Streaming gier planszowych.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Streaming gier planszowych.

Post autor: Terk »

Jako, że aktualnie w internecie można oglądać całkiem sporo dziwnych rzeczy na żywo, to zastanawiam się, czy stream o ludziach grających w planszówki cieszyłby się jakąkolwiek popularnością. Wiem, że są w internecie gameplaye różnych tytułów, ale chodzi o to, aby móc oglądać gry na żywo. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
kratke
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2012, 08:24

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: kratke »

Dobrze zrobiony (zedytowany, zmontowany... może nawet skomentowany przez "lektora") planszówkowy gameplay - czemu nie.
Streaming "wszystkiego jak leci" - na pewno nie. "Idę do kibla, nie kraść mi żetonów!" ;)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: sewhoe »

Ja tam streaming z "Arkana Miłości" mógłbym ewentualnie obejrzeć :lol:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: DarkSide »

sewhoe pisze:Ja tam streaming z "Arkana Miłości" mógłbym ewentualnie obejrzeć :lol:
Zależy w czyim wydaniu :mrgreen: Chyba że chcesz stracić apetyt na cały dzień :twisted:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: KubaP »

Popularny jest streaming z Essen. Pewno streaming z konwentów i z konkretnych wydarzeń (prezentacja nowej gry, wystąpienie jakiejś GeekGwiazdy) miałoby sens.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: oopsiak »

Nowości na konwentach (Essen, Norymberga, gdyby na Gramy czy Gratislavii była taka możliwość) - jak najbardziej.
Jakieś mistrzostwa - tak tak tak! Zakładając, że grają tam ludzie, którzy znają daną grę, a nie dowiedzieli się kwadrans wcześniej, że jest konkurs :P

A tak na co dzień... Cóż... Oczywiście są ludzie, którzy oglądają rosnące kwiatki, dojrzewające sery czy bociany w gnieździe, ale to można zrobić raz dziennie przez pół minuty. Natomiast przy planszówce trzeba by trochę posiedzieć, poza tym jesteśmy jednak (nawet skali światowej) dość małym środowiskiem.

Ja wolałabym w tym czasie zagrać w coś sama :) obojętnie już czy w realu czy via net.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: surmik »

Gdyby taki film z rozgrywki był opracowany w podobny sposób do tego filmiku z Diplomacy to może bym i obejrzał ;)
http://vimeo.com/6768625
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: kwiatosz »

Z Dooma były robione filmiki timelapse - obejrzałem jeden, ale pomimo dobrego zmontowania i tak nuda jest zabójcza dla tego typu nagrań, co dopiero oglądanie partii przez 4 godziny...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: Pierzasty »

kratke pisze:"Idę do kibla, nie kraść mi żetonów!" ;)
Się zabiera ze sobą, wtedy nie będą kraść nawet jak później odłożysz :lol:
kwiatosz pisze:Z Dooma były robione filmiki timelapse - obejrzałem jeden, ale pomimo dobrego zmontowania i tak nuda jest zabójcza dla tego typu nagrań, co dopiero oglądanie partii przez 4 godziny...
Oglądałem timelapse z 12 godzin Twilight Imperium. Przekonało mnie to, żeby nie kupować tej gry :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: Gabriel »

Sądzę, że tak. Niekoniecznie z jednego ujęcia, niekoniecznie całość, gdyż można sporo rzeczy wyciąć, ale sesje wideo to dobry pomysł, zwłaszcza w przypadku trudniejszych gier. Całość mógłby uzupełniać lektor omawiający ruchy graczy. Gry wojenne byłyby najciekawsze, gdyż bardzo im brakuje na BGG wideo i trudno poznać tę część gier. Dlatego będę kupować grę Panzer, gdyż jest ona doskonale zobrazowana. Wcześniej trudno ogarnąć "jak to się je".
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Streaming gier planszowych.

Post autor: poooq »

Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
ODPOWIEDZ