Gra imrezowa dla 10 latków

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: Alabama1 »

Czy Czarne Historie będą dobre? Co polecacie innego?
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: arturion »

Z party games, to bardziej Fasolki czy Jungle Speed.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: folko »

Z tych 3 tytułów najmniej imprezowe są fasolki. Czarne historie jak najbardziej :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: WRS »

Ja bym polecił:
Santy Anno
Blefuj
MOW
Prawo Dżungli
PitchCar Mini
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: nikozja_dg »

Palce w pralce? Dobble? a może halli galli ?
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: cezaras »

podstawowe pytania:
a) dla ilu 10ciolatków ?
b) czy już w coś grali ?
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: Matio.K »

Dobble, Jungle Speed, Jenga.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: srokaplotkara »

Mamma Mia i Jenga.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: tysma »

Nie polecam Jengi (ani jej zamienników), gra beznadziejna równie mocno jak "gra w życie". Jestem prawie pewny, że nie spodoba się na pewno 10-latkowi, który poznał już trochę współczesnych gier planszowych.
Za tą cenę można mieć dużo lepsze tytuły, choćby wymienione Jungle Speed czy Dobble (choć nie grałem, ale jestem pewny że lepszy od Jengi:D)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: arturion »

tysma, nie rozumiem tylko jak można porównywać Jengę do Gry w życie? :P
Coś ty się tak uczepił tej Jengi? Nie grałem, ale wydaje się być fajną imprezówką.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: tysma »

Tak jak Jenga tak i "grę w życie" można spotkać na półkach hipermarketów i obie są równie słabe. Ale pewnie jak ktoś grał tylko i wyłącznie w takie gry sprzedawane w hipermarketach (nie licze tego co się obecnie dzieje, bo egmont i granna zaczynają się w marketach pojawiać i to jest plus) pokroju "Gra w życie" czy jakieś wyrywanie zębów krokodylkowi, to rzeczywiście Jenga może okazać się super pozycją.
Już lepiej kupić bierki niż jengę, tańsze i jeszcze teraz robią bierki z różnymi końcówkami, za pomocą których można pomagać sobie wyciągać kolejne, taki tuning odświeżający grę:D

Może nie porównuje samych gier, ale ich beznadziejność. Nie uczepiłem się tylko ostrzegam przed zakupem:)

Według mnie dobrą grą przy której można się dobrze bawić nie tylko na imprezie są Pędzące żółwie, niby gra dla mniejszych dzieci, ale potrafi bawić osoby w każdym wieku. Szybki setup i rozgrywka, polecam jako grę imprezową:D Temat gry dla 10-latków pewnie nie za ciekawy, ale łatwo się do niej przekonać już po jednej rozgrywce.
No i taki 10-latek zagra w Pędzące żółwie z kolegami na imprezie i z babcią na niedzielnym obiadku.
Czego nie można powiedzieć np o Jungle Speed, nawet nie chodzi o szybkość reakcji i przekonanie starszej osoby do zagrania w taką "bezmyślną" grę, ale możliwość urazów:D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: adikom5777 »

A u mnie w nieplanszowkowym towarzystwie Jenga sprawdziła sie znakomicie. Najpierw bawiły sie dzieci a potem dorośli i było bardzo wesoło. Wszystko zależy od preferencji bawiącego sie towarzystwa i raz można ludzi rozruszać jengą raz Jungle speedem albo inną imprezowką.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: tysma »

No dokładnie, o to mi chodziło, osoby które nie znają gier planszowych lub znają tylko te z marketów to pewnie jenga się sprawdzi wśród nich.
Ja osobiście kiedyś też sądziłem, że "gra w życie" to nawet fajna gra, a od monopolu nie ma lepszej:) Ale zagrałem tylko w 3 tytuły współczesne i obecnie pieniążki z "gry w życie" (którą niestety kiedyś kupiłem, a mogłbym mieć za tą kase nawet może i dwa świetne wspołczesne tytuły:( ) służą do zabawy w pocztę mojej siostrzenicy, a pudełko gry leży w pawlaczu od dwóch lat:D
Pewnie to też zależy jak ktoś się potrafi bawić grą, podchodzi do gry. Masz rację.
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: vincencik »

Również polecę Pędzące żółwie jako ciekawą grę w której można pokombinować i wprowadzić element blefu.

Od siebie dodam jeszcze Truciznę - też można zakombinować a dzięki kartom trucizny osoby zbierające dany kolor mogą zostać przyduszone lekko ;)

Polecę też 6bierze! Grałem w nią zarówno z młodszymi jak i starszymi :)Szybka fajna i przyjemna gra, w której niekoniecznie trzeba główkować ;)

Sabotażysta - rewelacyjna gra imprezowa. Szybka, można jawnie (lub niejawnie) oszukiwać innych :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: bartek_mi »

tysma pisze:No dokładnie, o to mi chodziło, osoby które nie znają gier planszowych lub znają tylko te z marketów to pewnie jenga się sprawdzi wśród nich.
Ja osobiście kiedyś też sądziłem, że "gra w życie" to nawet fajna gra, a od monopolu nie ma lepszej:) Ale zagrałem tylko w 3 tytuły współczesne i obecnie pieniążki z "gry w życie" (którą niestety kiedyś kupiłem, a mogłbym mieć za tą kase nawet może i dwa świetne wspołczesne tytuły:( ) służą do zabawy w pocztę mojej siostrzenicy, a pudełko gry leży w pawlaczu od dwóch lat:D
Pewnie to też zależy jak ktoś się potrafi bawić grą, podchodzi do gry. Masz rację.

W kilka gier gralem i jenge lubie... herezje sieje

Z imprezowek polecam dobble (wg mnie lepsze niz jungle speed)
6 bierze tez jest sympatyczne tylko wg mnie mniej imprezowe
Dice Hate Me :(
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: Bowflan »

Ja też odradzam Jengę. Co prawda nie grałem w nią z dziećmi, ale u mnie skończyło się na tym, że wyciągnęliśmy po 2 klocki, rozwaliliśmy wieżę, każdy coś budował przez chwilę (Stonehenge, rakietę itd.) i gra trafiła do pudełka.

Wydaje mi się, że Dobble może się spodobać. Proste zasady, kolorowe karty i sporo zabawy.
Alabama1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: Alabama1 »

Trucizną i sabotażystę akurat mamy - może faktycznie, 10 latków będzie pewnie koło 8, z czego kilkoro jest bardzo wyrobionych planszówkowo (graja sobie w Agricolę....). POmyślałam jeszcze o Mafii, może to też dory pomysł. Pędzące żółwie mamy akurat też (nie pomyślałam o nich)
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra imrezowa dla 10 latków

Post autor: jerrymagu »

7 Cudów Świata - sprawdzone w boju u kilku 'dziewięciolatków' - super imprezowa gra. Każdy z nich był zachwycony
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