Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cameroon
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2014, 23:34
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: cameroon »

Cześć, pędzi do mnie właśnie paczka z Descent wędrówki w mroku i okrutnie się tym jaram. Chciałbym wycisnąć z tej gry dużo dobrej zabawy, wyczytałem już o aplikacji, o Delve, o Valkyrie, o automie za mrocznego i... właśnie... O kampaniach fanowskich po polsku, m.in. autorstwa obecnego na tym forum Dziubka. Niestety nie mogę dokopać się do plików.

Poratujecie linkiem lub plikami?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Cyel »

cameroon pisze: 22 sie 2022, 21:31 Cześć, pędzi do mnie właśnie paczka z Descent wędrówki w mroku i okrutnie się tym jaram. Chciałbym wycisnąć z tej gry dużo dobrej zabawy, wyczytałem już o aplikacji, o Delve, o Valkyrie, o automie za mrocznego i... właśnie... O kampaniach fanowskich po polsku, m.in. autorstwa obecnego na tym forum Dziubka. Niestety nie mogę dokopać się do plików.

Poratujecie linkiem lub plikami?
Jeśli faktycznie chcesz wycisnąć z tej gry dużo zabawy to nawet nie myśl o automach i apkach. Potrzebujesz żywego, wrednego jak #_$#!& gracza-Overlorda, który będzie potrafił wyciągnąć z każdej aktywacji potwora czy swojej karty maksimum bólu.

Granie bez wrednej ludzkiej inteligencji stojącej za ruchami potworów to marna proteza dla prawdziwego "Descent Experience".
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Zgadzam się. Granie z apką lub z jakimś trybem solo jest słabsze niż 1vsreszta (może być dobre na początek, żeby nauczyc się jak grają bohaterowie, aby znać ich mocne i słabe strony, a potem to wykorzystać jako OL ;) ).
Także dlatego że OL może sterować trudnością gry i jak za bardzo wygrywa, to może wybierać suboptymalnie potwory, podpowiadać, czy wykonywać czasem głupie ruchy. A potem w kolejnym scenariuszu przygnieść herosów do trawy. Tak jest fajniej i zabawniej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

To możesz zamówić RAOV i kilka innych dodatków.
https://www.facebook.com/planszowkowy.w ... 644853409/
cameroon
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2014, 23:34
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: cameroon »

Dzięki za podpowiedzi.
Wklejam co znalazłem jako pozostałość po nieistniejącym już quest vault FFG.
https://boardgamegeek.com/thread/242069 ... e/34752497
Będzie dla potomnych
smednir
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 22:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: smednir »

Czołem wszystkim,
Udało mi się kupić (nie pytajcie proszę za ile), chyba wszystko co oficjalnie wyszło po polsku do Descenta: Wędrówki w mroku.
Teraz z rodzinką zastanawiamy się... od czego zacząć.
No i czy wyciągać z rozszerzeń karty, nowe postaci i od samego początku udostępnić je graczom?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
Dziękuję.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Ja zaczynałem od samej podstawki, wszystko co było w apce, żeby grać razem rodzinnie bez MW. Potem była kampania z podstawki już oczywiście z MW :) ale tylko z jej zawartością. Dopiero jak zaczniemy kolejne kampanie zamierzam dokładać dodatkową zawartość do rozgrywki z kolejnych granych dodatków plus zawartość H&M packow.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Yuri »

smednir pisze: 27 paź 2022, 20:45 ...
No i czy wyciągać z rozszerzeń karty, nowe postaci i od samego początku udostępnić je graczom?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
Dziękuję.
A to nie jest tak, że zaznaczacie w apce posiadane dodatki i one zwiększają Wam pulę zmiennych np potworzakow w dostępnych misjach ? Więc chyba warto wrzucić wszystko co się ma do kotła, nie tak?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Chyba że nie grasz z apką (polecam, apka dobra tylko do nauczenia się gry bohaterami w sensie uzyskania synergii. Względnie gry solo).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Cyel »

smednir pisze: 27 paź 2022, 20:45
Teraz z rodzinką zastanawiamy się... od czego zacząć.
No i czy wyciągać z rozszerzeń karty, nowe postaci i od samego początku udostępnić je graczom?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
Dziękuję.
Ja proponuję zacząć tylko z podstawką. Zwłaszcza początkujący Overlord może być przytłoczony wyborem potworów. Bohaterowie w sumie powinni mieć łatwiej do ogarnięcia, więc jak ktoś bardzo chce inną postać to może nie ma co zabraniać...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
smednir
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 22:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: smednir »

