MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pieczar
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2010, 12:29

MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: pieczar »

MCS - Magia Czarnego Sportu jest grę planszową oddającą realia sportu żużlowego. gracze wcielają się w trenerów dwóch drużyn i rozgrywają między sobą 15-biegowy mecz. Na razie gra prezentowana była w formie prototypu na Gdyńskich GRAMY i Wrocławskiej GRATISLAVII zbierając dobre opinie graczy.
wszystkich zainteresowanych tym projektem odsyłam na http://www.gamesfanatic.pl/2010/11/10/m ... a-planszy/ oraz na oficjalną stronę gry MCS http://magiaczarnegosportu.pl/
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Artrem »

http://www.mcsgra.com/
http://www.facebook.com/pages/MCS-Magia ... 3659848507
"Nie od dziś wiadomo że wieści chodzą parami. My również mamy dla was tą dobrą i złą. Niestety, nie uda nam się w tym roku wydać MCS na planszy, koszty produkcji i rozmach gry póki co przerastają nasze możliwości, a próby znalezienia wydawcy jak sami wiecie spełzły na niczym - i to jest ta zła informacja.
Dobra natomiast jest taka że juz za miesiąc w sklepach w całej Polsce pod szyldem MCS - Magia Czarnego Sportu ukaże się gra karciana! Trzymaliśmy tego asa w rękawie, a dziś stawiamy wszystko na jedną kartę, a właściwie 108 kart dzięki którym na waszym stole rozegra się prawdziwy mecz żużlowy."
------------------------------------------------------------------------------
No niestety twórcom gry nie uda się w tym roku wydać planszówki. A szkoda, bo to gra z dużym potencjałem. Myślę, że potwierdzi to każdy kto choć raz zagrał w MCS. Ewentualny wydawco zgłoś się!
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Artrem »

Gra planszowa jeszcze w tym roku.
Nie będzie to typowy nakład produkcyjny a bardziej limitowana edycja gry na zamówienie.

Obrazek
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: kdsz »

@Artem
Możesz napisać szerzej o tej planszówce? Mechanika, komponenty, przewidywany koszt egzemplarza?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2821
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Ink »

Tu można poczytać: http://www.gamesfanatic.pl/2013/06/02/m ... estochowy/

EDIT: Hmm... wypowiadałeś się pod tamtym artykułem. Czyżby to była inna gra?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Peter128 »

@Ink to co podlinkowałeś to Magia Czarnego Sportu - gra karciana, news dotyczy wydania w formie gry planszowej :)
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Artrem »

kdsz pisze:@Artem
Możesz napisać szerzej o tej planszówce? Mechanika, komponenty, przewidywany koszt egzemplarza?
Tutaj jest recenzja sprzed 3 lat.
http://www.gamesfanatic.pl/2010/11/10/m ... a-planszy/
A tutaj jest strona twórców gry na facebooku.
https://www.facebook.com/pages/MCS-Magi ... 3659848507
Gra ma kosztować do 200 zł co jest zrozumiałe (spora plansza, solidne figurki żużlowców, mnóstwo kart). O mechanice nie będę nic pisał, bo grałem tylko w wersję testową, ale na pewno jest to gra bardzo wciągająca.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: kdsz »

@Artrem
Dzięki za informację. Dwie stówy to kwota, która ścieła mnie z nóg ;)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: ghostdog »

200?! Dobrze przeczytałem? Oj ktoś chyba, przynajmniej w mojej ocenie, mocno przesadził z prognozowaną ceną. Gra za taką kwotę musiałaby być wyjątkowo rewelacyjna.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: TTR_1983 »

mocna przesada z tą ceną. Na polskim rynku gra musi być prawdziwym hitem, żeby gracze tyle za nią dali. Taki Robinson np. który hitem jest kosztuje ok. 140 zł. Nie wróżę sukcesu, zwłaszcza że temat gry nie zainteresuje szerokiego grona potencjalnych nabywców.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2821
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Ink »

mulek18 pisze:mocna przesada z tą ceną. Na polskim rynku gra musi być prawdziwym hitem, żeby gracze tyle za nią dali. Taki Robinson np. który hitem jest kosztuje ok. 140 zł. Nie wróżę sukcesu, zwłaszcza że temat gry nie zainteresuje szerokiego grona potencjalnych nabywców.
Artrem pisze:Nie będzie to typowy nakład produkcyjny a bardziej limitowana edycja gry na zamówienie.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: ghostdog »

