Gra Miesiąca-Luty 11

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: staszek »

Udało mi się być pierwszym tym razem ;)
Luty jako najkrótszy miesiąc, odznaczył się u mnie najmniejszą liczba zagranych gier.
Słownie trzy tytuły,wszystkie po razie. Wszystkie jednego projektanta ;)
Postanowiłem nagrodzić wszystkie:
Powrót Miesiąca Boże Igrzysko -za klimat i emocje podczas rozgrywki
Nowość Miesiąca Way Out West -gdyby nie chęć wyróznienia trzech gier, pewnie byłaby grą miesiąca-perełka i mechanicznie i klimatycznie-western z przymrużeniem oka
Gra Miesiąca Automobile -mimo dość matematycznego podejścia nie nuży i wciąga,napewno zagram jeszcze w marcu
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: przemoo99 »

Witam!

U mnie miesiac luty byl baaaardzo udany :) łącznie 54 gry w miesiacu, który ma dni 28...

Gra miesiąca: Ticket to Ride(26 razy) - dzieki niej zaczeła grać moja żona, kumpela a ostatnio tez kumpel
Wyróżnienie: Carcassonne(11 razy) - w to juz tez gralismy w tym gronie i sie wszyscy wciągają
Wyróżnienie 2: Small World - zagrałem raz i CHCE WIECEJ!!!! :)


Pozdrawiam!
Planszówkowy maniak... :)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Filip z Lublina »

Gra miesiąca: Tinners' Trail - nie spodziewałem się, że taka gra może mnie tak wciągnąć. Bardzo przyjemna.
Nadzieja na przyszłość: Wrhammer: Invasion - jedna partia i to podstawowymi taliami, a znowu poczułem klimat karcianek kolekcjonerskich i wsiąkłem.
Pewniak miesiąca: Age of Steam - odkąd posiadłem grę na własność grywam w nią dość regularnie. Solidny tytuł.
Zawód miesiąca: Biblios - nie jest to z pewnością gniot, ale oczekiwań nie spełniła. Mało gry w grze, schematyczna.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: kwiatosz »

Krótka piłka, Merchants&Marauders :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: magole »

U mnie słabiutko, po jednej rozgrywce w :
- Wysokie napięcie (w od dawna niegraną mapę stanów)
- Hansa Teutonica (wygrywa w kategorii mechaniki)
- Amun Re (oj, oj , więcej do tego nie siądę)
- Glen More (przyjemnie się grało chociaż czegoś brakuje)
- Antike (po raz pierwszy w dwie osoby, oj działo się działo, chociaż niszczenia świątyń nie było)
wygrywa natomiast:
7 Cudów - będzie z 6 rozgrywek (ja na losowość nie narzekam, według mnie jest zbilansowana)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Ryu »

Zdecydowanie i jednogłośnie: BRASS :mrgreen:
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Arkadiusz »

Kolejny raz RftG - ok. 100 rozgrywek, jednak większość wyrobiona w pierwszej połowie miesiąca. Ostatnio gram mniej.

Small World - 17 razy, absolutny przebój w moim domu, nie grałem od ponad tygodnia, czekam na dostawę dodatków.

No i hicior ostatnich dni - Galaxy Trucker, nie wiem jak będzie z żywotnością ale na razie jest świetna zabawa.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: yosz »

Chyba najgorszy miesiąc ever ;) Tylko 8 gier. Nowości:

Inca Empire - fajna gra, ale miejscami chyba trochę przydługa, z ciekawymi elementami budowy dróg i sporą dozą interakcji
Basilica - w sumie pomagałem testować grę ale na bardzo wczesnym etapie. W niedzielę w końcu zagraliśmy z Agą - baaaaaaaaaaaaardzo fajne Carcasonne dla prawdziwych graczy :)

Papierowy powrót miesiąca: R4TG - głównie gram na Keldonie ale jak była okazja wyciągnąć na stół to nie wahałem się ani chwili. Gra się super przyjemnie i chociaż 3 razy dłużej niż granie online to stawiam sposób analogowy nad elektronicznym.

No i grą miesiąca zostaje Basilica
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: farmer »

No! Luty wyszedł nadzwyczaj dobrze, prawie rekordowo :). Duża w tym zasługa zawiązanej w początku roku Ligi Oleśnickiej, oraz Warhammera: Inwazji, do której opracowałem sobie wariant solo :oops:.
No a w liczbach, 44 partie w 22 tytuły.
Jeśli idzie o jakość partii (stosunek większych, mięsistych gier do szybkich chwilerków) było naprawdę dobrze.
W styczniu poznałem 5 nowych (dla mnie) gier: Pret-a-Porter, Space Hulk'a, Czarne Historie, Owczy Pęd i Tiki Topple.

