Coś dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Coś dla dwóch osób

Post autor: Pixa »

Dwa posty ponizej - "euro dla 2 osob" - az tak ciezko przegladnac chociaz pierwsza strone forum?

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=25608
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla dwóch osób

Post autor: ja_ak »

Może ja jestem jakaś inna ale dla mnie "szukam gry dla dwójki" a "euro dla 2 osób" to dwa zupełnie inne zapytania.
Po ilości postów pytającego można wywnioskować, że jest to osoba zaczynająca swoją przygodę z grami planszowymi, która niekoniecznie musi znać (a raczej nie zna) określenia euro.

Poza tym skąd założenie, że dahdah będzie zainteresowany akurat tego typu grami.

Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i mam nieodparte wrażenie, że jest ono coraz mniej przyjazne dla nowych użytkowników.

Pixa dlaczego zamiast poradzić czy skierować tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212 naskakujesz na nowego użytkownika?

Forum powinno zachęcać do zagłębiania się w planszówkowe hobby a nie od niego odpychać przez "hermetyczność" grupy użytkowników.

Przepraszam za offtop.

Wracając do zapytania dahdah. Nie napisałeś jakie kryteria ma spełniać gra (oprócz tego, że działać na dwie osoby).
Z prostszych gier polecam Serce Smoka, Jaipur, możesz przyjrzeć się też Carcassone.
Jeżeli coś zmuszającego szare komórki do większego wysiłku to może klasycznie Puerto Rico
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Coś dla dwóch osób

Post autor: RunMan »

Wg mnie trudno się dziwić takiej reakcji Pixa. Na samej górze działu siedzi przyklejony temat, w którym nie tylko znajdują się dziesiątki gier dla początkujących do wyboru, ale również wymagania, które powinniśmy doprecyzować zadając pytanie w tym dziale. 'Szukam fajnej gry dla 2 osób' - okej, zawęziliśmy wybór do jakichś kilkudziesięciu tysięcy, już prawie jesteśmy w domu. Poza tym na pierwszych dwóch stronach tego działu jest przynajmniej z 5-8 tematów o grach dla dwóch osób.

@dahdah: Polecam lekturę tego wątku. Jeżeli nie znajdziesz żadnych ciekawych pozycji, to pisz dalej w tym temacie, ale tym razem postaraj się podać nam nieco więcej informacji: jaką tematykę lubicie, czy jest to Wam obojętne, ile zamierzacie wydać pieniędzy, czy gra ma być oparta na interakcji między graczami, czy raczej spokojnej rozbudowie swojego 'poletka' itd. Powodzenia :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Coś dla dwóch osób

Post autor: Pixa »

ja_ak pisze: Po ilości postów pytającego można wywnioskować, że jest to osoba zaczynająca swoją przygodę z grami planszowymi, która niekoniecznie musi znać (a raczej nie zna) określenia euro.

Pixa dlaczego zamiast poradzić czy skierować tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212 naskakujesz na nowego użytkownika?

Ja tez w zasadzie zaczynam przygode z planszowkami - na powaznie to od okolo 6 miesiecy siedze w planszowkach. Zanim jednak cokolwiek napisalem zajrzalem np. do przyklejonego watku "co kupic" i do "slowniczka". Chyba od tego powinno sie zaczynac przygode na forum?

Nie naskakuje na nowego uzytkownika, tylko nie spojrzenie chodzby na pierwsza strone tematow czy do dzialu "co kupic" jest czystym lenistwem, a tego nie lubie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Coś dla dwóch osób

Post autor: Al_Dente »

Co do waszego offtopu, zgadzam się z ja_ak. Pytanie jest nieprecyzyjne, ale może wybór pierwszej gry i chęć rozpoczęcia przygody planszówkowej bez posiadania informacji na ten temat rodzi właśnie takie pytania. A choć też jestem nowy to widziałbym to miejsce jako pozytywne raczej niż nie.

Do pytającego: jest sporo dobrych gier dla 2 osób, ale nawet te najlepsze zaproponowane nieodpowiedniej osobie nie sprawdzą się. Jest tyle miejsca na gust i upodobania, że jest bardzo mało (jeśli w ogóle) uniwersalnych wyborów.

Poradnik zaproponowany wyżej jest dobrym początkiem. Warto się zastanowić nad tym co lubicie: karty? rzucanie kośćmi i losowość czy szachowe planowanie?

Temat jest faktycznie bardzo szeroki, gier są setki, dlatego w ten sposób zadane pytanie zapewne nie przyniesie dobrego rezultatu w postaci: "Kupcie _TO_" :)
ODPOWIEDZ