Rancho (Michał Stajszczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szafa
Posty: 40
Rejestracja: 01 kwie 2009, 22:27

Rancho (Michał Stajszczak)

Post autor: szafa »

Chciałem się tylko pochwalić trailerem:

http://www.youtube.com/watch?v=vRHx7S5qzYw

Jak zapewne wiecie oficjalną premierę robimy 29 września na festiwalu Kocioł, przedstawicieli prasy zapraszamy 25 września do Muzeum Powstania Warszawskiego na prezentację dla prasy.

O grze dużo już tutaj pisał Michał Stajszczak w ramach testów które przeprowadzał w Monsoonie, ja żeby nie dublować wpisów zapraszam na https://www.facebook.com/grannagry gdzie regularnie umieszczam informacje.
Krzysztof "szafa" Szafrański
szafa@rebel.pl
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: folko »

Rewelacja!
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: yakos »

Bardzo fajny film! +1
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: oopsiak »

dzisiejsza premiera była... porażkowa. Myślę, że gdyby zrobić ją w osobnej sali i jakoś zaprosić tam ludzi, którzy są targetem byłoby wszystko w fajnej atmosferze, a tak w games-roomie pełnym ludzi w wieku sporo powyżej grupy docelowej, grających w inne gry, wyszło jak wyszło. Pana Michała w ogóle nie było słychać, bo nagłośnienie było kiepściutkie i głośniki szczekały, większość ludzi w ogóle nie zwróciła uwagi. Potem napisy w filmiku były jasne na beżowym tle (przez dłuższy czas), więc zupełnie nieczytelne. Strasznie głupia sytuacja i bardzo było mi szkoda Autora :(



a samo Rancho jest fajne :) więcej kombinowania niż w Farmerze, trochę interakcji, ślicznie zilustrowane.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
szafa
Posty: 40
Rejestracja: 01 kwie 2009, 22:27

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: szafa »

Przyznajemy że najlepiej nie wyszło. Szkoda, staraliśmy się, podjęliśmy ryzyko na dużej sali, bo była obawa że w naszej salce mało kto nas odwiedzi.

Cieszymy się z dobrego odbioru samego produktu.

Kolejne spotkanie z Michałem i Piotrem odbędzie się w EMPIK MEGASTORE JUNIOR we wtorek 2 października o godz 17.00.

https://www.facebook.com/events/113771672109829/
Krzysztof "szafa" Szafrański
szafa@rebel.pl
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: tajemniczy_padalec »

Nasza recenzja gry Rancho. Miłego czytania :)
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: marcia666 »

może ktoś podzielić się wrażeniami? jak wasze dzieci sobie radzą?
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: Śliwka »

W sobotę mieliśmy kolejne rozgrywki w grach planszowych z dziećmi w fundacji. Graliśmy też w Rancho, pierwszy raz.
W pierwszej ekipie 11 i 13 lat poszło w miarę sprawnie, dzieciaki szybko załapały (z tym, że 11-latka grała wcześniej w super farmera).
W drugiej ekipie 9, 9, 9 i 13 lat, musiałem dużo podpowiadać, entuzjazmu nie wzbudziło i dzieciaki nie załapały jakoś.
W maju będziemy mieli drugie podejście do gry, może będzie lepiej :D .
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: Brylantino »

Ja w Rancho gram ze znajomymi, których średnia wieku przekracza 2-3 krotnie target owej produkcji i bawimy się całkiem fajnie ;) Zwłaszcza z dodatkiem "Kot", który wprowadza odrobinę negatywnej interakcji.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: Matio.K »

Zachęcam do lektury recenzji na blogu "Gry dla początkujących": http://grydlapoczatkujacych.blogspot.co ... enzja.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9472
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: MichalStajszczak »

Obawiam się, że po przeczytaniu tej recenzji gracz początkujący (a właśnie do takiej kategorii czytelników skierowany jest blog) całkiem się pogubi. A to dlatego, że brakuje w niej podstawowej informacji: współczesną wersją Hodowli zwierzątek jest Super Farmer. Rancho to inna gra, chociaż wykorzystująca tę samą mechanikę rozmnażania zwierząt.
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: Merigold »

Może to nie do końca dobry temat, ale mam nadzieję że mi pomożecie. Poszukuje tabeli wymian do starego superfarmera. Z ilustracjami p. Jezierskiego. Znalazłam grę u znajomych, trochę żetonów brakuje, ale z tym sobie poradzę natomiast tabeli też nie było, a to gorzej by zagrać z dzieciakami. Próbowałam znaleźć w sieci ale obrazki za małe żeby sobie dodrukować samemu. Ktoś pomoże?
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: WRS »

Bardzo chętnie pomaga Granna
service@granna.pl
Jeszcze mi nigdy nie odmówili pomocy...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9472
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: MichalStajszczak »

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pojawiło się na bgg kilka komentarzy, których z braku "kompetencji językowych" nie jestem w stanie przeczytać. (Ma to zapewne związek z informacją, podaną na tej stronie.) Czy ktoś na forum zna chiński?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rancho - ciąg dalszy Superfarmera.

Post autor: rastula »

MichalStajszczak pisze: 02 sty 2021, 17:45 W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pojawiło się na bgg kilka komentarzy, których z braku "kompetencji językowych" nie jestem w stanie przeczytać. (Ma to zapewne związek z informacją, podaną na tej stronie.) Czy ktoś na forum zna chiński?
translator w chromie daje calkiem dobrze sobie radę :)

Spoiler:
ODPOWIEDZ