Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: pieprzowa »

Po tej recenzji nie mogę się już doczekać polskiej wersji EH! Długo się zastanawiałam czy kupić AH, ale chyba jednak poczekam i zaserwuje sobie tą świeżynkę :D
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: meshuggah717 »

Właśnie, mam pytanie, lepiej zakupić AH czy poczekać na EH?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

meshuggah717 pisze:Właśnie, mam pytanie, lepiej zakupić AH czy poczekać na EH?
Podobne dywagacje snuliśmy stronę wcześniej ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Markus »

Jezeli ktos liczy na to ze czas gry w EH jest duzo mniejszy niz w AH to sie zawiedzie :-)
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Acaraje »

Tutaj raczej nie chodzi o czas rozgrywki, tylko o natłok zasad na jaki można było natrafić w AH... przynajmniej tak jest w moim przypadku. Czas rozgrywki dobijający do 3 godzin absolutnie mi nie przeszkadza, jeżeli rozgrywka będzie dynamiczna i ciekawa, to szybko czas zleci :)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Eldritch Horror

Post autor: mafiafb »

A jak to jest z "klimatycznością"? Czy nie jest to takie 'płaskie' Arkham? Mi złożoność AH nie przeszkadza i nie wiem czy EH nie będzie czymś właśnie w rodzaju uproszczonego AH z postawieniem na 'dynamikę' rozgrywki kosztem smaczków klimatycznych AH takich jak chociażby historie indywidualne z dodatków, atmosfera grozy i nieubłaganie upływającego czasu do przebudzenia Przedwiecznego.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

mafiafb pisze:A jak to jest z "klimatycznością"? Czy nie jest to takie 'płaskie' Arkham? Mi złożoność AH nie przeszkadza i nie wiem czy EH nie będzie czymś właśnie w rodzaju uproszczonego AH z postawieniem na 'dynamikę' rozgrywki kosztem smaczków klimatycznych AH takich jak chociażby historie indywidualne z dodatków, atmosfera grozy i nieubłaganie upływającego czasu do przebudzenia Przedwiecznego.
Oglądałeś gamepaly rahdo i czytałeś opis stronę wcześniej?
Jeśli tak, to nie powinieneś mieć takich wątpliwości.
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Eldritch Horror

Post autor: mafiafb »

Gameplaya nie widziałem a opis czytałem ale pytam o Wasze odczucia ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

mafiafb pisze:Gameplaya nie widziałem a opis czytałem ale pytam o Wasze odczucia ;)
Jak na razie "goła" podstawka wydaje się nawet bardziej absorbująca klimatycznie od AH. Naturalnie AH z dodatkami wiele zyskał.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

palladinus pisze:Obszerny opis, porównanie i recenzja na naszym blogu Ciekawe Gry nowego redaktora w naszej ekipie. Polecam!

Zagrałem w “Eldritch Horror”
Całkiem sporo szczegółów w tej recenzji. Badacze jednak nie ponoszą śmierci w trakcie gry, mogą zostać wyeliminowani w skutek okaleczania lub szaleństwa ale nadal żyją. Jeśli tak się stanie drużyna ponosi karę, a my wybieramy nowego badacza, ale co ciekawe można odbyć dramatyczne spotkanie z dawnym kompanem i zniwelować karę, poprzez podjęcie jeden próby pomocy byłemu towarzyszowi :)

Co do klimatu, moim zdaniem jest jest solidniejszy niż w Arkham. Dzięki zastosowaniu osobnych talii dla każdego Przedwiecznego, fabuła jest bardziej spójna i czuć że wydarzenia obracają się wokół jakiegoś głównego wątku, a nie są jedynie kalejdoskopem losowych zjawisk. Dzięki temu dużo lepiej czuć, że zmagamy się z konkretnym Przedwiecznym.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Acaraje »

To teraz czekać tylko na polską edycję.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

Czytając Was nabrałam apetytu na tę grę. Arkhama już dawno się pozbyłam bo gra trwała tak długo, że nigdy nie było czasu na jej rozłożenie. Przymierzam się do zakupu EH, a że od pewnego czasu kupuję tylko wersje angielskie to na wydanie polskie na pewno nie będę czekać. Mam tylko nadzieję, że cena trochę zleci w dół, bo teraz jest ciut wysoka.
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: meshuggah717 »

Pojawiło się w sieci jakieś oficjalne info, ewentualnie spekulacje co do planowanej ceny polskiego wydania?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

meshuggah717 pisze:Pojawiło się w sieci jakieś oficjalne info, ewentualnie spekulacje co do planowanej ceny polskiego wydania?
Sugerowana cena FFG to $59.95, tyle samo co np. Descent: Labirynt zagłady.
W Polsce Labirynt np. w Trzech Trollach 179 zł (z moim rabatem 161,1 zł) i tyle mniej więcej się spodziewam po EH.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gabriel »

mafiafb pisze:A jak to jest z "klimatycznością"? Czy nie jest to takie 'płaskie' Arkham? Mi złożoność AH nie przeszkadza i nie wiem czy EH nie będzie czymś właśnie w rodzaju uproszczonego AH z postawieniem na 'dynamikę' rozgrywki kosztem smaczków klimatycznych AH takich jak chociażby historie indywidualne z dodatków, atmosfera grozy i nieubłaganie upływającego czasu do przebudzenia Przedwiecznego.
Nie złożoność AH jest problemem. AH to po prostu "stara szkoła" przygodówek i gra trochę trąci myszką. O co chodzi:

KARTA. Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda. Rzuć kostką i...
1-2. Grasz 3 godziny dłużej
3-4. Umierasz
5-6. Dostajesz mocarny miecz gromienia wszystkich, równie dobrze chowaj grę bo właśnie wygrałeś

Oprócz tego spłacaj pożyczki bankowe na obcych planetach, losuj przedmioty w sklepie, zacznij z żarciem, popielniczką i wiadrem i pakuj grę, albo zacznij grę z mieczem, znakiem bogów i dwururą i... też pakuj grę bo wygrałeś.

To było fajne w MiM-ie, ale potem jakoś mnie przestało bawić. No i jeszcze dodatek - Faraon. Karty w stylu "wykonaj 20 upierdliwych czynności, potem powtarzaj co turę sekwencję 20 rzeczy, pamiętając o już leżącej karcie na stole warunków pogodowych..."
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Eldritch Horror

Post autor: Wajar »

Wyniki konkursu Galakty. Tak, jakby ktoś pytał;P

http://galakta.pl/rozstrzygniecie-konku ... ch-horror/

Ostateczna nazwa to:
Eldritch Horror: Przedwieczna Groza

Mnie nie przypadł do gustu, ale może to z zazdrości. :D
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: donmakaron »

Kolonialna mumifikacja potomka Cthulhu
Z taką nazwą kupiłbym w ciemno. Trzy sztuki.
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Eldritch Horror

Post autor: uocie »

śmiechłem
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Zaczęło się :D :D
http://www.gizorama.com/wp-content/uplo ... 00x327.jpg
Już zacieram ręce licząc na solidną i długą serię.
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Cierń »

Mowa oczyiście o dodatku:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 237&epmi=s

A ja dalej czekam na polską podstawkę... Galakto?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: xel4 »

Ja się obawiam, że sprzedam tak jak Arkham Horror. Chociaż kusi i to bardzo;} ale 180zł to znacznie za dużo;p
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

Cierń pisze:Mowa oczyiście o dodatku:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 237&epmi=s

A ja dalej czekam na polską podstawkę... Galakto?
Przecież w planach wydawniczych mają że pierwsza połowa 2014, czyli pewnie koło czerwca wyjdzie jak się postarają ;).

A co do dodatku to chyba zacząłem się cieszyć że kupiłem ENG, chyba że Galakta mnie zaskoczy i będą publikować wersje PL równo z ENG to wtedy pewnie kupię PL w innym wypadku będę się solidnie zastanawiał czy warto.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: schizofretka »

No zabiło mi ćwieka... tę akurat grę wolałbym mieć w pl, by móc swobodnie czytać na głos flavour texty, ale jeśli galakta nie będzie wydawać dodatków... Jak jej szło z AH?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Nie martwcie się na zapas, od Arkham Horror czasy chyba trochę się zmieniły, tak samo liczba gier w roku wydawanych przez Galaktę ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: zbajszek »

sirafin pisze:Nie martwcie się na zapas, od Arkham Horror czasy chyba trochę się zmieniły, tak samo liczba gier w roku wydawanych przez Galaktę ;)
Owszem czasy się zmieniły i Galakta wydaje dużo gier w PL, ale jednak bardzo często trzeba na to wydanie czekać dosyć długi czas. EH wyszło w grudniu, więc na wersję PL będziemy czekać pewnie w okolicach pół roku. Raczej nie boję się o to czy Galakta będzie wydawać dodatki do EH, a raczej po jakim czasie od premiery angielskiej.
schizofretka pisze:No zabiło mi ćwieka... tę akurat grę wolałbym mieć w pl, by móc swobodnie czytać na głos flavour texty, ale jeśli galakta nie będzie wydawać dodatków... Jak jej szło z AH?
Co do Arkhama to do tej pory nie ma tłumaczenia wszystkich dodatków (zostały bodaj 2 czy 3), jednak z AH jest trochę inna sytuacja bo podstawka w wersji PL wyszła 4 lata po premierze wersji angielskiej, kiedy już większość dodatków była na rynku (z tych co nie było to tylko Miscatonic i Lurker, czyli 2 z tych 3 nie wydanych jeszcze), także tutaj Galakta raczej na pewno musi czekać na ewentualne dodruki dodatków. Także tak jak wspominałem, o to że dodatki będą w naszym języku jestem raczej spokojny, kwestia jak długo będzie trzeba na nie czekać, no ale zobaczymy jak to będzie wyglądało :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
ODPOWIEDZ