Gra miesiąca
1. Pret-a-Porter
Świetna gra! Stosunkowo szybka, dająca przy tym bardzo fajne poczucie budowania firmy i działania na rynku :). Nie jest przy tym trudna w ogarnięciu, nie jest łatwa w opanowaniu skutecznej (zwycięskiej) strategii. Zawsze bardzo chętnie gram w PaP, zawsze daje mi mnóśtwo frajdy (nawet, jeśli przegrywam) i jestem naprawdę zdziwiony, jak bardzo mnie ta gra zauroczyła :).
No i podoba się naszym kobietom :D.


Wyróżnienia:
2. Descent: Journeys in the Dark
Powrót do przeszłości, chciałoby się rzec. Bardzo dawno nie grany Descent, zwłaszcza w scenariusze - jednak udało się przywrócić tą zacną grę na stół :). W dodatku, miałem okazję odwiedzić podziemia jako bohater (co akurat nie wyszło mi na zdrowie :P).
Klasyczny już (w mojej karierze planszówkowej) przeszukiwacz podziemii, ciągle dający frajdę i emocje. Choć, oczywiście, zdecydowanie wolę tryb kampanii z RtL - do którego ta gra wydaje się być stworzona.

3. Space Hulk
Dorwałem wersję elektroniczną, gdzie mam okazję popróbować swoich sił przeciw GenoKradom :). Muszę powiedzieć, że gra faktycznie jest miodna, a bardzo proste zasady działają na korzyść tej pozycji, choć początkowo wydawało mi się, że przy Descencie SH będzie wyglądał biednie i prostacko.


Największa liczba partii: Pret-a-Porter (6) (plus 12 parti Warhammera: Inwazja w wersji solo. Rozgrywek z kompuerem w SH i R4tG nie liczę)
Najwięcej czasu nad planszą: Descent: Journeys in the Dark
Najwięcej emocji: Descent: Journeys in the Dark

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Dagmara »

W lutym 22 partie... Nie jest źle, ale mogło by być lepiej :) Liczbowo wygrywają Pędzące Żółwie, bo to króciutka gierka jest a na stanie mam ośmiolatka ;)
Kolejno na liście plasują się Carcassonne i 7 Wonders - nadal bardzo lubię te gry.
Poznałam trzy nowe pozycje i wszystkie zrobiły bardzo dobre wrażenie:
Power Grid - fantastyczny pomysł, aby gracze, którym idzie najlepiej, kupowali najdroższe paliwo ;) Grałam w pełnym składzie i nie mogę doczekać się kolejnej partii.
The Resistance - stara dobra Mafia w nowym wydaniu, każdy ruch, każde spojrzenie musi być przemyślane... Gra blefu i sugestii. Super!
Stone Age - czytałam wiele dobrego, nareszcie miałam okazję zagrać. Bardzo sympatyczna gra, młodszy syn jest zachwycony. Kupimy własny egzemplarz, jak tylko fundusze pozwolą.

Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że nie zagrałam ani razu w Battlestar Galactica :(

Grą Miesiąca II.2011 zostaje u mnie The Resistance - za emocje.

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: WRS »

Fürstenfeld - grą miesiąca
Magnum Sal i Mali powstańcy - odkrycia miesiąca (dopiero poznane, nie miały szansy na pełnoprawny tytuł gry miesiąca - ale dużo radości z tych pozycji i wiele oczekiwań w związku z ochotą na kolejne rozgrywki)
Kolejka - nowość miesiąca (bo tak długo oczekiwana)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: flowerus »

Gra Miesiąca - K2 (dwie emocjonujące partie w 4 i 5 osób)
Najwięcej rozgrywek - Stone Age (wciąż zarażamy nowych znajomych, świetna gra)
Odkrycie miesiąca - Zostań Menadżerem (tylko jedna partia, ale fajnie odzwierciedla temat)
Powrót miesiąca - Pandemic (odkurzony, po ponad pół roku, było bardzo przyjemnie)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: surmik »

Gra miesiąca: Carcassonne za radość żony po otrzymaniu prezentu ;) (do tej pory męczyła wersje z iphona ;) )
Największe emocje: 18xx za wewnętrzną złość, która odczuwałem po daniu ciała we wszystkich rozgrywkach, w których brałem udział :D
Nowość: The Resistance - za klimat podejrzeń, blefu i negocjacji ;)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: bartek_mi »

