Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: xshadow »

Coś jakby drgnęło w kwestii AoE III. Na forum Eagle Games można obejrześ kilka grafik, które zostaną umieszczone w instrukcji i na planszy.
http://eaglegames.zeroforum.com/zerothread?id=6594

Jak na mój gust to kiepsko oddają klimat gry. Spodziewałem się czegoś innego (być może dlatego, że swoje wyobrażenie o AoE opieram na pierwszej i drugiej części gry). No ale jeszcze i tak zbyt wcześnie na jakiekolwiek konstruktywne wnioski.
Premiera jest planowana na lipiec 2006. Jak na razie niewiele wiadomo o tej grze. Zobaczymy czy nie powtórzy ona wątpliwego sukcesu wydawniczego jakim jest "Sid Meier's Pirates: The Boardgame" :roll:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Hmm, ciekawi mnie dlaczego grafika w zaden sposob nie nawiazuje do pierwowzoru komputerowego? Przeciez AoE3 jest bardzo ladna, a tu takie kaszanki :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

A mi sie podobaja. Faktycznie - z pierwowzorem wiele wspolnego nie maja, ale to nie znaczy, ze sa brzydkie jak na moj skromny gust. No, ale zobaczymy jak bedzie ksztaltowac sie calosc :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

Jakoś tak... kiepskawo... podobnie jak przedmówcy, inaczej sobieto wyobrażałem.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A mi się podoba. Zwłaszcza trzeci rysunek (ze statkami). Komputerowych rysunkow nie trawie - na komputerze nie gram, wiec nie wiem jak tam to wygladało - natomiast te rysunki mi się podobają...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Nie mam nic do samych grafik- są ładne. Po prostu nie rozumiem po co podpierać się tytułem rewelacyjnej komputerówki żeby wypuścić grę o zupełnie innej tematyce (a tak to wygląda na pierwszy rzut oka).
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jak dla mnie tematyka grafik pokrywa sie ta z AoE (z czesci 1 i 2 bo w 3 nie gralem za bardzo).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Post autor: ram »

I mnie też się podobają te grafiki, chociaż Morano byłby lepszy :)

A co do AoE III - zakupiłem Warrior Knights i dlatego już nie żałuję, że Age of Empires planszowe nie będzie oparte oparte o drugą część gry komputerowej. Podbój Meksyku, kolonizacja - może być ciekawie.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

avantar pisze:Jak dla mnie tematyka grafik pokrywa sie ta z AoE
Jak mrówka ze słoniem się pokrywa :wink:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No to jaka tematyka AoE byla?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Faktycznie, imperia z różnych stron świata walczyły ze sobą, prowadziły odkrycia nowych technologii. Ale tam nie było mowy o conquiscie, zakładaniu plantacji czy wielkich odkryciach geograficznych.

Nie mogę wyrokować o klimacie gry na podstawie tych kilku grafik jednak przypuszczam, że na koniec planszówka i pierwowzór nie będą nijak do siebie pasować.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blejzimierz »

Heh- to ja wyjatkowo sie odezwe i sprostuje pewna sprawe ;) Sam kocham serie AoE komputerowa, za jej klasyczny, prosty styl i w nowa 3 czesc od jakiegos czasu sie zagrywam, wiec informuje zebrane grono, ze ta najnowsza czesc jest wlasnie umiejscowiona na terenach Nowego Swiata,w okresie kolonizacji Ameryki ;);) Tak wiec oskarzenia o sprzecznosci tematow sa ciut niesprawiedliwe ;) Ja sam czekam niecierpliwie na to, co wymysla ludki z Eagle Games- mam od nich tylko Civilization, i szczerze mowiac to moj najgorszy zakup gry- 4 razy probowalem dojsc do polowy gry chocby z roznymi ekipami, ale zawsze konczylo sie na: "eee-zostawmy to juz- lepiej wyjmij Trona" ;) Wiec pozyjemy, zobaczymy :) temat dobry, ale jakze latwy do spaprania ;P
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Graifiki są okropne, takie jak by się ktoś uczył malować akwarelą :P
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Się kręci- czyżby nowe Puerto Rico? ;)

http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... d_picture/
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Tak narzekaliście na te grafiki, a się całkiem nieźle komponują na planszy.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Przyznaję, że wyglądają ładnie.

