Super Dungeon Explore

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

Koś może grał i może wyrazić swoją opinię? Zastanawiam się nas zakupem, ale cena i spora i figurki trzeba sklejać.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Moniczka.s »

Istnieje możliwość "przetestowania" gry na Vassalu.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

Testowałaś? Możesz zalinkować?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Moniczka.s »

Link do modułu

Testowałam dwa razy. Sterowanie bywa upierdliwe, ale da się je ogarnąć. Jedynie jest problem z instrukcją. (Wtedy nie mogłam jej znaleźć.) Jeśli chodzi o informacje o grze polecam let's play.

Ogólnie gra jest fajna, ale nie wybitna i wydaje się, że bez dodatków może szybko się znudzić. Wydaje mi się również, że będzie lepiej działać na 4 niż na 2 osoby.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

Dzięki za pomoc. Skutecznie mnie zniechęciłaś :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: ghostartur »

3 szybkie pytania:
-ma ktoś dostęp do instrukcji po polsku?
-czy jest jeszcze możliwość zakupu super dungeon explore forgotten king jeśli spóźniłem się ze wsparciem projektu na kickstarterze?
-czy forgotten king będzie się łączył z podstawową wersją?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Furia »

ghostartur pisze:3 szybkie pytania:
-ma ktoś dostęp do instrukcji po polsku?
-czy jest jeszcze możliwość zakupu super dungeon explore forgotten king jeśli spóźniłem się ze wsparciem projektu na kickstarterze?
-czy forgotten king będzie się łączył z podstawową wersją?
Tak, ponoć będzie można łączyć. Gra z Kickstartera ma być chyba w okolicach grudnia, więc pewnie niedługo potem pojawi się w sklepach.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: ghostartur »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz tylko pozostaje dylemat czy kupić "podstawkę". Czy ten podobno bardziej dopracowany i lepiej przemyślany samodzielny dodatek :( .
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Furia »

ghostartur pisze:Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz tylko pozostaje dylemat czy kupić "podstawkę". Czy ten podobno bardziej dopracowany i lepiej przemyślany samodzielny dodatek :( .
Wydaje mi sie ze lepiej poczekac. W dodatku figurki sa juz gotowe. W podstawce trzeba je sobie jeszcze posklejac zeby grac, co ponoc latwe nie jest. Jesli dodatek podejdzie zawsze mozesz dokupic te podstawke i wyposazyc sie w upgrade kart zeby byly kompatybilne.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: ghostartur »

Ehh tylko jak tu wytrzymać jak tak kusi :( ...
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Może trochę późno piszę, ale dopiero ostatnio pojawiłem się na forum.
Posiadam podstawkę Super Dungeon Explore i według mnie gra jest całkiem fajna. Na początku ciężko ogarnąć część zasad (instrukcja nie jest najlepiej napisana) jednak odpowiedzi na większość pytań można znaleźć na stronie Soda Pop Miniatures (FAQ + forum). Gdy już wszystko stanie się jasne, rozgrywka jest naprawdę ciekawa i wciągająca :) Co do figurek, to w trzecim wydaniu SDE są one od razu sklejone. Ja posiadam wydanie 2, które od 3 różni się tylko tym, że figurki są w kawałkach, jednak sklejenie ich nie jest wyzwaniem. Nigdy wcześniej nic nie kleiłem, a ogólnie w 2 osoby zajęło nam to ok. 4 godzin.
Odnośnie Forgotten King, to też spóźniłem się ze wsparciem na kickstarterze i bardzo tego żałowałem, więc napisałem do Soda Pop na fb i otrzymałem informację, że najprawdopodobniej będzie można jeszcze "wesprzeć" projekt, gdy pojawi się pledge manager. Trzymam mocno kciuki, żeby było to możliwe, bo szkoda byłoby, żeby taka okazja przeszła obok nosa. Ciekawe tylko, jak będą kształtować się koszty wysyłki. Gra ma być rozsyłana pod koniec roku.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Nie wiem, czy znajdują się na tym forum jacyś miłośnicy tej gry, ale jeśli tak, to na kickstarterze Super Dungeon Explore: Forgotten King pojawiła się świetna informacja:
"Next week we will be opening the pledge manager to all of you lovely backers. We will also be making the Kickstarter pledges available to people who may have missed out on the actual Kickstarter. We will provide a full tutorial e-mail next week, but for now we wanted to give you a basic overview of what to expect."
Każdy będzie mógł dołączyć do zbiórki! Jest tylko jeden próg - 100 USD. Niby sporo, ale otrzymujemy za to mnóstwo rzeczy.
Zainteresowanych zapraszam tutaj: https://www.kickstarter.com/projects/12 ... otten-king
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