Nie wróżę sukcesów. Nie każdy jestem fanem żużla - a to gra dla nich przede wszystkim. Wersja limitowana bo są figurki żużlowców czy karty wydane w przyzwoitej jakości? Do 150 zł można jeszcze myśleć ale polecam zerknąć jak wyglądają limited edition wydawane na zachodzie. Swoja drogą pytanie - ile takich wersji można sprzedać? Chyba dla wielkich fanów danej gry.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: kdsz »

ghostdog pisze:Nie wróżę sukcesów. Nie każdy jestem fanem żużla - a to gra dla nich przede wszystkim. Wersja limitowana bo są figurki żużlowców czy karty wydane w przyzwoitej jakości? Do 150 zł można jeszcze myśleć ale polecam zerknąć jak wyglądają limited edition wydawane na zachodzie. Swoja drogą pytanie - ile takich wersji można sprzedać? Chyba dla wielkich fanów danej gry.
Sposób w jaki gra się ukazuje (na zamówienie) dowodzi, że wydawca ma świadomość, że to produkt niszowy i bardzo hermetyczny. Przy małym nakładzie można się było spodziewać, że tanio nie będzie, ale 200PLN to cena nokautująca... Szkoda, bo karciankę lubię. Co prawda ma trochę przestarzałą mechanikę rodem z UNO i jest mocno losowa, ale każdorazowo dobrze się przy niej bawię. I nadaje się do rodzinnego grania nawet w ekipie, która z żużlem nie miała nigdy do czynienia.
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Artrem »

Twórcy gry piszą na facebooku, że plan jest taki by zamknąć się w 2 stówach z wysyłką przy kolorowych figurkach, laminowanych kartach i specjalnych boksach służących do zarządzania Kartami Trenera i Manetkami Gazu.

Za dobrą grę cena 200 zł to nie jest zła cena. A gra jest naprawdę bardzo wciągająca nawet dla tych co mają małe pojęcie o żużlu. MCS ma dużą regrywalność a gracze mają wiele opcji do wykorzystania w grze.

Filmik o grze wyemitowany 2 lata temu w TVP Regionalnej.
http://www.youtube.com/watch?v=W0Z75AIPQDg
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6488
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 612 times
Been thanked: 971 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: Odi »

A coś się zmieniło od tego czasu w zasadach, czy mechanika ta sama?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: ghostdog »

Minęło 4 lata prawie i... cisza. Wtedy było 200 ile będzie dziś?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
bdm
Posty: 598
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 403 times
Been thanked: 69 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu

Post autor: bdm »

https://youtu.be/sNLIF0gzwP8

http://www.smgpkosci.pl/magia-czarnego-sportu-recenzja/

Kurde, coś nie mogą wydać tej gry a dla fanów żużla taka planszówka (mechanika nie opierająca się na rzucie kostką) to prawdziwy skarb. Film jest z połowy ub. roku a premiera miała być 16 grudnia.
Na FB ostatni wpis z października. Na zdjęciach widać, że była testowana. Ktoś coś wie?
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: Bartas_ »

W połowie grudnia pisałem na FB do twórców czy cisza na profilu oznacz że premiery nie będzie przed świętami i dostałem odpowiedź, że 'cisza nigdy nie wróży nic dobrego, w tym wypadku oznacza że premiery w roku 2019 nie będzie.'

Pytania o nowy termin czy przewidywane przesunięcie premiery pozostały bez odpowiedzi do dnia dziejszego....

Szkoda, że tak słaby kontakt z klientem mają.
bdm
Posty: 598
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 403 times
Been thanked: 69 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: bdm »

Liczba wyświetleń na UT i komentarzy na FB oznacza, że niestety nie ma dużego zainteresowania tą grą. :(
Trudno spodziewać się jakiegoś dużego nakładu, więc jeśli w ogóle wyjdzie to trzeba być czujnym żeby się w ogóle załapać. Jak kupię na pewno bez względu na cenę.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: MichalStajszczak »

Skoro temat został odkopany, to mam pytanie: czy ta gra, wymyślona 10 lat temu, wciąż nie została wydana? Po prawdzie, pewną zaletą tego opóźnienia jest to, że szokująca w 2013 cena 200 złotych dziś już (o ile się utrzymała) tak szokująca by nie była :wink:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2462
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 569 times
Been thanked: 277 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: Markus »

