Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Szaweł »

Lord Voldemort pisze:Do mocnego dewelopmentu znaczy sie :twisted:
Winny się tłumaczy ;P

Coś już chyba wiecie nt. dodatku. To może moglibyście uchylić rąbka tajemnicy? ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Szaweł pisze: Coś już chyba wiecie nt. dodatku. To może moglibyście uchylić rąbka tajemnicy? ;)
Tajemnicy to jest tutaj caly watek. Staram sie zakonczyc prace na tyle, zeby prosty i nie nadajacy sie do pokazywania publicznego prototyp, mogl zaczac przechodzic blind testy.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Szaweł »

Lord Voldemort pisze:Tajemnicy to jest tutaj caly watek. Staram sie zakonczyc prace na tyle, zeby prosty i nie nadajacy sie do pokazywania publicznego prototyp, mogl zaczac przechodzic blind testy.
To ja się na takie testy chętnie zapiszę jeśli będą takowe w W-wie lub (rzadziej) 3city. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Turnavine

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Turnavine »

Ja tak samo - ale tylko w Warszawie. ; ) Bardzo brakowało mi zielonej frakcji w tej grze. ; )
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: aspo »

Pozwolę sobie odkopać temat: jak tam prace nad dodatkiem? ;]
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Pracujemy nad dodatkiem i dodrukiem, boście cały nakład już wykupili. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:Pracujemy nad dodatkiem
To wiemy, ale może uchylicie rąbka tajemnicy i ujawnicie więcej danych niż "pracujemy"? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Nie jest dobrze, bo jestesmy zbyt kreatywni.

Ogolne zalozenia sa takie: dodatek bedzie stand-alone a jednoczesnie dodawal do gry

- Wolna Elekcja - nowy mechanizm
- Marszalek - nowe stanowisko
- Przeniesienie stolicy
- chyba 25 nowych kart praw
- nowy rod
- Jagiellonowie - czyli dodatkowe 3 etapy, ktore moga zmienic startowy uklad w Magnatach. Cos jakby Legacy ;)

no i tak to wyglada ;)

pozdrawiamy!

Jaro
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Szaweł »

Comandante pisze:Nie jest dobrze, bo jestesmy zbyt kreatywni.

Ogolne zalozenia sa takie: dodatek bedzie stand-alone a jednoczesnie dodawal do gry

- Wolna Elekcja - nowy mechanizm
- Marszalek - nowe stanowisko
- Przeniesienie stolicy
- chyba 25 nowych kart praw
- nowy rod
- Jagiellonowie - czyli dodatkowe 3 etapy, ktore moga zmienic startowy uklad w Magnatach. Cos jakby Legacy ;)

no i tak to wyglada ;)

pozdrawiamy!

Jaro
Kiedy when? :) Ten rok?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Niestety, dodatek powoduje, ze jest to praktycznie zupelnie nowa gra, wymagajaca solidnych testow i ciaglego poprawiania balansu.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Szaweł »

Lord Voldemort pisze:Niestety, dodatek powoduje, ze jest to praktycznie zupelnie nowa gra, wymagajaca solidnych testow i ciaglego poprawiania balansu.
Czyli na 99% nie 2016? Nie pytam o miesiące, kwartały czy nawet półrocza, w zaokrągleniu do 12 m-cy możecie chyba powiedzieć (przypuszczać)? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Szaweł pisze:
Lord Voldemort pisze:Niestety, dodatek powoduje, ze jest to praktycznie zupelnie nowa gra, wymagajaca solidnych testow i ciaglego poprawiania balansu.
Czyli na 99% nie 2016? Nie pytam o miesiące, kwartały czy nawet półrocza, w zaokrągleniu do 12 m-cy możecie chyba powiedzieć (przypuszczać)? :)
Trudno powiedziec. Bedziemy sie starac, zeby to jeszcze byl 2016 rok, ale plany sa napiete i nie mamy cisnienia aby wypuscic dodatek za wszelka cene do konca grudnia.
Tak czy inaczej w 2016 pojawi sie reprint gry, bo I naklad praktycznie wyczerpany (nam zostaly bodajze 2 sztuki, ale moge nie miec aktualnych danych, bo to informacje jakie zaslyszalem we wtorek). Cena na pewno nie wzrosnie jak w przypadku AM, bo tu na szczescie nie ma problemu praw do historii (jeszcze :?:)
posener
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2015, 10:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: posener »

O, to zdążę jeszcze wtrącić swoje 3 grosze:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 29#p751629
;)
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: kaimada »

