Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Zapomnij, jeżeli znajdziesz tego z 1ed to będzie w komplecie z innymi. Co prawda stary prom nie jest latany w "standardzie" ale mimo wszystko jest poszukiwany.
Łatwiej będzie kupić ten z 2 ed. Podejrzewam że za 100 PLN znajdziesz.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: szczudel »

Jak nie znajdę do tak zrobie. Nie mam cosnienia.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: ceville »

szczudel pisze: 18 sie 2023, 20:14 Czy jest jakaś gruba na FB do zakupu statków? Poluję na Ducha z 1ed. Znajdę w sensownej cenie ( nie wyższej niż 2ed) czy dać sobie od razu spokój?
Hej mam jakiegos ducha albo dwa ale nie pamiętam w jakiej edycji niestety i nie przy sobie. Jakbyś się przypomnial w okolicy 6 września to bym sprawdził.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Pynio »

Hej, napiszcie mi proszę co trzeba obecnie kupić, by wejść w system? Czy dobrze rozumiem, że dwie podstawki + mata to niezbędne minimum?
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Morkai »

Pynio pisze: 24 sie 2023, 11:34 Hej, napiszcie mi proszę co trzeba obecnie kupić, by wejść w system? Czy dobrze rozumiem, że dwie podstawki + mata to niezbędne minimum?
To wszystko zależy jakimi frakcjami chcesz grać? czy chcesz kupić zestaw dla jednej czy dwóch osób?

Obecnie dostępne są/będą wydawane - Squadron Starter Packi z poszczególnych frakcji - taka paczka to w zasadzie gotowa eskadra do grania - masz tam wszystko co potrzebujesz: karty pilotów i loadout statków, żetony, miarki, kostki, rulebook, a przede wszystkim Damage deck. Zestaw jest gotowy do gry i ma jakieś tam urozmaicenie... Z tego co wiem na razie jest Imperium i Rebelia, a z czasem dojdą inne (?) Ogólnie Asmodee wydaje to wszystko strasznie wolno...
https://www.reddit.com/r/XWingTMG/comme ... ?rdt=50055

Wyjściem jest też kupienie Squadron Pack z frakcji jaką się lubi - tutaj wybór jest większy, bo dochodzą w sensownych cenach frakcje Republiki, Ruchu Oporu, Scumów... minus - nie masz miarek, kostek i dmg decka. opcja dobra, ale raczej dla kogoś kto już trochę ogarnia X-winga.

kolejną opcją jest kupienie.... modeli z 1 edycji (czasem można bardzo tanio dostać) i zestawów konwertujących do 2 edycji (bardzo BARDZO tanio ;) ) Tutaj jednak jesteśmy ograniczeni w zasadzie do dwóch frakcji - Ruch Oporu i Scumy. Minusem jest brak miarek, damage decków, kostek... plusem - naprawdę wchodzisz w to bardzo tanio.

Jeżeli chcesz grać w 2 osoby - można kupić starsze starter packi. Tam jednak prócz wszystkich akcesoriów jest w zasadzie brak statków. kupno nawet dwóch zestawów nie załatwia Squadronu na 20 pkt, czyli na tyle ile się gra.

Mata - absolutnie zapewni komfort gry. Nie jest może zupełnie niezbędna, ale bardzo bliska temu ;)
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Pynio »

Czyli tak na logikę najlepiej kupić 2x starter pack (rebelia + imperium). Połowę kości i miarek "wyrzucić", bo jak rozumiem dublują się w zestawach i już mam sporo do ogrania? Widzę, że tam wchodzą po 4 shipy (2x a-wing,x-wing, y wing / 2x tie fighter + 2x tie bomber).

Jest jeszcze coś takiego jak x wing 2.0 core set, ale chyba niedostępny (2x tie + x wing).

