi graczami; mało nas i liga cały czas tylko we czterech się odbywa
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

profes79 pisze:Graczy in line jest mnóstwo; ligi są także ogólnodostępne - zmieniono zasady rozgrywania meczów rankingowych; teraz jak chcesz grać rankingowo to ci przydziela przeciwnika losowo w zakresie wartości punktowej drużyny.

Mamy problem z polskimi graczami; mało nas i liga cały czas tylko we czterech się odbywa
Ja muszę kupić komputer w końcu nowy a potem edycję Legendary to będę mógł grać. Poza tym wiem, że znajomy ma tą wersję :)

Swego czasu rozgrywaliśmy ligę na paru ludzi (paru znajomych kupiło grę właśnie po to) ale niestety potem szybko wyszła LE i jakoś teraz to się rozmyło. Ja chętnie wrócę - stąd moje pytanie o ilość i aktywność graczy :)
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: profes79 »

Właśnie dlatego, że jest nas tylko czterech cały czas aktywnie szukam graczy. Trafiłem nawet na forum ligi BB polskiej ale nieaktywne od praktycznie dwóch lat.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

profes79 pisze:Właśnie dlatego, że jest nas tylko czterech cały czas aktywnie szukam graczy. Trafiłem nawet na forum ligi BB polskiej ale nieaktywne od praktycznie dwóch lat.
Zapytam dziś znajomego czy nie ma ochoty pograć z Polakami.
Ja póki nie będą dostępne poprawione płyty główne pod intelowskie "Sandy Bridge" to będę korzystał ze starocia a na nim BB nie odpali.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: tencogoniema »

aa ja chetnie dołacze :mrgreen:
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

W najnowszym CD Action jest dołączona płyta z grą Blood Bowl Legendary Edition co jest bardzo dobrą wiadomością bo ludzie swego czasu przeszli na tą wersję gry a w Polsce niestety nie za bardzo była ona dostępna. A jak była to cena była dość spora.

A tak za 16 złoty mamy Blood Bowla LE. A do tego gazetę i jakąś grę o murzyńskich gangsterach w bonusie.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Inermis »

16zł to kusząca cena, tylko szkoda że nie na steam :(
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

Wyszło w CDA w dobrej cenie no i stało się organizujemy wraz z grupą zainteresowanych kolegów "od figurek" ligę online :)
Póki co jest w fazie organizacji i wpływają zgłoszenia. Jak będzie ona sukcesem to na pewno będzie jej kolejna edycja.

Jak się potoczą pierwsze mecze i jak to będzie hulać to postaram się napisać jakąś relację. :)
marcinc
Posty: 37
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:40

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: marcinc »

Znalazłem Waszą ligę. Widzę że 9 meczów już rozegranych :)
Chętnie w sumie zagrałbym z jakimś rodakiem towarzysko, bo na razie to tylko co los da na Auld World, FOL i innych ligach z losowym dobieraniem przeciwników...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Dabi »

EDIT

Aktualnie kończy się nasza pierwsza próbna Liga Lubelska Blood Bowla :) 8 Drużyn walczy o mistrzostwo.
Ale jako, że niebawem zostanie Ona zakończona zrodził się pomysł aby stworzyć nową Ligę i już z nieco większym zasięgiem.

Dlatego tutaj się ogłaszam. Jakby ktoś chciał przyjemnie spędzić czas pogrywając w tą niezwykle zacną grę planszową i posiada Blood Bowla w wersji LE (dostępny w styczniowym numerze CDA był) to proszę o kontakt na PW.
Lyskie
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2012, 22:23

Re: Blood Bowl - komputerowo i online

Post autor: Lyskie »

Jeśli te zapisy nadal aktualne to ja jestem chętny. Jeśli temat aktualny to napiszcie co, jak, gdzie i kiedy.
ODPOWIEDZ