Taktyczna Gra Karciana

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Witam już od jakiegoś czasu pracuję nad projektem Karcianki (lub, jak wolę o niej mówić - taktycznej gry karcianej). Mam już zrobiony dosyć zaawansowany szkielet mechaniki, setting oraz pomału layout samych kart. Zamieszczam przykładową kartę jednostki i po prostu jestem ciekaw jaki będzie odzew po takim małym teaserze... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: sheva »

Co nam po jednej karcie nawet z najlepszą grafiką? Dawaj jakieś szczegóły mechaniki :)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Heh właśnie jestem ciekaw jakie wnioski będą wypływały z odczytywania czy też próby zrozumienia karty. Nie chciałbym dawać od razu wszystkiego na tacy...
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: sheva »

No dobra... Pierwsze co mi się w oczy rzuca to staruteński dragunow i futurystyczny żołnierz który go obsługuje i bardzo mnie drażni ale ja na tym tle jestem zboczony.
widzę że pojazdy pewnie trochę na zasadzie misji z WH:I czyli obsługa która będzie odpalać pojazd który będzie potężniejszy niż dwie karty osobno. będą kolejne linie walki (w nowoczesnym konflikcie zbrojny równie absurdalne co dragunow) ale co można właściwie wiedzieć o grze po jednej karcie ?
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Po ppierwsze oczywiście kwestią gustu jest to o czym piszesz że cię drażni i nie neguję tego też mam swoje odpały. Co do poruszonego przez ciebie wątku Inwazji - to mam nadziejęże moja gra leży od niej możliwie jak najdalej, i totalnie nie chciałem żeby w jakim kolwiek aspekcie ją przypominała (nie mam stref czy tego typu klimatów). Nie koniecznie obsadzony pojazd jest potężniejszy niż dwie połączone karty - chodzi o wybór możliwie jak najlepszej dla sytuacji taktyki (często obsadzenie pojazdu wiąże się z uruchomieniem specjalnej umiejętności, która nie koniecznie musi oznaczać olbrzymią siłę ognia czy też niewyobrażalną defensywę). Owszem wprowadziłem dwie linie w polu walki (czego absolutnie nie uważam za absurd - chociaż mówię nie jestem jakimś militarnym freakiem żeby trzymać się kurczowo realizmu) ale służy to tylko i wyłącznie wprowadzeniu systemu formacji (to te trójkąty w lewym dolnym rogu). A co do pytania które postawiłeś na końcu swojej wypowiedzi - Pewnie nic nie wiadomo ale chciałem poznać domysły itp.
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Vinter »

Karta wygląda bardzo profesjonalnie, aczkolwiek te małe pitu pitu które ledwo widać.. nie powinno się dawać na karty aż takich szczegółów. Trochę szacunku dla niedowidzących :P
Interesujące są skróty właściwości na środku po prawej. Domyślam się, że to coś w stylu celny strzał, multishot, piercing i zupka w proszku.
Kostka?...

Mechanics plzzz. ;)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 01:58 przez Vinter, łącznie zmieniany 1 raz.
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

te małe pitupitu:P w gruncie rzeczy jest bardzo czytelne ale ograniczenia na forum (bodajrze 250 kb) robią swoje i nie mogłem zamieścić karty w lepszej jakości:(
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Vinter »

Mogłeś dać link, wstawiając ją gdzieś indziej :P
a duże cyfry to od czego?
i mam pytanie jeszcze jedno: jaki jest system płacenia kosztu wystawienia? jest jakiś?
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Lewy górny róg oznacza ilość pieniędzy potrzebną nam do wystawienia jednostki natomiast lewy dolny to koszt dodatkowy, unikatowy dla typu karty. I tak - aby wystawić jednostkę niemechaniczną potrzebujemy pożywienia, aby zagrać pojazd lub jednostkę mechaniczną potrzebujemy paliwa. Inaczej ma się sprawa z kartami akcji oraz lokacjami w ich przypadku koszt jest tylko jeden- lokacje zagrywamy za pieniądze a karty akcji za punkty inicjatywy.
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Vinter »

Dużo różnych kosztów. Nasuwają mi się skojarzenia ze Stanem 51szym jeśli chodzi o możliwe rozwiązania. Jestem ciekaw mechaniki surowców. No i walki. Całą resztę jako tako ogarniam, a apetyt rośnie w miarę jedzenia.
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Szczerze powiedziawszy w 51 stan nie grałem, generalnie raczej trzymam się planszówek i nie gram w karcianki (no może poza inwazją) więc ciężko mi stwierdzić czy coś jest podobne czy nie. Generalnie wszystkie mechanizmy wymyślam sam. Zdaję sobie sprawę z tego że kosztów rzeczywiście jest sporo ale dzięki temu jest spora doza przestrzeni na kombinowanie. Wraz z początkiem rozgrywki każdy gracz obligatoryjnie dostaję kartę z siedzibą swojej frakcji która determinuje początkowe (i stałe dla wszsytkich następnych tur) surowce (dla każdej z frakcji odmienne - Gommorra jako organizacja partyzancka opiera się na walce na dystans i zagrywaniu kart akcji dlatego też dostają na dzień dobry więcej punktów inicjatywy aniżeli innych surowców itp). Poza tym jest karta Rafinerii która umożliwia zamianę jednego z posiadanych przez ciebie surowców na inny co też pozwala na dopasowanie taktyki do swojego stylu gry lub aktualnie posiadanych na ręce kart.
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

a co do symboli po prawej to zgadza się są to skille i zarazem krótka legenda jakie dodatki można do danej jednostki dołóżyć i tak od prawej:
- Możliwość zajmowania lokacji (nie wszystkie jednostki mają taką możliwość)
- Możliwość przeprowadzenia ataku (takiego który odnieśie jakikolwiek skutek, bo z nożem mecha też można zaatakować:P) na jednostkę mechaniczną
- Możliwoś stosowania różnych gatunków amunicji (w postaci dodatku do jednostki)
- Możliwość korzystania z broni snajperskiej (o ile w przypadku snajpera jest to co najmniej oczywiste, tak niektóre inne jednostki również posiadają taką możliwość ale pozbawione są innych cech snajpera które czynią z niego jednostkę interesującą).

