Suburbia (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Suburbia (Ted Alspach)

Post autor: palladinus »

Tak jeszcze chyba nie zostałem zaskoczony przez polskie wydanie.
Tak fantastyczna gra jak Suburbia zostanie wydana przez nowo powstałe wydawnictwo Planszoweczka.pl.
Gratuluje odważnego kroku.

Poniżej okładka polskiego wydania.
Spoiler:
PS.
Jak się zmniejsza obrazki na tym forum?
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 20:02 przez palladinus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Suburbia

Post autor: Epyon »

O, ciekawa informacja. Wstrzymywałem się jeszcze trochę z zakupem czekając na polską wersję, a tu taka niespodzianka. :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 341 times

Re: Suburbia

Post autor: tomb »

palladinus pisze:Tak fantastyczna gra jak Suburbia
A dlaczego jest tak fantastyczna?
Na BGG jest opisana jako dość ciężka, przy jednoczesnym niskim minimalnym wieku graczy, czyli zasady nie mogą być jakoś super rozbudowane. Intrygujące.
Na dodatek daje możliwość gry solo. Coś więcej ktoś może napisać?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: palladinus »

Krótka recenzja jest na naszym blogu po którymś z maratonów Działcon II cz. 2 – recenzje poszczególnych gier.

A prostota zasad przy trudnych decyzjach, to chyba właśnie to, czego gracze powinni oczekiwać.

Może ten news skłoni kogoś (może właśnie mnie), do napisania dłuższej recenzji.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: berni »

@palladinus
Mógłbyś ten ogromny obrazek ukryć w spoilerze, albo wrzucić mniejszy?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: palladinus »

To jest link, właśnie nie wiem jak go zmniejszyć, ale spojler, to nie najgorszy pomysł.
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Suburbia

Post autor: Palmer »

Suburbia ma szansę być dobrym debiutem pod dwoma warunkami:
1) cena będzie o połowę niższa niż wersji eng.
2) w sklepach skończy się nakład Glen More

Mając do wyboru te dwie gry kafelkowe zdecydowanie bym polecił Glen More, które jest sprytną, mięsistą gierką, przy której Suburbia to takie pitu pitu ;)

EDIT: Ale plus dla Wydawcy za to, że wydaje grę faktycznie zależną językowo. Mogli przecież wybrać grę do której dołożą tylko swoją instrukcję, której nawet w sieci nie podwieszą, co najwyżej demo .... :P
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: palladinus »

Nie grałem w Glen More, ale Suburbia, to gra w której z kafelków trzeba ułożyć pseudo silniczek, najpierw na pieniądze, a porem na punkty.
Poza tym mia się naprawdę uczucie stawiania budynków, bo każdy ma inne właściwości, a do tego można z nich robić mini kombosy.
Dla mnie bomba. Nie mylić z kapitanem.
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: siemin_ »

Według mnie świetna informacja! Wydaje mi się, że w porównaniu Glen More i Suburbii, wygrywa Suburbia. Ładniejsza, prostsze zasady i do tego budowanie miasta.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Suburbia

Post autor: Krwawisz »

BARDZO lubię Glen Moore. W Suburbie nie grałem, ale jeśli mówicie, że jest lepsza, to już się nie mogę doczekać rozgrywki...
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: prohibic »

Super sprawa! Dlaczego nie ma o tym żadnej informacji na bgg! Jeszcze jedno czy jakość elementów taka sama jak w wersji angielskiej?!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

prohibic pisze:Super sprawa, tylko dlaczego nie ma o tym żadnej informacji na bgg, czyżby to piracka wersja i jeszcze jedno czy jakość elementów taka sama jak w wersji angielskiej?!
Jeszcze nie zdążyliśmy dodać. Gra jest produkowana w tej samej samej fabryce razem z angielską, japońską, włoską, francuską, niemiecką więc zakładam, że wszystkie wersje będą w podobnej jakości.
Palmer pisze:Suburbia ma szansę być dobrym debiutem pod dwoma warunkami:
1) cena będzie o połowę niższa niż wersji eng.
Niestety ceny nie udało się zrobić o połowę niższej od wersji angielskiej, choć bardzo byśmy chcieli. Uważam że i tak nie jest źle - sugerowana cena detaliczna wynosić będzie 139,99 w porównaniu do 189zł wersji angielskiej to 50zł taniej za grę w ojczystym języku. Jak dla mnie i tak brzmi nieźle :) Mam nadzieję że niedługo Suburbia powinna się pojawić w waszych ulubionych sklepach z grami w przedsprzedaży :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: pattom »

