Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: olsszak »

Pojawil sie KS Forbidden Fortress. Nie wiem czy wymaga nowego watku, ale przyciąga mnie klimat feudalnej Japonii.

Natomiast jestem ciekaw czy coś zmieilo sie w stosunku do poprzedniego KS wzgledem mechanik, rozgrywki itp. Wzgledem tego co przeszkadzalo w tamtej edycji. I dodatkowo chcialbym zidentyfikowac wady tej gry a takze jej zalety, przeczytalem kilka recenzji plus ten caly watek, ale moze ktos mi powie cos jeszcze :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: shaigan »

Niecałe 300$ za podstawkę z dodatkiem za kooperację i to jest najpopularniejszy pledge level, to jest serio?
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: olsszak »

shaigan pisze:Niecałe 300$ za podstawkę z dodatkiem za kooperację i to jest najpopularniejszy pledge level, to jest serio?

By the end of the KS Campaign, the Shogun Level Pledge will be a good value for the $300 Pledge amount. The Core Set is valued at $100, the Temple of Shadows Deluxe Expansion $80, you get the two exclusive Hero Classes, and all of the Stretch Goals (as opposed to only the fewer, lower value, tan colored 'Sumo' Stretch Goals). We estimate the final value of the Shogun Level will be between $500-$700 Retail when the campaign is complete. And that is in addition to the 2 Exclusive Heroes. For reference, the Sumo Level Pledge is estimated to reach a value of around $200-250 Retail by the campaign's end. In our previous Kickstarter for the original Shadows of Brimstone Core Sets, we had a scaling 'All In' Pledge level called the 'Mine Cart'. The price started low, but increased over the course of the campaign as the amount of unlocked extra content increased. This was meant to give backers a better sense of scale to the value of the Pledge as the pledge amount rose with the overall value, and to reward the backers that committed to the project early on. But the overwhelming feedback was that backers were not thrilled with the idea of earlier backers getting a 'better deal' than they did for the 'same final rewards'. The new method is to have a single pledge amount ($300) that covers the value across the duration of the campaign. That means that early on, it looks like a lower value, and as the campaign progresses, the value will grow and grow. We are confident that Shogun Level Backers will be getting a good value for their Pledge.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: the_ka »

Czy jakiś sklep zamierza to wspierać? Jest wersja 6 sztuk za 550$

Jakby co to jestem zainteresowany
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: olsszak »

the_ka pisze:Czy jakiś sklep zamierza to wspierać? Jest wersja 6 sztuk za 550$

Jakby co to jestem zainteresowany
Widziales, ze wersja retail jest bez SG? Tak patrzylem chyba w opisie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: the_ka »

olsszak pisze:
the_ka pisze:Czy jakiś sklep zamierza to wspierać? Jest wersja 6 sztuk za 550$

Jakby co to jestem zainteresowany
Widziales, ze wersja retail jest bez SG? Tak patrzylem chyba w opisie.
W sumie fakt ale w wersji retail jest Core + dodatek
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: the_ka »

Czy jest opcja zapłacić za kikstarterowy projekt poprzez PayPal?
Widzę tylko opcje kart płatniczych
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: cohlerc1 »

Trzeba pytac bezpośrednio prowadzących kampanię na ks, w poprzednim ich ks (shadows of brimstone) płaciłem bezpośrednio przez ich sklep co prawda kartą ale zdaje mi się że paypala też mają. Ja na 90% odpuszczam. Wciąż czekam na wave 2 z sob a przypuszczam że to będzie miało podobne obsuwy...
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Night wolf »

cohlerc1 pisze:Trzeba pytac bezpośrednio prowadzących kampanię na ks, w poprzednim ich ks (shadows of brimstone) płaciłem bezpośrednio przez ich sklep co prawda kartą ale zdaje mi się że paypala też mają. Ja na 90% odpuszczam. Wciąż czekam na wave 2 z sob a przypuszczam że to będzie miało podobne obsuwy...
Czyli dobrze słyszałem, że jeszcze nie wszyscy dostali wszystko z poprzedniego ks? Tym bardziej sobie odpuszczę SoB cena i czas realizacji trochę odstrasza :?
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: the_ka »

cohlerc1 pisze:Wciąż czekam na wave 2 z sob a przypuszczam że to będzie miało podobne obsuwy...
Tzn. że grę wysyłają osobno a SG osobno?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: cohlerc1 »

