Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: badbocian »

Nawet jeśli to spolszczymy, to karty (pięknie wydane) będą po angielsku... Będziemy wsuwać tłumaczenia w koszulki? To będzie brzydko wyglądało, jakoś sobie tego nie wyobrażam:(
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Za spolszczenie możemy się brać po wydaniu polskiej podstawki. Inaczej pokićkają nam się terminy i robota pójdzie na marne.
That said, chętnie przetłumaczę karty, potrzebuję tylko kogoś, kto to wszystko potem graficznie poustawia.

Tak, będziemy wsuwać w koszulki. Wiele osób tak robiło z jedynką i jakoś szczególnych narzekań nie było (szczególnie że alternatywą było granie w wersję angielską).

A właśnie, czy CK jest już dostępny w Polsce?
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: badbocian »

Ale da się tak to podrukować, żeby estetycznie to wyglądało?
Pozdrawiam
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vincent »

badbocian pisze:Tak, dobrze rozumiesz. Jednakże, zauważ, że w podstawce do drugiej edycji jest tylko 9 grup potworów, więc chyba warto rozważyć kupno starej;)

A więc wyszłoby na to, że za 300zł kupuje "dodatek" (1 ed i conversion kit) do drugiej edycji żeby mieć parę grup potworów więcej? :) Zapłacić 150% wartości 2ed, żeby mieć dodatkowe powiedzmy 70% zawartości?
To już lepiej chyba kupić samego conversion kita i używać figurek zastępczych.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

Vincent pisze:
badbocian pisze:Tak, dobrze rozumiesz. Jednakże, zauważ, że w podstawce do drugiej edycji jest tylko 9 grup potworów, więc chyba warto rozważyć kupno starej;)

A więc wyszłoby na to, że za 300zł kupuje "dodatek" (1 ed i conversion kit) do drugiej edycji żeby mieć parę grup potworów więcej? :) Zapłacić 150% wartości 2ed, żeby mieć dodatkowe powiedzmy 70% zawartości?
To już lepiej chyba kupić samego conversion kita i używać figurek zastępczych.
Należałoby dodać, że figurki potworów przydadzą się raczej tylko w przypadku kampanii tworzonych przez graczy. Wątpię, by FFG wypuszczało dodatki/scenariusze wymagające Conversion Kita. Już prędzej naprodukują bazę potworów (wypuszczaną cyklicznie jako elementy kolejnych dodatków) do drugiej edycji i na tym będą bazować.
Bohaterowie to inna sprawa. Ich figurki jak wcześniej wspomniano są szerzej dostępne, a i przydatność jest dużo większa (jeśli nie bawimy się w tworzenie scenariuszy), bo sprawdzają się w licencjonowanych scenariuszach do 2 edycji.
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: badbocian »

Potwory z Conversion Kit mogą być używane we wszystkich scenariuszach drugiej edycji, Overlord może je wybierać i zastępować. To sprawia, że regrywalność systemu radykalnie wzrasta.
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vincent »

Nie mniej jednak, ja wolę poczekać na dodatek i kupić go za powiedzmy 150zł, i mieć jakąś dodaną/zmodyfikowaną mechanikę, jakieś dodatki, itp to co było w dodatkach do pierwszej edycji, niż wydawać prawie 300zł i mieć tylko potwory (bardizej zależałoby mi na kartach z conversion kita niż na figurkach z dodatku), podobnie jak z kartami bohaterów. Zawszę mogę grać bohaterem z pierwszej edycji (mieć jego kartę) a używać w tym celu figurki z drugiej edycji. Tragedia się nie stanie. :)

A więc wychodzi na to, że kupno samego conversion kita (nie mając 1 ed) jest jeszcze sensowne, ale kupowanie 1ed wraz z conversion kitem tylko po to by móc używać tych figurek mija się z celem. Za duży wydatek. (mówię oczywiście o sobie, jak ktoś chce tak zrobić bo jest zapalonym graczem, to dobrze :) ).
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: yosz »

