Troyes

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
SolusLupus
Posty: 122
Rejestracja: 02 lut 2010, 17:49
Lokalizacja: Gdynia

Troyes

Post autor: SolusLupus »

Może ktoś się orientuje, czy w Troyes można kupić kość od innego gracza i wykorzystać ją ZAMIAST własnej? Wiem, ze nie można tak zrobić podczas odpierania kart eventów, ale czy w grze można? Np. mam dwie czerwone kości o łącznej wartości 6, a koleś ma jedną czerwoną szóstkę. I ja zamiast wykorzystać swoje dwie kupuję u niego za 2 złota i korzystam z jednej kości. Można tak czy nie?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Troyes

Post autor: melee »

A czytałeś zasady?
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Troyes

Post autor: iscariot »

SolusLupus
Posty: 122
Rejestracja: 02 lut 2010, 17:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Troyes

Post autor: SolusLupus »

Czytałem zasady, i po angielsku i po polsku. Wyraźnego zakazu nie znalazłem, ale chciałem się upewnić, bo uważam, że - jeśli wolno - jest to niezbyt sensowne. Czy jest tu ktoś, kto umie odpowiedzieć na pytanie normalnie?

Edit: dopiero zauważyłem, ze melee jest administratorem - nie świadczy to dobrze o serwisie jeśli administrator jest jednocześnie trollem.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Troyes

Post autor: melee »

Łatwiej założyć nowy wątek, niż przeczytać zasady.
Łatwiej kogoś wyzwać, może to go sprowokuje do odpowiedzi.
Pytasz o coś, co jest fundamentem mechaniki tej gry i jest wprost opisane w zasadach. To tak jakby pytać co się dzieje w osadnikach, gdy wypadnie siódemka.
SolusLupus
Posty: 122
Rejestracja: 02 lut 2010, 17:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Troyes

Post autor: SolusLupus »

Melee mądralo - wskaż miejsce gdzie jest to wyraźnie opisane w zasadach.

Jakoś nawet na bgg padło takie pytanie, ale widać w świecie ludzie są milsi niż nasi administratorzy - polecam uczyć się kultury:

http://www.boardgamegeek.com/thread/583 ... -influence
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Troyes

Post autor: melee »

Cytuję instrukcję i zamykam wątek.

Each action requires using a group of 1 to 3 dice of the same color, and those dice come from one or more of the city square’s 5 districts. A die coming
from the district of another player must be purchased from that player, who cannot refuse the transaction. Pay the bank to use the dice in the gray neutral player’s district. (...)
Zablokowany