Augustus

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Augustus

Post autor: mig »

Czy po położeniu ostatniego legionisty na misji TRZEBA zadeklarować jej ukończenie (Ave Cesar) czy MOŻNA? Czasem takie zagranie (opóźnienie ukończenia o jedną-dwie rundy) może być korzystne jeśli widzimy, że któryś z przeciwników PZ (a ukończenie misji powodowało by zakończenie gry)...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Augustus

Post autor: charlie brown »

trzeba.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Augustus

Post autor: Bea »

Gdy wykonana misja pozwala nam zniszczyć legiony przeciwnika, kto decyduje które to będą legiony?
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Augustus

Post autor: mr.big »

Czytając forum bgg wychodzi na to że każdy z graczy sam wybiera które usuwa.

"Surely most opponents will just select an objective card that only has 1 or 2 legions on it anyway."

http://boardgamegeek.com/thread/1051743 ... derpowered

Wywiązała się tam mała dyskusja na temat czerwonych kart, która bardziej skupiła się nad rozważaniem czy usunięte legiony mają trafiać z powrotem do puli gracza czy do puli zapasowej.
Jeśli każdy z graczy sam wybiera które usunie to faktycznie ta karty są "underpowered".... z kolei jesli wybiera gracz "atakujący" to może być przegięte w druga stronę....

A może stworzyć home rules i gracz który zagrywa czerwoną kartę wskazuje z której karty ma być usunięty/usunięte legiony do puli gracza, ale to gracz "atakowany" wybiera które legiony z tej karty usunie.

update:

Tu jest jaśniejsza odpowiedź na Twoje pytanie Bea:

"
-Who chooses from which card the legions are taken? The player who drew the tile with the aggressive action or the poor victim?

-The victim but they are not allowed to choose an empty card. "

http://boardgamegeek.com/thread/963937/ ... ll-legions

Czyli wychodzi że faktycznie graliśmy żle.
Wygrana Łukasza zostaje zatem anulowana :)
Nie pamiętam tylko do kogo przechodzi złoty medal :wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Augustus

Post autor: Bea »

Tylko pytanie na jakiej podstawie ten gość udzielił takiej odpowiedzi, bo to chyba nie był autor gry...
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Augustus

Post autor: mr.big »

Bea pisze:Tylko pytanie na jakiej podstawie ten gość udzielił takiej odpowiedzi, bo to chyba nie był autor gry...
Autor mi niestety nie odpisuje, a w tym temacie na forum się nie udzielał....
Podobnych tematów jest kilka i z każdego w zasadzie wynika że to "ofiara" wybiera.
Czytając instrukcję też właściwie można się skłonić ku temu rozwiązaniu.

Zastosowaliśmy tą zasadę, zagraliśmy 4 razy, i w sumie było ok. Niby słabsze działanie czerwonych kart a i tak je chętnie gracze brali :D

Zastanawia mnie tylko czemu ten wątek jest taki krótki i temat ww nie był poruszany wcześniej, bo przecież gra jest z 2013 roku. Czyżbyśmy to tylko my, być może oczywistej zasady nie rozumieli ? :D

I jeszcze inne pytanie: Jeśli mam w ukończonych kartę wymiany (np Miecze=Tarcza), to czy w momencie realizacji karty która daje np dwa Miecze, mogę ludków położyć na Tarczach ?
Ciekawi mnie to gdyż my graliśmy że można, ale gdzieś wyczytałem że nie można robić "combo" z kart z funkcja wymiany symboli, więc może i w ten sposób nie można kart powiązać.
Awatar użytkownika
felicisimus
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2012, 13:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Augustus

Post autor: felicisimus »

Znalazłem takie oto FAQ, z którego wynikałoby, że wybiera ofiara.
"Objective-card (immediate effect): "Each opponent must immediately remove (a) legion(s)"
The effect of this cards intend, that each opponent player (player who takes the damage) decides himself which legion the player wants to remove. The legions have to be removed from objective-cards to the players own stock. If a player has to remove two legions, they may be removed from different objective-cards."

