Horror w Arkham skan

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
owall
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2013, 08:59

Horror w Arkham skan

Post autor: owall »

Nie krytykujecie mnie tylko nie wiadomo ile :)

Mam prośbę jeśli ktoś posiada Horror w Arkham to czy mógłby zeskanować ją?? Nie stać mnie teraz na taki zakup a chciałbym zagrać w nią razem z dziewczyną, ponieważ jest droga zostaje mi tylko poprosić o pomoc.

Jeśli źle że założyłem ten temat to proszę o skasowanie
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: espresso »

AH wybitnie nie nadaje się na samoróbkę, bo ma milion komponentów. Zrobienie na odwal spowoduje, że gra nie ma szans się spodobać, a domowe wykonanie na "full wypasie" będzie droższe niż zakup. Już przemilczę kwestie etyczne....
Moja rada to poszukać używki albo udać na jakieś spotkanie planszówkowe.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: rzaba »

lol ;)

wydrukowanie tego wszystkiego tez będzie cie sporo kosztować ;))))
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: donmakaron »

Wydrukowanie wszystkich kart, planszy i kart postaci, manufaktura żetonów i znaczników będzie potwornie czasochłonne i również nie tanie. Nie ma gdzieś w Twoim mieście sklepu czy klubu z planszówkami, gdzie moglibyście zagrać lub skąd moglibyście wypożyczyć grę? Może nawet na forum jest jakiś posiadacz z Waszej okolicy, który pożyczy czy zagra z wami. Samoróbka gry takiego kalibru to zabawa nie warta zachodu - wiem, bo już to przerabiałem.
owall
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2013, 08:59

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: owall »

jeśli jest dużo to trudno. wydrukowaliśmy już magie i miecz i fakt wygląda dziwnie ale cieszymy się z gry nie patrząc na walory estetyczne a wydruk kosztował z 5 zł co w stosunku do gry za 160 zł robi wielką różnicę.

Chętnie byśmy sobie w coś pograli fajnego ale ciężko dostać skany jakiś gier oprócz magi i miecz

a w moim mieście nie ma spotkań graczy albo nawet możliwości wypożyczenia takich gier. Najbliżej mam poznań ale to koszty podroży to już około 50 zł :/ no słabo
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Odp: Horror w Arkham skan

Post autor: vaski »

To napisz proszę gdzie mieszkasz, może coś doradzimy. MiM za 5pln nieźle :-)
W internecie można znaleźć naprawdę sporo gier w wersji Print to Play.
owall
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2013, 08:59

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: owall »

Gniezno.

A jak macie jakieś namiary na dobre gry do druku byłbym również wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

Mi się coś takiego nie podoba i stawiam to na równi ze ściąganiem gier wideo z torrentów.
Naprawdę uważasz, że wszystko jest w porządku i że postępujesz fair?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:Mi się coś takiego nie podoba i stawiam to na równi ze ściąganiem gier wideo z torrentów.
Naprawdę uważasz, że wszystko jest w porządku i że postępujesz fair?
Po co bawić się w obrzydliwe 8) torenty jak wszystko można ściągnąć legalnie.
Jestem jak najbardziej za.Ceny gier są horrendalne i jak nadarza się możliwość to trzeba z niej korzystać.
:wink:

:arrow: Curiosity
Fair :?: :!:
Powiedz szczerze czy to jest fair:
http://i-szop.pl/szukaj/1/Zimna+wojna+cia
http://www.ebay.de/itm/Kalter-Krieg-CIA ... 4842925a97
To są dokładnie te same gry.
:arrow: owall
Mam kilka gier do druku.Jak chcesz to pisz na PW.Chętnie się podzielę.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 22:08 przez maciejo, łącznie zmieniany 3 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

Drukuj pieniądze. Trud, jaki się wkłada w ich pozyskanie jest "horendalny" (cokolwiek to znaczy).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Brylantino »

Curiosity pisze:Mi się coś takiego nie podoba i stawiam to na równi ze ściąganiem gier wideo z torrentów.
Naprawdę uważasz, że wszystko jest w porządku i że postępujesz fair?
Porównanie nie do końca trafne, gdyż tutaj nie otrzymujesz produktu dokładnie takiego, jaki jest wydawany (w przeciwieństwie do pirackich gier). Nie, żebym pochwalał takie zachowania, gdyż osobiście w życiu bym się na to nie zdecydował, ale nie ze względu na walory moralne, lecz najzwyczajniej w świecie lubię jak coś ładnie wygląda i stąd płacę za gry dość spore sumy, aby się tym cieszyć. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to niech drukuje, wycina i bawi się na takim substytucie gry.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:Drukuj pieniądze. Trud, jaki się wkłada w ich pozyskanie jest "horendalny" (cokolwiek to znaczy).
Wystarczy pognypać w internecie :!:

cyt.:
"horrendalny - budzący oburzenie lub strach"
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze:
Curiosity pisze:Drukuj pieniądze. Trud, jaki się wkłada w ich pozyskanie jest "horendalny" (cokolwiek to znaczy).
Wystarczy pognypać w internecie :!:

cyt.:
"horrendalny - budzący oburzenie lub strach"
"Horrendalny" to znam i czasem nawet używam. W przeciwieństwie do "horendalnego". :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: maciejo »

