Przygody w dżungli (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Przygody w dżungli (N.N.)

Post autor: M&T »

Witam

Poszukuję nazwy pewnej gry planszowej, w którą grałem ponad 10 lat temu. Niestety, nie pamiętam dużej ilości szczegółów ale mam nadzieję, że komuś z Was wystarczy tyle ile wiem i pomoże mi ją odnaleźć.

Gra dla 2-4 osób (chyba). ‘Akcja’ gry osadzona była w dżungli. Plansza podzielona na heksy, część pól stanowiła najgęstszą część dżungli (odpowiednie rysunki), po której gracz nie mógł się poruszać – tak, że całość tworzyła coś w rodzaju labiryntu. Zadaniem graczy było zbieranie ‘skarbów’ oraz blokowanie pozostałych graczy (albo przynajmniej utrudnianie im przedzierania się przez dżunglę). A wyglądało to tak, że na planszy rozmieszczone były żetony (ich opis nie był widoczny dla graczy) [prawdopodobnie na wyznaczonych heksach]; część z nich była skarbami, inne pułapkami, które można było wykorzystać do blokowania innych graczy właśnie (np. moskity, febra itp.), jeszcze inne ‘odtrutkami’, którymi można było usuwać zastawione pułapki. Chyba rzucało się kostką o ile pól można było się ruszyć, natomiast była dowolność, jeśli chodzi o kierunek ruchu. Gra kończyła się, gdy wszystkie skarby zostały odkryte, wygrywała osoba, która zebrała ich najwięcej.

Tyle pamiętam, może wystarczy. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.


Nie jestem do końca przekonany, czy wybrałem odpowiedni dział na forum. Jeśli moje wątpliwości okażą się słuszne, proszę o przeniesienie tematu we właściwe miejsce :oops: Dziękuję.

https://boardgamegeek.com/boardgame/380 ... -w-dzungli
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: arturion »

Strzelam, Tikal? :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: hamanu »

Gralem w to 2 lata temu na kaszubkonie. Edrache jest w posiadaniu tej gry. Niestety nie pamietam tytulu
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: M&T »

Arturion, to niestety nie ta gra. Ale utrzymana w podobnym klimacie. Na stronie BGG najstarsza wersja gry jest z 1999 roku. Gra, o którą mi chodzi jest na pewno starsza.

Zapomniałem o ważnym szczególne – to była polska gra, a przynajmniej polska wersja gry (instrukcja ale również opisy żetonów).

Hamanu, dziękuję za informację. Wysłałem wiadomość do Edrache.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2010, 20:58 przez M&T, łącznie zmieniany 1 raz.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: edrache »

To jest Przygoda w dżungli albo Przygody w dżungli nie pamiętam dokładnie, ale jak wrócę z pracy to mogę spróbować sprawdzić (muszę ją najpierw znaleźć :))

Ooooo... znalazłem na bgg!!
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -w-dzungli
Na zdjęciach dodanych przez melee'go widać, że w dżungli żyją Żubry. No i hamanu jest :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: hamanu »

nawet koszulka autorstwa edrache sie zalapala :)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: edrache »

hamanu pisze:nawet koszulka autorstwa edrache sie zalapala :)
hehe, nawet nie zwróciłem na nią uwagi. Nice :D
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Gra planszowa (dżungla, zbieranie skarbów)- jaki tytuł?

Post autor: M&T »

Edrache, JESTEŚ WIELKI!! Tak, to ta gra :D Ach, wspomnienia :D
Jestem pod wrażeniem tak szybkiej odpowiedzi. Wrażenie robi też data publikacji gry, to wyjaśnia dlaczego 'nie istnieje' w internecie.

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiadali się w tym temacie.
AnnaWG
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2020, 23:51

Re: Przygody w dżungli

Post autor: AnnaWG »

Cześć,
piszę jeszcze w sprawie gry Przygody w dżungli z roku 1956.
Poszukuję wszystkich informacji na jej temat - wydawca, liczba wydań, instrukcja obsługi, pudełko itp. Te informacje są mi potrzebne, bo pracuję nad książką, w której mam fragment poświęcony właśnie tej grze.
Czy ktoś ma może tę grę u siebie i mógłby podesłać te dane, ewentualnie zrobić zdjęcie instrukcji obsługi/zasad gry, pudełka, planszy? Będę wdzięczna :)

Zamieściłam też nowy wątek na forum - Przygody w dżungli :)

Zaglądałam już na stronę boardgamegeek, ale osoba, która zamieściła zdjęcia gry, nie ma jej fizycznie u siebie i nie może podać ww. danych.
Simo
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2022, 18:08

Re: Przygody w dżungli

Post autor: Simo »

Witam.

Podłączam się do prośby. Znalazłem ostatnio planszę bez krążków i chciałbym odbudować tą grę. Potrzebne mi będą: lista zielonych czerwonych i niebieskich krążków (ile jakich) jeśli ktoś ma to instrukcja choć zasady gry pamietam z dzieciństwa
Simo
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2022, 18:08

Re: Przygody w dżungli

Post autor: Simo »

Witam.

Podłączam się do prośby. Znalazłem ostatnio planszę bez krążków i chciałbym odbudować tą grę. Potrzebne mi będą: lista zielonych czerwonych i niebieskich krążków (ile jakich) jeśli ktoś ma to instrukcja choć zasady gry pamietam z dzieciństwa
Tortellini
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2023, 20:12

Re: Przygody w dżungli

Post autor: Tortellini »

Simo pisze: 05 cze 2022, 18:19 Witam.

Podłączam się do prośby. Znalazłem ostatnio planszę bez krążków i chciałbym odbudować tą grę. Potrzebne mi będą: lista zielonych czerwonych i niebieskich krążków (ile jakich) jeśli ktoś ma to instrukcja choć zasady gry pamietam z dzieciństwa
Witam,

Jestem w odwrotnej sytuacji gdyż posiadam żetony ale brakuje mi mapy oraz instrukcji. Nie wiem czy mój zestaw jest kompletny ale biorąc pod uwagę ilość żetonów (np 17 czerwonych) raczej nie.

Niebieskie żetony (10 szt):

słoń
łódka
apteczka
broń
broń
drzewo chinowe
drzewo chinowe
drzewo chinowe
kompas
kompas

Czerwone żetony (17 szt):

pantera
bagna
krokodyl
liany
żółta febra
goryl
pylon
burza
termity
mucha tse tse
zabłądzenie
malaria
pora deszczowa
szympans
liany
śpiączka
pawian

Zielone żetony (wraz z punktacją, np Banan jest wart 30pkt) - 32 szt

banan 30
juta 15
papuga 5
papuga 5
banan 30
motyl 5
pokłady węgla 100
banan 30
motyl 5
baobab 10
kauczuk drzewo 20
panterka 30
drzewo kakaowe 20
figa 30
złoża kości słoniowej 90
drzewa palisandrowe 10
maniok 20
pokłady węgla 100
małpa 10
kawa 20
ratla 15
motyl 5
małpa 10
figa 30
papuga 5
motyl 5
pelikan 30
trzcina cukrowa 15
złoża kości słoniowej 90
palma oleista 20
drzewo mahoniowe 10
kameleon 120
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Przygody w dżungli

Post autor: MichalStajszczak »

O kontrowersjach związanych z tą grą można przeczytać w 5 części Historii gier w Polsce
ODPOWIEDZ