Skoro nowa gra i stand-alone to jak się to będzie łączyć z podstawką?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

kaimada pisze:Skoro nowa gra i stand-alone to jak się to będzie łączyć z podstawką?
Przeciez jedno drugiego nie wyklucza.
W swoim czasie pokazemy. I chyba odnowimy model robienia kampanii crowdfundingowych, bo narazie to magnacka kampania stala sie wrecz template...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Panowie, boga w sercu nie macie (ewentualnie Chrystus was.nawiedzil) albo budda nad wami przestał czuwać :)
Ja tu na Essen słyszałem, że już po testach i dodatek w drodze a tu takie kwiatki ;)
Dobrze. Pracujecie pilnie. Ja tym czasem przejdę w stan standby - bo dodatku wyczekiwalem jak Szczerbaty Sucharow ;)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Hiu pisze:Panowie, boga w sercu nie macie (ewentualnie Chrystus was.nawiedzil) albo budda nad wami przestał czuwać :)
Ja tu na Essen słyszałem, że już po testach i dodatek w drodze a tu takie kwiatki ;)
Dobrze. Pracujecie pilnie. Ja tym czasem przejdę w stan standby - bo dodatku wyczekiwalem jak Szczerbaty Sucharow ;)
I przyszedl Pan i powiedzial: Nie bedziesz wydawal, dopoki komukolwiek, w jakimkolwiek tescie wyjdzie zes niegotowy jeszcze...
Wiec tego sie trzymamy.
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lewy »

Jako że nadarzyła mi się w końcu okazja kilka razy zagrać pozwolę sobie odświeżyć temat i skrobnąć parę słów.

Magnaci zwrócili na siebie moją uwagę ponad roku temu i co rusz miałem w planach zainteresować się grą bliżej, ale zawsze coś innego wskakiwało na szczyt listy życzeń (i zakupów). W końcu natknąłem się na Magnatów u znajomego, siedliśmy do 4-osobowej rozgrywki, po której wiedziałem, że chcę zagrać jeszcze raz, potem jeszcze raz, a potem kolejny. Po rozegraniu kilku partii (w tym 2-osobowych), zdecydowałem się zamówić odświeżone wydanie. Skusił mnie klimat gry osadzonej w realiach RON, prostota mechaniki zapewniająca płynność rozgrywki, a zarazem... perspektywa pojawienia się dodatku.

Przeczytałem z zainteresowaniem tutejszą dyskusję na temat mocnych i słabych stron gry z perspektywy różnych graczy i wydaje mi się, że wprowadzenie trybu zaawansowanego sprawi, że bardzo solidna dotychczas gra ma szansę stać się wybitną - co prawda kosztem odejścia od pewnych pierwotnych założeń twórców (prostota, czas rozgrywki), ale za to wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, którzy po początkowym nasyceniu się klimatem i mechaniką zaczynają kaprysić i oczekiwać czegoś głębszego. Pojawiające się sugestie co do kierunku zmian - większa rola dominacji w prowincjach, częściowa modyfikacja zasad licytacji, warunki zwycięstwa/porażki, ukryte cele - budzą apetyt na naprawdę ciekawy efekt finalny, szczególnie że są z życzliwością przyjmowane przez twórców.

Przyznam, że trochę raził mnie brak podziału bitew i kart praw na okresy ich występowania - szczególnie że podział taki zastosowano w przypadku królów - choć z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie zmniejszałoby w danym wieku ilość tych wydarzeń, co mogłoby powodować dużą powtarzalność i przewidywalność kolejnych rozgrywek. Niemniej jednak miałoby to solidne uzasadnienie fabularne i można o tym pomyśleć przy okazji tworzenia dodatku.

Chciałbym też zasygnalizować potencjalny problem związany z ewentualnym poszerzaniem talii - zużycie kart podstawki lub nawet nieznacznie inny odcień rewersów kart z dodatku spowodują, że karta przestanie być całkowicie niejawna w momencie zagrywania.

