Love Letter - jak zrobić?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Love Letter - jak zrobić?

Post autor: alvaro »

Witam!

Czy ma ktoś jakiegoś PDFa z kartami do tej gry? Potrzebował bym zrobić, może ktoś coś poleci, doradzi?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: rastula »

a na torrentach nie ma? :P
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Curiosity »

Oryginalna gra kosztuje AŻ 30zł. Wstyd, żeby za taką cenę babrać się w piracenie :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: lacki2000 »

Curiosity pisze:Oryginalna gra kosztuje AŻ 30zł. Wstyd, żeby za taką cenę babrać się w piracenie :P
Jak dla mnie 16 kart to AŻ 30zł. Taniej będzie je wydrukować i zalaminować czy zakoszulkować niż kupować. Rozumiem, ze cena początkowa może być z kosmosu ale teraz gra nie powinna kosztować więcej niż 15zł. Te dodatki mogliby sobie podarować albo zrobić wersję deLuxe za 30zł z super woreczkiem i Standard - same karty za 8zł. "Piracenie" znacznie by zmalało. A co do pdfa to jakiś forumowicz kiedyś opracował spolszczoną wersję LL.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Curiosity »

Rozwala mnie tłumaczenie, że gra "powinna" kosztować mniej. Może i powinna, ale nie kosztuje, więc trzeba zapłacić akurat tyle. Windowsa też masz z torrentów, bo "powinien" być tańszy?

Za te 30zł masz dziesiątki, a pewnie i setki godzin rozrywki, która się nie nudzi. Nadal uważasz, że 30zł za ten czas to za dużo?

Nataniel kiedyś pisał, że popiera piracenie, bo nie każdego stać na gry, a jak spiraci to może kiedyś kupi.
Ciekawe co by powiedział o fakcie piracenia gry za 30zł? Na taki wydatek też nie stać? Ciekawią mnie te tytuły, które skruszony pirat kupi, jak już się nagra w torrentowe wersje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: tomuch »

Czasami lepiej wypróbować zanim wyda się te 30 zł. Szczególnie jeśli część mówi ludzi (łacznie z BGG), mówi że kiepsko chodzi na 2 osoby, a pozostali, że fajnie śmiga... Oczywiście można pożyczyć, ale jeśli w wypożyczalni nie ma, a nie zna się osoby w pobliżu posiadającej egzemplarz...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: piogar »

Curiosity pisze:Może i powinna, ale nie kosztuje
Wiec "moze i powinno sie kupic, ale sie nie kupuje" :D Nie moglem sie powstrzymac :D Tak poza tym 30 pln za parenascie kart to rzeczywisci duzo.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: powermilk »

Rozwala mnie tłumaczenie, że gra "powinna" kosztować mniej. Może i powinna, ale nie kosztuje, więc trzeba zapłacić akurat tyle. Windowsa też masz z torrentów, bo "powinien" być tańszy?
To ktoś jeszcze używa Windowsa? Ja mam Linuksa z torrentów, bo powinien być tańszy :P
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: KubaP »

lacki2000 pisze:
Curiosity pisze:Oryginalna gra kosztuje AŻ 30zł. Wstyd, żeby za taką cenę babrać się w piracenie :P
Jak dla mnie 16 kart to AŻ 30zł. Taniej będzie je wydrukować i zalaminować czy zakoszulkować niż kupować. Rozumiem, ze cena początkowa może być z kosmosu ale teraz gra nie powinna kosztować więcej niż 15zł. Te dodatki mogliby sobie podarować albo zrobić wersję deLuxe za 30zł z super woreczkiem i Standard - same karty za 8zł. "Piracenie" znacznie by zmalało. A co do pdfa to jakiś forumowicz kiedyś opracował spolszczoną wersję LL.
Jak dla mnie 2 PLN za batona to za dużo, więc go ukradnę. Wolność, anarachia, precz z kapitalizmem! Juhuuu!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Nataniel »

Curiosity pisze:Nataniel kiedyś pisał, że popiera piracenie, bo nie każdego stać na gry, a jak spiraci to może kiedyś kupi.
Ciekawe co by powiedział o fakcie piracenia gry za 30zł? Na taki wydatek też nie stać? Ciekawią mnie te tytuły, które skruszony pirat kupi, jak już się nagra w torrentowe wersje.
Nie pisałem o piraceniu gier za 30 zł - bez przesady :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: rastula »

mnie to szczerze mówiąc zwisa, czy kolega sobie wydrukuje czy nie

nie mam nawet zamiaru potępiać i wychowywać (choć relatywnie granie podrobioną grą jest pewnie mniej przyjemne niż słuchanie muzy z mp3)


rozbawiło mnie tylko proszenie o to na forum :D...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: lacki2000 »

