Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bartek_mi »

mulek18 pisze:
bartek_mi pisze:Wszyscy sie cieszą (i słusznie) z wydania PL a ja mam jak zwykle obawy o jakość tłumaczenia (i skład tekstu)...
To nie wspieraj, proste :mrgreen:
No właśnie się waham. Polski rynek gier jest pod względem przywiązania do tłumaczeń i całego procesu wydawniczego mocno chałupniczy. Mam nadzieję, że teraz może być inaczej :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: veljarek »

mulek18 pisze:
bartek_mi pisze:Wszyscy sie cieszą (i słusznie) z wydania PL a ja mam jak zwykle obawy o jakość tłumaczenia (i skład tekstu)...
To nie wspieraj, proste :mrgreen:
Albo zaproponuj swoja pomoc :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bartek_mi »

veljarek pisze:
mulek18 pisze:
bartek_mi pisze:Wszyscy sie cieszą (i słusznie) z wydania PL a ja mam jak zwykle obawy o jakość tłumaczenia (i skład tekstu)...
To nie wspieraj, proste :mrgreen:
Albo zaproponuj swoja pomoc :)
Nie jestem tłumaczem :) tylko graczem.
Są tu na forum (i poza forum) spece od tłumaczenia i składu.

Po prostu jakoś nie usmiecha mi się naklejanie poprawek na kafelki (patrz inna akcja na wspieram.to). Takie czarnowidztwo :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Ja się bardzo cieszę - ludzie posprzedają taniej swoje angielskie, dobre wersje. Polskich wersji się boję jak ognia, bo tłumaczenie i QA to w wielu wydawnictwach są jeszcze nie na akceptowalnym poziomie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: uyco »

super wiadomość :D
właściwie powinienem być zły, bo skutecznie oparłem się zakupowi wersji angielskiej, ale jako że ostatnio z braku czasu królują głównie gry kościane, to polskie wydanie w dobrej cenie chętnie przygarnę!
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

rattkin pisze:Ja się bardzo cieszę - ludzie posprzedają taniej swoje angielskie, dobre wersje. Polskich wersji się boję jak ognia, bo tłumaczenie i QA to w wielu wydawnictwach są jeszcze nie na akceptowalnym poziomie.
Jak już ruszamy temat tłumaczeń w różnych wydawnictwach to może niech ktoś kto wsparł wcześniej Namiestnika bądź Dominiona wypowie się jak to wyglądało w tych tytułach. Dominion może nam niewiele powie bo to był chyba głównie dodruk bez większych zmian w opracowaniu, ale Namiestnik już był tłumaczony od podstaw.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: predki »

W Namiestniku oprócz instrukcji nie było chyba wiele do tłumaczenia. I już tak nie narzekajcie - Mayfair/Lookout mają ostatnio problemy z tłumaczeniem na angielski (Trambahn, Hengist). Myślę, że w GFP są na tyle poważni ludzie, że przy 3 miesiącach czasu tłumaczenie wyjdzie dobre.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ramar »

Wystarczy żeby zatrudnili naszego forumowego Miga. :D
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ignus »

jak już ktoś ma angielską to raczej się nie będzie jej pozbywał tylko po to by zakupić wersję polską. taki "upgrade" nie ma za bardzo sensu. sam niedawno kupiłem i ogłoszenie polskiej wersji nie sprawiło, że nabrałem ochotę, by się swojego egzemplarza pozbyć.

jeśli z kolei cena polskiej będzie niższa niż angielskiej to gra na pewno znajdzie wielu nabywców w ludziach, którzy opierali się przed kupnem właśnie z powodu całkiem wysokiej ceny. i słusznie, bo gra jest bardzo dobra.

co prawda na chwilę obecną jednak Race z dwoma pierwszymi dodatkami jest dla mnie minimalnie lepszą grą, mimo tych drobiazgów cieszących oko w stylu kubków, parawaników i kości.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

ignus pisze:jak już ktoś ma angielską to raczej się nie będzie jej pozbywał tylko po to by zakupić wersję polską. taki "upgrade" nie ma za bardzo sensu.
Zdziwiłbyś się, jak wiele osób wymienia angielskie wersje na polskie. Czemu? Nie mam pojęcia. Albo oni lub ich znajomi/rodzina nie znają angielskiego (co bardzo smutne) albo chcą grać z małymi dziećmi, które jeszcze nie znają angielskiego (ale w sumie zaraz w szkole się nauczą).
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: mikeyoski »

Albo polska wersja jest ładniej wydana ;-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Curiosity »

Ja mam angielską wersję, ale chętnie zakupię polską i wtedy pewnie będę się pozbywał tej pierwszej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: uday »

Ja się bardzo cieszę. Oby GFP to wyszło na dobre.
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Trottelreiner »