Na koniec dodam, że z niecierpliwością czekam na informacje o postępach prac nad dodatkiem i jestem przekonany, że gdy tylko się pojawi nic nie wskoczy przed niego na moją listę zakupów :wink:
Turnavine

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Turnavine »

Przyznam, że trochę raził mnie brak podziału bitew i kart praw na okresy ich występowania - szczególnie że podział taki zastosowano w przypadku królów - choć z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie zmniejszałoby w danym wieku ilość tych wydarzeń, co mogłoby powodować dużą powtarzalność i przewidywalność kolejnych rozgrywek. Niemniej jednak miałoby to solidne uzasadnienie fabularne i można o tym pomyśleć przy okazji tworzenia dodatku.
Swobodnie można zrobić to samemu dzieląc talie np. podłóg odpowiednich królów. ; ) Z pudełek / woreczków / podajników wyciągać odpowiednie, ułożone w porządku chronologicznym. Aczkolwiek nawet nie przeglądając talii wcześniej, a znając historię można domyślać się jakie regiony będą atakowane, a jakie bezpieczne, niektóre konflikty mogą zostać nierozstrzygnięte przez dłuższy czas itd. itp.. Także jest to przebudowywanie ważnego elementu mechaniki, ale spróbować nikt nikomu nie broni. ; )

Również czekam na dodatek, ale w wyniku ostatniej zmiany konceptu na niego chyba przyjdzie nam poczekać dłużej - ubolewam szczególnie nad tym, że wciąż nie mogę zagrać zielonym. ; D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Dziękuję za uwagi.

Z dodatkiem jest tak, że część rzeczy działa już dobrze, a z reszty nie jesteśmy jeszcze zadowoleni. Zastanawiamy się co dać, czego nie dać do dodatku, jest wiele wizji i opcji. W przyszły weekend robimy zjazd firmowy, to i na ten temat będziemy dyskutować. Może sprawy pójdą do przodu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lewy »

Dobrze słyszeć, że projekt nie został zawieszony i prace nad nim trwają. Szkoda tylko, że w tym roku nie ma zapewne szans na jego wydanie, ale lepiej mieć dopracowaną grę niż w pośpiechu wypuszczonego bubla...
doniec
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2016, 18:41

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: doniec »

Bede musial sie powaznie zastanowic nad gra, glownie ze względu na tematyke ale poczekam najpierw na dodatek.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ptf »

Pomimo tego, że Magnatów sprzedałem to uważam ten tytuł za udany i kibicuję wydawnictwu przy wydaniu dodatku i kolejnej edycji. Gry pozbyłem się nie dlatego, że jest zła lecz z powodu małej ilości czasu na rozgrywki, który wolę poświęcić na inne tytuły.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

ozy pisze:Dziękuję za uwagi.

Z dodatkiem jest tak, że część rzeczy działa już dobrze, a z reszty nie jesteśmy jeszcze zadowoleni. Zastanawiamy się co dać, czego nie dać do dodatku, jest wiele wizji i opcji. W przyszły weekend robimy zjazd firmowy, to i na ten temat będziemy dyskutować. Może sprawy pójdą do przodu.
Oby poszło Wam szybciej niż Uwemu z MN ;)
Turnavine

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Turnavine »

Hmm... czyżby po kryjomu przyszła druga edycja magnatów? Chyba, że przegapiłem gdzieś zapowiedzi czy cuś, ale na stronie wydawcy ani na FB ich nie znalazłem (jeśli są przepraszam z góry za gapiostwo ;) ).
Nowości w drugiej edycji:

zastąpiono drewniane pionki dworków kartonowymi żetonami dworków z ilustracjami Andrzeja Gosika, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich akwarelistów, autora m.in. ilustracji do serii znaczków Dworki polskie Poczty Polskiej. Połączona grafika planszy i żetonów dworków jeszcze lepiej przenoszą graczy w świat I Rzeczpospolitej. Pozostałe drewniane komponenty gry pozostały bez zmian (5 pionków magnatów, 5 pionków sejmu niemego, 1 pionek czarnych chmur, 3 pionki rozbiorów, 1 pionek klasztor, 1 pionek pałac, 1 pionek twierdza),
dodano konspekt lekcji historii z wykorzystaniem gry. Gra Magnaci jest rekomendowanym przez instytucje naukowe i kulturalne narzędziem edukacyjnym, pozwalającym uczyć historii Polski poprzez symulację i zabawę. Dzięki temu pudełko Magnatów staje się gotowym narzędziem w rękach pedagoga, do natychmiastowego wykorzystania w celu przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć,
dodano dodatkową kartę pomocy gracza, w związku z postulatami graczy,
dokonano korekt w instrukcji gry, wynikających z dotychczasowych uwag graczy.
Czy wyrzucenie drewnianych dworków i ew. dodanie kolejnej familii w dodatku oznacza, że rozszerzenie nie będzie kompatybilne z pierwszą edycją?


I nowa karta: https://www.planszostrefa.pl/public/ass ... _promo.jpg (będzie można liczyć na angielską jej wersję oddzielnie? ;) ).
ODPOWIEDZ