Brylantino pisze:
Curiosity pisze:Mi się coś takiego nie podoba i stawiam to na równi ze ściąganiem gier wideo z torrentów.
Naprawdę uważasz, że wszystko jest w porządku i że postępujesz fair?
Porównanie nie do końca trafne, gdyż tutaj nie otrzymujesz produktu dokładnie takiego, jaki jest wydawany (w przeciwieństwie do pirackich gier). Nie, żebym pochwalał takie zachowania, gdyż osobiście w życiu bym się na to nie zdecydował, ale nie ze względu na walory moralne, lecz najzwyczajniej w świecie lubię jak coś ładnie wygląda i stąd płacę za gry dość spore sumy, aby się tym cieszyć. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to niech drukuje, wycina i bawi się na takim substytucie gry.
Zdecydowanie racjonalne podejście do sprawy.
+1
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:
maciejo pisze:
Curiosity pisze:Drukuj pieniądze. Trud, jaki się wkłada w ich pozyskanie jest "horendalny" (cokolwiek to znaczy).
Wystarczy pognypać w internecie :!:

cyt.:
"horrendalny - budzący oburzenie lub strach"
"Horrendalny" to znam i czasem nawet używam. W przeciwieństwie do "horendalnego". :P
Jak już tak czepiamy się pisowni to horrendalny piszemy z małej litery - przecież to przymiotnik jest :P
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Karit »

Brylantino pisze: Porównanie nie do końca trafne, gdyż tutaj nie otrzymujesz produktu dokładnie takiego, jaki jest wydawany (w przeciwieństwie do pirackich gier). Nie, żebym pochwalał takie zachowania, gdyż osobiście w życiu bym się na to nie zdecydował, ale nie ze względu na walory moralne, lecz najzwyczajniej w świecie lubię jak coś ładnie wygląda i stąd płacę za gry dość spore sumy, aby się tym cieszyć. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to niech drukuje, wycina i bawi się na takim substytucie gry.
Kradzież to kradzież. Jak się skseruje całą książkę, to fakt, nie wygląda to jak oryginał - ale to ciągle nielegalna kopia. Dorobienie sobie jakiegoś np zgubionego fragmentu do zakupionej gry to co innego, ale całe jej drukowanie bo "oryginalna jest za droga" to zwykła kradzież. Jak kogoś nie stać na gry, to są kluby, wypożyczalnie. A jak się i tak na to nie chce wydawać pieniędzy to trudno - to że nas na coś nie stać to nie znaczy że możemy sobie to od tak skopiować/wydrukować...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

Rozumiem, że zawsze jak coś się pokrywa z Twoimi poglądami to jest to "racjonalne", a jeśli nie to zapewne "wbrew zdrowemu rozsądkowi"? Co jest niby racjonalnego w stwierdzeniu: nie chcę płacić autorowi, lepiej skopiuję jego pracę, a on nie zobaczy złamanego grosza?
Jak już tak czepiamy się pisowni to horrendalny piszemy z małej litery - przecież to przymiotnik jest :P
Zdania zaczynamy wielką literą - chyba, że coś się zmieniło?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: TTR_1983 »

Curiosity skończ. Pieniactwem nic nie ugrasz :lol:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Brylantino »