Korzystając z okazji, że dyskusja zeszła na tematy lingwistyczne :D - czy któryś z Szanownych Graczy mógłby udostępnić tłumaczenie instrukcji i kafli z Roll for the Galaxy: Ambition?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ramar »

Może jakieś przecieki odnośnie jutrzejszej kampanii ? Nic poza forum nie wyjdzie- chyba... :twisted:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bogas »

Po tym co działo się z poprzedniczką czyli Race for the Galaxy i wieloma innymi grami, które na podstawce zakończyły swój polski żywot, branie polskiego wydania jest mocno ryzykowne i mało zachęcające :? A Roll to ten typ gry, w którym dodatki warto mieć.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

Akurat o Rollu mówi się, że jest to kompletna gra która spokojnie bez dodatków wystarczy na masę partii więc nie siał bym fermentu ;)

Gra sama w sobie odniosła sukces na świecie, więc nie widzę problemu aby i dodatki się pojawiły - tym bardziej, że jest to druk zbiorowy dokonywany przez nie tylko Polaków.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gromb »

Tak. To prawda. Branie polskich wydań to taka jazda w ciemno. Juz dwa razy się przejechałem. Raz na Tunderstonie i dwa na Mage Knightcie. do np. Magii i Myszy PL podchodzę teraz jak pies do jeża. Jednak w tym przypadku, przy takiej cenie jest szansa, że dodatki do RotG tez się ukarzą w rodzimym języku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ramar »

Nie każdy kupuje podstawkę w celu zakupu dodatków. To nie LCG, tutaj dodatki to nie konieczność, lecz uzupełnienie, bądź przywilej bogatego 8)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gromb »

Ale często apetyt rośnie w miarę jedzenia, a wtedy ręką sama sięga w kierunku dodatku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pattom »

Gromb pisze:Ale często apetyt rośnie w miarę jedzenia, a wtedy ręką sama sięga w kierunku dodatku.
Ja kupię wersje PL podstawki jak wyjdzie dodatek PL to też kupię jak nie, to nie :-)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Martin_Valdez »

Ja zakupilem podstawke i zdążyłem kupić dodatek zanim ogłoszono kampanię. Niestety nie opłaca mi się już teraz nawracać na polską ścieżkę :/

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bogas »

ramar pisze:Nie każdy kupuje podstawkę w celu zakupu dodatków. To nie LCG, tutaj dodatki to nie konieczność, lecz uzupełnienie, bądź przywilej bogatego 8)
Zgadza się, ale ktoś jest bogaty i będzie go stać na dodatek, albo drugi biedniejszy, którego gra wciągnie i będzie chciał dodatek (nawet kosztem nie jedzenia przez tydzień) to może się okazać, że będzie musiał łączyć wersję PL z dodatkiem EN. Jak komuś to nie przeszkadza to oczywiście problemu nie ma, ale czytając to forum widzę, że ludziom przeszkadza nawet to, że wychodzi gra, do której nie ma pasujących koszulek na karty... więc co dopiero takie coś.
I powtórzę jeszcze raz (gdyby komuś umknęło), nie twierdzę, że dodatku PL nie będzie. Jednak zwracam uwagę na to, że takich przypadków (wydanie podstawki PL a potem sobie radźcie) było wiele. DLA MNIE zbyt wiele.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Kisun »

Wszystko zależy jak się uda akcja na podstawkę, ona sama ma dobre recenzje i ci którzy ją wesprą w większości już sporo o niej wiedzą, grali albo nawet mają wersję ang. W związku z tym można też przyjąć w ciemno że duża część tych którzy wesprą (ja wesprę) będą chcieć również dodatki (albo nawet już chcą jak ja) to chyba i akcja na dodatek będzie miała szansę się udać. A jak nie? Zawsze można kupić angielski dodatek i też będzie ok. Sam mam Race pl i wszystkie dodatki Arc1 ang choć nie znam za dobrze angielskiego (mała ściąga z tłumaczeniami nazw pl - ang a po jakimś czasie i ona była niepotrzebna) i nie narzekam. Więc wspierajcie ludziska albo grajcie w coś innego a nie narzekajcie na zapas :)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Ryu »

Roll jako podstawka jest już świetny (wg mnie). I tyle.
Jednakże dla tej gry kupię każdy dodatek. Zakładam że nawet wtedy jakbym nie miał co potem jeść. Inna sprawa że jakby nie było co już jeść, to zawsze mam 2 nerki a człowiek może funkcjonować z jedną. Luz. Spiny nie ma ;)

Ja jednak nie chcę przeżywać "wyjdzie ten dodatek po polsku czy nie?" Mam wersję EN i tak zostanie. A łączyć PL z EN nie chcę :P
Natomiast brawa za wydanie tego po polsku. Chłopaki dobierają fajne tytuły. FoA też niestety już EN mam ale czekam na kolejne zapowiedzi :mrgreen:
ODPOWIEDZ