Neuroshima RPG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
wilku5
Posty: 161
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:35
Lokalizacja: juz Wrocław / czasem okolice Poznania

Neuroshima RPG

Post autor: wilku5 »

Wiem że to forum planszówkowe, ale może ktoś gra w Neurę RPG.
Jakie więc podręczniki byście polecili? Poza oczywiście podstawką ;)

Które są wg. Was faktycznie przydatne, urozmaicają sesję, ulepszają bohaterów czy maszyny, a które są mniej potrzebne?
- które dla Mistrza Gry, i czy wogóle potrzeba jakieś (mam na myśli początkującego MG, czyli mnie ;) bo nasz "doświadczony" ostatnio nie ma czasu...),
- które dla Bohaterów (jakieś fajne rozszerzenie możliwości, czy może dodatki są niepotrzebne?),
- podręcznik z przykładowymi przygodami dla MG? Któryś polecacie, czy lepiej samemu wymyślić?
- Bestiariusz? Czy ten z podstawowego podr. (mam 1,5) wystarczy?

... a może ktoś grał, ale już nie ma czasu i ma na zbyciu? ;)
Jestem kobietą!
----------------------------------------------------
mail: wilkruk5@gmail.com
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Neuroshima RPG

Post autor: donmakaron »

Detroit było średnie, chyba że macie zacięcie, żeby bawić się w Wyścig, jednak zasady tegoż są trochę zagmatwane. Za to z Miami dobrze się bawiliśmy, razem z Zaginionym Miastem. Tak naprawdę podstawka wspierana materiałami z internetu wystarczyła w zupełności do dobrej zabawy. Ale oczywiście przyjemność z wprowadzania nowych podręczników jest wielka.
Z profesji to znam Gladiatora i Łowcę Mutantów/Zabójcę Maszyn - całkiem to ciekawe, ale tylko jeśli któryś z graczy zamierza się w to bawić. Kiedyś bardzo chcieliśmy rozegrać kampanię zabójcami maszyn na froncie z Molochem, jednak nie gramy już od dawna i plany jak zwykle odroczone...

Na pewno mogę odsprzedać Zaginione Miasto. Gdzieś jeszcze miałem rzeczone Miami, Detroit, Wyścig i Gladiatora. Jeśli jesteś zainteresowana to poszukam i pogadamy ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Neuroshima RPG

Post autor: maciejo »

Ja bym chciał kiedyś zagrać ale nie widze możliwości z powodu braku współgraczy nad czym bardzo ubolewam :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