gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: dorelas »

Hej

jakos ostatnio naszlo mnie zeby kupic pierwszy raz cos od GMT no i widze , ze sprawa nie jest latwa. Na europejskich ebayach nic nie ma. Nic tylko z ameryki zamawiac. ebay.com ceny maja o wiele nizsze od GMT, ale za to ceny przesylek zabijaja. Zamawiajac na stronie GMT jest dokladnie odwrotnie. Cenowo wychodzi na tyle samo. Wchodzac na strone glowna GMT, jak wol w swiezych wiadomosciach stoi , ze jest polska instrukcja. Znaczy jest zapotrzebowanie wsrod narodu. Kupujecie gry bezposrednio od GMT? a moze jest godny polecenia ebayowiec? Czy da sie ich sklonic od zanizenia wartosci przesylki. Jak juz wpadnie w lapy urzedu celnego. to ja zgubi, jak nie zgubi to przetrzyma 2 tygodnie i wlepi bonus.
ps - mieszkam w austrii.

ps2 - czemu mnie naszlo na GMT? bo nie gram w historyczne gry, a tu widze space_empires:4x nad ktora koles dlubal 20 (DWADZiESCiA :D) lat i kosmiczna okladka Bomber_Command. i jeszcze na widok ton zetonow stanely mi przed oczami gry ENCORE jak zywo :D W ogole co sadzicie , zakocham sie w nich czy znienawidze? i jakim cudem GMT wydaje tyle gier? Chyba maja prawdziwa armie tworcow systemow rozsiana po calym swiecie.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 14:34 przez dorelas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aro_kal
Posty: 39
Rejestracja: 12 sie 2009, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: aro_kal »

W Polsce są po prostu sklepy, do których się chodzi i kupuje. U was też muszą być (chociaż to do końca pewne nie jest bo w Wiedniu kibli publicznych też za dużo nie ma). Jeśli nie masz innego wyjścia to faktycznie zostaje Ci zamówić bezpośrednio u nich. Są bardzo solidni. Wysyłają błyskawicznie, dbają o klienta. A czy mają dużo tytułów? Pewnie sporo ale wcale nie puszczają nowości co chwilę.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: Gabriel »

GMT jest dormalnie dostępne w Polsce. Ich gry są tylko bardzo drogie, bo to niskie nakłady drukowane w USA zapewne. Wydają dużo, bo to gry historyczne - kilka na wspólnej mechanice, ale np. o różnych bitwach. No i wydają od wielu lat.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: Smerf Maruda »

Bomber Command za trudne na początek. Lepiej coś łatwego, jakiś Twilight Struggle albo Commands and Colors (choć to bez żetonów). Z prostych żetonówek coś Multiman Publishing raczej, jakieś Victory Denied albo coś z serii SCS (np. Bastogne: Screaming Eagles under Siege). Z GMT prosta żetonówka to Infidel, o bitwach w czasach krucjat.

GMT w Polsce jest dostępne w wielu sklepach, spróbuj w Wargamerze albo na rebel.pl. Ceny, jak ceny, zależy od gry -- są takie po 300 złotych (Virgin Queen), są i takie po 170 (Infidel pewno).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: Andy »

Smerf Maruda pisze:spróbuj w Wargamerze
Ale Wargamer chyba nie ma jeszcze oddziału w Wiedniu? ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: dorelas »

dzieki wszystkim, rzeczewiscie wargamer wyglada na fajny sklep. Pozostaje mmiec nadzieje ze wysylaja za granice. Mam pare pytan jeszcze:

-wiecie moze jak to sie dzieje , ze ebayowcy oferuja NOWE gry GMT za 35-40$ (taniej nawet niz projekt P500 !) podczas gdy na oficjalnej stronie GMT sa one przewaznie po 65$?

-Jesli chce zlozyc zamowienie na gre, ktora jeszcze nie wyszla (np. http://www.gmtgames.com/p-376-space-emp ... nters.aspx) albo ogolnie jesli chcialbym brac udzial w projekcie P500, to czy jedyna opcja jest zlozenie zamowienia w GMT w ameryce, czy sa jakies sklepy w polsce , ktore maja partnerski program?

