Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Concordia

Post autor: detrytusek »

Quetzalcoatl pisze:SCD to 199,99. Drogo, jestem trochę zdumiony, nie spodziewałem się takiej ceny.
A czym się w ogóle różni druga, poprawiona edycja od pierwszej? W kwestii wykonania pewnie niczym?
Ja też. Przecież w pudełku szału nie ma, a wychodzi drożej od Kawerny. Na taką grę 120-140 zł to jest max.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Concordia

Post autor: alagor »

detrytusek pisze:
Quetzalcoatl pisze:SCD to 199,99. Drogo, jestem trochę zdumiony, nie spodziewałem się takiej ceny.
A czym się w ogóle różni druga, poprawiona edycja od pierwszej? W kwestii wykonania pewnie niczym?
Ja też. Przecież w pudełku szału nie ma, a wychodzi drożej od Kawerny. Na taką grę 120-140 zł to jest max.
Może dodatkowe mapy są w środku? :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Concordia

Post autor: detrytusek »

alagor pisze:
Może dodatkowe mapy są w środku? :wink:
No chyba, że to jest wersja razem z dodatkiem...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Concordia

Post autor: Jabberwocky »

detrytusek pisze:
alagor pisze:
Może dodatkowe mapy są w środku? :wink:
No chyba, że to jest wersja razem z dodatkiem...

Instrukcja niestety o tym nie wspomina...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Concordia

Post autor: Rafal_Kruczek »

Quetzalcoatl pisze:SCD to 199,99. Drogo, jestem trochę zdumiony, nie spodziewałem się takiej ceny.
A czym się w ogóle różni druga, poprawiona edycja od pierwszej? W kwestii wykonania pewnie niczym?
Trolliszcze pisze:A ja kupiłem tydzień temu wersję międzynarodową :D
I po uslyszeniu ceny 200 PLN tez chyba tak zrobie...
Jeśli Hanza teutonika tez będzie tyle kosztowac to nie wróze dobrze tej serii.. Te gry są (prawie) niezależne językowo , i jest juz duzo ezgemplarzy po niemiecku i angielsku. Nie wiem skad jest ta informacja o cenie ale jak dla mnie trochę wygórowana.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Concordia

Post autor: misioooo »

Rafal_Kruczek pisze:
Quetzalcoatl pisze:SCD to 199,99. Drogo, jestem trochę zdumiony, nie spodziewałem się takiej ceny.
A czym się w ogóle różni druga, poprawiona edycja od pierwszej? W kwestii wykonania pewnie niczym?
Trolliszcze pisze:A ja kupiłem tydzień temu wersję międzynarodową :D
I po uslyszeniu ceny 200 PLN tez chyba tak zrobie...
Jeśli Hanza teutonika tez będzie tyle kosztowac to nie wróze dobrze tej serii.. Te gry są (prawie) niezależne językowo , i jest juz duzo ezgemplarzy po niemiecku i angielsku. Nie wiem skad jest ta informacja o cenie ale jak dla mnie trochę wygórowana.
Panowie i Panie... Looz! To jest SCD - sugerowana cena detaliczna.
Po prostu może być tak ustawiona celowo, aby sklepy mogły potencjalnie więcej zarobić. Ale podejrzewam, że nasze sklepy będą miały ten tytuł bliżej 150zł albo i mniej - zwłaszcza po rabatach, promocjach i kodach coweekendowych :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Concordia

Post autor: vincentblack »

Mam pytanie dotyczące polskiego wydania Concordii wypuszczanego właśnie przez Egmont, może ktoś będzie umiał odpowiedzieć:

- Czy Egmont planuje również wydanie dodatków? Zapewne to będzie zależało od tego jak zejdzie podstawka, ale czy w ogóle to rozważają? Może ktoś rozmawiał z przedstawicielem wydawnictwa?

