BattleLore 2 ed (Richard Borg, Robert A. Kouba)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

BattleLore 2 ed (Richard Borg, Robert A. Kouba)

Post autor: skolo »

Co o tym myslicie? Wyglada na zupelnie inna gre...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiecej info tutaj

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... esem=1#how
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Zet »

Wkurzy mnie, jak dodadzą tam rzeczy, które byłyby przydatne w Runewarsie lub zrobione pod Runewars, jak to było w przypadku Dungeonquesta :/
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: SeeM »

Zet pisze:Wkurzy mnie, jak dodadzą tam rzeczy, które byłyby przydatne w Runewarsie lub zrobione pod Runewars, jak to było w przypadku Dungeonquesta :/
Ech, Terrinoth... Oni chyba rzeczywiście uważają, że to ich uniwersum jest tak genialne i wspaniałe, że każdy tylko czeka aż zobaczy figurki z tych samych matryc i dziesiąty raz tę samą grafikę na karcie. Do Runebouda było OK, bo musiało coś tam być, i jako do prostej przygodówki pasowało świetnie. Ale ciężaru takiego Runewarsa już nie wytrzymywało.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: BartP »

Przepiękne figurki. Jestem ciekaw, jakie zmiany zrobią, chociaż i tak pewnie zostanę przy Bitwach Westeros ;].
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Dabi »

Do Runebouda było OK, bo musiało coś tam być, i jako do prostej przygodówki pasowało świetnie. Ale ciężaru takiego Runewarsa już nie wytrzymywało.
A czemu niby nie wytrzymywało ciężaru Runewars ? Bardzo dobrze pasowało na magiczny w klimacie herosów świat wojen fantasy. Niektóre produkty faktycznie troszkę tego jest za dużo ale skoro mają okazję wykorzystywać i budować swoje jakieś tam uniwersum to niech rozwijają. Mnie to jakoś nie razi a dla fanów gratka.

GW eksploatuje ciągle to samo i dobrze na tym wychodzi ;) Wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: SeeM »

Dabi pisze:
Do Runebouda było OK, bo musiało coś tam być, i jako do prostej przygodówki pasowało świetnie. Ale ciężaru takiego Runewarsa już nie wytrzymywało.
A czemu niby nie wytrzymywało ciężaru Runewars ? Bardzo dobrze pasowało na magiczny w klimacie herosów świat wojen fantasy. Niektóre produkty faktycznie troszkę tego jest za dużo ale skoro mają okazję wykorzystywać i budować swoje jakieś tam uniwersum to niech rozwijają. Mnie to jakoś nie razi a dla fanów gratka.
FFG robi świetne erpegi dla W40k właśnie. Dlaczego nie zrobi dla Runebounda? No właśnie dlatego, że Terrinoth się nie nadaje. A przynajmniej jeszcze się nie nadaje.

Terrinoth jest postapokaliptycznym fantasy. Pomysł jest, przyznaję. Ale nie zrobili kompletni nic, żeby je w jakikolwiek sposób ubarwić i dlatego z niesmakiem traktuję kolejne gry. Uniwersum istnieje tylko dlatego, że FFG oszczędza w ten sposób wykorzystując kolejny raz swoje obrazki.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: skolo »

Jako ze Battlelore jest bardzo sentymentalnym tytulem dla mnie (i nie tylko dla mnie ;-)) to z lekka nuta niesmialosci podchodze do tej zapowiedzi.

Szczerze? wolalbym odswiezony produkt podobny do pierwszej edycji, moze z jakimis nowinkami, lepszymi figurkami, bardziej kolorowy i przemyslany pod wzgledem dodatkow. Zrozumiale jest dla mnie pchanie tematu do swiata Descenta, ale wcale mi sie to nie podoba.
Chce pikinierów, łuczników, czerwoną konnice i wspaniale C&C. Fioletowe kostki to juz dla mnie nie Battlelore


:(
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Dabi »

FFG robi świetne erpegi dla W40k właśnie. Dlaczego nie zrobi dla Runebounda? No właśnie dlatego, że Terrinoth się nie nadaje. A przynajmniej jeszcze się nie nadaje.
Uważasz rozumiem Dark Heresy za świetnego rpga ? :D No cóż to pokazuję, że różnimy się w ocenach.

Świat fantasy od FFG jest generyczny i tyle. Nie jest zbyt głęboki ale na potrzeby gier planszowych taki w zupełności wystarcza. Ciężko go porównywać z uniwersum znanym z gier bitewnych (które również jest czasami lepsze a czasami gorsze).

Działania FFG są racjonalne - tworzenie nowego świata i próby jego popularyzacji to koszty.