Czyli generalnie koło 600 zł.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Morkai »

Pynio pisze: 24 sie 2023, 12:32 Czyli tak na logikę najlepiej kupić 2x starter pack (rebelia + imperium). Połowę kości i miarek "wyrzucić", bo jak rozumiem dublują się w zestawach i już mam sporo do ogrania? Widzę, że tam wchodzą po 4 shipy (2x a-wing,x-wing, y wing / 2x tie fighter + 2x tie bomber).
Dokładnie tak. Przy wyborze opcji pierwszej - akcesoria się zwyczajnie będą dublować (co nie zawsze jest złe, bo np. warto mieć 2 zestawy kości co bardzo ułatwia grę). Masz jednak w pełni przygotowane do gry dwa szwadrony...
Jest jeszcze coś takiego jak x wing 2.0 core set, ale chyba niedostępny (2x tie + x wing).


To jest to o czym napisałem w "opcji nr 3" o starszych starterach. Opcja dobra, ale tylko pod warunkiem dostania ich w sensownej cenie, co nie jest proste. Za tą cenę wolałbym nowe Squadron Starter Paczki, czyli 1 opcję ;)
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Pynio »

No to ostatnie pytanie - pewnie do kolegi Funky Kovala ;)

Generalnie - jest GIT? Czuć klimat? Mechanicznie się spina? Dynamicznie? Epicko? ;)

Jestem totalnym wielbicielem serii symulatorów X-wing (Tie fighter) na PC. Przy okazji instalacji moda - Tie Fighter Total Conversion na silniku X-wing alliance i odpaleniu gry z (de facto) 1994 na... VR (ze zmianami praktycznie wszystkiego na jakość z XXI wieku) wrócił do mnie temat planszowego X-winga.

Możesz w 2-3 zdaniach wrzucić odczucia? Jeszcze jedno... są jakieś kampanie / serie scenariuszy?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: szczudel »

Jak zaczynałem grać w X-Winga z dziećmi to grałem na polu odmierzonym taśmą malarską na stole :) Z matą zdecydowanie łatwiej.

Jeżeli myślisz, że ta gra to szybki dogfight to moim zdaniem masz nierealne oczekiwania względem rozgrywki. To jest dogfight, bez dwóch zdań, ale obsługa mechaniki dobitnie przypomina, że to jednak figurkowa strategia z nutką losowości (kości ataku).

Co do misji/kampanii, to w dodatkowych statkach masz takie misje, gdzie możesz walczyć z przeciwnikiem w ustalonym "scenariuszu", to coś zebrać, kogoś osłaniać itp. Ja osobiście się w to jeszcze nie bawię. Ostatnio zdegradowałem moje szwadrony do 2 vs 2 ( na pełnym wypasie duży + mały statek), bo dzięki temu mogliśmy grać każdy swoim statkiem i byłem w ciężkim szoku jak mój 8-latek fantastycznie manewrował między asteroidami.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Morkai »

Gra jest bardzo dobra.

Od strony mechanicznej, technicznej - wymaga wdrożenia się, złapania zasad, ale tutaj mocno pomagają wszelkie tutoriale/rozgrywki na YT. Nawet nie wiem, czy nie lepiej jest najpierw pooglądać parę bitew, potem wzięcie zasad. Trzeba wypracować sobie również pewną ....zręczność, dokładność i ostrożność w ruchach, bo tutaj czasem milimetry dzielą od życia czy śmierci ;) Jak w filmach ;) Podłapanie sprawnej obsługi gry ma tutaj spore znaczenie.

Klimat - wg mnie bardzo dobry i bardzo wyczuwalny. Rozegraliśmy z kumplem mnóstwo bitew głównie na starszych zasadach 2.0 i bawiliśmy się świetnie. Czasem rozstrzygało się coś szybciej, ale czasem pojedynki były do ostatniego strzału :) Statki są bardzo zróżnicowane, mają różne manewry, broń, pole ostrzału, parametry etc.
Dla przykładu Xwingi są szybsze i mają lepszą ochronę, za to TieFightery są bardziej zwrotne, ale nie mają tarcz. Są ładunki sejsmiczne, bomby, pola elektryczne, paraliżowanie pilotów. Firespray ma pole ostrzału do przodu i do tyłu. Piloci Jedi czy Sithów mają punkty Mocy, bardzo przydatne w grze. Droidy Separatystów mają potężną zwrotność, bo nie muszą się martwić o przeciążenia, ba! mogą wysunąć nogi i wylądować sobie na asteroidzie ;). No jest co niemiara smaczków wyjętych i dostosowanych z filmów/seriali Star Wars do potrzeb mechaniki tej gry.