Karit pisze:
Brylantino pisze: Porównanie nie do końca trafne, gdyż tutaj nie otrzymujesz produktu dokładnie takiego, jaki jest wydawany (w przeciwieństwie do pirackich gier). Nie, żebym pochwalał takie zachowania, gdyż osobiście w życiu bym się na to nie zdecydował, ale nie ze względu na walory moralne, lecz najzwyczajniej w świecie lubię jak coś ładnie wygląda i stąd płacę za gry dość spore sumy, aby się tym cieszyć. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to niech drukuje, wycina i bawi się na takim substytucie gry.
Kradzież to kradzież. Jak się skseruje całą książkę, to fakt, nie wygląda to jak oryginał - ale to ciągle nielegalna kopia. Dorobienie sobie jakiegoś np zgubionego fragmentu do zakupionej gry to co innego, ale całe jej drukowanie bo "oryginalna jest za droga" to zwykła kradzież. Jak kogoś nie stać na gry, to są kluby, wypożyczalnie. A jak się i tak na to nie chce wydawać pieniędzy to trudno - to że nas na coś nie stać to nie znaczy że możemy sobie to od tak skopiować/wydrukować...
Tylko jakbyś nie widział, to według polskiego prawa (i nie tylko) kserowanie książek jest legalne, pod warunkiem że jedynie robisz to do własnego użytku. Uzyskiwanie z tego korzyści majątkowych już nie. Tak samo jest z filmami, muzyką itp. dopóki robisz coś tylko dla siebie, nie ma w tym nic "nielegalnego". Stąd jak ktoś jest na tyle uparty i sobie wykona samodzielnie np. Arkham, ale będzie tylko w to grał w domu, a nie potem rozprowadzał po allegro i sprzedawał, to nie widzę tutaj miejsca na łamanie prawa. Poczytaj sobie ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Karit »

Brylantino pisze:
Karit pisze:
Brylantino pisze: Porównanie nie do końca trafne, gdyż tutaj nie otrzymujesz produktu dokładnie takiego, jaki jest wydawany (w przeciwieństwie do pirackich gier). Nie, żebym pochwalał takie zachowania, gdyż osobiście w życiu bym się na to nie zdecydował, ale nie ze względu na walory moralne, lecz najzwyczajniej w świecie lubię jak coś ładnie wygląda i stąd płacę za gry dość spore sumy, aby się tym cieszyć. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to niech drukuje, wycina i bawi się na takim substytucie gry.
Kradzież to kradzież. Jak się skseruje całą książkę, to fakt, nie wygląda to jak oryginał - ale to ciągle nielegalna kopia. Dorobienie sobie jakiegoś np zgubionego fragmentu do zakupionej gry to co innego, ale całe jej drukowanie bo "oryginalna jest za droga" to zwykła kradzież. Jak kogoś nie stać na gry, to są kluby, wypożyczalnie. A jak się i tak na to nie chce wydawać pieniędzy to trudno - to że nas na coś nie stać to nie znaczy że możemy sobie to od tak skopiować/wydrukować...
Tylko jakbyś nie widział, to według polskiego prawa (i nie tylko) kserowanie książek jest legalne, pod warunkiem że jedynie robisz to do własnego użytku. Uzyskiwanie z tego korzyści majątkowych już nie. Tak samo jest z filmami, muzyką itp. dopóki robisz coś tylko dla siebie, nie ma w tym nic "nielegalnego". Stąd jak ktoś jest na tyle uparty i sobie wykona samodzielnie np. Arkham, ale będzie tylko w to grał w domu, a nie potem rozprowadzał po allegro i sprzedawał, to nie widzę tutaj miejsca na łamanie prawa. Poczytaj sobie ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Obydwie ustawy dobrze znam. I mimo że polskie prawo tak stanowi, to zawszę będę takie działania uważał etycznie za kradzież - może i jest to zgodne z polskim prawem ale sprzeczne z moimi wartościami.
Ciekawe czy gdyby ktoś z was wydał ksiazkę/grę/cokolwiek, tak swobodnie podchodziłby do kwesti kopiowania cudzej własności... Co z tego że na własny użytek?? To ja sobie pieniądze skopiuje na własny użytek... Ludziom się wełbach poprzewracało, a absurdalne "na własny użytek" dało im (prawne) przyzwolenie na robienie czego się chce i kopiowanie wszystkiego...
Ja się pod czymś takim nigdy nie podpisze, może i takie prawo ale dla mnie takie prawo jest do d***. A jak kogoś na coś nie stać to niech do roboty idzie i pieniadze zarobi(!)

- to oczywiście moja opinia dotycząca moralności, ale rację masz, polskie prawo pozwala na takie kopie (szkoda).
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Brylantino »