-Bomber command jest rzeczewiscie tak ekstremalnie trudne? ;D Pod wzgl skomplikowania GMT szacuje ja na srednio trudna http://www.gmtgames.com/p-302-bomber-command.aspx Nigdy dotad nie gralem w nic w stylu multimana i GMT wiec absolutnie nie mam pojecia co mnie czeka... Gralem za to od dziecka w stosy gier Encore, potem wszystkie mozliwe warhammery i teraz FantasyFlighta, chodz szczerze mam juz po dziurki w nosie pieprzenia sie z miliardem kart w kazdej z ich gier. Czas na powrot klasyki i pieprzenie sie z zasadami instrukcji i zetonami ><
A. gosc w tej niezwykle wyczerpujacej recenzji Bomber Command na BGG opisuje zarzadzanie paliwem jako czynnik rujnujacy przyjemnosc z gry. http://boardgamegeek.com/thread/787997/ ... mand-after czy ktos z was moze sie do tego ustosunkowac?
B. ostatnie zdanie w paragrafie "2. If the Price of Petrol Doesn't Kill You" (zaraz POD jego customowym fuel sheet http://boardgamegeek.com/image/1283113/adam-parker) przedstawia alternatywna metode markowania zetonami numerowanymi od 1-10. Mam kupic sto kostek dziesieciosciennych?

Dzieki

PS milion - jest tu ktos, kto gral w twilight imperium FFG i space empires GMT ?

PS 2 miliony - bomber command czy NiGHT FiGHTER ???????????????????????????
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: bart8111 »

dorelas pisze:PS milion - jest tu ktos, kto gral w twilight imperium FFG i space empires GMT ?
O Space Empires możesz poczytać w odpowiednim wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=16018

Sam zagrałem jakieś pół partii - gra fajnie pomyślana, jednak jak dla mnie jest na granicy niegrywalności przez to, że została zrobiona na żetonach. To by była bardzo fajna gra bloczkowa.
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: dorelas »

przeczytalem sugestie o bloczkach tu, przeczytalem pomysl na przerobienie zetonow na bloczki w watku SE i nadal nie mam pojecia jak takie cos mialoby wygladac. Jak... bloczki od kluczy? :?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: maciejo »

dorelas pisze:Hej

jakos ostatnio naszlo mnie zeby kupic pierwszy raz cos od GMT no i widze , ze sprawa nie jest latwa. Na europejskich ebayach nic nie ma. Nic tylko z ameryki zamawiac. ebay.com ceny maja o wiele nizsze od GMT, ale za to ceny przesylek zabijaja. Zamawiajac na stronie GMT jest dokladnie odwrotnie. Cenowo wychodzi na tyle samo. Wchodzac na strone glowna GMT, jak wol w swiezych wiadomosciach stoi , ze jest polska instrukcja. Znaczy jest zapotrzebowanie wsrod narodu. Kupujecie gry bezposrednio od GMT? a moze jest godny polecenia ebayowiec? Czy da sie ich sklonic od zanizenia wartosci przesylki. Jak juz wpadnie w lapy urzedu celnego. to ja zgubi, jak nie zgubi to przetrzyma 2 tygodnie i wlepi bonus.
ps - mieszkam w austrii.

ps2 - czemu mnie naszlo na GMT? bo nie gram w historyczne gry, a tu widze space_empires:4x nad ktora koles dlubal 20 (DWADZiESCiA :D) lat i kosmiczna okladka Bomber_Command. i jeszcze na widok ton zetonow stanely mi przed oczami gry ENCORE jak zywo :D W ogole co sadzicie , zakocham sie w nich czy znienawidze? i jakim cudem GMT wydaje tyle gier? Chyba maja prawdziwa armie tworcow systemow rozsiana po calym swiecie.
Jeśli mieszkasz w Austrii to taniej będzie jak zamówisz w niemczech.Na tej stronce mają od groma gier z GMT :wink: Kupowałem już u nich i wszystko było ok.
https://www.fanen.com/cosims/s--1_34_-1 ... html#29420
Lub tu.Też fajny sklep.U nich też zamawiałem.
http://www.cosimshop.de/index.php?manufacturers_id=52
Zerknij też na gry od DVG - mają parę perełek.
http://www.cosimshop.de/index.php?manufacturers_id=151

Co do Space Empires 4x to możesz kupować w ciemno.Grałem przeważnie solo i było doskonale.

