Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation

Post autor: Rafal_Kruczek »

Senaszel pisze:Jako że zostawiłem bardzo daleko papiery od innowation. I w najbliższym czasie ich nie odzyskam to bardzo proszę o przesłanie mi na maila ( senaszel gmail c0m ) skanu jednej ze stron pomocy dla gracza z dodatku, tej na której jest napisane ile kart z podstawki/dodatku używać na ilu graczy i zestawieniem za co się zdobywa specjalne achivy. Z góry dziękuje, Sen.
http://boardgamegeek.com/image/1008249/ ... f-the-past
Odpowiedź moze cie zdziwi ,ale wszytkie karty grają. Według najnowszej erraty:
http://boardgamegeek.com/thread/767330/ ... nd-drawing
Jesli chcesz jednak "po staremu" to jest 2 osoby: 6 podstawka + 3 dodatek, 3 osoby: 7 podstawka + 4 dodatek, 4 osoby: 8 podstawka + 5 dodatek,5 osob: 9 podstawka + 6 dodatek.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Innovation

Post autor: Senaszel »

Właśnie o tę stronę mi chodziło :) Dzięki!

Ale te zasady dobierania są udziwnione! Jeśli naprawdę je wprowadzą to albo się pozabijamy przy interpretowaniu sytuacji przy stole albo ich w ogóle nie zrozumiemy, tak czy siak, nie będzie z kim grać :(
Wingmakers
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation

Post autor: Rafal_Kruczek »

Nie jest tak źle.
Duża zaletą nowych zasad jest to, że ilośc użytych kart z dodatku jest pod kontrolą graczy. I odpowiednio manipulując można dobierać podstawkę lub rozszerzene w zalezności czego się bardziej potrzebuje. W druga cecha jest to że wszystkie karty (poza achieventami) są potencjalnie dostępne - to znaczy podczas gry z datkiem masz sznase na znalezienie każdej konkretnej karty z podstawki i doatku jesli odpowiednio kopiesz. Oczywiscie to może być wadą dla niektórych, ponieważ gra trochę traci losowości.
Same zasady nie są trudne. Sprowadza sie to do kliku punktów.
Stos kart z podstawki z danej ery kladzie sie w poprzek na stosie kart z dodatku.
Gracz który z dowolnego powodu ciagnie karte (akcja lub efekt dogmy, w tym efekty które cos robią z pociągnieta karta)ze stosu X dobiera:
1. Gdy na stosie X nie ma kart z podstawki: wtedy zwieksz X o 1 i spróbuj ponownie (Jesli zostały tylko karty z dodatku traktuje sie ten stos jak pusty!). Gdy X>=11 zakończ gre.
2. Gdy stos X ma karty z podstawki. Wtedy, jesli gracz który ciągnię karty ma przynajmniej jedną kartę na ręku i nie ma kart żadnych dodatku na ręku, bierze karte X z dodatku (gdy nie ma kart z dodatku bierzą X z podstawki). W przeciwnym wypadku karte X z podstawki (Czyli obejmuje to przypadki A. gracz ma pusta rekę oraz B. gracz ma jedną lub wiecej kart z dodatku na ręce).
Gdy karty wracają do stosów wracają na spód odpowiedniego stosu.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Innovation

Post autor: Wothan »

Nareszcie! Gra w wersji PL będzie dostępna od poniedziałku (25.06). Niestety cena nieco mnie zaskoczyła, ciut za wysoka jak na karciankę.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: gigi »

Wothan pisze:Nareszcie! Gra w wersji PL będzie dostępna od poniedziałku (25.06). Niestety cena nieco mnie zaskoczyła, ciut za wysoka jak na karciankę.
w sklepach internetowych bedzie taniej ,pewnie z 75 zl
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Innovation

Post autor: 7koliberek9 »

W rebelu jest za 99,90.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Innovation

Post autor: Wothan »

W planszomanii za 20 zeta mniej...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: TTR_1983 »

7koliberek9 pisze:W rebelu jest za 99,90.
Rebel to najdroższy sklep w sieci
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Innovation

