Gra miesiąca - LIPIEC

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: Veridiana »

Lipiec słabiutko, trudno powiedzieć czemu, wydawało mi się, że gram tyle co zwykle. tak więc 50 rozgrywek w 18 tytułów.

Najwięcej rozgrywek: Memoir 44 (12).
Powrót miesiąca: Macao - ciułanie kosteczek do aktywacji kart daje mi niezmiernie dużo radochy :)
Nowość miesiąca: Glory to Rome - grube karty to niemal fetysz ;p
Gra miesiąca: Puerto Rico. Jak się trochę odleży, a współgracze polubią i załapią meandry mądrości nie produkowania towarów gdy kapitan leży jeszcze na stole a statki puste do dna - świetne i zaciekłe partie w liczbie sztuk 4.
Roczarowania brak. Na szczęście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: staszek »

Lipiec mógłby być lepszy,ale cóż...

Najwięcej rozgrywek-jak co miesiąc brydż-jeśli rozgrywka to jedno rozdanie to trochę ich było ;)
Nowość miesiąca-były dwie,z czego jedna otrzyma za chwilę tytuł rozczarowania miesiąca a ta druga to-Cuba
el Presidente
dobry dodatek do dobrej gry.Jeśli będę grał jeszcze w dwie osoby to napewno z tym dodatkiem
Rozczarowanie miesiąca-tylko jedna gra w tym miesiącu nzasługuje na ten tytuł-była to nowość,niestety spod znaku Martina W.-First Train to Nurnberg-nie mam co do niej specjalnych zarzutów, po prostu mnie zmęczyła
Powrót Miesiąca-Szogun-nie grałem chyba dwa lata-mam nadzieję,że będzie częściej pojawiać się na stole-proste zasady,dużo interakcji,dużo emocji- o to chodzi.
Gra Miesiąca-El Grande-klasyk nad klasykami,zagrałem w nią 3 razy(poza brydżem,szachami czy projektem Gipf nie zdarza mi się grać więcej niż raz w miesiącu w jakąkolwiek grę) za każdym razem w innym składzie ilościowym-od zawsze w moim top 10.Chyba wystarczy ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli nie sportowo to ja bym powiedział że rozgrywka to roberek ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: Ryu »

Wybór może być tylko jeden, a że jest niepodważalny to tym lepiej - Duck Dealer :mrgreen:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: kwiatosz »

Resistance - nie wiem ile partii, ale praktycznie każda świetna, pewnie parę miesięcy na topie się utrzyma :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: Nataniel »

Jak łatwo się domyślić - u mnie Merchants & Marauders (Kupcy i Korsarze :)) - na Grajdołku prawie codziennie 1-2 partyjki, partyjka na Avangardzie, w ostatni weekend kolejne 2 partyjki.

Powrót - Race for the Galaxy. Na Grajdołku zagrałem po kilkumiesięcznej przerwie (najczęściej w 3 osoby), potem na Avangardzie kilka razy (zwykle partie 2-osobowe) i w ostatni weekend gra w 4 i 6 osób - genialna gra. Szkoda, że dosyć długo się ją tłumaczy i ciężko wciągnąć nowe osoby, ponieważ aby zagrać świadomie, muszą najpierw poznać karty.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: Filippos »

Zdecydowanie Pantheon - Brunnhoffer w formie, gratka dla wszystkich wielbicieli Stone Age i Sankt Petersburg.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: staszek »

kwiatosz pisze:Jeżeli nie sportowo to ja bym powiedział że rozgrywka to roberek ;)
właśnie chodzi o to,że sportowo :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: watman »

U mnie lipcopad byl miesiacem kart - gry miesiaca to ex aequo 51 stan i Na Chwale Rzymu - 51szy za SUPER tryb solo, bo w wiecej osob nie wyszlo, GtR za ogolna wysmienitosc :)
Honorowe wzmianki dla Kolejki - ktora powala klimatem i wszyscy nasi nieplanszowkowi znajomi w wieku 25-30 lat brechtaja przy kartach jak oglupiali; oraz dla Agricoli w ktora w koncu udalo mi sie zagrac i tez sie spodobala, ale ze byl to wariant rodzinny, to musze sie jeszcze zastanowic nad ogolna ocena :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: yosz »

Mnóstwo nowych gier głównie za sprawą Grajdołka. Lecę od najsłabszej do najmocniejszej pozycji, przy czym od pozycji 3-4 (od dołu) są to same dobre i bardzo dobre gry)