Tak było w pierwszym kicku nie wiem jak teraz będzie. Niby była możliwość tzw. Wave 1.5 ale trza było dopłacić jakieś 20-25$. Z tego co pisza w ostatnim updacie to maja zacząć wysyłać w grudniu lub styczniu i ma im to zająć "several months" ;) Oczywiście wysyłka EU od nowego roku bo święta ;]
Trzeba jednak powiedzieć że w trakcie kampani było jasno napisane że wszystkie sg przyjdą później bo muszą je dopiero opracować ;)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Wallenstein »

Parę pytań do posiadaczy.
Czy to scenariusz determinuje gdzie zaczynamy (kopalnia, miasto, bagna)?
Cy można jakoś przejść z jednego świata do drugiego w czasie trwania przygody?
Jak wybierane są przygody/misje do kampanii?
Czy mając dodatkowe potwory (z dodatków) po prostu dodajemy je do talii THREAT?

Czy może ktoś podesłać zdjęcia kilku scenariuszy oraz pierwszych stron księgi scenariuszy - chciałbym zobaczyć jak to wygląda.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: the_ka »

Wallenstein pisze: Czy to scenariusz determinuje gdzie zaczynamy (kopalnia, miasto, bagna)?
Nie przeszedłem jeszcze wszystkich scenariuszy ale z tego co pobieżnie przeglądałem to zawsze zaczyna się od kopalni. Do miast idzie się po scenariuszu a na bagno poprzez portal w kopalni
Wallenstein pisze: Cy można jakoś przejść z jednego świata do drugiego w czasie trwania przygody?
Wydaje mi sięże trzeba wrócić do kopalni i przy otwarciu nowego portalu może on prowadzić do innego świata niż poprzedni (trzeba oczywiście posiadać dodatki bo w jednej podstawce jest jeden dodatkowy świat)
Wallenstein pisze: Jak wybierane są przygody/misje do kampanii?
Według uznania. Można grac misja po misji po kolei albo samemu decydować. Jest też propozycja wyboru przez rzut k6
Wallenstein pisze: Czy mając dodatkowe potwory (z dodatków) po prostu dodajemy je do talii THREAT?
Tak.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Salemmtg »

the_ka pisze:
Wallenstein pisze: Cy można jakoś przejść z jednego świata do drugiego w czasie trwania przygody?
Wydaje mi sięże trzeba wrócić do kopalni i przy otwarciu nowego portalu może on prowadzić do innego świata niż poprzedni (trzeba oczywiście posiadać dodatki bo w jednej podstawce jest jeden dodatkowy świat)
Nie koniecznie, np. W Cavern of Cynder lub Trederra można przenieść się do innych światów, nie trzeba wracać do kopalni.
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: sadziu »

Ktoś może słyszał coś o planach wydania polskiej wersji? Czy na razie cisza?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: cohlerc1 »

sadziu pisze:Ktoś może słyszał coś o planach wydania polskiej wersji? Czy na razie cisza?
Nikt nic nie wspominał i raczej bym nie liczył na wersję pl. Choć w czasach ks i wspieram.to wszystko jest możliwe ;)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: krecilapka »

Właśnie sobie uzmysłowiłem że w zasadzie gier Flying frog to nikt nie wydaje po polsku. Chociażby z tego powodu bym na to nie liczył.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Salemmtg »

