Travel Blog

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Travel Blog

Post autor: sipio »

Pojawiło się w Rebelu w atrakcyjnej cenie,
więc szybko chciałem się zapytać o wrażenie,
osób które mogły już zagrać.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Travel Blog

Post autor: jax »

jest video z Essen - praktycznie w 100% pozwala wyrobic sobie pogląd jak de facto wygląda rozgrywka
wg mnie nieźle w kategorii party game - zupełnie nie wiem czemu tak niskie oceny były na GeekBuzz (chyba w szkole za mało geografii mieli oceniający..)
tym niemniej ceny rebelowej nie uznałbym za atrakcyjną (niestety) jak na taki typ gry i tego co gra oferuje..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Travel Blog

Post autor: Filippos »

Ja grałem na pionku w czerwcu i bardzo mi się spodobało, teraz mam do recki kopię. Generalnie naprawdę edukacyjna party game. Naprawdę to znaczy że uczysz się grając a nie na odwrót. :) Nie dla osób które w grach w real time się gubią.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Travel Blog

Post autor: sipio »

Niechcący dzisiaj udało mi się zagrać. Tak więc dopowiem tylko, że rzeczywiście gra przyjemna, mogąca posłużyć jako filler, czy też party game. Ciekawy pomysł, wykorzystany należycie, przez różne rodzaje rund.
Ale rzeczywiście 90 zł to stanowczo za droga, tym bardziej,że ostatnio polscy wydawcy nasz rozpuszczają i w tej cenie można zakupić np Magnum Sal.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Travel Blog

Post autor: zephyr »

miałem okazję poznać

mechanika wygląda tak że planujemy trasę z danego kraju do innego, mamy wybór z kilku wylosowanych - celem gracza jest generalnie przeprowadzenie jak najkrótszej trasy (pod względem ilości granic, co może mieć z odległością niewiele wspólnego), ale nie powinna zawierać krajów sąsiadujących

w wersji którą grałem były 2 mapy: europa i usa (podział na stany)

usa jest dużo trudniejsza, nie tylko ze względu na mniejszą znajomość geografii innego kontynentu, ale także na sam podział na stany - na europie jest sporo "skrótów" przez duże państwa i odległość rzadko przekracza 5-6 granic, w USA ze wschodniego na zachodnie wybrzeże nie da się przejechać unikając granic stanowych


na pewno pograłbym chętnie w szkole zamiast lekcji geografii - rozgrywka jest przyjemna i pozwala czegoś się nauczyć, w odróżnieniu np od Fauny, gdzie niby poznajesz fakty, ale nie ma powtarzania i każde zwierzę zobaczy się raz

co więcej informacje o położeniu krajów trzeba wykorzystać do budowy trasy więc repetycja nie koliduje z regrywalnością i nie powoduje nudy

ale nie wiem czy sama gra jest warta zachodu, jakbym chciał przy okazji zabawy uczyć gdzie jest jaki kraj/stan to gra jest świetna, ale dla samej rozrywki ignorując aspekt edukacyjny gry bym nie kupił; jest ok, ale nic specjalnego - nie jest źle ale wolę dużo innych tytułów
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
chrris
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2011, 23:04
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times

Re: Travel Blog

Post autor: chrris »

Odświeżam temat:)
Poszukuję polskiej instrukcji do Travel Blog. Kupiłem grę na prezent i głupio tak dawać z niemiecką instrukcją :) Gdyby ktoś miał i chciał się podzielić to proszę o przesłanie na maila chrris@tlen.pl.
ODPOWIEDZ