Essen 2011 - nowe gry (i tylko gry!)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Essen 2011 - nowe gry (i tylko gry!)

Post autor: jax »

Essen się zbliża - czas założyć wątek.

Sipio już pisał o swoich oczekiwaniach na gf:
http://www.gamesfanatic.pl/2011/08/30/n ... ier-kilka/

(w komentarzach są następne typy)

a ja zupełnym przypadkiem zauważyłem co nam szykuje Friese - Power Grid w prehistorycznej odsłonie:

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ten-funken

Bardzo ciekawe co z tego wyjdzie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Geko »

jax pisze: Bardzo ciekawe co z tego wyjdzie :)
Wysokie Napięcie: Stone Age? :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: adikom5777 »

Ja najbardziej czekam na Ora et Labora oraz Eclipse i 1830
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: jerrymagu »

Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: folko »

Bardzo dobre zestawienie ma Pomimo na spiellust: http://spiellust.net/2011/07/spiel11-pr ... ch-na.html
Między innymi opisywał tam wspomniane Power Grid ;-)
Moja lista gier do zobaczenia ciągle się buduje i zmienia. Na razie na pierwszym miejscu jest opisywana kiedyś przeze mnie Ristorante Italia, na liście mam też między innymi: Tournay, Trajan, Rapa Nui, Québec, Venturę, Belfort, Crusoe, Power Grid i wszystkie Polskie :-)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: surmik »

W tym roku, jak dobrze pójdzie, będę w końcu obecny na targach :)

Na tę chwilę obowiązkowe zakupy to: Eclipse i Urban Sprawl.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: costi »

Mnie interesuje w zasadzie tylko Eclipse, reszta spokojnie poczeka aż zagram po targach.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Wookie »

surmik pisze:W tym roku, jak dobrze pójdzie, będę w końcu obecny na targach :)
Może się spotkamy :)
W zeszłym roku największym zaskoczeniem była ekipa Boat City dwa pokoje dalej w naszym hotelu, zobaczymy co nas zaskoczy w tym roku:)

Ja najbardziej czekam na Cyclades: Hades, Eclipse, Eaten by Zombies!, Drako (w które już grałem, więc tak naprawdę nie czekam:) ), New Era, oraz na Eminent Domain i Quarriors, które były wydane wcześniej.

Lista niezbyt długa, ale planuję sprawdzić i recenzować o WIELE więcej i może się okaże, że jakieś naprawdę dobre gry się jeszcze nie objawiły - Alba Longa? FlashPoint: Fire Rescue? Trajan? zobaczymy...
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: muker »

Czy ktoś ze Śląska (najlepiej Tychy, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze) wybiera się na Essen, bo bym był zainteresowany zakupem kilku gier na targach, a sam nie jadę. Prosiłbym o PW.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: yosz »

muker z doświadczenia - niestety na takie prośby raczej nikt się nie zgodzi :(

Większość osób leci samolotem i wtedy jest limit bagażu. Nawet jadąc samochodem, najczęściej się jedzie w kilka osób i wtedy też za wiele gier się nie mieści (powiedzmy jedziemy w 5 osób i każdy ma bagaż i każdy kupuje gry dla siebie - w końcu po to się jedzie do Essen ;) ). No ale może się mylę i się ktoś znajdzie, ale nie liczyłbym na to
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Ink »

jax pisze:Essen się zbliża - czas założyć wątek.
Jax, zrobisz znowu taki przegląd jak rok temu?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: muker »

Na chwilę obecną to jedna mała gra (eaten by zombies), raczej nic więcej nie przybędzie :D
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Wladek »

'Eaten by zombies' lepiej zamówić przez Kickstartera. Mają opcję 'free international shipping', nie wiem jak u nich z zakupem EbZ na miesjcu w Essen, ale pudełko jest malutnie, więc może kogoś przekonasz, żeby zabrał.


A jeżeli nie korzystasz z Amazon payments możesz się skontaktować z Sethem z Mayday Games przez GeekMail i zrobić preorder paypalem :wink:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: jax »

Ink pisze:
jax pisze:Essen się zbliża - czas założyć wątek.
Jax, zrobisz znowu taki przegląd jak rok temu?
Nie sądzę ;)
(z dwóch powodów: nie mam tym razem gigantycznie długiego zwolnienia lekarskiego oraz naprawdę w tym roku jakoś wyjątkowo mało rzeczy mnie zaciekawia - niby mam 11 tytułów na celowniku, ale raptem tylko 5-6 budzi realne nadzieje. W zeszłym roku było jakoś inaczej - co przeczytałem zapowiedź, to już wrzucałem na na listę do sprawdzenia :) )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: muker »

Wladek pisze:'Eaten by zombies' lepiej zamówić przez Kickstartera. Mają opcję 'free international shipping', nie wiem jak u nich z zakupem EbZ na miesjcu w Essen, ale pudełko jest malutnie, więc może kogoś przekonasz, żeby zabrał.