Mi chodziło o to, że spodziewałem się strategii- wojna, technologia etc.
A dostanę jakieś nie przymierzejąc... Puerto Rico ;)
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

ano fakt... na planszy jakby zupełnie inaczej to wygląda :)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
outlaw
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2004, 11:35
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: outlaw »

Mysle ze jak przystalo na EG dorzuca do gry garc figurek i jakos uwzglednia aspekt wojenny gry - patrz: Age of Mythology
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Mnie się nie podobają- obrazki z gry komputerowej wymiatały!!!
Awatar użytkownika
outlaw
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2004, 11:35
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: outlaw »

Zdjecia z rozgrywki testowej i projekty figurek na boardgamegeek'u: http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... meid=22545
Awatar użytkownika
outlaw
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2004, 11:35
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: outlaw »

Spoznione newsy ale warto odkurzyc temat gry o jakiej autor, Glen Drover, pisze ze jest najlepsza w jego dorobku.

News o europejskim wydawcy gry: tutaj.

Zasady do zassania: tutaj.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Jak dla mnie gra idealna.
Super mechanika (taki lekko mówiąc mix Caylusa z Puerto), prześlicznie wydana, niesamowicie klimatyczna, łatwa do nauczenia, masa możliwości, strategii, dojścia do zwycięstwa, skalowalna od 2 do 5ciu graczy (6ciu z dodatkiem). Czego chcieć więcej?! :)
Ludzie z którymi grałem też byli nią zachwyceni, a są wymagający względem gier bardzo.
Jeden z najlepszych zakupów jakie poczyniłem. Moje ukochane Puerto jest znacznie mniej wciągające i pasjonujące. Nie wyobrażam sobie na razie odmówić komuś zagrania partii jeśli takową by mi zaproponował :) Tak jak Pancho uważam że gra na bank wskoczy do top 5 BGG.

Co miesiąc premier planszówek! – dwa mega hity, AoE i ToI.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

A my wczoraj mielismy dosyc rozczarowujaca partie w AoE3. Przede wszystkim bardzo niedopracowana w tej grze jest wojna. W zasadzie zupelnie nie oplaca sie wystawiac wojska - zołnierzy trzeba zbudowac, potem przetransportowac a potem jeszcze uruchomic bitwe / wojne... W tym samym czasie mozna na plansze wyslac 2x wiecej grubasow (mnichow), ktorzy wchodza z dodatkowym kolonista... Jeszcze, gdyby mnich liczyl sie po prostu podwojnie (a wiec odstrzelenie go mialoby sens), moze daloby sie zniwelowac czyjas przewage. W obecnej sytuacji to sie po prostu kompletnie nie oplaca.

Ze zlej strony pokazala sie tez losowosc zetonow / kart odkryc. Jeden z graczy mial naprawde fuksa kilka razy i pociagnal dobre odkrycia, drugi mial sporo gorzej - wysylal wielka armie przeciwko jednemu-dwom indiancom. Powinny byc jednak troche mniejsze roznice w liczbie indian na zetonie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Ha, zaś moje odczucia po dwóch partiach w AoE są zupełnie przeciwne.
Gierka bardzo mi się spodobała i uważam że jest jedna z lepszych pozycji na najbliższy czas. Dobrze skaluje się - grałem w 5 i 3 osoby.

Wojna - tu masz rację, ale AoE zypełnie nie jest grą militarną - stąd osoby na to się nastawiające na pewno odczują duży zawód. Autor nawet w instrukcji jasno wspomniał, że wojska moga być tylko narzedziem do ustalania przewag w poszczególnych koloniach, takim języczkiem u wagi.
IMHO bardzo słusznie - to inna gra, a i całkiem niexle oddaje "ekonomię wojny" - ta kosztuje dużo :)

Niedługo postaram się skrobnąc parę słów więcej o grze. Zawczasu jednak - niestety, jakość wydania jest IMHo fatalna - tak, fatalna jak na grę za 200 PLN. Na szczęście gra jako gra się broni i wszystko jest OK.

Pozdrawiam
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
ODPOWIEDZ