Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: eveni »

kozz84 pisze: 11 lip 2023, 22:14 A było coś o venus?
Nie obiecują, ale jest to możliwe.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

eveni pisze: 11 lip 2023, 22:15 Nie obiecują, ale jest to możliwe.
Czyli może nie na darmo trzymam polską podstawkę i salsę :mrgreen:
Choć nie wiem czy od Venus nie wolałbym Solitarii.

A ktoś może grał z Solitarią i podzieli się wrażeniami?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Vuk0 »

eveni pisze: 11 lip 2023, 22:13 Właśnie na live Planszowych Newsów z przedstawicielką Egmont, potwierdzony został dodruk gry podstawowej i map w 2024 roku, możliwy jest też druk dodatków.
Było coś o dodruku Salsy?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: eveni »

Vuk0 pisze: 12 lip 2023, 10:47 Było coś o dodruku Salsy?
Nic zobowiązującego, chcieliby i czekają na ofertę od oryginalnego wydawcy (tak samo z dodatkiem solo).
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mark442 »

Vuk0 pisze: 12 lip 2023, 10:47
eveni pisze: 11 lip 2023, 22:13 Właśnie na live Planszowych Newsów z przedstawicielką Egmont, potwierdzony został dodruk gry podstawowej i map w 2024 roku, możliwy jest też druk dodatków.
Było coś o dodruku Salsy?
Było to co zwykle powtarzają od ponad 2 lat.... :D Że chcą wydać dodatki i mapy... Że czekają na ruch od głównego wydawcy... Że będą kontynuować serię... Że nie zapominają o grze., itp., itd., etc... Że będą kontynuować wydawanie dodruków i nowych dodatków w roku 2024 (to już będzie 3 rok oczekiwania na ruch Egmontu)...

Tymczasem główny wydawca tłucze non stop podstawkę i dodatki wraz z mapami corocznie, zapowiada nowe dodatki. Wszystko w wersjach EN do nabycia w polskich dwóch sklepach bez większych problemów. Jedyny problem braku dodruków w wersji PL (moim skromnym zdaniem), to problem po stronie samego wydawnictwa Egmont, dla którego gra Concordia to taki niszowy i poza topem produkt... I czy on jest na rynku polskim, czy go nie ma, to niewiele sam zmienia w finansach Egmontu. Typowe podejście w myśl powiedzenia: "czekaj tatka latka, a głupiemu <niedomówienie>" :lol:
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: dawciu »

a to chytrusy, samemu nie wydają ale oddać innemu nie dadzą, jeszcze by ktos na tym zarobił...
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mark442 »

dawciu pisze: 12 lip 2023, 13:14 a to chytrusy, samemu nie wydają ale oddać innemu nie dadzą, jeszcze by ktos na tym zarobił...
Tu masz dowód od głównego wydawcy - wszystko w sprzedaży:

https://www.pd-verlag.de/epages/es71936 ... /Concordia
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Miały być dodruki na początku tego roku - ktoś coś słyszał?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mrukar »

Widziałem wpis na FB, że nie planują. Jak znajdę to wrzucę link.

Edit:
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: karmazynowy »

W Planszostrefie jest nowa wersja już z dodatkiem Concordia Venus za 260. Gra jest trochę zależna językowo ale tekstu jest mało i się powtarza, spokojnie da się grać. Sam gram na wersji multi-lang.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

ja mam komplet PL, i miałem cichą nadzieję na Solitarię (do Solo i gry dwuosobowej)...
karmazynowy pisze: 01 lut 2024, 10:37 W Planszostrefie jest nowa wersja już z dodatkiem Concordia Venus za 260. Gra jest trochę zależna językowo ale tekstu jest mało i się powtarza, spokojnie da się grać. Sam gram na wersji multi-lang.
Do planszomanii mam bliżej i wychodzi u nich taniej - niby trzeba poczekać, ale mam w co grać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Maleficii
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2023, 11:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Maleficii »

Podepnę się pod rozmowę, zamierzam nabyć Concordię i z tego co czytałem to chyba najlepiej nabyć Venus z podstawką. Czy do tego trzeba jeszcze kupić dodatek salsa ? Czy są jakieś dodatki, które polecacie do Venus, tak od razu ? Czy może lepiej pograć trochę i kupić za jakiś czas ? Interesuje mnie też wariant na 2 osoby, które mapy w tym przypadku najlepiej działają ? Nie mamy problemu z grami w wersji angielskiej.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Lomik »

Dla mnie Salsa to dodatek obowiązkowy
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Na dwie osoby to Korsyka albo Kreta. Ja bardziej bym polecił Kręte, bo Egipt który jest 'w zestawie' na dwie osoby jest luźnawy, ale jeszcze idzie w niego grać.

Nie wiem jak się sprawdza najnowszy dodatek (z Rzymem i Sycylią).