- Czy dodatki wydania zagranicznego (EN/DE) będą kompatybilne z wydaniem polskim? Druk międzynarodowy zgodny z wydaniami z innych krajów?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 525 times

Re: Concordia

Post autor: kaszkiet »

No i w aros.pl za 130, a nie 200 :)
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Concordia

Post autor: Jabberwocky »

vincentblack pisze:Mam pytanie dotyczące polskiego wydania Concordii wypuszczanego właśnie przez Egmont, może ktoś będzie umiał odpowiedzieć:

- Czy Egmont planuje również wydanie dodatków? Zapewne to będzie zależało od tego jak zejdzie podstawka, ale czy w ogóle to rozważają? Może ktoś rozmawiał z przedstawicielem wydawnictwa?

- Czy dodatki wydania zagranicznego (EN/DE) będą kompatybilne z wydaniem polskim? Druk międzynarodowy zgodny z wydaniami z innych krajów?
Podbijam pytanie. O ile dodatek Britannia & Germania składa się jedynie z dwustronnej mapy, to jak wygląda sprawa z Salsą?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Concordia

Post autor: palladinus »

Jakby co, to jest już wątek o Concordii na forum
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=26246
pt123
Posty: 66
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:23
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Concordia

Post autor: pt123 »

Czy ktoś wie, dlaczego na razie nigdzie poza sklepem egmontu nie ma Concordii w sprzedaży?
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Concordia

Post autor: vincentblack »

pt123 pisze:Czy ktoś wie, dlaczego na razie nigdzie poza sklepem egmontu nie ma Concordii w sprzedaży?
Wczoraj była w Arosie (6 sztuk, wszystkie poszły) i Bonito, teraz status zmieniono jako niedostępny. Ja byłem jednym z tych którzy zamówili, paczka z grą już czeka na odbiór. Też się zastanawiam dlaczego wstrzymano sprzedaż, mam nadzieję, że nie wyszły np. jakieś błędy w druku... Może ktoś już odebrał i sprawdził czy wszystko w porządku?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: cohlerc1 »

Wczoraj jadąc samochodem usłyszałem w antyradiu, w pełnej kulturze, krótki opis gry który wygłosił pan Kołodziejczak. Chwali się że coraz więcej o planszowkach w różnych mediach (nie dawno była też prezentacja w tvn) ale jakbym nie grał w concordie to mialbym zupelnie inne wyobrażenie o grze ;) gdzie tam jest walka? Gdzie rozwój imperium? (Tak wiem budujemy "domki" ;) Kiedy zostajemy cesarzem? No pan Kołodziejczak trochę pofantazjował ;) a może ja tego poprostu nie widze? ;)
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Concordia

Post autor: rafaelus »

vincentblack pisze:
pt123 pisze:Czy ktoś wie, dlaczego na razie nigdzie poza sklepem egmontu nie ma Concordii w sprzedaży?
Wczoraj była w Arosie (6 sztuk, wszystkie poszły) i Bonito, teraz status zmieniono jako niedostępny. Ja byłem jednym z tych którzy zamówili, paczka z grą już czeka na odbiór. Też się zastanawiam dlaczego wstrzymano sprzedaż, mam nadzieję, że nie wyszły np. jakieś błędy w druku... Może ktoś już odebrał i sprawdził czy wszystko w porządku?
Może po prostu mieli mało egzemplarzy na stanie (6 egzemplarzy wczoraj, gdy ktoś wrzucił ofertę, ale wcześniej też ktoś mógł tę grę u nich zamówić).

Wycofania towaru z powodu błędów w druku bym się nie spodziewał, nawet gdyby jakieś się pojawiły w grze :-) patrz np. Marco Polo, Krwawa Oberża etc.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Concordia

Post autor: Jabberwocky »

cohlerc1 pisze:Wczoraj jadąc samochodem usłyszałem w antyradiu, w pełnej kulturze, krótki opis gry który wygłosił pan Kołodziejczak. Chwali się że coraz więcej o planszowkach w różnych mediach (nie dawno była też prezentacja w tvn) ale jakbym nie grał w concordie to mialbym zupelnie inne wyobrażenie o grze ;) gdzie tam jest walka? Gdzie rozwój imperium? (Tak wiem budujemy "domki" ;) Kiedy zostajemy cesarzem? No pan Kołodziejczak trochę pofantazjował ;) a może ja tego poprostu nie widze? ;)
Pan Kołodziejczak jest bardzo inteligentnym człowiekiem, dobrym pisarzem i średnim znawcą rynku komiksowego. Może na grach planszowych nie musi znać się wcale[emoji6]
pt123
Posty: 66
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:23
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Concordia