SUPER !!! Nie dość, że z mojego rodzinnego miasta to jeszcze fajna gra :)
Trzymam kciuki ! Czekam na kolejne zapowiedzi i nowe gry w naszym ojczystym języku :)
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: prohibic »

tokage pisze: Niestety ceny nie udało się zrobić o połowę niższej od wersji angielskiej, choć bardzo byśmy chcieli. Uważam że i tak nie jest źle - sugerowana cena detaliczna wynosić będzie 139,99 w porównaniu do 189zł wersji angielskiej to 50zł taniej za grę w ojczystym języku. Jak dla mnie i tak brzmi nieźle :) Mam nadzieję że niedługo Suburbia powinna się pojawić w waszych ulubionych sklepach z grami w przedsprzedaży :)
Bardzo żałuję, że nie było jakiejkolwiek informacji choćby na forum, bo niestety przepłaciłem te 50 zł za ang. i nie kupie już wersji polskiej :( Pomimo tego będę reklamował ją jako bardzo porządną pozycję.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: Myszaq36 »

Gratuluje odważnych decyzji i szczerze życzę udanego debiutu na rynku wydawniczym !!
Jak gierka pojawi się na sklepie to z pewnością się po nią zjawie :) Trzeba wspierać swojego lokalnego wydawcę ;)
Aż miło czytać o takich spolszczeniach a niżeli o kolejnej części Ticket to Ride ;)
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: salane »

3 thumbs up!!!
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Suburbia

Post autor: tekknoboy »

Po recenzji z ZP nie moge sie doczekac.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: Sandman »

Gratuluję Michał nieustannego rozwoju swojego planszowego biznesu (pamiętam jak odbierałem Dominiona z domowego magazynu bodaj 3-4 lata temu, a dzisiaj już wydajecie grę!) i życzę dalszej determinacji i sukcesów!
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Suburbia

Post autor: ozy »

Rozmawiałem z Michałem o tym jego marzeniu o Suburbii jakoś bardzo dawno temu i widzę, że się jednak spełniło. Gratuluję! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: Alman »

No i się doczekaliśmy - od dziś już w sprzedaży!

http://planszoweczka.pl/produkt/suburbia
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: Suburbia

Post autor: e.Paku »

Polskie wydanie dotarło do mnie dzisiaj i muszę przyznać że jestem bardzo mile zaskoczony.
Ponieważ to nowe wydawnictwo, po cichu spodziewałem się jakiejś wpadki, niedosztancowanych żetonów itp., okazuje się że wydanie polskie nie różni się w niczym od wydania niemieckiego które kiedyś miałem w rękach. Kafelki przy wyciskaniu wyskakują aż miło, żadnych rozdarć, wydanie na wysokim poziomie - gruba, solidna tektura.
Jeżeli czepiać by się na siłę to szału nie robi instrukcja, która jest z bardzo cienkiego (,,miękkiego") papieru, co przy jej powierzchni (wielkości całego pudła, standardowego 30x30) sprawia że przelewa się przez ręce i bardzo szybko miętosi.

Tak więc jeżeli ktoś się wahał z zakupem mając wątpliwości co do jakości wydania to śpieszę uspokoić :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: Tycjan »

Wydanie jest z wydruku międzynarodowego więc niczym nie odbiega od tego jakie dostana "inne języki".
A co do samej gry to brać i grać bo to jedna z najlepszych gier Essen 2012 :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suburbia

Post autor: Gabriel »

To jest chyba zwykłe kafelkowe euro - choć co ciekawe, dość mocno językowo zależne? Interesujące jest to, że ostatnio chyba mamy trend gier osadzonych w dzisiejszych czasach. Tzn. nie średniowiecze, renesans, tylko wiek XX-XXI.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: Tycjan »

Gabriel pisze:To jest chyba zwykłe kafelkowe euro - choć co ciekawe, dość mocno językowo zależne? Interesujące jest to, że ostatnio chyba mamy trend gier osadzonych w dzisiejszych czasach. Tzn. nie średniowiecze, renesans, tylko wiek XX-XXI.
Nie koniecznie tak do końca "zwykłe" i "euro" (jeżeli chodzi o suchość rozgrywki?). bardzo fajnie przedstawiono tam zależności między poszczególnymi dzielnicami miasta oraz jak wpływają na siebie, dochód, populacja i reputacja.
Zapraszam do poczytania mojego wpisu na ten temat na ZnadPlanszy.pl (http://goo.gl/eVVBLb) :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suburbia

Post autor: Gabriel »

"Przełamuje złą passę gier urbanistycznych" powiadasz? Jaką złą passę? Dobra recenzja.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
ODPOWIEDZ