8-12 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lunatyk1900
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2013, 14:41
Lokalizacja: Poznań

8-12 graczy

Post autor: lunatyk1900 »

Szukam czegoś dla trochę większej grupy, raczącej się %, gra ma służyć właściwie jako dodatek do spotkania. Na razie w obrocie znajdują się:
:arrow: The Resistance: Avalon (zdecydowanie najczęściej wybierany)
:arrow: Tabu
:arrow: Dobble
:arrow: Jungle Speed
:arrow: Jenga
:arrow: Mafia
:arrow: Czarne Historie

Nie sprawdził się natomiast Coyote, nie budzi żadnych emocji. Opasek z niego używamy do zabawy w zgadywanie postaci. Odapają także Palce w pralce ze względu na generowany hałas.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: lacki2000 »

:arrow: Maskarada
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: Pixa »

O ile dobrze pamietam w Cytadele mozna pograc w 8 osob. Rozgrywka calkiem fajna i emocjonujaca. Zasady proste. Ma byc dodruk w III kwartale tego roku, bo na razie wyczerpany.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: lacki2000 »

Pixa pisze:O ile dobrze pamietam w Cytadele mozna pograc w 8 osob. Rozgrywka calkiem fajna i emocjonujaca. Zasady proste. Ma byc dodruk w III kwartale tego roku, bo na razie wyczerpany.
Przy 8 a nawet chyba 9 osobach Cytadela generuje straszny downtime jeśli nie chce się jej rozegrać jakoś tak bezmyślnie... chyba jednak lepsza jest do 4 graczy ale to moje subiektywne odczucie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: charlie »

Resistance, Apples to Appes, Sabotażysta z rozszerzeniem, Time's up!, 6.bierze, Gambit 7 (lub jakieś inne trivia, Identik, Set
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: walkingdead »

Osobiście zainteresowały mnie niegdyś gry o goblinach jak na przykład Goblins:Epic Death czy Kragmortha (według opisów do 6 osób). Problem stanowiła konieczność zebrania licznej grupy.W Twoim przypadku gracze w liczbie sporej są,więc może warto spróbować gry w podobnym klimacie,ale dla 8-10 graczy: Tak,Mroczny Władco!?

Czytałam tu również swego czasu pozytywne opinie o Zombie Dice. Tutaj podobno nie ma ograniczeń co do ilości uczestników gry (gra jest tania i jest też nawet dodatek). :mrgreen:
lunatyk1900
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2013, 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: 8-12 graczy

Post autor: lunatyk1900 »

Dzięki za pomoc! Szczególnie spodobała mi się koncepcja Tak mroczny władco. Brzmi obłędnie :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: Bea »

Cytadelę i sabotażystę na pewno warto spróbować. I chyba Munchkin chodzi na 8 osób.
lunatyk1900
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2013, 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: 8-12 graczy

Post autor: lunatyk1900 »

Munkchina mam i przyznam, że nie podzielam zachwytu dla tej gry. Tzn karty sa zabawne... Ale mimo wszystko rozgrywka jest nudna.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: 8-12 graczy

Post autor: Wassago »

Munchkin nie chodzi na 8 osób.
lunatyk1900... nudny to on na pewno nie jest, chyba, że gra się z osobami które nie lubią negatywnej interakcji.


Może Kragmortha? Właśnie ruszyła przedsprzedaż i jest idealne na spotkania z %, zwłaszcza jak trzeba robić głupie i śmieszne pozy :D Bardzo polecam ;)
lunatyk1900
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2013, 14:41
Lokalizacja: Poznań

Re: 8-12 graczy

Post autor: lunatyk1900 »

Wassago pisze:Munchkin nie chodzi na 8 osób.
lunatyk1900... nudny to on na pewno nie jest, chyba, że gra się z osobami które nie lubią negatywnej interakcji.


Może Kragmortha? Właśnie ruszyła przedsprzedaż i jest idealne na spotkania z %, zwłaszcza jak trzeba robić głupie i śmieszne pozy :D Bardzo polecam ;)
Wassago i to jest dowód na to że dany tytuł może być różnie postrzegany przez różnych ludzi :) Razem z narzeczoną uwielbiamy gry z negatywną interakcją: Warhammer: Inwazja, Civilization Sid Meiers'a, Wojna o Pierścień czy Neuroshima najczęściej lądują na naszym stole kiedy gramy w mniejszym gronie. Natomiast Munkchkin już dawno na niego nie trafił, testowaliśmy go w różnych składach osobowych, wyglądało to tak: gramy, hehe elfickoje igristoje, kończymy, eee może coś innego.

Dzięki za podsunięcie Kragmorthy, już wcześnie napisał o niej walkigdead w tym temacie ale przeoczyłem, myślałem że miał na myśli jakieś goblińskie uniwersum, teraz mam dylemat pomiędzy: tak mroczny władco a kragmorthą. Maskarade i Cytadele będę miał okazję wypróbować na żywo, więc też wyrobię sobie opinie.

Oczywiście dalsze sugestie będą pomocne, na pewno nie tylko dla mnie.
ODPOWIEDZ