Co do kart wymiany - w instrukcji angielskiej jest zapis, mówiący, że można ich użyć w chwili wylosowania żetonu, więc tylko wtedy dokonywałbym podmianki, nie po zrealizowaniu celu.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Augustus

Post autor: mr.big »

felicisimus pisze:Znalazłem takie oto FAQ, z którego wynikałoby, że wybiera ofiara.
"Objective-card (immediate effect): "Each opponent must immediately remove (a) legion(s)"
The effect of this cards intend, that each opponent player (player who takes the damage) decides himself which legion the player wants to remove. The legions have to be removed from objective-cards to the players own stock. If a player has to remove two legions, they may be removed from different objective-cards."

Co do kart wymiany - w instrukcji angielskiej jest zapis, mówiący, że można ich użyć w chwili wylosowania żetonu, więc tylko wtedy dokonywałbym podmianki, nie po zrealizowaniu celu.
poprawiłem post po uwadze od Bea
To potwierdza informacje które znalazłem na forum

Druga kwestia również wyjaśniona.

Dzięki za linka.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2015, 15:54 przez mr.big, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Augustus

Post autor: Bea »

mr.big pisze:

A o tym że z dwóch różnych kart trzeba zrzucić po jednym legionie to nie wiedziałem :D
.
Nie trzeba, ale można.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Augustus

Post autor: mikeyoski »

Małe pytanko. A właściwie dwa. Jedna z kart pozwala na dociągnięcie dwóch kart misji. Czyli mam na stole 4 misje. Teraz, czy po wykonaniu, jednej z nich, mam dobrać tak, żeby mieć znowu 4, czy też doprowadzić do stanu wyjściowego 3 kart misji? I drugie pytanie. Czy kartę misji można przyporządkować do kilku nagród, czy też tylko do jednej wybranej? Z góry dzięki za odpowiedź :-)
Arcon
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2012, 17:42

Augustus - nagrody za ilość misji

Post autor: Arcon »

Moje pytanie dotyczy nagród za ilość misji. W instrukcji jest napisane, że "Gracz może otrzymać tylko jedna nagrodę tego typu. Gracz może się upomnieć o tę nagrodę jeśli ukończył DOKŁADNIE wskazaną ilość Misji (Jeśli gracz nie upomni się o nagrodę za ilość Misji natychmiast, to później już jej nie otrzyma).

Ale mam taką sytuację: ukończyłem czwartą misję i nie wziąłem nagrody, licząc, że może uda mi się później zdobyć bardziej wartościowy żeton. Po tym jeden z graczy, który ukończył swoją misję, wcielił w życie efekt polegający na zmuszeniu pozostałych do usunięcia jednej kontrolowanej misji. Znów miałem 3 ukończone misje, po czym za jakiś czas ukończyłem czwartą, a żeton nagrody za cztery misje był ciągle dostępny. Czy mogłem go wziąć? W grze teoretycznie możliwe jest kilkakrotne ukończenie danej liczby misji. Czy nagrodę można brać przy każdym takim podejściu, czy tylko, gdy po raz pierwszy ukończymy daną liczbę misji?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Augustus

Post autor: Bea »

W sytuacji którą opisałeś możesz zabrać żeton misji.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Augustus

Post autor: charlie brown »

mikeyoski pisze:Jedna z kart pozwala na dociągnięcie dwóch kart misji. Czyli mam na stole 4 misje. Teraz, czy po wykonaniu, jednej z nich, mam dobrać tak, żeby mieć znowu 4, czy też doprowadzić do stanu wyjściowego 3 kart misji?
Dobierasz do 4.
mr.big pisze:Zastanawia mnie tylko czemu ten wątek jest taki krótki i temat ww nie był poruszany wcześniej, bo przecież gra jest z 2013 roku. Czyżbyśmy to tylko my, być może oczywistej zasady nie rozumieli ? :D
I jeszcze inne pytanie: Jeśli mam w ukończonych kartę wymiany (np Miecze=Tarcza), to czy w momencie realizacji karty która daje np dwa Miecze, mogę ludków położyć na Tarczach ?
Temat usuwania Legionów powraca co jakiś czas na polskich i zagranicznych forach. Do tej pory zawsze obowiązywała zasada, że usuwa ofiara. No i oczywiście usuniętych legionistów umieszcza w swojej puli, a nie w ogólnej.
Odpowiedź na drugie pytanie brzmi: nie. Bonus wymiany działa tylko podczas losowania żetonu.
mnemotechnikon
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Augustus

Post autor: mnemotechnikon »

A ja trochę z innej beczki: czy ktoś mógłby udostępnić polską instrukcję?
ODPOWIEDZ