Descent JitD - pytanie o karty

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Qaziqs
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2010, 15:30
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Descent JitD - pytanie o karty

Post autor: Qaziqs »

Witam

Kupiłem sobie ostatnio dwa dodatki do tej super gry (The Well of Darkness i The Altar of Despair) no i okazało się że w środku są nowe wersje starych kart które pownienem wymienić w podstawce. Wszystko jest fajnie tylko że ja za cholere nie moge się dopatrzec różnicy choćby jednego przecinka w tych kartach! Albo ja jestem slepy albo to jakieś dziwne jest bo te nowe karty sa identyczne jak w podstawce. To samo mam z kartami potworów w podstawce. Niby są po dwie wersje potworów dla 2 i 3 graczy tylko że one sie niczym nie różnia :/ Przecież to jest duża róznica dla Pana Podziemi czy walczy z dwoma czy trzemna przeciwnikami
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 374 times
Been thanked: 94 times

Re: Descent JitD - pytanie o karty

Post autor: farmer »

Karty z dodatków "naprawiają" pomyłki edytorskie z pierwszych druków podstawki.
Zapewne, tak jak i ja, masz już nowszą podstawkę, w której błąd został wyeliminowany. W takim razie, po prostu zignoruj nadmiar kart.

Liczba na karcie stwora oznacza liczbę graczy biorących udział w partii.

Karty dla 2uch i 3ech graczy są identyczne, z uwagi na identyczną liczbę bohaterów w lochu.
Przy dwóch graczach, jeden jest Panem Podziemii, drugi zaś prowadzi 2uch bohaterów.
Przy trzech graczach, jeden jest Panem Podziemii, pozostali dwaj prowadzą po jednym bohaterze.
W sumie w lochu jest 2uch bohaterów - czyli dla Pana Podziemii nie ma żadnej różnicy, czy jest 2 czy 3ech graczy (nie mylić liczby graczy z liczbą bohaterów).
Stąd brak różnic na kartach.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