Po polsku nie masz na co liczyć . Niemcy się zabierają od 2 lat za przetłumaczenie SoB i jak widać sami mają problem. Przypuszczam że nawet za kolejne 2 lata nie będzie tłumaczenia niemieckiego.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: kastration »

Włączę się, bo jestem ostatnio na fali Latającej Żaby po zakupach i mam pewne wnioski co do ich produkcji. Oprócz fenomenalnego wykonania i bardzo dużej zależności językowej, każdej z gier są dedykowane dodatki (sporo z reguły), wątpię, czy nawet jeśli ktoś się rzuci na 1-2 gry po polsku, to będą tłumaczyć tyle dodatków. Też zakładam wariant: nie kupisz angielskiej, nie zagrasz, nie rozwiniesz kolekcji tego wydawnictwa. Może i nie każdemu podejdzie na fakt tak dużej zależności językowej oraz "odjechanego", antyeurowatego klimatu i mechaniki, ale tym, co podejdzie, świetna zabawa. Dla takich gier jak Fortune and Glory, Last Night on Earth, a już mam kolejne na oku i poważnie myślę o zakupie - czuję wreszcie, że po coś się tego angielskiego uczyłem. Na polskie wydania bym nie liczył, jak koledzy powyżej sugerują, choć kiedyś kiedyś kto wie, choć wówczas to ja będę miał wszystko w oryginalnych wersjach i temat nie będzie mnie dotyczył.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Legrad »

Czy adventure books w obu podstawkach sa identyczne czy maja dwie rozne kampanie ? Poza bohaterami i potworami sa jakies inne roznice miedzy city of the ancients a swam of death? Zastanawiam sie czy kupic obie podstawki, troche to kosztuje i nie wiem czy jest sens wydawac drugie tyle na pare dodatkowych potworow i bohaterow.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: misioooo »

To są różne gry. Można je połączyć w jedną większą, ale generalnie to są różne tytuły "samodzielne". Każda osadzona w innym klimacie i z innymi przygodami. Jak nie chcesz wydawać dużo - wybierz tę, która bardziej ci się podoba tematycznie. Potem ewentualnie dokupisz resztę ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Salemmtg »

Tak jak wspomniał wyżej misioooo to są 2 różne gry ale również:
- posiadają 2 różne księgi kampanii (inne misje)
- inne stwory
- inne otherworldy czyli inne światy. COTA ma dodatkowo mroźny świat Targa a SoD ma świat Jargono taka "ala" puszcza.
- oprócz tego masz masę innych kart artefaktów, wyposażenia, spotkań itp.
- W każdym core masz innych bohaterów.
itd.

p.s jak będziesz zainteresowany i poczekasz do czerwca do będę miał na sprzedaż praktycznie wszystko co wyszło do SoB o wiele mniej niż w sklepach. Brałem teraz duży pledge (stary i nowy zestaw) w nowej kampanii na KS razem ze wszystkim co było w poprzedniej kampanii. Mi osobiście brakuje tylko kilka rzeczy a resztę będę odsprzedawał.
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: sadziu »

Ta gra będzie moją pierwszą z figurkami. Co kupić żeby je ładnie posklejać?
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Legrad »

Trafilem na fanowski dodatek HexCrawl i wyglada to niesamowicie. Czy ktos z tego korzystal? Jak sprawdza sie w praniu? Porzadny druk tego wszystkiego bedzie troche kosztowal dlatego moze znajdzie sie ktos, kto mial przyjemnosc z tym obcowac i moze cos wiecej powiedziec zanim zaczne szukac drukarni :)
Radigal
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:02

Re: [KS] Shadow of Brimstone

Post autor: Radigal »

ja własnie zakupiłem jedną podstawke do Shadow, jak narazię jestem zachwycony tą gra poważnie zastanawiam się nad kolejna podstawką bo taki giga zestaw da chyba sporo możliwosci :D

P.S jak by ktoś miał do odsprzedania jakieś dodatki to niech napisze na pw Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