Scenariusze - teraz ogólnie w wersji 2.5 gra się przede wszystkim scenariusze. Podstawowe, turniejowe, znajdziesz tutaj:
https://www.atomicmassgames.com/xwing-documents
Są jednak wydane już dwie paczki z dodatkowymi scenariuszami, kampaniami: "Battle of Yavin" i "Siege of Coruscant". Można rozegrać sceny filmowe. Tutaj już nie ocenię, bo niestety nie grałem jeszcze.
Scenariusze nie przeszkadzają zresztą w graniu na zwykłe potyczki - ot układasz przeszkody (asteroidy, pył czy wraki) na matę, wystawiacie statki i lecisz :) Formaty gry zresztą są trzy: Standard (scenariusze) i określone statki (niektóre są zbanowane, głównie większe), Extended (tu już jest spora dowolność i statki są wszystkie) oraz Epic, gdzie dochodzą statki OGROMNE - a więc korweta Tantive IV, transportery, czy Raider ciemnej strony - tu już jest gra na DWIE maty, wymaga specjalnego dodatku "Wielkie statki", innych miarek ruchu i zmodyfikowanych zasad ;)
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Pynio pisze: 24 sie 2023, 12:32 Czyli tak na logikę najlepiej kupić 2x starter pack (rebelia + imperium). Połowę kości i miarek "wyrzucić", bo jak rozumiem dublują się w zestawach i już mam sporo do ogrania? Widzę, że tam wchodzą po 4 shipy (2x a-wing,x-wing, y wing / 2x tie fighter + 2x tie bomber).
Tylko doprecyzuję, że w zestawie Imperium nie jest 2x TIE Bomber, tylko 1x TIE Bomber i 1x TIE Advanced (ten, którym latał Vader w Nowej Nadziei) ;)
rhetor
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2020, 23:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rhetor »

Pynio pisze: 24 sie 2023, 13:13 Możesz w 2-3 zdaniach wrzucić odczucia? Jeszcze jedno... są jakieś kampanie / serie scenariuszy?
trochę odkopuję:

Do X-Winga jest też fanowska kampania kooperacyjna, fajna zabawa. Kiedyś było polskie tłumaczenie:

https://www.goonhammer.com/heroes-of-th ... -campaign/
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Przeglądam sobie ostatnio grupę zrzeszającą graczy m.in. w X-Winga (i inne gry figurkowe ze świata SW) i przyznam, że jestem w szoku za ile ludzie teraz wyprzedają swoje floty :shock: W niektórych przypadkach wychodzi dosłownie kilka złotych per statek (a są tam też średnie i duże statki).

Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: psia.kostka »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:10 Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Nie znam sie, wiec sie wypowiem:
- stara gra turniejowa, ktora mogla sie przejesc
- Legion i Shatterpoint, nowe i byc moze bardziej seksi i bardziej zywe turniejowo
- sprzedaja za smieszne, bo i kupili rok-dwa temu za smieszne. Wyprz rebela 5ziko za maly, 15 za duzy, nowe polskie

wariant szowinistyczny:
Spoiler:
Kontr argument przeciw sprzedazy:
- wchodza nowe startery frakcyjne, po angielsku
- nowe formaty z gotowymi kartami statkow, pod konkretne bitwy (gdzie chyba wystarczy posiadac stateczki, bez papierologii, ale tu zgaduje) wiec takie bidulki wloskie lub polskie lub 1st edition moga odnalezc nowe zycie
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: szczudel »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:10 Przeglądam sobie ostatnio grupę zrzeszającą graczy m.in. w X-Winga (i inne gry figurkowe ze świata SW) i przyznam, że jestem w szoku za ile ludzie teraz wyprzedają swoje floty :shock: W niektórych przypadkach wychodzi dosłownie kilka złotych per statek (a są tam też średnie i duże statki).

Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Nie wiem skąd trend wyprzedawania, ale żaden Duch się nie znajdzie abym z dziećmi mógł pograć Rebelianci Vs łowcy nagród :cry:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:10 Przeglądam sobie ostatnio grupę zrzeszającą graczy m.in. w X-Winga (i inne gry figurkowe ze świata SW) i przyznam, że jestem w szoku za ile ludzie teraz wyprzedają swoje floty :shock: W niektórych przypadkach wychodzi dosłownie kilka złotych per statek (a są tam też średnie i duże statki).

Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Hmm....to ja chyba źle coś patrzę bo widzę wzrost cen i w sklepach i na OLX (piszę o ver1.0)
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: adman »

W przypadku olx trzeba dobrze czytać ogłoszenia. Dużo modeli nie jest sprzedawanych jako komplety.
Zwykle są to wybrakowane zestawy, albo same statki.
Nie wiem z czego to wynika, ale wydaje mi się, że niektórzy gracze potrzebują konkretnych kart do zestawów turniejowych, a reszty się pozbywają.
Na olx są też zestawy włoskie, albo hiszpańskie.
Według mnie dlatego właśnie często ceny bywają niższe i trzeba się wczytać w ogłoszenie żeby się potem nie zdziwić.
W przypadku kompletnych modeli nie zauważyłem jakiegoś specjalnego spadku cen w stosunku do cen sklepowych, za to niektórych nie znajdziecie nawet za milion monet.

Ja pozbywam się swojego zestawu zbieranego przez ostatnie lata dlatego, że na wiosnę udało mi się zdobyć za dużo monet kompletny zestaw wszystkich modeli które wyszły w języku polskim. Zarówno tych z pierwszej, jak i drugiej edycji. Ledwo to w samochodzie upchałem.
Mam więc tyle modeli, że podwójne zestawy nie są mi potrzebne.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 08 gru 2023, 13:59
EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:10 Przeglądam sobie ostatnio grupę zrzeszającą graczy m.in. w X-Winga (i inne gry figurkowe ze świata SW) i przyznam, że jestem w szoku za ile ludzie teraz wyprzedają swoje floty :shock: W niektórych przypadkach wychodzi dosłownie kilka złotych per statek (a są tam też średnie i duże statki).

Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Hmm....to ja chyba źle coś patrzę bo widzę wzrost cen i w sklepach i na OLX (piszę o ver1.0)
To nie szukaj na Olx, tylko na grupie na FB. Tam się ostatnio jakaś magia dzieje z cenami, gdyby nie to że floty u mnie dość spore, to sam bym się skusił jakbym czegoś nie miał... i był akurat przy kompie przy publikacji ofert. Sam mam aż pięć flot, w każdej po kilkadziesiąt statków małych, średnich i dużych - Republika, Separatyści, Rebelia, Imperium, Szumowiny. Ruch Oporu i Najwyższy Porządek bojkotuję, bo ta najnowsza trylogia to dno straszne i nie mam ochoty latać niczym z tym związanym.
Ale to są ceny tak niskie, że np. widząc flotę Republiki za bodajże 150zł, a tam m.in. LAAT/i czy dwie Eta-2 (a statków było znacznie więcej), to ma się ochotę kupić chociażby dla tych statków, których brakuje w kolekcji - nowe kosztują więcej w sklepie. I to nie jest tylko jeden kupiec, ale widziałem już kilka osób wyprzedających floty za takie pieniądze. Teraz nie ma jak wyszukać już tych ofert, bo zostały zakończone (i FB je ukrył), ale trafiają się takie perełki, gdzie naprawdę jakby ktoś wystawił za 2x tyle, to też myślę, że bez problemu by się kupiec znalazł.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

a to piszesz o 2.0 czy nawet 2.5...mnie jedynie 1.0 interesuje. Ale zerknę sobie na weekend jak będę miał czas.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: psia.kostka »