Ascending Empires - połączenie gry ekonomicznej z pstrykanką. Fajny pomysł, ale gra mnie nie wciągnęła. Pomimo to widzę, że paru osobom może się spodobać
Earth Reborn - ciekawy ameritrash-euro z mnóstwem reguł, okropnym wykonaniem graficznym (ikonki są bardzo czytelne, ale karty wyglądają obleśnie). Trzeba pograć więcej razy żeby wyrobić sobie zdanie ale nie zapowiada się
Olympos - gra jest ok, ale mnie nie powaliła. Więcej niedługo na GF
Pantheon - nigdy nie byłe fanem gier Brunhoffera - gra jest niezła, ma ciekawe mechanizmy, ale też nie ciągnie mnie do kolejnych rozgrywek
Dobble - fajna imprezówka :) Szybka i jestem w niej beznadziejny
Ingenious - nadrobiłem klasyka :) Bardzo fajny abstrakt. Mocno Kniziowe punktowanie - wszystko działa super płynnie
Mexica - mocno się zdzwiłem, że takie suche euro może mi się tak spodobać. Fajny twist na temat territory control
Letters from Whitechapel - bardzo, bardzo dobra gra dedukcyjna. Więcej na GF.
7 Wonders Leaders - dodatek, który niewiele dodaje, a dużo zmienia :) Gra staje się bardziej strategiczna - bardzo fajny i chociaż cena mega wysoka, to warto go kupić jeżeli lubicie 7 cudów

Powroty miesiąca:
Resistance - musze w końcu kupić tę grę
Glory to Rome - grałem kiedyś w wersję angielską (tę obrzydliwą), teraz w wersję polską. Gra wyląduje na mojej półce wcześniej czy później
R4TG -dawno nie grałem 'live' - świetna gra, Natanielowi spuściłem parę razy bęcki - jest dobrze :)

Zawód miesiąca:
Battlestar Galactica - druga moja partia w życiu. Druga bezpłciowa, tym razem łatwe zwycięstwo ludzi (wtedy bezpłciowo przegraliśmy z Cylonami). Niewiele decyzji, niewiele oskarżeń - może muszę zagrać z ludźmi którzy bardzo lubią tę grę. W tym momencie wolę zagrać w Resistance - będzie 5 razy krócej, z emocjami itp

No i na pudle: ex equo
Alien Frontiers i Eclipse - dwie różne gry. W pierwszą sporo pograłem i recenzja w tym tygodniu na GF (mały spoiler że mi się podoba). Druga - grałem w wersję 'późne beta' (nawet pomagałem wycinać) - połączenie euro, z ameritraszem w kosmosie. Gra 4X (eXpand, eXplore, eXploit, eXterminate) która nie trwa całego dnia, ma kilka sprawdzonych mechanik, parę bardzo fajnych i świeżych. Nie wiem czy będę miał stałe towarzystwo do grania, ale chyba kupię jak wyjdzie (pod koniec roku)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 378 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: farmer »

Kolejny wakacyjny miesiąc, co mocno widać po liczbie rozgrywek: w sumie czerwiec zakończył się 21 partiami w 12 tytułów (jeden z najsłabszych miesięcy, odkąd wpisuję rozgrywki :) ).
Trzy poznane w tym miesiącu gry: Steam, Crusader Rex o raz dodatek Wieża do Carcassone

Gra miesiąca
1. Egizia
Za dobrą zabawę i niezapomniane, druzgoczące porażki wakacyjne 8)

Wyróżnienia:
2. War of the Ring
Jak ja się cieszę, że ta zacna pozycja wróciła na stół na nieco dłużej (w zeszłym miesiącu też udało się zagrać) :).

3. Steam
Trochę sucha i surowa w wyglądzie, ale bardzo fajnie pomyślana i dająca satysfakcję gra.

Największa liczba partii: Steam (4)
Najwięcej czasu nad planszą: Steam
Najwięcej emocji: Fire & Axe

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: mig »

Dla mnie lipiec upłynął przy dwóch nowych tytułach z których trudno wskazać zdecydowanego lidera, mimo, ze to zupełnie inny typ gier.
Chaos in the Old World - nigdy specjalnym fanem Warhammera nie byłem, ale ta gra tak mnie w klimat wciągnęła, że na wishlistę trafiły natychmiast WH:Inwazja i dodatek do Chaosu :D
Egizia - rewelacja w kategorii prostych acz wymagających nieco pokombinowania
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: pan_satyros »

1. Gra miesiąca: LOTR LCG
2. Powrót miesiąca: Świat bez końca
3. Nowość miesiąca (zakup): Na chwałę Rzymu ,
4. Nowości miesiąca (first play): Twilight Struggle, W roku Smoka, Książęta Florencji
3. Trauma miesiąca: Warhamer: Inwazja (na szczęście opanowana)

"Odeszli do Pana" w lipcu:

- Szogun
- Once Upon a Time
- Zaginione Miasta
- niemalże WH: I, na szczęście na sali był lekarz ;p
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: adikom5777 »

Najwięcej partii: Tichu.
Uwielbiam tę grę i zarazem nienawidzę. Odkąd pokazałem znajomym grającym w planszówki, nie chcą grać w nic innego.