A jeżeli nie korzystasz z Amazon payments możesz się skontaktować z Sethem z Mayday Games przez GeekMail i zrobić preorder paypalem :wink:

Albo jestem ślepy albo za przesyłka za darmo jest tylko w USA a na cały świat kosztuje +7 $?
Ostatnio jak sprawdzałem, to ze strony Mayday już nie dało się gry kupić.

Zobaczymy czy ktoś się zadeklaruje pomóc, jak nie to pokombinuje z kickstartetrem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: BartP »

Oczywiście, że w przypadku Eaten By Zombies przesyłka do Polski nie jest darmowa, tylko właśnie kosztuje te dodatkowe parę dolców. Ale przynajmniej mało, bo akurat $7 to bardzo racjonalna kwota.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: Wladek »

Rzeczywiście, trochę nakombinowałem- ale 7$ za przesyłkę międzynarodową to i tak racjonalna stawka.
muker pisze:Ostatnio jak sprawdzałem, to ze strony Mayday już nie dało się gry kupić.

Zobaczymy czy ktoś się zadeklaruje pomóc, jak nie to pokombinuje z kickstartetrem.
Bezpośredniej opcji nie ma, ale jeżeli ktoś chce wydać swoje pieniądze to rozwiązanie zawsze się znajdzie. Ja jakoś pytałem o rozwiązanie pod wideorecenzjoą drakkenstrike'a, ale tutaj ktoś z Niemiec założył oddzielny temat z tym problemem: dokładna instrukcja jest w ostatnim poscie.

Kurczę, zaczynam brzmieć jak agent handlowy Mayday Games :lol:
ozzman1

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: ozzman1 »

Kurcze, patrze se na te gry z Essen, ale albo tym razem taka jakaś kicha jest, albo się już starzeję. Po fantastycznym Glen More, chętnie przetestuję Helvetię. Reszta nie zapowiada się jakoś wybitnie. Jak dobrze liczę, co najmniej 8 gier z Essen 2010 dostało się szybko do Top 100 BGG. Patrząc na obecne tytyły, jakoś takich szans nie widzę. Obym się mylił...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: folko »

To ciekawe, ale co roku jest podobna sytuacja :-)
1. Przed targami (jeszcze trochę czasu zostało) większość marudzi że nic ciekawego nie ma.
2. Zaraz przed targami zaczyna się hype i sporo tytułów wydaje się ciekawych.
3. Zaraz po targach zaczyna się powolne marudzenie.
4. Dalej po targach okazuje się że nic w danym roku nie było, ale sporo tytułów łapie się nawet do 100 a i czasami do 20 ;-)
5. Rok po targach zaczyna się pkt 1 ze stwierdzeniem, w tym roku chyba nic ciekawego nie będzie, nie jak w ubiegłym :D

:lol:
ozzman1

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: ozzman1 »

Rok temu nie czytałem jeszcze tego forum, więc nie wiem jak to wtedy wyglądało. Dla naszego dobra, folko, mam nadzieję, że masz rację :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: farmer »

Oj, ma, ma :D. Rok temu i 2 lata temu również zaczynało się od nostalgii "ech, w zeszłym roku to były gry, nie to co teraz... nic ciekawego..." :P

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: melee »

essen na pewno będzie słabe, dlatego już zacząłem wyprzedaż starszych tytułów
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: bart8111 »

Analiza Folko w 100% trafna, założę się, że i w tym roku będzie tak samo, na razie jesteśmy w punkcie pierwszym i póki co się sprawdza :) Według mnie w tym roku zapowiada się więcej ciekawych tytułów niż w tamtym, z tych, na które ja zwróciłem uwagę: 1830, The Ares Project, Blood Bowl: Team Manager, Eclipse, Pix, Quarriors!, Space Empires: 4x, plus jeszcze przynajmniej kilka do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: janekbossko »

I produkcje czeskie:) np vlada..palownika
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2011 - nowości

Post autor: yosz »

co bym kupił gdybym miał na to kasę: The Ares Project (Z-Man), Eclipse (Rebel), Core Worlds (Stronghold Games), Star Trek: Fleet Captains (WizKids), Last Will (CGE), Confusion cośtam cośtam in the cold War (Stronghold Games)

Z ciekawości przyjrzałbym się: Kingdom Builder (Queen), Urban Sprawl (GMT), Ora Et Labora (Lookout Games)
Z chęcią zagram: Quarriors (WizKids), Dungeon run (ale nie będzie na Essen), Welcome to Walnut Grove ( Lookout Games), Helvetia, Mage Knight (WizKids), City Constructor (Rebel)

Też chciałem napisać że słabe Essen ale jak to wypisałem to już tego nie powiem :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