Opóżnienie gry wygenerowało pewnie inny problem dla autorów. Na nowo muszą aktualizować "gorące" nazwiska żużlowców, bo te co były na topie wtedy, obecnie chyba są zapomniane :-)
Lata temu miałem okazję poznać ten tytuł na jednym z festiwali Gramy i szału nie bylo. Gra była za szczegółowa dla zwykłego zjadacza chleba m.in. minimalne różnice między zawodnikami (jeśli mnie pamięć nie myli to skala parametrów była w przedziale 0-100) więc bez znaczenia było czy miało się zawodnika o parametrze 73 czy 76. Takie smaczki trafiały tylko do fanów żużla którzy wiedzieli że zawodnik A jest o te 3 pkt lepszy od zawodnika B
Dla mechaniki gry było to praktycznie niezauważalne. Generalnie gra tonęła w takim mikrorozróżnianiu zawodników. Przynajmniej tak to wtedy zapamiętałem
bdm
Posty: 598
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 403 times
Been thanked: 69 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: bdm »

Nazwisk żadnych nie ma z prostego powodu: brak licencji. Obejrzyjcie proszę film z linku powyżej. Tam nie ma nawet szablonu wg którego rozgrywa się normalnie zawody żużlowe czy to drużynowe (15 biegów) czy indywidualny (20 biegow) wg programu zawodów. W zamyśle twórców są to 4 biegi po jednym okrążeniu. Wg mnie wychodzi to super (choć jako wielki fan żużla mogę być trochę nieobiektywny) a całą robotę robią ułożone kostki (przełożenie) na zębatce i różne sytuacje na torze (jazda w kontakcie, wyprzedzanie, wykorzystywanie kart zdarzeń).
Ta gra nie powstała 10 lat temu. To jest zupełnie inna gra, choć też pod nazwą MCS.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, 20:12 przez bdm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2462
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 569 times
Been thanked: 277 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: Markus »

Pisałem jak to wyglądało kiedyś :-)
W tamtym okresie nazwiska były
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: RUNner »

Jestem fanem żużla i od zawsze marzyłem o grze planszowej w tej tematyce. Nawet sam próbowałem coś stworzyć na własne potrzeby, ale bez dobrych efektów. W każdym razie gra o żużlu powinna symulować dynamikę tego sportu, a także uwzględniać aspekty dopasowania sprzętu do nawierzchni. Największym problemem jest sama koncepcja przebiegu zawodów. Ile wyścigów, a ile okrążeń? Nie wiem jaki nakład można sprzedać na takim temacie, ale wydaje mi się, że na granicy opłacalności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6488
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 612 times
Been thanked: 971 times

Re: MCS - Magia Czarnego Sportu (Piotr Wołk-Lewanowicz)

Post autor: Odi »

To był pierwszy festiwal Gramy. Rok bodajże 2010.

Autorzy, sympatyczni pasjonaci speedwaya z Zielonej Góry, prezentowali prototyp MCS m.in. mnie i Markusowi. Ja jestem fanem żużla, markus wręcz przeciwnie. Mi się wtedy gra całkiem podobała (no właśnie, gdyby to wydać na licencji z prawdziwymi nazwiskami....), choć z dzisiejszej perspektywy tamten projekt jest już przestarzały. Ale wtedy bardziej wyszedł ze mnie fan żużla, niż recenzent.
Tutaj relacja z tamtego spotkania

Okazało się jednak, że na licencje nie ma szans, a gra jest droga w produkcji, chłopaki mieli trochę zawirowań itp itd.
Powstała więc gra karciana, którą recenzowałem tutaj, na Games Fanatic.

Chłopaki założyli (wtedy, albo chwilę później) wydawnictwo all-in-games, które wypuściło na rynek m.in. Zaginioną ekspedycję, Dead Men Tell no Tales albo Miasteczka. MCS w wersji planszowej cały czas jest jednak tym projektem, który spędza im sen z powiek. Gra przeszła potężne przeobrażenia. Choć w sensie historycznym jej korzenie są w tamtym projekcie z 2010, natomiast mechanika jest dzisiaj już zupełnie inna, nowocześniejsza, o czym można się przekonać czytając wrażenia Darii z Games Fanatic.
ODPOWIEDZ