Skili oczywiście jest więcej ale jak pokazuje przykład nie są specjalnie trudne do rozszyfrowania.:)
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: sheva »

Chciałem Cie sprowokować i jak widzę udało się ;) Pytanie czy będzie można rozkręcać swoją gospodarkę w czasie gry ?
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: BartP »

Wygląda bardzo miło dla oka. Informuj o postępach.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Don Simon »

Master Chief? Gra w swiecie Halo?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Nie nie nie:) Żadne halo ani nic na licencji lub w wykreowanym już świecie. Akcja ma miejsce na ziemi w roku 2025. Widząc że ludzkość chyli się ku moralnemu upadkowi, Watykan kreuje konflikt nuklearny na skalę globalną. Pociągając za odpowiednie sznurki doprowadza do wojny z muzłumanami (oczywiście zacierając wszelkie ślady prowadzące do nich). W wyniku tych działań praktycznie bez uszczerbku pozostają tylko niektóre z państw byłej unii europejskiej, które pod przywództwem papierza tworzą Neo-watykan. Oczywiście doprowadza to do utworzenia dystopii religijnej trzymanej w ryzach żelazną ręką moralności. Są dwie frakcje: Neo Watykan (nazwa robocza) - high endowe jednostki bojowe, zarówno piechota jak i odziały zmechanizowane oraz Gommorra - ruch oporu walczący z uciemiężeniem - oparty o karty akcji i lekkie jednostki robiące głownie za mięso armatnie. Co się tyczy samych jednostek to każa z kart prezentuje konkretną jednostkę nigdy odział co w sumie czyni pewnie z tego grę skimrishową... Tak w skrócie nad settingiem cały czas pracuję.
kelderek
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2010, 13:30
Lokalizacja: Takeshi Castle

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: kelderek »

Czyli robisz drugie "The day of fallout" Łukasza Kowala??
Tylko bardziej wyposażone w cyferki i ikonki (czyli bardziej pogmatwane).
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz spotykam się z tym tytułem ale teraz jak poszukałem informacji o tej grze to mogę z czystym sumieniem powiedzieć że to co tworzę jest dalekie od klimatu i założeń przytoczonej przez ciebie gry. Po pierwsze, nie zakładam scenariuszy które mieli by wypełniać graczę, po drugie świat i setting nie jest postapokaliptyczny (konflikt nuklearny był tylko zapłonem a nie tworcą świata (o ile wiesz o co mi chodzi:D)). I po trzecie wreszcie tworzę grę karcianą a nie planszową z kartami i sam feeling podczas gry jest wlasnie taki- deck który zbudujesz oraz sposób w jaki prowadzisz grę zależy tylko od gracza a nie od narzuconych scenariuszy, aczkolwiek jest jeden mały twist w mechanice o którym nie chcę na razie mówić. Oczywiście zawsze ktoś będzie mógł powiedzieć a to już było tu i tam a tamto widziałem gdzieś indziej, zawsze istnieje taka możliwość. A co do pogmatwania wynikającego z ilości ikonek to na razie uwierz mi na słowo ale już po pierwszej rozgrywce wiadomo co z czym i dla czego, nie ma natłoku informacji gmatwających rozgrywkę tylko szereg "możliwości" które ją urozmaicają:)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2334
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 924 times

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Galatolol »

Karta wygląda bardzo spoko, ale twoje zachowanie jest nieco dziwne, mam wrażenie, że ten temat to zabawa w kalambury :wink: .
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

co rozumiesz pod pojęciem dziwne zachowanie i zabawy w kalambury?? :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2334
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 924 times

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: Galatolol »

Master Chief?
Gra w swiecie Halo?
Czyli robisz drugie "The day of fallout" Łukasza Kowala??
8)
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Heh no fakt mogłem po prostu napisać wszystko jak leci i w ogóle podać wszystko na tacy, ale byłem po prostu ciekaw czy i jakie pytania wygeneruje pokazanie tylko jednej karty... Wiesz taka ludzka ciekawość:P no ale myślę że jakoś składnie przekazałem że nie jest to ani Halo ani Days of Fallout.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: surmik »

Jedyne pytanie jakie generuje ta karta to: "Gdzie są zasady?" 8)
Opublikuj zasady bo karta wygląda intrygująco. :)
ROCKETKIDS
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:29

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: ROCKETKIDS »

Instrukcję obecnie składam i podejrzewam że jeszcze trochę czasu to zajmie:( ale postaram się w między czasie wrzucić jeszcze trochę kart - lokacje, akcje, dodatki, i wydarzenia. Generalnie cały czas pracuję nad mechaniką dociągu kart bo n ie wiem czy powinna być stała czy też dynamiczna. Jak już mówiłem jedyna gra karciana w którą grałem to W: Inwazja a nie chciałbym kopiować jej mechanizmów.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Taktyczna Gra Karciana

Post autor: l.kowal »

A ile rozgrywek masz w W:I ? Tak z ciekawości pytam :)
ODPOWIEDZ