W każdym scenariuszu z tego co wiem Overlord ma po prostu możliwość użycia dowolnych potworów (ma otwarte pule które może wykorzystać oprócz z góry wybranych w scenariuszu potworów). Masz 1ed i conversion kit? - możesz użyć potworów z 1ed. Nie masz? Korzystasz z tego co jest w 2ed. Tak więc nigdy nie będzie takiej sytuacji, że nie możesz w coś zagrać bo nie masz 1ed i conversion kita.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

yosz pisze:W każdym scenariuszu z tego co wiem Overlord ma po prostu możliwość użycia dowolnych potworów (ma otwarte pule które może wykorzystać oprócz z góry wybranych w scenariuszu potworów). Masz 1ed i conversion kit? - możesz użyć potworów z 1ed. Nie masz? Korzystasz z tego co jest w 2ed. Tak więc nigdy nie będzie takiej sytuacji, że nie możesz w coś zagrać bo nie masz 1ed i conversion kita.
Ok, tego nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: yosz »

Ja gry nie widziałem na oczy - słuchałem tylko previews'a w D6 Generations (razem z Tomem Vaselem) i tak to opisali :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vincent »

Ale można kupić conversion kit, używać kart z niego, które będą reprezentowane przez figurki z 2 edycji (wiem że to wtedy traci troszkę na smaczku, ale można tak wprowadzić większe urozmaicenie w statystykach potworów).
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

szkoda ze nie ma jeszcze strange eons do 2.0...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirafin »

badbocian pisze:Ale da się tak to podrukować, żeby estetycznie to wyglądało?
Pozdrawiam
Zależy jak bardzo masz wyczulone poczucie estetyki ;)

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 01:29 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

very nice
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: badbocian »

Ooooo, Stary, jak mamy takich artystów, to cała moja akcja niepotrzebna!:)
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: BloodyBaron »

hm... z zakupem polskiej wersji wstrzymam się do zobaczenia tłumaczeń - jak patrzę na powyższą próbkę... (nie żeby zła była, tylko jakoś tak nie pasuje...) to chyba jednak wolę wersję eng.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

BloodyBaron pisze:powyższą próbkę...
Hmm, a czy to nie jest czasem bohater z conversion kita przetłumaczony przez sirafina?
O ile mi wiadomo galakta jeszcze nie dawała próbek PL wersji.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirafin »

Tak, to tylko moja przeróbka jednego z bohaterów z Conversion Kit, FFG pokazało już kilkunastu. Dorzuciłem wersję oryginalną, żeby wszystko było jasne.

Mnie interesuje 20 bohaterów z podstawki pierwszej edycji, póki co 5 już mam ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: badbocian »

Ponownie zachęcam do "polubienia" ww. strony, w końcu miło by było mieć możliwość pogrania np. z dziećmi w Descenta, prawda? A to ułatwiłby Conversion Kit po polsku, którego Galakta postanowiła nie wydawać. Więc, Panie i Panowie, wesprzyjcie akcję. Niezależnie od tego, co można zrobić po fanowsku, jest o co walczyć.
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mi nie zależy na pl ale pomóc nie zaszkodzi ;).
Straciłem już nadzieje że w ogóle dostanę wersje angielską :|.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vincent »

Graliście już z tymi oficjalnymi zasadami dot LOS? Są one nielogiczne, ale zastanawiam się czy ich zmiana i trochę ograniczenie pola widoczności nie wpłynie na balans rozgrywki (np że przez mniejsze pole widzenia, bohaterowie będą później widzieć potwory i bliżej będą musieli do nich podchodzić co sprawi że wolniej pokonają quest co mniejszy ich szanse). Jutro będę grał pierwszą partię i cały czas się zastanawiam na jakich zasadach grać ;)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Są na tyle idiotyczne, że spodziewam się w pierwszym FAQ bicia w pierś i wyjaśnienia tego przykładu z instrukcji. Dowolny róg to dowolny róg, a jeśli cel blokuje LOS do siebie, to chyba można go trafić, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

fajnie by bylo gdyby ktos graficznie przedstawił nielogiczność tych zasad.
a na drugim obrazku np. home rule.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Nielogiczność jest ładnie pokazana. W podręczniku na stronie 12 :twisted:
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Dowolny róg to dowolny róg, a jeśli cel blokuje LOS do siebie, to chyba można go trafić, nieprawdaż?

nie rozumiem tego zdania, ale jestem przed obiadem wiec moj mozg moze nie pracowac poprawnie ;)
ODPOWIEDZ