A pokusiłbyś się o porównanie z innymi podstawkami Super Dungeon. Co dostajemy za te 100$, jaki jest koszt transportu (czy EU friendly?)?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Odnośnie transprotu dostałem taką odpowiedź od Soda Pop Miniatures:
Hey Robert,
Shipping depends on how much you have as well. You will be able to figure it out more once you have access to the Pledge Manager.

Thanks Ross
Na Kickstarterze jest natomiast taka informacja:
We are happy to say that we have secured fulfillment options in multiple countries to reduce your shipping costs significantly. This means that you will not be required to pay the customs or VAT costs that would be incurred by shipping from the United States.

We will have shipping hubs in: United States, Canada, UK, Hong Kong, and before shipment begins Australia.

Based on the anticipated size and weight of the Kickstarter rewards we have put together these cost estimates. Please note that these are estimates only.

United States:
Always Super Pledge $15 ($5 after credit)
1 of Everything $25 ($15 after credit)

Canada (Toronto Warehouse):
Always Super Pledge $15 ($5 after credit)
1 of Everything $20 ($10 after credit)

United Kingdom (London Warehouse):
Always Super Pledge $15 ($5 after credit)
1 of Everything $20 ($10 after credit)

Germany (London Warehouse):
Always Super Pledge $25 ($15 after credit)
1 of Everything $30 ($20 after credit)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Porównując zawartość Forgotten King do zwykłego Super Dungeon Explore (koszt ok. 300 zł), to otrzymujesz więcej bohaterów (teoretycznie w obu tych grach jest po 9 bohaterów, jednak do Forgotten King dołączone są karty, pozwalające używać mini-bossów jako bohaterów. W Forgotten King są to chyba 2 dodatkowe postaci, reszta kart jest do bossów z dodatków), więcej potworów, 6 płytek terenu zamiast 5, więcej kart z lootem itp., ogólnie wszystkiego więcej :P

Forgotten King jest osobną grą, jednak jest kompatybilny z poprzednimi częściami. Zasady są trochę pozmieniane + dodane trochę nowości, jednak rulebook zawiera informacje, dzięki którym można łączyć Forgotten King z poprzednimi grami.
Dodatkowo zawiera upgrade packi, czyli poprawione karty do modeli z poprzednich SDE (m. in. bardziej zbalansowane potwory) oraz karty do nowego trybu - Arcade(gracze vs gra).

Oprócz tego są bonusy "dla oka", jak pudełko Boo Booty Box, czy Metal Princess Coint.
Całą zawartość można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Podstawowa zawartość Forgotten King:
Spoiler:
Dodatkowa zawartość:
Spoiler:
To tak na szybko. Polecam przejrzeć kickstarter'a, gdyż jest tam mnóstwo informacji.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Można już kupować Kickstarterowe rzeczy :)
Post z kickstartera: https://www.kickstarter.com/projects/12 ... sts/909605
Store: http://sodapopminiatures.com/forgotten-king

Wysyłka planowana na grudzień 2014, ale pewnie się opóźni :P
Właśnie sprawdzałem, ile wychodzi przesyłka.
1x Always Super = 40$
2x Always Super = 66$
3 i więcej = 120$

Gdyby ktoś był chętny: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=30358
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: ghostartur »

Dzisiaj niespodziewanie otrzymałem tajemniczą paczkę. W środku znalazłem SDE: Forgotten King. Jestem zachwycony. Co do figurek to widać KOLOSALNĄ poprawę względem SDE. Tutaj figurki mamy od razu złożone(moje figurki z SDE czekają na ponowne sklejenie gdyż około 20% ma niedorobione otwory podstawek czy łączenia przez co klejenie to katorga :oops: ). Co do samej gry to się nie wypowiem, z zasad wygląda to podobnie do SDE. Po tym co otrzymałem, czekam z zapartym tchem na kolejną edycję SDE. Na pewno kupię.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

ghostartur pisze:Dzisiaj niespodziewanie otrzymałem tajemniczą paczkę. W środku znalazłem SDE: Forgotten King. Jestem zachwycony. Co do figurek to widać KOLOSALNĄ poprawę względem SDE. Tutaj figurki mamy od razu złożone(moje figurki z SDE czekają na ponowne sklejenie gdyż około 20% ma niedorobione otwory podstawek czy łączenia przez co klejenie to katorga :oops: ). Co do samej gry to się nie wypowiem, z zasad wygląda to podobnie do SDE. Po tym co otrzymałem, czekam z zapartym tchem na kolejną edycję SDE. Na pewno kupię.
To ja już wypatruję listonosza :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: rzaba »