W Venus nie grałem, więc się nie wypowiem.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Maleficii pisze: 01 lut 2024, 12:17 Podepnę się pod rozmowę, zamierzam nabyć Concordię i z tego co czytałem to chyba najlepiej nabyć Venus z podstawką. Czy do tego trzeba jeszcze kupić dodatek salsa ? Czy są jakieś dodatki, które polecacie do Venus, tak od razu ? Czy może lepiej pograć trochę i kupić za jakiś czas ? Interesuje mnie też wariant na 2 osoby, które mapy w tym przypadku najlepiej działają ? Nie mamy problemu z grami w wersji angielskiej.
Możesz zrobić tak:
1. Kupić podstawkę Concordii (mapa: Imperium/Italia), dokupić ROZSZERZENIE Concordia Venus (mapa: Ionium/Hellas) , Concordia Salsa (mapa: Byzantium/Hispania) i mapę Concordia: Balearica/Cyprus (tak jest u mnie).
2. Kupić Concordię Venus (mapy: Ionium/Hellas i Imperium/Cyprus), dokupić Concordia Salsa (mapa: Byzantium/Hispania i mapę Concordia Venus: Balearica / Italia.

Salsa jest obowiązkowym dodatkiem, bo dodaje sól (taki jokerowy zasób) i kafle forum.
A jakie dodatki polecam? WSZYSTKIE :D

Na BGG jest stworzona heat-mapa, która klasyfikuje każdą mapę względem liczby graczy: https://boardgamegeek.com/filepage/1706 ... p-all-maps
U mnie na dwie osoby najlepiej śmiga: Corsica i Balearica.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Janusz_Wykidajlo pisze: 01 lut 2024, 13:15 Na BGG jest stworzona heat-mapa, która klasyfikuje każdą mapę względem liczby graczy: https://boardgamegeek.com/filepage/1706 ... p-all-maps
U mnie na dwie osoby najlepiej śmiga: Corsica i Balearica.
Nie każdą, brakuje Rzymu i Sycylii:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ma-sicilia
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Luk83bb »

ładnie Egmont grał na zwłokę z tą Concordią, niby już będą wydawać i tak z 3 lata zleciały...
Odnośnie map na 2 to lepiej kupić Kretę/Egipt niż Korsykę/Galię. Egipt fajnie chodzi na 2 i na 3, ma fajny twist z wylewem i punktami na koniec gry za dostanie się w konkretne miejsce. Do mapki dodają alternatywny tor do kupowania kart (słabnie rola tkaniny, zyskuje wino). Galia wg mnie jest zbyt podobna do mapki podstawowej Italii. Na grę we dwóch jest za duża.
Osobiście nie uważam, żeby Salsa była must have. Owszem składnik soli jako joker jest w porządku, mapka Hiszpanii też, ale już kafelki forum u mnie się nie sprawdziły w grupie - graliśmy bez nich. Concordia podstawka w zupełności wystarczy - to bardzo elegancka gra, z łatwymi do wytłumaczenia zasadami, ale i z fajną głębią i miejscem na rozkminkę i zaplanowanie kilku ruchów do przodu:). Jak ktoś gra często w dwójkę to polecam dodatkową mapkę, ale jak komuś szkoda to na siłę można na mapce Italii obciąć 3 regiony z lewej strony, wtedy zostaje 18 miast i robi się fajnie "ciasno":)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

A grał ktoś na mapie Rzymu albo Sycylii i podzieli się wrażeniami? Jakoś umknął mi ten dodatek.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Pompa85 »

Czy mapy dodatkowe są niezależne językowo?
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Pompa85 pisze: 02 lut 2024, 00:12 Czy mapy dodatkowe są niezależne językowo?
Zasadniczo tak. Jedynie instrukcje są zależne językowo.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Luk83bb »

Egipt z Kreta ma instrukcję multi, obejmującą także język polski (do kupienia za ok. 60zł). Galia/Korsyka chyba też. Reszta raczej nie.
Maleficii
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2023, 11:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Maleficii »

Janusz_Wykidajlo pisze: 01 lut 2024, 13:15 Możesz zrobić tak:
1. Kupić podstawkę Concordii (mapa: Imperium/Italia), dokupić ROZSZERZENIE Concordia Venus (mapa: Ionium/Hellas) , Concordia Salsa (mapa: Byzantium/Hispania) i mapę Concordia: Balearica/Cyprus (tak jest u mnie).
2. Kupić Concordię Venus (mapy: Ionium/Hellas i Imperium/Cyprus), dokupić Concordia Salsa (mapa: Byzantium/Hispania i mapę Concordia Venus: Balearica / Italia.

Salsa jest obowiązkowym dodatkiem, bo dodaje sól (taki jokerowy zasób) i kafle forum.
A jakie dodatki polecam? WSZYSTKIE :D

Na BGG jest stworzona heat-mapa, która klasyfikuje każdą mapę względem liczby graczy: https://boardgamegeek.com/filepage/1706 ... p-all-maps
U mnie na dwie osoby najlepiej śmiga: Corsica i Balearica.
Zamówiłem zestaw numer 2.

Pewnie w przyszłym tygodniu będzie grane.

Macie jakieś porady na początek ?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

Spoiler:
Grać i się uczyć gry. Nie szukać gotowych rozwiązań i utraty zabawy.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2024, 00:15 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: waadimch »

Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Flank3r »

waadimch pisze: 05 lut 2024, 22:15 Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D
Już to widzę w dzisiejszych realiach 8)
Kampania KS, zmiana poważnej/stonowanej oprawy na bardziej rodzinną i rysunkową, coś jak nowe Cyklady. Podstawka ze słabymi standisami zamiast drewnianych meepli a w wersji de luxe tona plastiku za kilkaset zł. Oczywiście każdy kolor ma swój model statku, kolonisty i domku. No i figurki surowców w miastach :D
ODPOWIEDZ