Hive / Rój (John Yianni)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Hive / Rój (John Yianni)

Post autor: Czosno »

Jak w temacie, wie ktoś coś więcej na ten temat? (Można to gdzieś kupić?).
http://www.boardgamegeek.com/game/30323
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

http://www.boardgamegeek.com/thread/177624
"First, it isn't available yet."
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

wow! RÓJ u nas :D ciekawe czy cena też będzie polska
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Cena będzie podawana w złotówkach, więc będzie to niewątpliwie cena polska
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

MichalStajszczak pisze:Cena będzie podawana w złotówkach, więc będzie to niewątpliwie cena polska
Niedługo założę Twój fanklub Michale :lol:
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Heh z tego co widzę średnio uda mi sie ostatni zakup w rebelu (Kakerlaken Poker i Bohnanza:P) poczekałbym tydzień i miałbym po polsku (na pocieszenie mam fasolki w puszce, bo jak mniemam wydanie polskie będzie w kartoniku). A teraz wracając do tematu ile ma kosztować dodatek do Hive'a?
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Bohnanza w puszce, to bardzo dobry zakup. Jest to wersja jubileuszowa i nie będzie już więcej wydawana. Ma więc też znaczenie kolekcjonerskie.

Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatek do Hive'a będzie kosztował niewiele :)
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

To mnie pan uspokoił, już sie balem ze będę miał 2 możliwości albo rezygnować z dodatku albo rezygnować z innej gry.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

MichalStajszczak pisze:Cena będzie podawana w złotówkach, więc będzie to niewątpliwie cena polska
heh... jak krowie na rowie... polska cena znaczy na polską kieszeń...
szanowny Pan Michał nie spotkał się z taką akcją? niemożliwe...

np. płyty muzyczne w akcji 'polska cena' kosztują o ponad połowę mniej
np. http://stereo.pl/tytul.php?idt=258569

HIVE np. w REBELu kosztuje 80 złotówek (też polska cena) - chociaż gra bardzo mi się podoba, nie mogę sobie na nią pozwolić
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Jeszcze raz ktos porowna ceny gier planszowych do cen gier komputerowych czy plyt CD, to chyba zaczne gryzc. Czy to tak trudno zrozumiec, ze koszt produkcji jednego egzemplarza gry planszowej jest nieporownywalnie wiekszy od kosztu produkcji jednej plyty CD/DVD?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Nataniel pisze:Jeszcze raz ktos porowna ceny gier planszowych do cen gier komputerowych czy plyt CD, to chyba zaczne gryzc. Czy to tak trudno zrozumiec, ze koszt produkcji jednego egzemplarza gry planszowej jest nieporownywalnie wiekszy od kosztu produkcji jednej plyty CD/DVD?
ja nie porównywałem cen gier planszowych do cen gier komp. czy płyt cd/dvd... wyjaśniałem, że sformułowanie 'polska cena' nie dotyczy waluty
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

moonman pisze: np. płyty muzyczne w akcji 'polska cena' kosztują o ponad połowę mniej
np. http://stereo.pl/tytul.php?idt=258569
A zaraz ja zaczne gryzc, z jeszcze innego powodu - widziales kiedys jak wydana jest znaczna wiekszosc, jesli nie wszystkie plyty z akcji "polska cena"? (Tej, do ktorej zalinkowales, akurat nie widzialem). Otoz jest to najczesciej "gola" plyta, bez ksiazeczki (tylko z okladka) - popatrz na przyklad, jak wydano w tej akcji "Era Vulgaris" Queens of the Stone Age. Ogolnie roznica miedzy tymi wydaniami a piratami z "Jarmarku Europa" jest doprawdy iluzoryczna, poza rzeczona "polska cena, rzecz jasna i cala akcje nalezy raczej zakwalifikowac jako perfidne wyciaganie pieniedzy (mowie na podstawie wydan, ktore widzialem). Ja w kazdym razie nie chcialbym, zeby analogicznie wygladaly polskie wydania gier, nawet gdyby mialy byc tansze.
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: LostLukas »

Po zapowiedzi zrezygnowałem z kupna Wydania Jubileuszowego, poczekam na polskie wydanie.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Wilk pisze:
moonman pisze: np. płyty muzyczne w akcji 'polska cena' kosztują o ponad połowę mniej
np. http://stereo.pl/tytul.php?idt=258569
A zaraz ja zaczne gryzc, z jeszcze innego powodu - widziales kiedys jak wydana jest znaczna wiekszosc, jesli nie wszystkie plyty z akcji "polska cena"? (Tej, do ktorej zalinkowales, akurat nie widzialem). Otoz jest to najczesciej "gola" plyta, bez ksiazeczki (tylko z okladka) - popatrz na przyklad, jak wydano w tej akcji "Era Vulgaris" Queens of the Stone Age.
hmm.. no to ja mam z "polskiej ceny" dwie Scissor Sisster, cztery "Pearl Jam", jeden "Sigur Ros" i są to wydania z książeczkami, nadrukami itd... pełne, kompletne itd. - ale to w ogólnie nie o to mi chodziło - także EOT

BTW: "polska cena" to akcja, nie wydanie

chodziło mi o cenę polskiego wydania Hive - bo jeśli będzie kosztowało 80pln to nie ma znaczenia czy kupimy EN czy PL - pisząc polska cena miałem na myśli 40-50pln - to wszystko.