Bo na fb 5 sprzedaje, a 200 medrcow komentuje i heheszkuje. Ci o "slabszej psychice" ;) dla swietego spokoju odpuszczaja i cene masz polowe rynkowej. Dlatego na fb sie nie sprzedaje, tylko kupuje :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Morkai »

Nie dziwcie się, skoro nowe modele X-winga na stronie Rebela, i to z wersji 2.0 były swego czasu po 5-10 zł...
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Ale ja właśnie nie pytałem o takie floty złożony z tych statków z wyprzedaży, tylko tak jak wspomniałem np. flota Republiki, bodajże z 30 statków, w tym dwie Eta-2 czy LAAT/i - one same kosztują więcej w sklepie, niż za ile cała ta flota była sprzedawana. Wiadomo, że ciężko na X-Wingu zarobić, ale tutaj mówimy o sprzedaży nowych, grywalnych modeli z najnowszej edycji za nie wiem, 20% ich rynkowej wartości? To było kilka ofert, gdzie jak je zobaczyłem to wiedząc co mam w hangarze, kupiłbym dla samych modeli tych nowych statków wydanych już tylko jako 2.0 i później, bo wychodziło dużo taniej. A do tego masa innych statków, tak jak pisałem, wychodziło dosłownie kilka złotych za statek, a były tak też i średnie i duże statki...

Anyways, na razie potraktuję to jako ciekawostkę i może kogoś bardzo przycisnęło na koniec roku i potrzebował gotówki. Niemniej będę śledził ten trend, bo jest ciekawy. Osobiście mając opcję sprzedać swoje floty za bezcen albo zostawić sobie modele na półce (choćby miały nic więcej nie robić tylko stać i się ładnie prezentować), to wybieram bramkę numer dwa.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 13 gru 2023, 15:26
Anyways, na razie potraktuję to jako ciekawostkę i może kogoś bardzo przycisnęło na koniec roku i potrzebował gotówki. Niemniej będę śledził ten trend, bo jest ciekawy. Osobiście mając opcję sprzedać swoje floty za bezcen albo zostawić sobie modele na półce (choćby miały nic więcej nie robić tylko stać i się ładnie prezentować), to wybieram bramkę numer dwa.
Nie ma opcji abym sprzedał kiedykolwiek X-wingi (no chyba że będzie ku temu bardzo szlachetna potrzeba). Może i nie będę miał z kim grać ale zawsze znajdzie się kiedyś osoba która chętnie zagra, powspomina albo z wnukami dziadzio zagra. No i w brew pozorom modele będę jednak drożeć a nie tanieć. Tak jak WH Fantasy Battle jako białe nie grywalne kruki.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

W ostatni weekend odbył się kolejny turniej z serii "Polish System Open 2023" - tym razem w Łodzi. PSO 2023 to cykl oficjalnych spotkań organizowanych przez polskiego dystrybutora - firmę Rebel.pl - do tej pory odbyło się ich 7 (Poznań, Kraków, Wrocław, Warszawa, dwa razy Gdańsk i Łódż). Przed nami jeszcze jeden, w Łomży. Zwycięzcy poza nagrodami od Rebela otrzymywali zaproszenie na mistrzostwa świata w USA które odbędą się marcu.
Każde z tych spotkań przyciągnęło średnio po 40 osób, a listy zapełniane były w ciągu kilku dni.
Link do galerii na fb:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:10 Przeglądam sobie ostatnio grupę zrzeszającą graczy m.in. w X-Winga (i inne gry figurkowe ze świata SW) i przyznam, że jestem w szoku za ile ludzie teraz wyprzedają swoje floty :shock: W niektórych przypadkach wychodzi dosłownie kilka złotych per statek (a są tam też średnie i duże statki).

Ktoś coś wie skąd taki trend wyprzedawania teraz wszystkiego przez niektórych za naprawdę śmieszne pieniądze?
Zerknalem na FB grupe. Faktycznie 2 osoby sprzedawaly w bardzo dobrych cenach zestawy. W sumie wystawili łącznie 8 ofert. Jezeli to nie oszuści to ceny z czapy 300pln za prawie kompletne scumy :mrgreen:
ODPOWIEDZ