MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: bogg »

Witajcie.
Czy ktoś mi powie, co zawiera dodatek MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT? Wiem że mapy, ale w jakim wymiarze? Nawet w sklepach nie wiedzą? Dziwne
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: SeeM »

http://www.youtube.com/watch?v=9Rp4elq8lk8

Widać dobrze wielkość w porównaniu do zwykłej planszy. Kłopot w tym, że talia kart do breakthrough jest w Winter Wars. :) Witam w kolorowym świecie dodatków do M'44.
+ (BGG)
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: bogg »

problem w tym, że nie mogę przeglądać youtube w miejscu, gdzie mam dostęp do neta :( :!: , więc gdyby mozna słowami... proszę
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: SeeM »

bogg pisze:problem w tym, że nie mogę przeglądać youtube w miejscu, gdzie mam dostęp do neta :( :!: , więc gdyby mozna słowami... proszę
Jest dwa razy większa, więc to taki Overlord na dwie osoby, z tym, że walka będzie się działa raczej tylko w kilku miejscach na mapie. Jeśli masz dwie podstawki, to po prostu ułóż trawiaste plansze obok siebie, połóż znaczniki gwiazdek na granicznych heksach stref i masz Breakthrough. Próbowałem sobie to nawet zrobić, ale bez nowych kart jest nijako. Karty z Winter Wars zwiększają mobilność, np. masz standardowy atak dwiema jednostkami z lewej, ale możesz jeszcze wykonać ruch (i tylko ruch) dwiema kolejnymi. Ze zwykłymi kartami gra będzie się wlokła.

Poza tym masz scenariusze wymagające Terrain Pack, Air Pack i paru innych. Można to jakoś obejść, jeśli masz TP i AP.
+ (BGG)
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: bogg »

czyli dzięki temu dodatkowi mogę uniknąć tylko kupowania 2-giej podstawówki, ale muszę kupić winter wars, no i overlorda, którego jeszcze nie mam. no cóż świat dodatków Memoir jest "przebogaty" w wydatki. :lol:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: SeeM »

Moim zdaniem, jeśli chcesz mieć Overlorda, to drugiej podstawki i tak nie unikniesz. Grając na jednej podstawce masz za mało terenów. Nawet Terrain Pack nie ratuje sytuacji, bo scenariusze zazwyczaj wykorzystują dużo żetonów z podstawki i czasem trochę z Terrain. W dodatku żetoniki jednostek dołączane do Overlorda nijak się mają do figurek. Oczywiście możesz kupić Brytyjczyków i Japończyków, ale robi się na planszy trochę zbyt kolorowo i jest to mylące.

Ja na dwóch podstawkach i TP gram często w ten scenariusz - http://www.daysofwonder.com/memoir44/en ... w/?id=1517 - rewelacja zarówno dla Niemców (oficjalnie Japończyków, ale tam) jak i Amerykanów. Co prawda nie mam idealnie wszystkich terenów, ale las zamiast dżungli daje radę.
+ (BGG)
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: bogg »

Biorąc pod uwagę to, że DoW nieźle kombinują z tymi dodatkami, a równocześnie uwględniając fakt posiadania przeze mnie w systemie Memoir: podstawówki Mr, eastern front, pacific theater, mediterranean theater, winter/desert map oraz terrain pack, to kurde :lol: w zasadzie powinienem sobie sprawić teraz: winter wars i ewent. breakthrough kit, żeby się bawić dobrze w gronie 1/1.??? :?: :D
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: MEMOIR’44 BREAKTHROUGH KIT

Post autor: bogg »

aaaa, nie mam airpack'a :(
ODPOWIEDZ