Post autor: pt123 »

vincentblack pisze:
pt123 pisze:Czy ktoś wie, dlaczego na razie nigdzie poza sklepem egmontu nie ma Concordii w sprzedaży?
Wczoraj była w Arosie (6 sztuk, wszystkie poszły) i Bonito, teraz status zmieniono jako niedostępny. Ja byłem jednym z tych którzy zamówili, paczka z grą już czeka na odbiór. Też się zastanawiam dlaczego wstrzymano sprzedaż, mam nadzieję, że nie wyszły np. jakieś błędy w druku... Może ktoś już odebrał i sprawdził czy wszystko w porządku?
Jest w Rebelu, ale cena niestety nie jest już tak fajna jak w arosie i bonito.pl
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Concordia

Post autor: burzykovski »

Dlaczego ta gra jest aż tak droga.... Cena 130 zł w aros była sensowna, ale więcej jak 150 zł to przesada chyba. Zaczynam żałować, że nie zamówiłem w arosie, chciałem poczekać i wesprzeć znajomy sklep.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Concordia

Post autor: adikom5777 »

burzykovski pisze:Dlaczego ta gra jest aż tak droga.... Cena 130 zł w aros była sensowna, ale więcej jak 150 zł to przesada chyba. Zaczynam żałować, że nie zamówiłem w arosie, chciałem poczekać i wesprzeć znajomy sklep.
130 to cena poniżej zakupu hurtowego. Musieli się dogadać z Egmontem bezpośrednio na zupełnie inną cenę.
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Concordia

Post autor: Jabberwocky »

adikom5777 pisze:130 to cena poniżej zakupu hurtowego. Musieli się dogadać z Egmontem bezpośrednio na zupełnie inną cenę.
W tym momencie mają na stanie prawie 2000 indeksów tego wydawnictwa, więc pewnie rzeczywiście mogą liczyć na specjalne traktowanie.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Concordia

Post autor: burzykovski »

Doszło do takiego paradoksu, że w pewnym sklepie internetowym taniej kupić wersję zagraniczną niż polską. Ok, ok tekst na kartach... Dla niektórych może nie mieć znaczenia. Trochę mi smutno, że wyjechali z taką ceną, bo miałem wielką ochotę na grę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: cohlerc1 »

Jakis układ pewnie mają bo ich niektóre komiksy aros sprzedaje z rabatem 50%. I tu też widzę powód wysokiej ceny concordi. Wyszli z założenia że rabaty obniżą cenę do normalnej. Mam wrażenie że jeszcze chwila i rabaty 60% będą standardem, szkoda tylko że cena "okładkowa/pudełkowa" jest tak odrealniona. Cóż takie czasy jak klient widzi duży rabat, nie ważne czy prawdziwy czy sztuczny, to chętniej coś kupi ;)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Concordia

Post autor: FortArt »

Droga administracjo! Czy można scalić oba wątki o tej grze?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Concordia

Post autor: Dwntn »

FortArt pisze:Droga administracjo! Czy można scalić oba wątki o tej grze?
Wlasnie chciałem zapytać czemu na forum są dwa niezależne wątki dla tej samej gry ;-)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Concordia

Post autor: DarkSide »

Mam pytanie. Ile powinno być znaczników poszczególnych dóbr?
W instrukcji jest napisane, że łącznie jest ich o 80, a ja mam tak:

- cegła 20szt.
- żywność 18szt.
- narzędzia 15szt.
- wino 12szt.
- tkanina 18szt.

zatem mam 83 sztuki. Czy to może się przełożyć na rozgrywkę?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Concordia

Post autor: cohlerc1 »

Raczej nie bo o ile mnie pamięć nie myli to surowce nie są limitowane a z drugiej strony nie zbiera sie ich niewiadomo ile, miejsca w magazynie jest mało a to co zbierzesz i tak zaraz sprzedaż albo coś wybudujesz ;)
ODPOWIEDZ