Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

melee pisze:Przecież wam wymienią, trzeba tylko zareklamować..
Nikt tu nie twierdzi, że nie wymienią.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Innovation

Post autor: melee »

loreciak pisze:Dla mnie nie do przyjęcia jest fakt, że kupując grę za 99,90 muszę się czegoś domyślać.
Nic nie musisz. Po prostu egzemplarz jest felerny i trzeba go wymienić. Cena nie ma tu znaczenia.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: abadura »

Jeśli ta usterka jest powszechna (może w ogóle dotyczy wszystkich sztuk) to być może warto wstrzymać się z zakupem nim sprawa się nie wyklaruje, a najlepiej "poprawka" nie będzie dokładana już w sklepie (jak to było z "Pyramidami" do TTA PL)... ;)
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: zedd »

loreciak pisze:
melee pisze:Przecież wam wymienią, trzeba tylko zareklamować..
Nikt tu nie twierdzi, że nie wymienią.
Gorzej jeśli okaże się, że to błąd w całym wydaniu, a na to się niestety zapowiada. Wtedy trzeba będzie poczekać na informację od Lacerty co w tym przypadku - podejrzewam, że napiszą do oryginalnego wydawcy (Iello), który składał pliki do druku i organizował druk. Ewidentnie jest to wtopa składacza, pomieszał coś z przeźroczystością i chyba przemnażał warstwy, przez co kopiuj/wklej owocowało coraz większym rozmyciem ikony.

Ja osobiście grałem (po raz pierwszy dziś w ogóle) i mi nie przeszkadzało (a po informacji o niewyraźnej ikonie/jej braku byłem pewien, że nie da się zagrać w ogóle), bardzo prawdopodobne dlatego, że wieże występują w pierwszych 3 erach i szybko przeskoczyliśmy dalej stosując taktykę, jak coś nie do końca widać to jest to wieża, zwłaszcza, że jest szara i szare jest tło.

Nie mniej patrząc na to jak wygląda ikona wieży w pełnym kolorze (czarne tło i prawie biała wieża) niedociągnięcie widać na pierwszy rzut oka.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 13:18 przez zedd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Innovation

Post autor: bogas »

melee pisze:Przecież wam wymienią, trzeba tylko zareklamować..
Pod warunkiem, że mają na co wymieniać. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia abadury i felerny jest cały nakład to chyba takiej opcji nie ma.
Edit: Widzę, że w tym samym czasie zedd miał takie same przemyślenia ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Innovation

Post autor: lacki2000 »

Może producent liczy na innowacyjność graczy, wystarczy dobry marker i problem rozwiązany oddolnie :)
Hmm, w sumie tym sposobem jakby dali same białe karty to można by różnokolorowymi mazakami utworzyć własną talię, unikalną w skali świata!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Innovation

Post autor: melee »

No tak, oczywiście. Ja mam angielską wersję iello sprzed kilku miesięcy i wszystko jest OK.
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: mn3006 »

Jest krótki komunikat Lacerty w tej sprawie:
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że w części sprzedanych egzemplarzy gry Innowacje, na niektórych kartach źle wydrukowane są ikony.
Sprawę tego błędu drukarskiego wyjaśniamy właśnie z Koordynatorem Produkcji, firmą Iello z Francji.
Gdy tylko otrzymamy informację dotyczącą dalszego sposobu postępowania, opublikujemy informacje na naszej stronie oraz na Facebooku.
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

Brawo dla Lacerty za szybka reakcję.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Innovation

Post autor: Wothan »

loreciak pisze:Brawo dla Lacerty za szybka reakcję.
Reakcji na razie brak, bo jeszcze nie wiadomo jaka będzie decyzja Lacerty (a raczej Iello). Jak będzie wymiana kart to fajnie, a jak nie to będzie kiszka. Szkoda, że wyszedł taki bubel bo wiele osób czekało na tą grę.
loreciak

Re: Innovation

Post autor: loreciak »

Wothan pisze:
loreciak pisze:Brawo dla Lacerty za szybka reakcję.
Reakcji na razie brak, bo jeszcze nie wiadomo jaka będzie decyzja Lacerty (a raczej Iello). Jak będzie wymiana kart to fajnie, a jak nie to będzie kiszka. Szkoda, że wyszedł taki bubel bo wiele osób czekało na tą grę.
Na tą chwilę, to chyba jedyna rzecz jaką mogła zrobić Lacerta. Taka reakcja pokazuje, że nie zostawiają swoich klientów z problemem tylko działają.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Innovation

Post autor: KubaP »

loreciak pisze:
Wothan pisze:
loreciak pisze:Brawo dla Lacerty za szybka reakcję.
Reakcji na razie brak, bo jeszcze nie wiadomo jaka będzie decyzja Lacerty (a raczej Iello). Jak będzie wymiana kart to fajnie, a jak nie to będzie kiszka. Szkoda, że wyszedł taki bubel bo wiele osób czekało na tą grę.
Na tą chwilę, to chyba jedyna rzecz jaką mogła zrobić Lacerta. Taka reakcja pokazuje, że nie zostawiają swoich klientów z problemem tylko działają.
+1
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Innovation