Gra miesiąca: Merchants and Marauders.
Jak na głupio losową przygodówkę wciągnęła mnie bardzo. Zagrywałem się w Pirates! Sida Meyera na PC i M&M to dla mnie wspomnienie tamtych przygód.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: piotrek.t »

Powrót po dwóch latach: Blue Moon - rewelacja

2 nowości:
Dungeon Twister 2 - zapowiada się ciekawie
LoTR: LCG - takie sobie, może być

i dużo Go na DGS B)

P.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: WRS »

Wysokie napięcie - wakacyjny czas i sporo partii pozwalających nadrobić zaległe mapy (Chiny)
Automobile - świetna gra Wallace'a. Chyba zacznę szukać innych jego gier, by się upewnić, że to mój ulubiony (jeden z kilku) autor.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: macike »

Innovation.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: tchazzar »

pan_satyros pisze:1. Gra miesiąca: LOTR LCG
2. Powrót miesiąca: Świat bez końca
3. Nowość miesiąca (zakup): Na chwałę Rzymu ,
4. Nowości miesiąca (first play): Twilight Struggle, W roku Smoka, Książęta Florencji
3. Trauma miesiąca: Warhamer: Inwazja (na szczęście opanowana)

Ha! Bardzo mi się podoba ta formuła ;)

U mnie:

1. Gra miesiąca: Po raz kolejny Warhammer Invasion - ponad 20 szpili, dużo czasu spędzonego na budowaniu talii. Jedyna gra, której dałem 10 na BBG
2. Powrót miesiąca: Fasolki. Gdzieś tam leżały zakurzone, kolega sięgnął. Zapomniałem ile fanu daje ta gra.
3. Nowość miesiąca (zakup): Posiadłość szaleństwa ,
4. Nowości miesiąca (first play): Game of Thrones LCG
5. Trauma miesiąca: Przypomnienie sobie o tym, że sprzedałem ( nie wiem czemu, chyba żeby kupić dodatki do WI) Starcrafta. Na szczęście waffel poratował oferując swojego, a na deser dodatek.

Jeszcze dodam jedno.

6. Najwięcej grane: munchkin. Nie dlatego, że jest jakiś wybitny, ale dlatego że to jedyna gra jaką wziałem na wyjazd, a prawie cały tydzień lało ;)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: MataDor »

Gra miesiaca to ewidentnie Lancaster - 12 rozgrywek. Gra poprostu niesamowita i piekielnie emocjonująca.
Na drugim miejscu Glen More którego wcześniej jakoś przegapiłem, a teraz kupiłem tylko dlatego że to też gra Matthiasa Cramera (Lancaster) i chciałem zobaczyć czy wszystko tak dobrze projektuje. Jak się okazało też jest wyśmienita :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: konev »

adikom5777 pisze:Najwięcej partii: Tichu.
Uwielbiam tę grę i zarazem nienawidzę. Odkąd pokazałem znajomym grającym w planszówki, nie chcą grać w nic innego.
To samo u mnie. Po prawie dwóch latach, gdy próbowałem namówić znajomych na Tichu (by poznali) w końcu ich zmusiłem na wakacjach (nie mieli gdzie uciec). No i przez 3 dni graliśmy w Tichu :). Jeszcze nie wiem czy uwielbiam tę grę, bo się dopiero uczymy. Nienawidzieć już zdążyłem ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: rand »

Filippos pisze:Zdecydowanie Pantheon - Brunnhoffer w formie, gratka dla wszystkich wielbicieli Stone Age i Sankt Petersburg.
Jako fan Stone Age miałem gre na oku już od jakiegoś czasu, aż dziwne że to pierwsza opinia jaką widzę na temat tej gry na forum.
Premiera polskiego wydania już za pare tygodniu więc zamawiam. Dzięki za utwierdzenie mnie w wyborze :-)

Co do gry miesiąca to chyba 6. bierze bo w nic więcej nie dało się grać w szpitalu na łóżku :-P
Ewentualnie Stone Age, powrót z wypożyczenia i od razu 2 gierki.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: surmik »

Gra miesiąca: King of Tokyo - głupiutki, szybki filler ;) oraz Twilight Struggle - głupiutki, losowy pożeracz czasu ;)
Nowość miesiąca: Europe Engulfed - nie grałem jeszcze ale wystarczy, że w końcu ją kupiłem ;)
ozzman1

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: ozzman1 »

Gra miesiąca: Arkham Horror - że też ją tak późno odkryłem
Najwięcej partii: 7 Cudów - tłukliśmy prawie codziennie przez 2 tygodnie
Największy fun: Rattus - genialnie prosta gierka, którą każdy lubi
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: gafik »

To mój drugi post... narazie przeglądam forum bo dopiero zacząłem planszówki (gram od 2 tygoni :oops: ) Dobry wątek dla kogoś, kto nie wie w co zagrać - czyli dla mnie.

1. Gra miesiąca: Filary Ziemi - dopiero 2 gry, ale za to jaki klimacik :)
2. Najwięcej grane: Osadnicy z Catanu - 5 gier, mega emocje... :twisted:
3. Rozczarowanie: Niagara - 2 gry, niezbyt ciekawe :(
4. Filler: Totem, Super Farmer - razem 7 gier, infantylne :? ale synek (10l) się cieszył :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3361
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 110 times
Been thanked: 130 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC

Post autor: maciejo »

Miesiąc zdominowany przez Space Hulk 3-Rewelacja :!: :!: :!:
a w nielicznych wolnych chwilach Rallyman-nadal jedna z najlepszych gier w jakie grałem :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