gra dla teściów :)?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

gra dla teściów :)?

Post autor: b4STEK »

Chciałbym sprezentować jakąś grę moim teściom. Obecnie grywają w chińczyka :).
Myślę, że najbardziej odpowiadałoby im coś bardzo losowego, bez wielkiego wysiłku umysłowego (kostka do gry wskazana). Szukałem na forum, ale mało kostkowych tytułów. Dodam, że teściu to zapalony kolekcjoner (lubi zbierać znaczki, monety, modele kolekcjonerskie z gazet itp.. - może ta wskazówka jakiegoś dłuższego wyjadacza gier planszowych natchnie). Dzięki z góry za wszelkie propozycje.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: garg »

Przyjrzyj się That's Life! (niemiecka wersja to Verflixxt!). Może być też z pierwszym dodatkiem (drugi trochę niepotrzebnie komplikuje prostą grę). Po Chińczyku będzie to łagodne wejście w świat trochę bardziej wymagających gier :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: kdsz »

Mam podobnego teścia, również zbiera badziew dodawany do gazet ;)

Najchętniej gra w Mr. Jack Pocket, ale nie udało nam się namówić teściowej na choćby jedną partyjkę. Natomiast oboje dają radę w Ingeniousa (Geniusza) i Kolejkę i te tytuły polecam do sprawdzenia. Nie ma co prawda kostki, ale trudno je nazwać grami bez elementu losowego. Myślę, że może pasować również K2 - polski tytuł z dużą liczbą wariantów rozgrywki, dzięki czemu można dostosowywać poziom trudności do umiejętności graczy

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: idha »

Może Qwirkle? Jak mówią - to takie Scrabble dla analfabetów (zamiast wyrazów układa się ciągi z kolorów i kształtów). Wiele razy widziałam, jak osoby, które wcześniej nie miały zupelnie styczności z grami planszowymi i wołami nie można ich było zaciągnąć chociażby do Carcassonne (również w wieku podeszłym), chętnie zaczynały w to grać, a następnie sięgały po inne tytuły.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: eazydoor »

Moi dostali od nas Blokusa, ale grali wcześniej i bardzo im się podobał. Polecam, bo zasady banalne, można grać w 4 lub 2 osoby, nawet z zasadami od Duo, no i wnuki też chętnie zasiądą do planszy:)
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: FortArt »

Jak dla teściów to Last Will :)

A serio to proste i z kostką nazywa się Marrakech. Powinno mi się spodobać, jeśli grali kiedyś w Monopoly (podobny mechanizm, płacisz jak staniesz, choć mądrzej zastosowany).

Bez kostki, ale z losowością jest Mord im Arosa. Prosta i przyjemna gierka ... na słuch.

Jak dołączysz do nich to polecam Manilę.
idha pisze:Może Qwirkle?
To już lepiej i taniej podobny Unikat.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: b4STEK »

Dzięki, na pewno coś z tych pozycji wybiorę :). Jeśli coś jeszcze się komuś nasunie, to proszę pisać.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: charlie »

Z logicznych jeszcze Abalone. O Osadnikach i Carcassonne nikt nie wspomniał. Trzeba myśleć, ale szybko się łapie, losowość dość duża, dadzą radę!
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: tysma »

Last Will ;P:)
Dobra bez żartów:D

Jak uda Ci się wciągnać w planszówki teściów to będziesz miał szczęście. Ja zacząłem takie starsze osoby wprowadzać, które znały tylko chińczyka od Super Farmera, mocno losowe jak chińczyk, ale przyjemne:D Gra się spodobała, ale nie wiem czy to nie byl błąd, bo teraz do innych gier nie da się ich zaciągnąć, nie chce im się grać w długie gry w których trzeba głowkować. Wolą sobie poturlać kostkami w farmerze przy tym rozgrywka nie zabiera dużo czasu:)
Łatwiej byłoby doradzić, gdybyś podał mniej więcej wiek teściów.

A jeśli teściu ma takie zacięcie modelarskie, ma dużo czasu i spodobają mu się gry planszowe, to może warto w przyszłości nawet zastanowić się nad grą z figurkowami i zestawem do malowania figurek:P
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: nikozja_dg »

Qwirkle, Blokus, Uptown, Hej to moja ryba, Triominos, Callisto - w te gry grają chętnie obydwie mamy :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
apfrankowski
Posty: 163
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:05
Lokalizacja: Lublin

Re: gra dla teściów :)?

Post autor: apfrankowski »

To ja dorzucę jeszcze od siebie Stone Age. Nie jest super skomplikowana, spooooro rzucania kośćmi i losowości, ale troszeczkę też trzeba pomyśleć i rozgrywka się ciągnie ok. 2 godzin na 4 osoby i ok.1,5 na 2 osoby. Gra niezależna językowo, więc śmiało można brać angielską wersję, która jest w dodatku ślicznie wydana - kolorowa, ładna plansza, no i skórzany kubek do rzucania kośćmi, zupełnie jak epoce kamienia ;)
Aha - testowana na rodzicach - działa ;)
ODPOWIEDZ