Nic nowego w styczniu:

Rozgrywka i gra miesiaca: 4-osobowe tta
Gra rodzinna: Fauna
Powrot: Set
Rozczarowanie: 7 Wonders

Wkurzajacy klasyk: trivial pursuit gdzie pod koniec rzuca sie koscmi do upadlego zeby trafic w brakujaca kategorie :)
Dice Hate Me :(
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: MójMistrzu »

gra miesiąca:

Cyklady - moja druga dycha na BBG oprócz Smallworlda

chwilerek miesiąca - Gilotyna

rozczarowanie - Neuland (za długie czekanie na swoją turę)
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Marvin »

Wreszcie cos drgnęło i w lutym rozegrałem 43 partie - rekord ever. Wszystko dzięki temu, że urodziło się czwarte dziecko. Czasu mało, więc siłą rzeczy lepiej się go organizuje :mrgreen:

Hit miesiąca to Liar's Dice (znane jako Bluff i Perudo). Prosta gra, ale za to ile emocji. No i szybka - da się ją upchnąć nawet w bardzo napiętym planie dnia :-) Nagrodę dodatkowa "Powrót zza światów" otrzymuje Blue Moon. Nigdy nie było z kim grać, ale ostatnio pokazałem grę synowi i złapał bakcyla. Jednak co Knizia, to Knizia, oprzeć mu się ciężko ;-)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: watman »

Gra miesiaca: Ticket to Ride - bo szybkie, troche kombinowania i duzo funu ;)
Filler miesiaca: Bluff
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: yemu »

podsumowując luuty: nieźle się wkręciłem w planszówki ;)
67 gier

króluje Rój - 39 gier, ale spora liczba z komputerem więc się nie liczy :)
Stone Age - 8 gier
Roma - 5
Carcassonne - 4

Poza tym jeszcze Puerto Rico, Kolejka, Świat Bez Końca i inne.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3362
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: maciejo »

WINGS OF WAR-odkrycie,przebój,zauroczenie,maniactwo miesiąca-albo powiem wiecej-tego roku.
wiele wiele fascynujących pojedynków z synkiem :D

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: herman »

16 gier w 13 tytułów.

Gra miesiąca: zdecydowanie zwycięża Paths of Glory - 2 rozgrywki, obie świetne.
Wyróżnienie: Perykles
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: staszek »

Perikles też chyba dwie rozgrywki, i to jednego dnia ;)
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: serdi »

Bardzo obfity luty,
ferie, no i pogoda zrobiły swoje:
1. Osadnicy z Catanu Powrót Króla
2. Pędzące Żółwie z modyfikacją wygrywa górny
3. Dixit szerzenie idei
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: Keleno »

Luty całkiem udany, 47 rozgrywek. Sporo nowości, sporo powrotów ale najwięcej radości sprawiła mi w tym miesiącu gra Blue Moon City, grana na warszawskiej zjAvie :)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: herman »

staszek pisze:Perikles też chyba dwie rozgrywki, i to jednego dnia ;)
Owszem owszem, ten dzień zdecydowanie należał do Peryklesa. Zagraliśmy jedną rozgrywkę, później ktoś zaproponował Nawigatora, ale ja zacząłem stękać. Ktoś zaproponował Puerto, ale też pojawiły się narzekania. Padła jeszcze propozycja lekkiej Asary, ale tę zavetował kto inny. NIe mogliśmy dojść do porozumienia więc zagraliśmy drugi raz w Peryklesa :D
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra Miesiąca-Luty 11

Post autor: skoti »

Duża ilość gier, parę nowych (za sprawą Brzeskiego festiwalu gier planszowych)


Ale po za Pret-a-Porter to nie ma praktycznie nic. ta gra pobiłą w lutym praktycznie wszystki inne :D :D
Jest ona odkryciem i grą miesiąca :!: Już dawno żadna gra nie przyniosła mi tyle frajdy, satysfakcji i radości, prościutka, wciągająca a przy tym potrafi dać do myślenia.. :evil:


Na drobne wyróżnienia zasługują:
Chaos In the Old Worlda, za świetny klimat i bezprecedensowe rozgrywki.
Civilization Through the Ages, za najdłuższą, najbardziej wycieńczającą i zaskakującą partię.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
ODPOWIEDZ