Dajcie szybko znać jak wypada FK w porównaniu z poprzednikiem ;) Zastanawiam się nad zakupem do grania z dzieciakami wiec raczej potrzebuje łatwiejszej/szybszej rozgrywki - na który tytuł powinienem się zdecydować?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Fegat »

Co prawda SDE jeszcze do mnie nie dotarł (podstawka, dodatki tak) ale czytając zasady dla obu wersji, pierwsza edycja wydaje się być ciut mniej skomplikowana. Na korzyść FK przemawia fakt grania coo-op, ale czytając opinie nikt nie poleca tego trybu, jest podobno taki sobie.

Do FK nie ma jeszcze żadnych dodatków, do 1szej edycji są jeszcze resztówki małych dodatków na stanach sklepowych ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Fegat »

Co prawda nie grałem jeszcze w 1 edycję, ale napiszę jakie są różnice między tymi grami (classic mode) (mam na stanie SDE:FK)

1. Respown potworków:
-w SDE konsul na koniec rundy może przywołać potworki za 4 czaszki + tyle czaszek ile uzbierał
-w SDE:FG konsul może co drugą turę wybrać spawning point i przywołać WSZYSTKIE potworki z karty, następnie spawning pointy otrzymują 1 obrażeń

2. Śmierć bohaterów:
-w SDE: kiedy bohater padnie ze zmęczenia, czyt. zostanie zabity, w kolejnej rundzie/turze inny gracz może go wskrzesić za pomocą ressurecta. Tak można w kółko, aż w grze pojawi się boss (kiedy gracz umiera, jego ekwipunek nadal jest na nim)
-w SDE:FK kiedy bohater umiera, po prostu przepada. Gracze mogą go wskrzesić o ile posiadają "princess tokeny" albo jakoś tak, w hardcore rozgrywce gracze mają tylko 1 taki token (kiedy gracz umiera, inny gracz może zajumać mu itemki :D )

3. 8/16/32 bit
-w SDE jest tor gdzie się boostuje "poziom gry"
-w SDE:FK nie ma toru, są potworki zwykłe i elitarne

4. Summon boss
-w SDE: kiedy znacznik na torze będzie na pozycji "super"
-w SDE:FK kiedy bohaterowie zniszczą ostatni spown point

5. Ekwipunek:
-w SDE: jedna póla przedmiotów, bez udziwnień
-w SDE:FK przedmioty epickie, zwykłe i efekty działające z kryształami, dodatkowo pety

Tyle z większych różnic. Jak rozegram kilka partii w SDE:FK i kilka w SDE (jak do mnie doleci...) to napiszę więcej.
Wstępnie wygląda na to, że SDE jest prostsze i nie wymaga znajomości angielskiego na takim poziomie, jak SDE:FK.
No i klimat SDE:FK ssie na maksa... Wolę ogień i smoki, niż zieleninę i roślinki...
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

Dostałem odpowiedź na maila dotyczącego złamanej figurki i przy okazji dowiedziałem się, że jeżeli ktoś jest zainteresowany dodatkami (Caverns of Roxxor itd.) to niedługo powinny wrócić do sprzedaży :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: ghostartur »

To zdecydowanie dobra informacja :) .
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

Ok, może trochę przesadziłem z tym niedługo ;-) W mailu wspominają o tym, że 15 lipca powinny pojawić się w ich sklepie.

Dokładna odpowiedź:
1. Will previous products from SDE range be available in later date or are they gone for good? I’m asking, because I would love to buy Caverns of Roxxor, Von Drakks Manor and few single characters (e.g. Succubus) but unfortunately those are unavailable.

- Yes! Check out the web store on 15 July, Von Drakk Manor and many old single fig will be up for sale again!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Fegat »

15 wchodzi dark Manor. Miesiąc później chyba zombiaki. Reszty nie maja nawet w grafiku.... Jestem zawiedziony SDK.fk , mocno bez szału.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
ODPOWIEDZ