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
dorelas
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:23
Been thanked: 5 times

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: dorelas »

@maciejo:


fantasy encounter sklepu nie znalem , dzieki. Niestety nie maja space encounters ani bomber command.

cosimshop tez nie ma GMT i go na dodatek znam. odkrylem go przy okazji kupowania twardej planszy do gry "Summoner Wars" (do dzis nie wiem jakim cudem ja mieli, byl to wylacznie amerykanski eksluzyw). Mialem na poczatku stracha ze to niepewna firma, ale widze ze to raczej jakis niemiecki potentat ><


DZiEKI ZA TiP z grami od DVG. nie dosc, ze tytuly brzmia miodnie, to czy moje oczy mnie myla , czy ja widze , ze to tytuly dla jednego gracza; Phantom leader, hornet leader carrier operations, uboot leader? wow, Wow, WOW! Ktore pelerki miales na mysli?
Jak sie przedstawia poziom trudnosci gier DVG majac za skale GMT trudne, Multiman latwe? W opisie pisze , ze gry DVG nie sa dla dzieci ponizej 36 miesiecy.. lol
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: ozy »

Jeśli chodzi o kraje niemieckojęzyczne, to bardzo polecam UGG. Bardzo solidny sklep. I mają wszystko czego wargamer potrzebuje, a jak nie, to sprowadzą w rozsądnej cenie.

http://www.ugg.de/
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: Ezechiel »

DVG mają czasem dziury w zasadach. Z resztą większość wojennych ma ten problem. GMT ma lepszy serwis niż DVG - więcej errat, materiałów dodatkowych itp.
Z jednoosobówek najciekawsza jest Fields of Fire GMT (na nowej instrukcji koniecznie) i gry Johna Butterfielda (RAF, D-Day). W porównaniu z nimi DVG wypadają IMHO średnio.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: gry GMT - <s>skad brac</s> pomoc w wyborze tytulow

Post autor: maciejo »

Ezechiel pisze:
DVG mają czasem dziury w zasadach. Z resztą większość wojennych ma ten problem. GMT ma lepszy serwis niż DVG - więcej errat, materiałów dodatkowych itp.
Z jednoosobówek najciekawsza jest Fields of Fire GMT (na nowej instrukcji koniecznie) i gry Johna Butterfielda (RAF, D-Day). W porównaniu z nimi DVG wypadają IMHO średnio.
Ja jednak stanę w obronie gier DVG.Posiadam 3 z nich:FC Rommel,Alexander i Phantom Leader.W dwie piersze grywam często i zawsze sprawiają mi radochę.Ogranie wszystkich map + warianty rozgrywek zapewniają tym grom długowieczność.Zasady są klarowne i w rozgrywkach nie ma przestojów.Oczywiście zwolenników wszelakich tabelek i słupków te gry nie zadowolą ale wszystkich innych chcących spędzić godzinkę lub półtora na zabawę z samym sobą na pewno uszczęśliwią :wink:
Nie twierdze tym samym,że gry GMT są gorsze-co to to nie,gram na maniaka w Space Empires i uważam,że gra jest świetna.Po prostu dla każdego coś miłego :D
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, 19:48 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: gry GMT - skad brac?

Post autor: herman »

Smerf Maruda pisze:Bomber Command za trudne na początek. Lepiej coś łatwego, jakiś Twilight Struggle albo Commands and Colors (choć to bez żetonów). Z prostych żetonówek coś Multiman Publishing raczej, jakieś Victory Denied albo coś z serii SCS (np. Bastogne: Screaming Eagles under Siege). Z GMT prosta żetonówka to Infidel, o bitwach w czasach krucjat.

GMT w Polsce jest dostępne w wielu sklepach, spróbuj w Wargamerze albo na rebel.pl. Ceny, jak ceny, zależy od gry -- są takie po 300 złotych (Virgin Queen), są i takie po 170 (Infidel pewno).

Lepiej odbierz telefon i się ze mną ustaw na Ścieżki Chwały (też od GMT) :mrgreen:
ODPOWIEDZ