Post autor: razul »

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że w części sprzedanych egzemplarzy gry Innowacje, na niektórych kartach źle wydrukowane są ikony.
Z powyższego zdania wynika, że nie wszystkie egzemplarze są z błędami. Czy komuś z forumowiczów trafiła się dobra sztuka ?
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Innovation

Post autor: Wothan »

Dostałem przed chwilą swój egzemplarz. Rzeczywiście niektóre ikony dogmatów są mało czytelne, ale raczej nie będzie to miało znacznego wpływu na rozgrywkę, bo przy przyjrzeniu się ikona jest widoczna. Nie mniej jednak przydałaby się wymiana ferelnych kart.
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Innovation

Post autor: lacerta »

Dziś dostaliśmy informację z 99% prawdopodobieństwa, że felerne karty będą jeszcze raz wydrukowane i przesłane do nas.

Jeśli tylko to potwierdzimy ostatecznie, opublikujemy informację na naszej stronie oraz na facebooku.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: abadura »

lacerta pisze:Dziś dostaliśmy informację z 99% prawdopodobieństwa, że felerne karty będą jeszcze raz wydrukowane i przesłane do nas.

Jeśli tylko to potwierdzimy ostatecznie, opublikujemy informację na naszej stronie oraz na facebooku.
A jaki jest planowany sposób dystrybucji ewentualnych poprawionych kart?
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: mn3006 »

Dla mnie to też ma znaczenie, bo strasznie chcę tą grę kupić, ale nie wiem jaka będzie dystrybucja poprawionych kart - czy np. wystarczy mail do wydawcy, czy jakieś inne formalności.

Edit.
Rebel wstrzymał sprzedaż gry.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: abadura »

mn3006 pisze:Dla mnie to też ma znaczenie, bo strasznie chcę tą grę kupić, ale nie wiem jaka będzie dystrybucja poprawionych kart - czy np. wystarczy mail do wydawcy, czy jakieś inne formalności.
Pytam z podobnych powowdów. ;)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: mbork »

+1 dla Lacerty, zgadzam się. (I współczuję, niepotrzebne nerwy.)

A cała historia jest dla mnie potwierdzeniem oczywistej oczywistości, że edycja Iello jest do niczego: ja kupiłem Asmadi z USA i przy każdej grze raduję oko eleganckim i funkcjonalnym minimalistycznym dizajnem oraz cudnymi koszulkami kart (wyłazi ze mnie geek typograficzny :P ).

A btw: ikonka dogmatu to zawsze ta, która najliczniej występuje na 3 z 4 pozycji na dole i z lewej strony.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Innovation

Post autor: Wothan »

mbork pisze:(..) ja kupiłem Asmadi z USA i przy każdej grze raduję oko eleganckim i funkcjonalnym minimalistycznym dizajnem oraz cudnymi koszulkami kart (wyłazi ze mnie geek typograficzny :P ). (...)
To tak jakby ktoś powiedział, że woli pierwotną wersję "Glory To Rome". Sorry, ale Ci nie wierzę :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Innovation

Post autor: donmakaron »

O przepraszam! Amerykańskie wydanie jest przepiękne! Do tego ma fajniejsze ikony i jest bardziej czytelne.

A jak oceniacie polskie tłumaczenie? Miałem wrażenie, że niektóre karty mają dziwną składnię i zdecydowanie bardziej podoba mi się archiwizacja kart, niż ich ukrywanie. Wbrew pozorom gra ma niezły klimat między innymi dzięki takim właśnie smaczkom słownym. Ale nie widziałem wszystkich kart, więc trudno mi oceniać, dlatego pytam posiadaczy świeżej polskiej wersji :)
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Innovation

Post autor: zedd »

Mnie rozbawiła do łez mała literówka w instrukcji:

"Pobierz i zagaj" :)

Na kartach zaś nieco razi i tworzy zamieszanie wyrażenie: "ukryj kartę pod niepusty stos" (jakoś tak to szło, nie mam przy sobie egzemplarza, aby przytoczyć dokładnie).

Ale reszta jest solidnie przetłumaczona i nawet ten niepusty stos z czasem wchodzi w krew.

Archiwizacja na przykład mi zdecydowanie się nie podoba. Jak widać to już kwestia gustu :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Innovation

Post autor: costi »

Tłumaczenie jest takie, bo oryginał jest pisany niemalże prawniczym językiem, precyzyjnym do bólu. Ma to tę zaletę, że generalnie nie trzeba się domyślać "co autor miał na myśli", tylko wystarczy wykonywać dokładnie zawarte na karcie polecenia.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Innovation

Post autor: macike »

MisterC pisze:
donmakaron pisze:O przepraszam! Amerykańskie wydanie jest przepiękne!
Potwierdzam i znam osoby, które się do tego stwierdzenia dołączą.
Prawda to.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Innovation

Post autor: Leser »

macike pisze:
MisterC pisze:
donmakaron pisze:O przepraszam! Amerykańskie wydanie jest przepiękne!
Potwierdzam i znam osoby, które się do tego stwierdzenia dołączą.
Prawda to.
I ja tak uważam! =]
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