Post autor: BartP »

Oj, nieprawda. Dużo produktów ma w konkurencyjnych cenach. Z reguły te najpopularniejsze są w Rebelu dość drogie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Innovation

Post autor: MataDor »

Czy ktoś zna dokładny wymiar kart polskiej wersji Inowacji?
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: mn3006 »

mulek18 pisze:
7koliberek9 pisze:W rebelu jest za 99,90.
Rebel to najdroższy sklep w sieci
Ja tam widzę w R za 89,95.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Innovation

Post autor: 7koliberek9 »

mn3006 pisze:
mulek18 pisze:
7koliberek9 pisze:W rebelu jest za 99,90.
Rebel to najdroższy sklep w sieci
Ja tam widzę w R za 89,95.

Musieli zejść z ceny jak zobaczyli ile u konkurencji :D Pierwsza cena była taka jak podałam wyżej.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Innovation

Post autor: flowerus »

I znowu w Rebelu jest 99.90 :)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: yosz »

89 to była cena w preorderze (krótkim ale zawsze)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Innovation

Post autor: Radeku »

Ma ktoś już jakąś opinie dotyczącej polskiej edycji?
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

Wczoraj odebrałem swój egzemplarz gry Innowacje. Nie wiem, czy to wina mojego egzemplarza, ale około 20 kart ma nieczytelne kwadratowe i okrągłe ikony przy opisie dogmatów (np. karty Obróbka żelaza (1), Budownictwo (2), Internet (10) ). W sumie jest tych kart około 20. Symbole wieży są w szarym kolorze na szarym tle co powoduje, że widoczny jest tylko szary kwadrat, albo kółko. Karty poprawnie wydrukowane mają białe symbole wieży i są dobrze widoczne. To samo dotyczy części kart z symbolami zegara. Też tak macie ?
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Innovation

Post autor: Senaszel »

Bdzie ktoś zamawiał 2 dodatek, edycję asmadi? Chętnie dołączę się do zamówienia.
Wingmakers
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Innovation

Post autor: magole »

loreciak pisze:Wczoraj odebrałem swój egzemplarz gry Innowacje. Nie wiem, czy to wina mojego egzemplarza, ale około 20 kart ma nieczytelne kwadratowe i okrągłe ikony przy opisie dogmatów (np. karty Obróbka żelaza (1), Budownictwo (2), Internet (10) ). W sumie jest tych kart około 20. Symbole wieży są w szarym kolorze na szarym tle co powoduje, że widoczny jest tylko szary kwadrat, albo kółko. Karty poprawnie wydrukowane mają białe symbole wieży i są dobrze widoczne. To samo dotyczy części kart z symbolami zegara. Też tak macie ?
Ja właśnie zamówiłem, do końca tygodnia powinien dotrzeć mój egzemplarz. Czy te nieczytelne ikony uniemożliwiają rozgrywkę? Możesz zrobić zdjęcie?
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: macike »

Senaszel pisze:Bdzie ktoś zamawiał 2 dodatek, edycję asmadi? Chętnie dołączę się do zamówienia.
Już dawno zamówiony. :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

magole pisze:
loreciak pisze:Wczoraj odebrałem swój egzemplarz gry Innowacje. Nie wiem, czy to wina mojego egzemplarza, ale około 20 kart ma nieczytelne kwadratowe i okrągłe ikony przy opisie dogmatów (np. karty Obróbka żelaza (1), Budownictwo (2), Internet (10) ). W sumie jest tych kart około 20. Symbole wieży są w szarym kolorze na szarym tle co powoduje, że widoczny jest tylko szary kwadrat, albo kółko. Karty poprawnie wydrukowane mają białe symbole wieży i są dobrze widoczne. To samo dotyczy części kart z symbolami zegara. Też tak macie ?
Ja właśnie zamówiłem, do końca tygodnia powinien dotrzeć mój egzemplarz. Czy te nieczytelne ikony uniemożliwiają rozgrywkę? Możesz zrobić zdjęcie?
Niestety w przypadku niektórych kart można tylko się domyślać, że chodzi akurat o ikonę wieży. Na karcie Obróbka żelaza te ikon w ogóle są niewidoczne. Ikony w tej grze to podstawa, muszą być dobrze widoczne i czytelne.

