Deadzone z Mantic Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Deadzone z Mantic Games

Post autor: Don_Silvarro »

Nowa gra z wydawnictwa Mantic Games. Modny ostatnio koncept hybrydy planszówki i typowego bitewniaka. Potyczki drużyn po 5-20 żołnierzy w futurystycznym klimacie.

Obrazek

Więcej info:
http://www.thenode.pl/artykuly/nowosci/ ... ntic-games
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: ajfel »

Od strony mechaniki gry, żaden jak dotąd produkt Mantica mnie nie zawiódł, tak więc i obok Deadzone pewnie nie przejdę obojętnie.

Tylko do tych warpathowych figurek nie mogę się przekonać :/
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

przekonac jak przekonac. wazne zeby tym razem nie trzeba bylo sklejać ogonów i głów ;-)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

dla zainteresowanych - aktualne zawartości poszczegolnych leveli pledżowych

http://forum.manticblog.com/showthread. ... ge-Tracker
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: schizofretka »

Chciałbym zauważyć, że wysyłka kosztuje 5$ i odbywa się z UK, czyli omija urząd celny :) Z czystej radości chyba wesprę :))

A tak na serio to wygląda to niesamowicie, w dużej mierze ze względu na tani i modułowy, prosty do złożenia teren. To obok linijki jeden z głównych elementów, które odpychały mnie od klasycznych skirmishy. Figurki poszczególnych frakcji są w różnych kolorach i można je zamówić już złożone - ukłon do planszówkowców. Poczekam na reguły i komentarze bardziej doświadczonych w gatunku, ale chyba się nie oprę. To już będzie z dziesiąty AT, w który nie będę miał z kim grać...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

schizofretka pisze:Chciałbym zauważyć, że wysyłka kosztuje 5$ i odbywa się z UK, czyli omija urząd celny :) Z czystej radości chyba wesprę :))

A tak na serio to wygląda to niesamowicie, w dużej mierze ze względu na tani i modułowy, prosty do złożenia teren. To obok linijki jeden z głównych elementów, które odpychały mnie od klasycznych skirmishy. Figurki poszczególnych frakcji są w różnych kolorach i można je zamówić już złożone - ukłon do planszówkowców. Poczekam na reguły i komentarze bardziej doświadczonych w gatunku, ale chyba się nie oprę. To już będzie z dziesiąty AT, w który nie będę miał z kim grać...
hahaha. +1
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Don_Silvarro »

Bardzo, bardzo szkieletowa (ale pozwalająca na wypróbowanie gry) wersja reguł jest dostępna do pobrania:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/100 ... rd-may.pdf

Pan Thornton zachęca do wypróbowania gry i dzielenia się uwagami.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

Jezeli ktos jest zainteresowany to moze bysmy zorganizowali jakies wieksze zamowienie?

Pledge $430 or more + $15 za kuriera do PL

Suppression Team - 3 x Strike Team!
Three of everything from the Strike Team Pledge Level, including Stretch Goal Rewards. Includes UK and US Shipping. Please see main page for international shipping rates.
Estimated delivery: Dec 2013

Moge sie zabrac za organizację zamowienia.
Wrzuce info na oferty prywatne
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Don_Silvarro »

Inicjatywa zacna, zwłaszcza dla ludzi, takich, jak np. ja, którzy nic nigdy nie mieli do czynienie z Kickstarterem i nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać :) Jeszcze żeby tylko oszczędność przy takim potrójnym zamówieniu była trochę większa... :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

no wlasnie.

oszczednosc tylko taka, ze pozniej bedzie drozej w retail, no i KS exclusivy tylko przez KS.

dla tych ktorzy nie parają się w KS a chcieliby miec takie pudelko - polecam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: schizofretka »

Ja szczerze mówiąc nie wiem, czy to przyjdzie w ogóle w pudełku, czy jako skirmish opierający się na budowie armii zakłada kupno pudełek piankowych na figurki.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: costi »

skolo pisze:Jezeli ktos jest zainteresowany to moze bysmy zorganizowali jakies wieksze zamowienie?

