Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Tyrek »

tomb pisze:Linki do poprawionych kart pomocy dzięki uprzejmości użytkownika metyu:

https://www.dropbox.com/s/bi5i9hv148qg6 ... a.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/9j4i5uow8h3nf ... d.pdf?dl=0
U mnie wyskakuje 404 :(
Ma ktoś możliwość wrzucenia tych plików na BGG?

No i właśnie, odnośnie kart - też kojarzę, że gdzieś jest pomyłka w PO na jednej karcie. Ktoś, coś?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Na karcie #11 Mahmud Abbas wersji Barda jest błędnie wydrukowana wartość PO - jest 1 a powinno być 2.

W instrukcji Barda jest:

9.4.2.6.1 Następny krok to wybór z listy państw, z których komórki będą podróżować, w kolejności od góry do dołu:
• Państwo o rządach fundamentalistów z liczbą komórek większą niż PO karty.
• Państwo w trakcie zmiany reżimu z liczbą komórek większą niż liczba wojsk.

A powinno być: (może jest w erracie - nie pamiętam)

9.4.2.6.1 Następny krok to wybór z listy państw, z których komórki będą podróżować, w kolejności od góry do dołu:
• Państwo o rządach fundamentalistów z liczbą komórek większą niż PO karty.
• Państwo w trakcie zmiany reżimu z liczbą komórek większą niż 5.

I jeszcze to:
9.4.2.6 (...)
• Państwo o rządach innych niż fundamentalistów, z żetonem zmiana reżimu, oblężony reżim lub pomoc.

zostało zmienione na:
9.4.2.6 (...)
• Państwo o rządach innych niż fundamentalistów, z żetonem oblężony reżim, zmiana reżimu, lub pomoc.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Tyrek »

Podziękował!
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: trpaslík »

Kupiłem ostatnio egzemplarz tej gry i erraty nie uświadczyłem w pudełku.
Czy ostatnie posty zawierają wszystkie nieścisłości i błędy, które są umieszczone w errracie?

Linki z wydawnictwa mi nie działają. Jeżeli errata jest obszerniejsza, niż to co już zostało wyjaśnione na forum. To poproszę skan lub zdjęcia erraty.


W moim egzemplarzu karton z żetonami nie jest delikatnie mówiąc pierwszej jakości. Wygląda to raczej średnio. Grać się jak najbardziej da. Tylko mam wątpliwości co do żetonów zamachów, które są pokancerowane i bez większych trudności, będzie można się ich nauczyć. To normalna przypadłość tego wydania?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

Z góry przepraszam z offtop.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrze napisaną książkę w temacie islamskiego fundamentalizmu i związanego z nim terroryzmu? Ostatnio mocno mnie temat wciągnął i przeczytałbym coś dobrego. Tak z ujęciem historycznym, genezą, wyjaśnionymi różnicami obyczajowymi. Będę bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Lothrain »

mat_eyo pisze:Z góry przepraszam z offtop.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrze napisaną książkę w temacie islamskiego fundamentalizmu i związanego z nim terroryzmu? Ostatnio mocno mnie temat wciągnął i przeczytałbym coś dobrego. Tak z ujęciem historycznym, genezą, wyjaśnionymi różnicami obyczajowymi. Będę bardzo wdzięczny.
Najlepsze co czytałem w temacie to książka Johannesa Jansena "Podwójna natura fundamentalizmu islamskiego". Książka z 1997 r., ale wciąż bardzo aktualna. Jest jeszcze krótszy "Fundamentalizm religijny" Bassama Tibiego, ale to mocno przeintelektualizowana pozycja i ciężko się to czyta.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

trpaslík pisze:poproszę skan lub zdjęcia erraty
Errata ze strony Brda
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: c08mk »

trpaslík pisze:W moim egzemplarzu karton z żetonami nie jest delikatnie mówiąc pierwszej jakości. Wygląda to raczej średnio. Grać się jak najbardziej da. Tylko mam wątpliwości co do żetonów zamachów, które są pokancerowane i bez większych trudności, będzie można się ich nauczyć. To normalna przypadłość tego wydania?
Gdy kupię grę nową to zawsze jak tylko mam jakieś wadliwe elementy piszę do wydawcy czy może mi przysłać zamiennik.
Wyślij maila do barda, najlepiej załącz też foto.
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Ziomalek78 »

Gra jest obecnie w sklepie Barda za 50 zł:

http://www.bard.pl/17792,oferta,labiryn ... m-2001.htm

Za tę cenę, mimo zróżnicowanych opinii o grze, można zaryzykować, jeśli ktoś do tej pory się zastanawiał.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Straszna cena potwierdzająca ,że to gra dla koneserów ,a nie jak Zimna Wojna.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Trolliszcze »

Obie gry są dobre, Labirynt może ciut trudniejszy. Główna różnica polega na tym, że Labirynt nie zajmował przez długie lata pierwszego miejsca na BGG. Gdyby Zimna wojna nie zaszła w rankingu tak wysoko, IMHO też byłaby wyłącznie grą dla koneserów - tak jak 99% procent wojennych CDG, których jest mnóstwo, tylko mało kto u nas w nie gra. Moim zdaniem u nas nie ma rynku na takie gry, bo większości polskich graczy absolutnie wystarczy jedna taka gra w kolekcji i niemal w każdym przypadku będzie to Zimna wojna (z powodów wymienionych powyżej). Ja długo myślałem nad własnym egzemplarzem Labiryntu, bo trudno mi do niego znaleźć partnera, ale za taką cenę się nie wahałem.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: c08mk »