Na tym zdjęciu porównanie kart poprawnych u góry i z nieczytelnymi ikonami na dole
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2787002482

A na tym inny przykład
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2206912402
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Innovation

Post autor: Earl_MW »

Sprawdziłem, u mnie jest tak samo. Wygląda to tak, jakby czytelność symbolu była powiązana z tłem karty - im bardziej czerwona karta, tym gorzej. Karty na niebieskim tle są bezbłędne. Karty fioletowe są, hmm, średnie. Karty czerwone są w zasadzie całkiem skopane.

Nie przeglądałem jeszcze dokładnie (teoretycznie powinienem teraz pracować, a nie karty oglądać ;)), czy rzecz tyczy się tylko symbolu wieży, jeżeli tak, dałoby się z tym żyć (na zasadzie: jak na karcie występuje takie szare, nieczytelne, to jest wieża)...

Earl
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Innovation

Post autor: magole »

loreciak pisze: Niestety w przypadku niektórych kart można tylko się domyślać, że chodzi akurat o ikonę wieży. Na karcie Obróbka żelaza te ikon w ogóle są niewidoczne. Ikony w tej grze to podstawa, muszą być dobrze widoczne i czytelne.

Na tym zdjęciu porównanie kart poprawnych u góry i z nieczytelnymi ikonami na dole
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2787002482

A na tym inny przykład
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2206912402
Faktycznie, nieciekawie to wygląda :(
Jeżeli nieczytelny jest tylko szary symbol wieży to da się przeżyć, podczas rozgrywki można będzie przyjąć że jeżeli jest taka ikonka to właśnie jest to wieża.
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

Earl_MW pisze:Sprawdziłem, u mnie jest tak samo. Wygląda to tak, jakby czytelność symbolu była powiązana z tłem karty - im bardziej czerwona karta, tym gorzej. Karty na niebieskim tle są bezbłędne. Karty fioletowe są, hmm, średnie. Karty czerwone są w zasadzie całkiem skopane.

Nie przeglądałem jeszcze dokładnie (teoretycznie powinienem teraz pracować, a nie karty oglądać ;)), czy rzecz tyczy się tylko symbolu wieży, jeżeli tak, dałoby się z tym żyć (na zasadzie: jak na karcie występuje takie szare, nieczytelne, to jest wieża)...

Earl
Najgorzej jest z ikonami wieży, ale z zegarem, czy żarówką nie jest dużo lepiej. Ikony są ledwo widoczne, a po położeniu na stole nie widać co to za ikona. Niektóre ikony zegara, czy żarówki też są niewidoczne jak np. na karcie Internet (10) przy trzecim dogmacie. Jak dla mnie wydanie jest skopane i wszystkie te karty nadają się do wymiany.
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

magole pisze:
loreciak pisze: Niestety w przypadku niektórych kart można tylko się domyślać, że chodzi akurat o ikonę wieży. Na karcie Obróbka żelaza te ikon w ogóle są niewidoczne. Ikony w tej grze to podstawa, muszą być dobrze widoczne i czytelne.

Na tym zdjęciu porównanie kart poprawnych u góry i z nieczytelnymi ikonami na dole
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2787002482

A na tym inny przykład
https://picasaweb.google.com/1111070716 ... 2206912402
Faktycznie, nieciekawie to wygląda :(
Jeżeli nieczytelny jest tylko szary symbol wieży to da się przeżyć, podczas rozgrywki można będzie przyjąć że jeżeli jest taka ikonka to właśnie jest to wieża.
Dla mnie nie do przyjęcia jest fakt, że kupując grę za 99,90 muszę się czegoś domyślać.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Innovation

Post autor: melee »

Przecież wam wymienią, trzeba tylko zareklamować..
ODPOWIEDZ