KubaP pisze:
lacki2000 pisze:
Curiosity pisze:Oryginalna gra kosztuje AŻ 30zł. Wstyd, żeby za taką cenę babrać się w piracenie :P
Jak dla mnie 16 kart to AŻ 30zł. Taniej będzie je wydrukować i zalaminować czy zakoszulkować niż kupować. Rozumiem, ze cena początkowa może być z kosmosu ale teraz gra nie powinna kosztować więcej niż 15zł. Te dodatki mogliby sobie podarować albo zrobić wersję deLuxe za 30zł z super woreczkiem i Standard - same karty za 8zł. "Piracenie" znacznie by zmalało. A co do pdfa to jakiś forumowicz kiedyś opracował spolszczoną wersję LL.
Jak dla mnie 2 PLN za batona to za dużo, więc go ukradnę. Wolność, anarachia, precz z kapitalizmem! Juhuuu!
A gdzie ja napisałem, że ma ktoś kraść gry ze sklepów, hę? Jak baton za drogi to niech sobie sam zrobi. Niektórzy robią obiad w domu a nie chodzą do restauracji bo za drogo i nie kradną tych obiadów z restauracji. Samoróbka dla siebie nie jest kradzieżą.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: rastula »

KubaP pisze:
lacki2000 pisze:
Curiosity pisze:Oryginalna gra kosztuje AŻ 30zł. Wstyd, żeby za taką cenę babrać się w piracenie :P
Jak dla mnie 16 kart to AŻ 30zł. Taniej będzie je wydrukować i zalaminować czy zakoszulkować niż kupować. Rozumiem, ze cena początkowa może być z kosmosu ale teraz gra nie powinna kosztować więcej niż 15zł. Te dodatki mogliby sobie podarować albo zrobić wersję deLuxe za 30zł z super woreczkiem i Standard - same karty za 8zł. "Piracenie" znacznie by zmalało. A co do pdfa to jakiś forumowicz kiedyś opracował spolszczoną wersję LL.
Jak dla mnie 2 PLN za batona to za dużo, więc go ukradnę. Wolność, anarachia, precz z kapitalizmem! Juhuuu!


proszę tylko nie te samochody (batony) ! już tyle razy ten argument był dyskutowany ( wykonanie kopi, nie pozbawia pierwotnego właściciela oryginału, twój baton misiałby się rozmnożyć jak ryba chrystusowa, żeby była analogia)

kapitalizm też ma się świetnie bo zarobił dostawca netu, producent drukarki, tuszu, technologii pdf...

wolność jest super zresztą :P

tyle , że producentowi dobrej gry może się nie chcieć robić nastepnej (i to jest wystarczający argument , żeby zapłacić)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Curiosity »

Może to zabrzmi paranoidalnie, ale im więcej piractwa, tym mniej nowych gier. Jeśli ktoś zrobi rewelacyjną, ale łatwą do skopiowania grę (vide: Love Letter), która będzie piracona na potęgę, to IMHO - może się nie zdecydować na projektowanie kolejnych gier (potencjalnych hitów).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: lacki2000 »

Curiosity pisze:Może to zabrzmi paranoidalnie, ale im więcej piractwa, tym mniej nowych gier. Jeśli ktoś zrobi rewelacyjną, ale łatwą do skopiowania grę (vide: Love Letter), która będzie piracona na potęgę, to IMHO - może się nie zdecydować na projektowanie kolejnych gier (potencjalnych hitów).
Samoróbki to nie piractwo! (no krzykłem na końcu). Samoróbki to naturalna reakcja klientów na zbyt wysokie ceny względem rozwiązań własnych. Coś jak szara strefa względem opresji podatkowych (tak, szara strefa też jest dobra).
Większości gier nie opłaca się robić samemu bo cena oryginałów, biorąc pod uwagę zastosowane materiały i ich jakość, robociznę, itp., jest atrakcyjna. W przypadku LL tak nie jest. I jeśli projektant zauważy że jego super gra, sprzedawana drogo, jest masowo produkowana w domach, to go raczej ucieszy z punktu widzenia idei szerzenia swego hobby i może przy następnej grze poszuka takiego producenta co nie zdziera z klientów przesadnych kwot.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Koshiash »