To na forum można chyba dostać jakieś używane edycje kolekcjonerskie, bo są w cenie 70-100zł. W porównaniu do ceny nówki sklepowej to oferty nie powalają.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: kwiatosz »

c08mk pisze:To na forum można chyba dostać jakieś używane edycje kolekcjonerskie, bo są w cenie 70-100zł. W porównaniu do ceny nówki sklepowej to oferty nie powalają.
Kiedy weszła ta promocja w sklepie Barda, wczoraj? To nie jest przecież SCD.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: c08mk »

kwiatosz pisze:
c08mk pisze:To na forum można chyba dostać jakieś używane edycje kolekcjonerskie, bo są w cenie 70-100zł. W porównaniu do ceny nówki sklepowej to oferty nie powalają.
Kiedy weszła ta promocja w sklepie Barda, wczoraj? To nie jest przecież SCD.
W trollach już parę miesięcy temu widziałem nówkę za coś koło 80zł (z rabatami) więc ceny forumowe są daleko po za realną wartością. A teraz wartość gry w wersji polskiej spadła jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

5 dych za tak genialną grę jak Labirynt to prawie darmo! Gra moim zdaniem przerasta Zimną Wojnę pod każdym względem.

Btw czy ktoś gra online? Gdzie polecacie?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: palladinus »

mat_eyo pisze:5 dych za tak genialną grę jak Labirynt to prawie darmo! Gra moim zdaniem przerasta Zimną Wojnę pod każdym względem.

Btw czy ktoś gra online? Gdzie polecacie?
Ja kilka razy do roku na vassalu. Na ACTS chyba też jest, ale to wersja dla ambitnych :)
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Na Vassalu jest ok granie, ale na żywo jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mate00 »

Jedyne co mogę zarzucić polskiej wersji, to tragiczne wykonanie planszy. Ale to i tak nie zniechęca mnie do grania, bo Labirynt jest genialny!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Dodatkowo za jakiś czas pewnie gotowe będzie to: Labyrinth AI
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Kosma »

Jak dla mnie news roku! :)
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Skiborg »

Siema
Jestem po pierwszym czytaniu instrukcji :wink: i szczerze powiem, że trochę zbladłem, ale staram sobie to wszystko poukładać i tak:
wolfe pisze: I jeszcze to:
9.4.2.6 (...)
• Państwo o rządach innych niż fundamentalistów, z żetonem zmiana reżimu, oblężony reżim lub pomoc.

zostało zmienione na:
9.4.2.6 (...)
• Państwo o rządach innych niż fundamentalistów, z żetonem oblężony reżim, zmiana reżimu, lub pomoc.
Dwa pytanka:
1. Czy zmiana kolejności ma jakieś znacznie? (rozpatrywanie w określonej kolejności czy chodzi o którykolwiek z zaistniałych warunków skoro występuje słowo "lub"?)
2. Jak powyższa zasada z instrukcji ma się do opisu pola w diagramie na karcie pomocy: "Państwo z rządami fundamentalistów z komórkami > PO" - która wersja jest poprawna z tekstu instrukcji czy z diagramu?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Ja w angielskiej wersji mam
- A non-Islamist Rule country with Besieged Regime, then Regime
Change, then Aid, if any
czyli
-kraj pod rządami innymi niż fundamentalne, posiądający znacznik oblężonego reżimu, później zmiana reżimu, później pomoc, jeśli są dostępne. Wychodzi na to, że jest to sekwencyjne.
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Skiborg »

gaseki pisze:Ja w angielskiej wersji mam
- A non-Islamist Rule country with Besieged Regime, then Regime
Change, then Aid, if any
czyli
-kraj pod rządami innymi niż fundamentalne, posiądający znacznik oblężonego reżimu, później zmiana reżimu, później pomoc, jeśli są dostępne. Wychodzi na to, że jest to sekwencyjne.
Dzięki. Czyli dodatkowo wychodzi na to, że należałoby jednak czytać wersję angielską instrukcji..

Widzę, że czeka mnie ciężka przeprawa...

Ktoś gdzieś widział przetłumaczoną 2 edycję?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Wydawało mi się, że na Rebelu było

Sent from my XT1562 using Tapatalk
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Skiborg »

niestety tam nie ma przetłumaczonej instrukcji z drugiej edycji - czyli z już poprawionym tekstem z
"A non-Islamist Rule country with Regime Change, Besieged Regime, or Aid, if any."
na:
" A non-Islamist Rule country with Besieged Regime, then Regime Change, then Aid, if any"

Ale to dziwne...
Druga edycja angielska (edycja 2011 rok) ma: A non-Islamist Rule country with Besieged Regime, then Regime Change, then Aid, if any

Ja natomiast w wersji polskiej (edycja 2012 rok, czyli późniejsza) nadal mam: "Państwo o rządach innych niż fundamentalistów, z żetonem zmiana reżimu, oblężony reżim lub pomoc."

czyli polska instrukcja do śmieci.. i czytać tylko angielską dla pewności, bo kto wie jakie jeszcze zmiany zostały pominięte..
:?
ODPOWIEDZ