EOT
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Obawiam się, że przy każdej nie do końca serio wypowiedzi będę musiał dodawać odpowiedni emotikon, bo inaczej osoby wychowane na sitcomach nie są w stanie wyłapać dowcipu.
A przecież komentarz ThomasaBitterna tuż pod moim tekstem wyraźnie wskazywał, jak należało moją wypowiedź rozumieć
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

MichalStajszczak pisze:Obawiam się, że przy każdej nie do końca serio wypowiedzi będę musiał dodawać odpowiedni emotikon, bo inaczej osoby wychowane na sitcomach nie są w stanie wyłapać dowcipu.
A przecież komentarz ThomasaBitterna tuż pod moim tekstem wyraźnie wskazywał, jak należało moją wypowiedź rozumieć
chyba masz okres albo rzucasz palenie - nie jestem wychowany na sitcomach
wtedy jeszcze nie było w Polsce sitcomów - w dodatku po raz kolejny dostaję od Ciebie "odpowiedź" z której nic nie wynika. Więc próbowałeś być zabawny - OK - fajnie - ale lepiej stosuj emotikonki - bo ja odebrałem to zupełnie inaczej (z resztą po raz kolejny).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

moonman pisze: Więc próbowałeś być zabawny - OK - fajnie - ale lepiej stosuj emotikonki - bo ja odebrałem to zupełnie inaczej (z resztą po raz kolejny).
A to bez emotikonek sie nie da zrozumiec dowcipu? Jak my biedni funkcjonowalismy tyle lat?
Wypowiedz Michala byla oczywistym zartem i skoro jak sam piszesz po raz kolejny masz problem z wychwyceniem dowcipu, to moze warto udac sie na regulacje poczucia humoru? ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Hmm, stosowanie emotikonek czyni absurdalne (w sensie oparte na odległych skojarzeniach - tak mniej więcej :wink: ) dowcipy nieco siermiężnymi..
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
tybur
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2005, 09:15

Post autor: tybur »

to w końcu ile będzie kosztował polski hive?
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eazydoor »

OK, ile kosztuje wiadomo, ile kosztuje Mosquito też wiadomo.
Teraz ja chcę wiedzieć , czy ktos grał z dodatkiem i jak on się sprawdza.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
tomaj_u
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2008, 10:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Hive- The Mosquito

Post autor: tomaj_u »

Ja kupilem Hive za 65 zl a komara za 8 zl.

Wprowadzenie moskita do gry duzo w niej zmienia, w sensie pozytywnym. Poniewaz przejmuje on
mozliwosci ruchu owada, z ktorym sie 'styka' daje to wrecz nieograniczone mozliwosci zmiany jego
polozenia. Choc czasem mam wrazenie (moze bledne bo za malo gralem z komarkiem), ze jego
wprowadzenie wplywa na szybsze zakonczenie gry (mozliwosci jego ruchu sa naprawde ogromne).
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hive- The Mosquito

Post autor: cannehal »

Czasami zdarza mi się zapomnieć, że komar już nie ma umiejętności, którą posiadał ruch wcześniej i pewny siebie robię ruch na który mój przeciwnik reaguje: "Hej, ale tak przecież nie możesz". Wtedy uświadamiam sobie, że muszę przekalkulować raz jeszcze co chcę zrobić. Ogólnie przyłączam się do uwag, że komar umiejętnie zarządzany wnosi wiele do tej wspaniałej gry.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hive- The Mosquito

Post autor: eazydoor »

Ooo, dzieki za relację.
Mimo posiadania Hive'a z komarem, nie grałem jeszcze z dodatkiem, ale wiem, że jest doskonały. Grając w podstwkę mogę mojej młodszej latorośli dać oba komary do zabawy i jest spokój :D
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
tomaj_u
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2008, 10:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Hive- The Mosquito

Post autor: tomaj_u »

eazydoor pisze:Grając w podstwkę mogę mojej młodszej latorośli dać oba komary do zabawy i jest spokój :D
Przepraszam za lamerskie pytanie, ale co to znaczy: grajac w 'podstawke'?
ODPOWIEDZ