Autorowi wątku odpowiem, że wszystkie niezbędne obrazy są na bgg. Sam te cudowne 16 kart wydrukowałem, wsadziłem w koszulki, zagrałem kilka razy i odłożyłem na półkę. Nadaje się na kilka szybkich rundek od czasu do czasu, ale tak jak nie zamierzałem tego nigdy kupić, tak tez po wypróbowaniu nie kupię (chociaż za niższą cenę pewnie bym to zrobił - w Cluedo karciane też rzadko grywam, a zapłaciłem zamiast drukować). Mam na półce kilka gier, które mnie zainteresowały swego czasu, ale już nie mam ochoty w nie grać - część z nich wystawiam na forum. Tam też byłoby miejsce dla oryginalnego LL, gdybym je posiadał :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 10:46 przez Koshiash, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: rastula »

ale wydrukowanie skanów oryginalnej gry ( grafika, teksty 1:1) to trudno nazwac samoróbką :)


jak ktos weźmie czytse karty , coś na nich narysuje i napisze i wykorzysta mechanike gry , to jest samoróbka
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: lacki2000 »

rastula pisze:ale wydrukowanie skanów oryginalnej gry ( grafika, teksty 1:1) to trudno nazwac samoróbką :)
no co, sam je wydrukował, skleił, pociął :)
rastula pisze: jak ktos weźmie czytse karty , coś na nich narysuje i napisze i wykorzysta mechanike gry , to jest samoróbka
oj to też nie jest samoróbka - musi zasadzić drzewa, ściąć przerobić na papier, potem jakoś wymyślić i wykonać barwniki, kredki, przetopić rudę żelaza, wykuć nożyczki, pilniki do drewna (przedtem jakiś zestaw kowalski musi wykonać), do elementów plastikowych ropę by musiał znaleźć - no wtedy, po latach, może usiąść na własnoręcznie wykonanym krześle - idealnej kopii tego z Ikei) i z dumą stwierdzić, że to samoróbka.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: rastula »

lacki2000 pisze:
rastula pisze:ale wydrukowanie skanów oryginalnej gry ( grafika, teksty 1:1) to trudno nazwac samoróbką :)
no co, sam je wydrukował, skleił, pociął :)
rastula pisze: jak ktos weźmie czytse karty , coś na nich narysuje i napisze i wykorzysta mechanike gry , to jest samoróbka
oj to też nie jest samoróbka - musi zasadzić drzewa, ściąć przerobić na papier, potem jakoś wymyślić i wykonać barwniki, kredki, przetopić rudę żelaza, wykuć nożyczki, pilniki do drewna (przedtem jakiś zestaw kowalski musi wykonać), do elementów plastikowych ropę by musiał znaleźć - no wtedy, po latach, może usiąść na własnoręcznie wykonanym krześle - idealnej kopii tego z Ikei) i z dumą stwierdzić, że to samoróbka.


nie chce mi się uprawiać pustej sofistyki - ale grafika i teksty sa chronione prawami autorskimi, mechanizm gry nie...eot
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Epyon »

lacki2000 pisze:
Curiosity pisze:I jeśli projektant zauważy że jego super gra, sprzedawana drogo, jest masowo produkowana w domach, to go raczej ucieszy z punktu widzenia idei szerzenia swego hobby i może przy następnej grze poszuka takiego producenta co nie zdziera z klientów przesadnych kwot.
Dzieci też w międzyczasie wykarmi ideą szerzenia swego hobby? ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze: Za te 30zł masz dziesiątki, a pewnie i setki godzin rozrywki, która się nie nudzi. Nadal uważasz, że 30zł za ten czas to za dużo?
Miliony! Miliardy godzin! :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:
Curiosity pisze: Za te 30zł masz dziesiątki, a pewnie i setki godzin rozrywki, która się nie nudzi. Nadal uważasz, że 30zł za ten czas to za dużo?
Miliony! Miliardy godzin! :lol:
No to gratuluję. Czy poza graniem masz czas na bardziej prozaiczne rzeczy, jak np. praca, spanie, jedzenie? Ja póki co, spędziłem nad tą grą (szacunkowo) 15-20 godzin (w ciągu miesiąca), więc do Twojego stażu się to nawet nie umywa... Rispekt!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: lacki2000 »

rastula pisze:nie chce mi się uprawiać pustej sofistyki - ale grafika i teksty sa chronione prawami autorskimi, mechanizm gry nie...eot
Jaki eot? :) W ochronie chodzi o to by nie wykorzystywać tych elementów publicznie/zarobkowo jako własne i/lub bez zgody właściciela. Patrzeć w domu można na dowolne grafiki i teksty. No już prawie eot.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Pierzasty »

rastula pisze:eot
To zamknij wątek. Forum mi się popsuło i wyświetla cię jako normalnego użytkownika, może inni też tak mają :wink:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Love Letter - jak zrobić?

Post autor: Brylantino »

Było to już w innym temacie: skopiowanie gry, niezależnie od ceny, do własnego użytku nie jest piraceniem, nieważne czy wam się to podoba, czy nie.
ODPOWIEDZ