Mi przetematowanie Battlelore zdecydowanie pasuje - pozwoli z gry wycisnąć więcej.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: schizofretka »

Tylko pewnie będzie 1/3 plastiku w porównaniu do 1ed. Petersen się kiedyś wypowiadał, że Battlelore nie da się wydać ponownie, gdyż DoW dostało wyjątkowo niską cenę na druk ze względu na 1) olbrzymi nakład 2) drukarnię, która dopiero wchodząc na rynek chciała zrobić sobie promocję.

Szczerze, o ile nie ma jakiś genialnych zmian w mechanice, to jak mam do wyboru bitewniaka w Terrinoth i Westeros, to zgadnijcie które wybiorę? I to mimo bycia dużym fanem Runewars.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: schizofretka »

Zet pisze:Wkurzy mnie, jak dodadzą tam rzeczy, które byłyby przydatne w Runewarsie lub zrobione pod Runewars, jak to było w przypadku Dungeonquesta :/
Dlaczego, co Ci przeszkadza? Ceny raczej kilka karteczek nie podniesie, a to jedyny scenariusz w którym kupuję tę grę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: BloodyBaron »

Figsy wyglądają super, ale ja też szukając bitewniaka brałbym Westeros ;) choć może ten system modularnych scenariuszy może być ciekawy i rewolucyjny w grach tego typu.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Zet »

schizofretka pisze:
Zet pisze:Wkurzy mnie, jak dodadzą tam rzeczy, które byłyby przydatne w Runewarsie lub zrobione pod Runewars, jak to było w przypadku Dungeonquesta :/
Dlaczego, co Ci przeszkadza? Ceny raczej kilka karteczek nie podniesie, a to jedyny scenariusz w którym kupuję tę grę.
To jest moje czysto subiektywne podejście :) Uwielbiam mieć wszystko co jest wydane do danej gry, a taka sytuacja albo spowoduje konieczność zakupu czegoś, co mi się nie przyda, albo z drugiej strony - lekką frustrację, że jednak nie będę miał wszystkiego do RW (już tak trochę mam po DQ :P ). Chyba, że to będą elementy zupełnie niepotrzebne w Battlelore i ktoś bez RW zdecyduje się sprzedać.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: killy9999 »

Może ja jestem jakiś inny, ale zostaję przy C&C: Ancients wraz z sześcioma dodatkami :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Hiu »

Jezeli jeszcze nie widzieliscie filmikow od FFG (co sie dzieje na GenCon 2013) - to polecam.
Wszystko widac jak na dloni. Niektore figurki sa hmmmm wielkie powiedzialbym (biorac pod uwage tendencje do ich minaturyzacji ostatnimi czasy).
Inne tytuly tez lanie przedstawione.

http://www.youtube.com/user/FantasyFlightStudio
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: skolo »

maja byc wielkie - 28mm. bedzie co malować :D
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Konik_Stepowy »

Czy wiadomo może, kiedy można się spodziewać 2 edycji w polskich sklepach?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: skolo »

dobrze ze dzierże juz swoje pudełko w łapkach :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Hiu »

jak jest juz w beneluxie to zaraz bedzie w pl-luxie :)
jakas relacja, opis, wrazenia?
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: neutrino »

Czy można już tę grę kupić w kraju nad Wisłą chociażby w wersji angielskiej? Dzisiaj na forum Galakty odezwał się "Wiedzący" w temacie planów wydawniczych na 2014; o polskim Battlelore ani słowa, więc raczej nieprędko (??).
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: skolo »

zaczalem malowac. na razie nie czytalem rulebuka. z tego co czytam wszyscy zadowoleni.
graficznie odjazd, no ale to FFG.
figurki - duzo wieksze nic z BL1, wiec in plus. w liczbie sila - 92 sztuki, wiec duzo radosci.
2 ksiazeczki do przeczytania - zasady oraz reference book do ktorego mozna zajrzec jak sie nie wie co to STUN, albo WEAK UNITS..itp
kostki - tylko 4 i kwadratowe

na razie mnie sie podoba. czekam na dodatkowe armie. mozna sporo tego doprodukowac, a znajac FFG...coz..bedzie tego sporo :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: okon »

a bedzie wogóle po polsku ?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: xel4 »

skolo pisze:dobrze ze dzierże juz swoje pudełko w łapkach :D
Jeżeli mogę wiedzieć, jak Cię to wyszło cenowo?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Yavi »

Grał już ktoś? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: Christoforos »

Zapraszam do lektury recenzji na Board Times
http://boardtime.pl/2014/01/battlelore- ... inoth.html
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Battlelore druga edycja (FFG)

Post autor: mckil »

Wie ktoś czy galakta ma tę pozycje w planach?

Edit: Widzę że Galakta jeszcze się nie określiła co do wersji pl.
ODPOWIEDZ