[Warszawa] Nowe miejsce i weekendy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q ... 5&t=h&om=1
Ten duży budenk pośrodku przu Konarskiego naprzeciw wylotu Bolkowskiej... Szkoła i ArtBem.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

W tym tygodniu mam plany (i NADZIEJĘ) trochę nadrobić zaległości i pojawić się zarówno w czwartek, jak i piątek ;-)
Jeżeli mi się uda chętnie zapoznam sie z Antiką (zaraz rozglądne się za jakimiś regułami do poczytania)

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
nilfheim
Posty: 72
Rejestracja: 27 wrz 2006, 16:05

Post autor: nilfheim »

To jest bemowo jak najbardziej. Jak sama nazwa wskazuje -> Art.Bem
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Najwyższa pora się zdecydować na miejsce czwartkowego spotkania. Ja osobiście wprawdzie nie mogę się pojawić (chyba że b. późno), ale obiecałem dziennikarce z TV cynk gdzie to będzie więc muszę Was poganiać. Powtarzacie SPJ (wtedy jest szansa że wpadnę na końcówkę) czy testujecie Art.Bem tym razem? Trzeba by dzisiaj podjąć decyzję...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja w tym tygodniu niestety nie zawitam na spotkania planszówkowe (wyjazd). Życzę miłej zabawy i prezentujcie się dobrze przed kamerą :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Czy jutro tradycyjnie gramy? I gdzie?
Calypso, Bistro 44, ArtBem?
elfior
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2007, 15:18

Post autor: elfior »

bazik pisze:
MichalStajszczak pisze:Miejscem przyjaznym graczom
garden club jest _dosc_ przyjazny graczom, ma jedzenie, ma oswietlenie, jednak (moje doswiadczenie opiera sie o klub Go ktory sie tam spotykal jeszcze niedawno):
- wlaciciel bedzie chcial skladki (od Go-istow bral 5PLN/osoba)
- straci zainteresowanie jak zobaczy ze to dla was zabawa nie sport
- czesto w drugiej czesci sali beda goscie jedzacy sobie obiadek z papieroskiem (to nie jest duzy problem, ale nie jest tak ze dymu brak)
- czasem bedzie GLOSNO puszczony telewizor i nie da sie z tym nic zrobic
- czasem bedzie turniej scrabbla i zostaniemy wyproszeni
- po jakims czasie nas wyrzuca
Chyba dawno nie zaglądałeś do klubu, obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Klub przestał być klubem gier i przekształcił się w restaurację. Turniejów scrabble nie było tam od ponad roku. Swoją drogą z zainteresowaniem czytam ten temat, gdyż szukamy miejsca do gry w scrabble, być może dałoby się to jakoś połączyć lub zorganizować w tym samym miejscu.

Pozdrawiam

ELF
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9453
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Elfior - tak to zacytowałeś, że nie wiadomo, czy jest to wypowiedź moja, czy bazika (tak naprawdę jest to moja sugestia, zgłoszona raczej w trybie przypuszczającym wraz z odpowiedzią bazika)
Rzeczywiście byłem tam dośc dawno (chyba na wiosnę) i wtedy widziałem ludzi grających w kości, a z właścicielem lokalu rozmawiałem właśnie o turniejach scrabbla. Gdy zgłaszałem to miejsce (w październiku), strona internetowa Garden Clubu wciąż sugerowała, że jest to "miejsce przyjazne graczom"
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Przypadkiem natrafiłem na Meritum (nr 0(4) XII-I 2006/2007) - bezpłatna gazetka art.bemu. Przytoczę fragment wywiadu ze strony 2 z Izabellą Pawlak (dyrektor art.bemu)

"(pytanie) Oferta zajęć art.bem świetnie trafia do dzieci, ale wielu dorosłych nie ma co dla siebie znaelźć.

Staramy się spełniać oczekiwania mieszkańców. A te są bardzo różne. (...) Wiem też, że dorośli poszukują miejsca do gier planszowych (!!!), takich jak szachy, warcaby oraz wszelkiej maści szarady i krzyżówki. Od początku spotykają się u nas miłośnicy RPG, któych jest coraz więcej. Cały czas rozwijamy formułę Centrum tak, żeby jak najwięcej osób znalazło tu miejsce dla siebie"


Jak już pisałem w wątku Calypso, mi i tak czwartki nie pasują. Nie wiem jednak zbytnio czemu czwartkowe spotkania umarły. Jeżeli to niechęć przez ciągłe problemy z miejscem, to może warto się zainteresować art.bemem. Skoro przyjęli RPGowców, to chyba tym bardziej się ucieszą z planszówkowców :) Szczególnie, że z wywiadu wynika, że wręcz chcą mieć u siebie planszówki. Co prawda bardziej klasyczne, ale co tam, przynajmniej jest jakiś punkt zaczepienia :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

A gdziez to natrafiles na te bezplatna gazetke Art-Bemu? Czy nie przypadkiem w okolicach Art-Bemu? A jesli tak, to...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Natrafiłem na nią u siebie w domu :D Nie wiem skąd sie tam wzięła :)

Własnie dlatego wam to napisałem, bo co prawda jadąc inną trasą mógłbym nawet zahaczyć o art.bem, ale raz, że teraz mam okres "total hardcore" (nawet na Smolną nie będę mógł przez najbliższy czas wpadać :( i najwcześniej w środę byłbym w stanie podjechać. A dwa, skoro ja i tak bym się nie pojawiał, to może lepiej by od razu kroś inny w tym pośredniczył. W każdym razie jak nikt się nie wybirzę, ale chęć na ewentualne spotkania tam jest, to może uda mi się podjechać w drugiej części tygodnia.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Kto się przejdzie do Art-bemu i spyta czy możemy przyjść dużą grupą w najbliższy piątek? Chętnie sam bym to zrobił, ale dopiero w czwartek wracam z Sudetów. Bardzo mi zależy, gdyż chciałbym zagrać w Space Dealera, Domaine i Pomarańczową Rewolucję, a nie wiem czy w kolejne piątki będe wogóle w wawie. W następnym tygodniu przejdę się do Ośrodka Kultury Ochoty, aby sie spytać czy nas nie przygarną.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

domaine raczej nie bedzie... ja wam polecam do zapytania barek w osrodku sportu i rekreacji na smolnej - stoly, oswietlenie, brak ludzi (wiec i papierosow) - wszystko idealnie
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Czy w czwartki w ogóle ktoś jeszcze chce grać? Ostatnio wypadłem z obiegu, ale chciałbym wrócić w przyszłym tygodniu do jakiejś aktywności... jednak piątki w moim przypadku odpadają.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2007, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post autor: Bodek »

A jak wygląda sprawa z graniem w weekendy (so. nd.)? Gdzieś są spotkania? Jeśli znalzała by się grupka chętnych na Bielanach to mogę rozejrzeć się za lokalem. Jesli są to proszę o sygnał na forum plus info czy sobota czy niedziela oraz jak często (każda, w miarę, żadko).

Jak będę wiedział czy jest grupa i ilu może być chetnych to postaram się coś znaleźć.
Awatar użytkownika
nilfheim
Posty: 72
Rejestracja: 27 wrz 2006, 16:05

Post autor: nilfheim »

art.bem popieram, byłem tam kilka razy, sale są w większaości puste wg. mnie. w najbliższym czasie spytać się jednka nie mogę - wyjeżdżam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Postaram sie dzis wpasc do ArtBemu, ale nie gwarantuje.
ODPOWIEDZ