Pledge $430 or more + $15 za kuriera do PL

Suppression Team - 3 x Strike Team!
Three of everything from the Strike Team Pledge Level, including Stretch Goal Rewards. Includes UK and US Shipping. Please see main page for international shipping rates.
Estimated delivery: Dec 2013

Moge sie zabrac za organizację zamowienia.
Wrzuce info na oferty prywatne
Niby można, tylko szybka matematyka mówi, że jedyną oszczędnością jest tu de facto przesyłka (wychodzi niecałe 149 USD na głowę). Pomyślę.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: skolo »

ta, 7 usd na glowe co pewnie da koszty przesylki w PL.

zastanowie sie pod koniec projektu, jak juz wszystko bedzie wiadomo
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: schizofretka »

Zagrałem dziś w wersję demo - bardzo fajne :) Eurowców pewnie odrzuci turlanie wiadrem kości na wwszystko, ale jest nad czym pokombinować i jest fun. Reguły maksymalnie uproszczone, przejrzyste, ogólnie polecam planszówkowcom. W pudle jest sporo stuffu, który pozwala spokojnie grać, na pewno nie jest to tylko teaser. Warto tylko pewnie dokupić trochę terenu gdy już się pojawi. Gdyby nie to, że nie mam z kim grać i kiedy tego pomalować prawdopodobnie bym się skusił. Ja na pewno chętnie dosiądę się do partii, jeśli ktoś by szukał chętnych.

Przyznać się kto ma i gra (najlepiej w wawie)?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Miko
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:40

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Miko »

Razem z kolegą przymierzamy się do zakupu po 1 podstawce na głowę. Więc jakby co 2 osoby w Warszawie powinny być chętne do gry :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: schizofretka »

To jak kupicie i pomalujecie koniecznie się odezwijcie :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: ajfel »

Mam i gram. Ale nie w Wawie.
Gierkę polecam, mocno mi przypomina leciwą Necromundę, zwłaszcza to jak rozwiązano kampanię.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Don_Silvarro »

schizofretka pisze:Zagrałem dziś w wersję demo - bardzo fajne :) Eurowców pewnie odrzuci turlanie wiadrem kości na wwszystko, ale jest nad czym pokombinować i jest fun. Reguły maksymalnie uproszczone, przejrzyste, ogólnie polecam planszówkowcom. W pudle jest sporo stuffu, który pozwala spokojnie grać, na pewno nie jest to tylko teaser. Warto tylko pewnie dokupić trochę terenu gdy już się pojawi. Gdyby nie to, że nie mam z kim grać i kiedy tego pomalować prawdopodobnie bym się skusił. Ja na pewno chętnie dosiądę się do partii, jeśli ktoś by szukał chętnych.

Przyznać się kto ma i gra (najlepiej w wawie)?
Bardzo mi miło, że po naszych prezentacjach gra się spodobała :)

Zarówno ja, jak i drugi kolega z naszego zjawowego stoiska mamy po jednym dużym pudle, do mnie lecą dodatkowe figurki i makiety. Więc w sumie jest nas już czterech warszawskich martwostrefiarzy :)
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: sugai »

ajfel pisze:Mam i gram. Ale nie w Wawie.
Gierkę polecam, mocno mi przypomina leciwą Necromundę, zwłaszcza to jak rozwiązano kampanię.
Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Czytałem tylko basic rules i te mi się podobają natomiast z chęcią bym się czegoś dowiedział o kampanii. Porównania do Necromundy/Mordheima/Warheima mile widziane :mrgreen:
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: ajfel »

Ogólnie to od razu widać że Jake Thornton bez większych skrupułów mocno inspiruje się gamesworkshopowymi produkcjami sprzed lat, tak w Dreadballu jak i w Deadzone. Osobiście mnie to bardzo cieszy, skoro GW nie chce wracać na rynek ze swoimi fajnymi, starymi grami, to niech będą dostępne fajne alternatywy innych wydawców.

Do Mordheima porównywał nie będę, bo słabo go pamiętam (prawie nie grałem), natomiast do Necromundy z przyjemnością.

Podobieństw w kampanii jest naprawdę sporo:

- nasi wojacy po kolejnych potyczkach rozwijają się: poprawiają im się statystyki i przybywa zdolności. Wraz z tym rośnie wartość danego modelu, co w łącznym rozrachunku pozwala wyliczyć
potęgę całej naszej ekipy (tak jak gang rating w Necromundzie). Oprócz tego skład nam się zmienia, czasem ktoś zginie, zwerbujemy nowego, wykupimy najemnika itd

- podobnie jak w Necromundzie (a całkiem inaczej niż przykładowo w Infinity czy TS Tactics) w kampanii nie ma czegoś takiego jak sztywno określony początek i koniec. Nie ma też wymogu by
wszyscy uczestnicy grali tak samo często. Dołączasz do kampanii kiedy ci pasuje i grasz tak często jak ci pasuje - a reguły dbają o to, by nikt nie stał na straconej pozycji. Akurat Necromunda
kwestię walki gangów o różnej sile ma rozwiązaną ciekawiej, w Deadzone jest prościej (jak masz silniejszy skład, to do boju wysyłasz tylko część modeli).