Wielkie dzięki za bardzo cenne porady.
Mamy aplikację, a Żona jest doświadczona w byciu 'złą', bo kiedy graliśmy w 1ed. Descenta w pełni świadomie podjęła się tej roli.

Jak wszystko (?) skończymy, przejdziemy, z przyjemnością grę/rozszerzenia udostępnię innym zainteresowanym.
3 ed. czeka na swoją kolej, ale to pewnie nie prędzej niż za 2 lata, po Descenie chcielibyśmy w końcu zagrać w Gloomhaven.

Jeszcze raz wielkie dzięki za bardzo cenne uwagi.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Seraphic_Seal »

smednir pisze: 28 paź 2022, 17:49 Wielkie dzięki za bardzo cenne porady.
Mamy aplikację, a Żona jest doświadczona w byciu 'złą', bo kiedy graliśmy w 1ed. Descenta w pełni świadomie podjęła się tej roli.

Jak wszystko (?) skończymy, przejdziemy, z przyjemnością grę/rozszerzenia udostępnię innym zainteresowanym.
3 ed. czeka na swoją kolej, ale to pewnie nie prędzej niż za 2 lata, po Descenie chcielibyśmy w końcu zagrać w Gloomhaven.

Jeszcze raz wielkie dzięki za bardzo cenne uwagi.
Może warto zaznaczyć, że 3. edycja to tak naprawdę nie 3. edycja, a dość inna od dotychczasowych Descentów gra.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: MowMiStefan »

Przy okazji zbiórek AH LCG i Nemesis, które prowadzone są na FB, znalazłem coś takiego: https://www.facebook.com/groups/219348368717471
Nie wiem jak zlinkować jeden post, ale kilka godzin temu ktoś postawił ankietę wt. wydruku dodatków itp do Descenta 2ed.
No to daję znać.

Jak ktoś uważa, że to wrzucić w Zbiorowe - to zapraszam :P
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: azazelmo »

MowMiStefan pisze: 03 gru 2022, 16:31 Przy okazji zbiórek AH LCG i Nemesis, które prowadzone są na FB, znalazłem coś takiego: https://www.facebook.com/groups/219348368717471
Nie wiem jak zlinkować jeden post, ale kilka godzin temu ktoś postawił ankietę wt. wydruku dodatków itp do Descenta 2ed.
No to daję znać.

Jak ktoś uważa, że to wrzucić w Zbiorowe - to zapraszam :P
Czy ktoś mógłby streścić w krótkich, żołnierskich słowach o co tam stoi napisane? O jakie dodatki chodzi? Dla tych, co bez facebook’a proszę.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: MowMiStefan »

No to mniej wiecej tak:
Spoiler:
i linkuje toto do:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... -BUWfArN0w
https://drive.google.com/drive/folders/ ... ijD5yY341o

wszystko razem 650 zl
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
HarryKeogh
Posty: 61
Rejestracja: 16 lip 2022, 14:21

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: HarryKeogh »

Pozwolę sobie zadać pytanie o matę. Będę zaczynał przygodę z kidsami i chciałbym klimatu, pytanie zadałem też na dedykowanej grupie na fyby ale nie zaszkodzi i tutaj.
Z FB polecono mi matę uniwersalna trawa od playmat i ta mata mi się podoba ale chętnie bym zobaczył jakieś propozycje od Was jeszcze.
Najlepiej coś od playmat żeby było "od ręki".
ODPOWIEDZ