Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: Elisek »

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, a sprowadziła mnie tutaj chęć kontynuacji przygody z grami karciano-planszowymi :) Głównie gram wraz z dziewczyną oraz sporadycznie trafia się jeszcze jakiś rodzynek lub dwa :) Mówimy o wieku 23++ . Z tematów które podchodzą mi oraz dziewczynie to ogólna tematyka fantasy (World of Warcraft, Diablo, Hearthstone) jak i oczywiście wszelakiej maści gry przygodowe :) W związku z nadchodzącymi urodzinami wybieramy się jutro na Targi książki, a co za tym idzie mamy zamiar też zagościć na stoiskach m.in. Rebela, Barda czy Portala i zakupić kolejny tytuł i tu potrzebna jest wasza pomoc drodzy forumowicze i zagorzali gracze :)

No to teraz konkrety :)

Dotychczas zagrywaliśmy się w Zombiaki: Wydanie Jubileuszowe, oczywiście wiem, że nie jest to bardzo rozbudowany tytuł i dla was to pewnie tylko gra podróżna, ale umilała nam czas przed długi okres i bardzo ją lubimy :)

Obecnie poszukujemy po przeczesaniu forum porady co powinno być następne. Zastanawiamy się nad jakąś tanią karcianką tego typu w której możemy rywalizować i która daje podobne możliwości w kwestii różnorodności każdej rozgrywki, bo jakaś jest w Zombiakach i każda partia jest inna :)

1. Karcianka tego typu mile widziana ilość graczy 2-4 osób, aby nie nudziła się w 2 osoby jak i w większą ilość.

2. Gra planszowa i tutaj w sumie mamy dylemat, bo bardzo spodobała nam się gra Robinson Crusoe, ale pytanie czy jest na tyle dobra na początek, bo pochwał na forum zbiera wiele, ale może jest coś ciekawszego, a np. tańszego żeby przekonać się czy to nas kręci i będziemy zarywać nocki nad wykonywaniem scenariuszy.

3. Gra planszowa do rywalizacji w której gramy przeciwko sobie ważne, żeby rozgrywka na 2 osoby była przyjemna, ale w tym temacie niestety nie mam żadnych typów :)


Z góry bardzo dziękuję za porady i odpowiedzi, a pora późna i mam nadzieję, że jakiś miłośnik poradzi :)

Pozdrawiam,
Elisek
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: Pixa »

Elisek pisze: 2. Gra planszowa i tutaj w sumie mamy dylemat, bo bardzo spodobała nam się gra Robinson Crusoe, ale pytanie czy jest na tyle dobra na początek, bo pochwał na forum zbiera wiele, ale może jest coś ciekawszego, a np. tańszego żeby przekonać się czy to nas kręci i będziemy zarywać nocki nad wykonywaniem scenariuszy.
Robinson jest bardzo dobra gra, jedna z najlepszych kooperacji. Problem jaki widze, to dluga instrukcja - prawie 30 stron. W II edycji (teraz tylko II jest dostepna) jest napisana jasno i klarownie. Pytanie tylko czy macie na tyle determinacji, by przez nia przebrnac. Zasady same w sobie sa logiczne i zazebiaja sie. Smialo jednak mozna polecic te gre.


Elisek pisze: 3. Gra planszowa do rywalizacji w której gramy przeciwko sobie ważne, żeby rozgrywka na 2 osoby była przyjemna, ale w tym temacie niestety nie mam żadnych typów :)
Pisales, ze lubicie fantasy - Claustrophobia powinna sie wiec swietnie sprawdzic. Bardzo ladnie wykonana i grywalna pozycja.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2013, 11:26 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: Vortavor »

Podpisuję się pod postem Pixa.

Claustrophobia to była pierwsza "większa" gra u mnie. I kupowałem ją w ciemno mając nadzieję, że mojej żonie się spodoba.
Na szczęście zakup okazał się trafiony i moja żona, która do tej pory zagrywała się w chińczyka, itp. bardzo się wkręciła w ten tytuł.
Wiele scenariuszy do rozegrania, ale nawet rozgrywając ten sam scenariusz rozgrywka jest inna poprzez modularnośc planszy.
A do tego gra wygląda rewelacyjnie. Te figurki ( już pomalowane ), wygląd kafelek, itd.
Moja żona nigdy nie przepadała za klimatami jakiś potworów, itp., ale wszystko w tej grze jej się spodobało :)

Po jakimś czasie postanowiłem kupić coś aby pograć wspólnie i właśnie zakupiłem Robinsona.
I nie przesadzałbym z tą trudnością do opanowania. Wszędzie o tym czytam i czasem aż się zastanawiam czy to tak na serio ludzie piszą i odradzają początkującym :P

Ja siebie za zaawansowanego gracza nie uważam. Przeczytałem instrukcję. Zagrałem pierwszą partię solo z instrukcją w ręku. Druga partia, już z rzadkim zaglądaniem do instrukcji.
A 3 partia już rozegrana z moją żoną przy wspomaganiu się instrukcją dla odczytania ikonografii.

I ten zakup okazał się niebywale udany. Mamy ją od jakiś dwóch tygodni i około 10 partii, czy lekko ponad to, już zostało rozegranych.
Gra ma niebywałą regrywalność, ale o zaletach nie będę się rozpisywać, bo już pewno czytałeś o tym sporo.
Dlatego jeśli kusi Cię ten tytuł to kupuj śmiało, bo wg mnie nie będziesz żałować i spędzicie nad tym tytułem naprawdę sporo fajnych chwil.
A do tego bardzo fajny i wciągający wariant solo.
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: Elisek »

Dziękuję za odpowiedzi :)

Byliśmy na targach i po wymęczeniu Panów ze sklepu Dragonus (których pozdrawiam) zakupiliśmy ostatecznie Robinsona oraz Ewolucję :)

Na razie opanowujemy Ewolucję która okazuje się być bardzo fajną i re grywalną karcianką jedynie instrukcja pozostawia wiele do życzenia, ale na szczęście znalazłem obszerne FAQ na BGG które rozjaśnia bardzo dużo kwestii :)

A co do Robinsona to napiszę jak z przyswajalnością zasad po kilku rozgrywkach, bo była bardzo odradzana ze względu na jej trudność i złożoność.

Niemniej jednak bardzo zainteresowała mnie gra Carcassonne, ale dziewczyna stwierdziła, że to jednak nie jest dobry tytuł ze względu na to, ze całość ogranicza się do układania klocków i ludzików i brakuje tej grze ciekawych zagrań taktycznych. Może doradzicie jak to jest z tym, bo może jakiś dodatek bardzo urozmaica rozgrywkę i gra jest warta świeczki :)

Pozdrawiam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: Pixa »

Elisek pisze: Niemniej jednak bardzo zainteresowała mnie gra Carcassonne, ale dziewczyna stwierdziła, że to jednak nie jest dobry tytuł ze względu na to, ze całość ogranicza się do układania klocków i ludzików i brakuje tej grze ciekawych zagrań taktycznych. Może doradzicie jak to jest z tym, bo może jakiś dodatek bardzo urozmaica rozgrywkę i gra jest warta świeczki :)
O Carcassone dominuja dwie opinie - takie jak Twojej dziewczyny no i przeciwstawna - super gra z elementami taktyki :-) Trzeba sprawdzic samemu :D
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra planszowa/karciana 2-4 osób

Post autor: jerrymagu »

Planszowa i karcianka w jednym i w promocji w planszostrefie:
London

....... Po trzykroc fenomenalna gra w zakresie 2-4 Graczy
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