- polegli w bitwie, zupełnie jak w Necromundzie rzucają na tabelce, by określić co im się stało. Tyle że w Deadzone za taki rzut musisz zapłacić (trzeba poświęcić środki by podjąć próbę ratowania
kompana). Analogicznie - pechowy rzut oznacza że koleś "Umarł na śmierć i całkiem nie żyje. Koniec. Kropka.", a jak rzucimy trochę lepiej to albo całkiem się wylizał, albo np ma jakąś kontuzję która
wpływa na niego na stałe.

Czyli pomysły podobne, tyle że w Deadzone wszystko jest mocno uproszczone. Zupełnie nie ma warstwy ekonomicznej znanej z Necromundy (kontrolowanie obszarów, zbieranie z nich kasy by wykarmić chłopaków i tak dalej). Jest fajnie, ale jednak przydałoby się trochę więcej atrakcji. Jeżeli jednak Deadzone będzie się tak fajnie rozwijać jak Dreadball, to jestem spokojny. W Dreadballu też początkowo można było narzekać, że trochę mało drużyn, że liga za prosta w porównaniu do Blood Bowla, ale poszło to wszystko w dobrą stronę i jedyne co mnie smuci, to niewielka popularność produktów Mantica w Polsce.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: janekbossko »

A jak z atrakcyjnoscia samej podstawki?
Wystarczy zeby pograc czy trzeba kupowac dodatki juz na starcie.
Sa misje i kampanie czy poprostu potyczki ktore sami sobie ustalamy?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: ajfel »

W mojej ocenie na samej podstawce można grać i grać.
Każda frakcja ma nadmiar modeli, dzięki czemu do bitwy można wystawiać rozmaite konfiguracje.
Jak chcemy więcej makiet, bez problemu można zaimprowizować z czegokolwiek, chociaż ja do tej pory nie odczułem takiej potrzeby.

Kampania to sekwencyjne rozgrywanie kolejnych potyczek, tyle że mamy ekipę, która rozwija się i staje się z czasem niepowtarzalna za sprawą unikalnych statystyk poszczególnych modeli.

Nie ma tu żadnego mission booka, rozmieszczenie ważnych strategicznie punktów i cele do zrealizowania generowane są z użyciem odpowiednich kart, co gwarantuje całkiem przyzwoitą różnorodność.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Don_Silvarro »

ajfel pisze:
Nie ma tu żadnego mission booka, rozmieszczenie ważnych strategicznie punktów i cele do zrealizowania generowane są z użyciem odpowiednich kart, co gwarantuje całkiem przyzwoitą różnorodność.
W marcu ma mieć premierę Nexus Psi - jest to książeczka z rozpisaną kampanią narracyjną dla dwóch graczy, która będzie wykorzystywać spisane w niej scenariusze, a nie karty misji. Będą w niej też reguły do niektórych modeli, które nie są uwzględnione w podręczniku głównym (np. HEW Guntrack), ma się w niej znaleźć tez materiał fabularny i hobbystyczny.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych Deadzonem (i innymi grami Mantic Games) do śledzenie fejsbukowej grupy dyskusyjnej:

https://www.facebook.com/groups/manticgamerspl/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: schizofretka »

Ktoś szuka sparring partnera w Warszawie? Dostałem podstawkę i będę chciał wejść, ale minie trochę czasu zanim pomaluję swoją armię, więc chętnie skorzystałbym z czyjejś uprzejmości. Niestety backlog długi, a na DZ mam trochę ambitniejszy koncept, który nie do końca jeszcze wiem jak zrealizować. Do tego kierując się klimatem najchętniej grałbym rebsami, których akurat jeszcze nie mam...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Deadzone z Mantic Games

Post autor: Błysk »

A powiedzcie jak z dostępnością figurek w Polsce? Czy bez problemu da radę dostać powiedzmy Forge Fathers. Może źle szukam, ale starterów nie mogę na przykład znaleźć. ;)
ODPOWIEDZ