Karit pisze:
Brylantino pisze:
Karit pisze: Kradzież to kradzież. Jak się skseruje całą książkę, to fakt, nie wygląda to jak oryginał - ale to ciągle nielegalna kopia. Dorobienie sobie jakiegoś np zgubionego fragmentu do zakupionej gry to co innego, ale całe jej drukowanie bo "oryginalna jest za droga" to zwykła kradzież. Jak kogoś nie stać na gry, to są kluby, wypożyczalnie. A jak się i tak na to nie chce wydawać pieniędzy to trudno - to że nas na coś nie stać to nie znaczy że możemy sobie to od tak skopiować/wydrukować...
Tylko jakbyś nie widział, to według polskiego prawa (i nie tylko) kserowanie książek jest legalne, pod warunkiem że jedynie robisz to do własnego użytku. Uzyskiwanie z tego korzyści majątkowych już nie. Tak samo jest z filmami, muzyką itp. dopóki robisz coś tylko dla siebie, nie ma w tym nic "nielegalnego". Stąd jak ktoś jest na tyle uparty i sobie wykona samodzielnie np. Arkham, ale będzie tylko w to grał w domu, a nie potem rozprowadzał po allegro i sprzedawał, to nie widzę tutaj miejsca na łamanie prawa. Poczytaj sobie ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Obydwie ustawy dobrze znam. I mimo że polskie prawo tak stanowi, to zawszę będę takie działania uważał etycznie za kradzież - może i jest to zgodne z polskim prawem ale sprzeczne z moimi wartościami.
Ciekawe czy gdyby ktoś z was wydał ksiazkę/grę/cokolwiek, tak swobodnie podchodziłby do kwesti kopiowania cudzej własności... Co z tego że na własny użytek?? To ja sobie pieniądze skopiuje na własny użytek... Ludziom się wełbach poprzewracało, a absurdalne "na własny użytek" dało im (prawne) przyzwolenie na robienie czego się chce i kopiowanie wszystkiego...
Ja się pod czymś takim nigdy nie podpisze, może i takie prawo ale dla mnie takie prawo jest do d***. A jak kogoś na coś nie stać to niech do roboty idzie i pieniadze zarobi(!)

- to oczywiście moja opinia dotycząca moralności, ale rację masz, polskie prawo pozwala na takie kopie (szkoda).
No nie wiem, jak kiedykolwiek uda mi się wydać grę (a nie robię tego z powodów finansowych - takie hobby), to nawet informacje o jego kopiowaniu, by mnie ucieszyły, gdyż to po prostu kolejne osoby, które chcą się bawić w moją produkcję. Do im większej liczby osób dotrze, tym lepiej, niezależnie jakimi ścieżkami. Jak komuś chodzi już tylko o zarabianie na tym, to wiadomo - mniej klientów, mniejsza kasa wpada nam do kieszeni. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A czy prawo jest takie złe? Jakoś nie uwierzę, że na studiach wszystkie podręczniki kupowałeś i nie korzystałeś z usług ksero...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

mulek18 pisze:Curiosity skończ. Pieniactwem nic nie ugrasz :lol:
Jak już nauczysz się odróżniać "pieniactwo" od wyrażania własnych poglądów to daj znać.
Stąd jak ktoś jest na tyle uparty i sobie wykona samodzielnie np. Arkham, ale będzie tylko w to grał w domu, a nie potem rozprowadzał po allegro i sprzedawał, to nie widzę tutaj miejsca na łamanie prawa.
Jakiś czas temu był poruszany temat obecności samoróbek w mathandlu. Czyli jednak te samoróbki nie są takie całkiem "do szuflady".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Curiosity »

No nie wiem, jak kiedykolwiek uda mi się wydać grę (a nie robię tego z powodów finansowych - takie hobby)
I tu jest pies pogrzebany: nie jest to Twoje źródło utrzymania, tylko hobby. Inaczej byś mówił, gdybyś w ten sposób zarabiał na przysłowiowy chleb.
Jakoś nie uwierzę, że na studiach wszystkie podręczniki kupowałeś i nie korzystałeś z usług ksero...
A jednak. Nie mierz wszystkich jedną miarą.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Brylantino »

Dlatego napisałem: punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

EDIT: A co do studiów, to niestety najzwyczajniej akurat mnie nie stać było na tyle książek, a potem miałem nie zaliczyć sesji, ze względu na problemy moralne? No proszę...
trzewik

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: trzewik »

Twórca gry pracuje nad grą przez wiele miesięcy.
Gdy gra jest gotowa, trafia do sprzedaży. Twórca otrzymuje % od każdej sprzedanej kopii, z tych procencików utrzymuje rodzinę.

Grając w grę, którą wydrukowałeś czerpiesz z efektów pracy twórcy, spędzasz miło czas dzięki temu, że przez wiele miesięcy pracował, lecz nie płacisz mu za jego pracę, nie otrzyma on % za egzemplarz.

To są fakty. Można się na kolejnych stronach kłócić o moralności, etyce, uczciwości i o tym jak polskie prawo traktuje twórców, ale fakty są jednoznaczne. Piekarz piecze bułki, inżynier buduje mosty, twórca robi gry. W tym konkretnym przypadku twórca gry Arkham Horror nie otrzyma wynagrodzenia za swoją pracę, mimo że wykonał ją rzetelnie.
ODPOWIEDZ