Po prostu dobra gra do ~150zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Neiti »

Hej! Wy nie znacie mnie, ja nie znam Was, więc mam nadzieję, że udzielicie bezstronnych odpowiedzi :P
Chcę kupić grę, do ~150zł (no dobra, powiedzmy że 170, ale 180 jest absolutnie nieprzekraczalne).

Warunki:
1) Ma być dobra.
2) Mam w nią chcieć często grać i mieć z kim, więc wszystkie największe euro i najbardziej wymyślne ameri odpadają.
3) Gatunek jest mi absolutnie obojętny, bo chociaż w mojej kolekcji na 53 gry ameri są tylko dwa to nie uważam się za gracza stricte euro - ot mam wrażenie, że znajomi mają już wszystkie fajne trashe :P Jeżeli komuś chce się przejrzeć moje gry to bgg: http://boardgamegeek.com/collection/use ... dgame&ff=1 W skrócie: mam i Puerto z Tzolkinem, i Antike, Smallworld przez Quarto na Pacce na Muchy i King of Tokyo kończąc ;)
4) Do tej pory w oczy wpadły mi Escape (grane), Terra Mystica (nieznane) oraz Chaos w Starym Świecie (grane), więc naprawdę wezmę wszystko.

Chętnie posłucham Waszych propozycji, może ktoś rzuci tytułem, nad którym do tej pory się nie zastanawiałam, a przykuje moją uwagę :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Rocy7 »

Dla ilu osób i jaki czas gry?
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Neiti »

Jak widać po moich propozycjach - od 10 minutowego Escape'a do przeszło dwugodzinnej Terra Mystica - to nie ma znaczenia, naprawdę.
Graczy powiedzmy powyżej dwójki, naprawdę może być i dla max 3 i dla max 16 ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio całkiem nieźle u mnie się sprawdza Lords of Waterdeep - 143 zł, 1-5 graczy, około godziny, worker placement, ładne wydanie ale muszę wypróbować jeszcze kilka partii bo o ile na 3-4 osoby grało się świetnie, na 2 znośnie o tyle na 5 osób już nie było tak fajnie. Z dodatkiem było pewnie ciekawiej ale dodatek kosztuje tyle co gra :P. Cześć osób zamiast Lordów poleca Yedo ale nie znam więc się nie wypowiem.

Z tego co wymieniasz to poleciłbym Chaos (165 zł 1-4, dodatek do 5, 2 godziny) ale jest tam sporo negatywnej interakcji poza tym jak dla mnie na 4 osoby jest więcej walk niż taktyki, na 3 osoby zaś mi bardzo podchodzi, zwłaszcza podobają mi się spore różnice w grze poszczególnymi bogami chaosu. Graliśmy kiedyś 4 partie pod rząd i każda była inna.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Hipke »

Może Świat Dysku: Ankh-Morpork?
Sam bym to chciał mieć :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Furia »

Świat Dysku zdecydowanie polecam. Gra się świetnie w każdym składzie. Terra Mystica w sumie także, ale dopiero na 3-4 osoby. A najlepiej na 5.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Neiti »

Świat Dysku mam, jako że dzielę growy majątek z wybrankiem mojego serca, on na bgg ma własną listę :P I fakt, sobie też bym to poleciła :D No niestety, już jest :P
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Bea »

Mnie ostatnio zauroczyła Gra o Tron. Genialna gra dla 6 osób, ale pewno już ją znasz...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: espresso »

Dobra gra, która u mnie się wyjątkowo dobrze sprawdziła do Suburbia.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Ouragan »

Z dziwacznych gier któe są bardzo oryginalne, a z którymi możesz grać z różnymi osobami:

Galaxy Trucker (koniecznie z dodatkiem), bo bez niego jak już się połapiesz co i jak to będzie za prosto. Co by czeprać z gry radość muszisz mieć syndrom Kartmana - marzyć o delektowaniu się zlizywaniem łez płaczących współtowarzyszy, którym rozlatują się pieczołowicie budowane statki. Jeżeli jesteś osobą niewinną i brzydzisz się cierpieniem innych - nie bierz tej gry !!!

Robbo Rally - najlepiej przed grą walnąć sobie (każdy z graczy) z dwie setki przed, w celu utrudnienia mechanizmu programowania robota - potem pozostaje tylko patrzeć jak ci robot źle łazi po planszy. Najgorzej się gra z takimi co traktują grę bardzo serio i wszystko im wychodzi xD

Jenga - czyli rozwal klocki po całym pokoju... Dla zręcznościowców i nie można przy niej pić, bo ręce się za bardzo wtedy trzęsą. Ulga jak wydziudźgasz klocek i znowu masz całą kolejkę i niech inni się męczą jest niczym katharzis jakie doświadczali niegdyś antyczni.

Arka Noego - od biedy, taki chwiler, spedycja zwierząt arkami. Szybka i zagrasz z każdym. Każdy by chciał poparzyć zwierzęta nie?

Z nieco cięższych:

Zimna Wojna - w tę grę na prawdę można grać długo i namiętnie, chociaż nie z każdym... ale chyba lubisz otaczać się osobami inteligentnymi i wymagającymi :lol:

Goa - niby zbieranie przypraw, niby to już było, a gra w swojej prostocie uzależnia. Nie za skomplikowana, nie za prosta - taka w sam raz. I ten oryginalny kształt drewnianych elementów...

Age of Empires III - no niby worker placement i znowu o osadnictwie, ale podobnie jak GoA nie za skomplikowana nie za prosta - taka w sam raz. Trochę kombnowania, bardzo przyjemnie się w to gra. No i dużo plastikowych figurek !!!

Co do Chaosu w Nowym Świecie to grę nabyłem tak mi się podobała. Jednak wydaje m się, że po zagraniu każdym bogiem z dwa razy, kolejne rozgrywki są dość powtarzalne i zaczyna śmierdzieć nudą.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: adam_k27 »

CV
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Perpetka »

Thurn Und Taxis (z dodatkiem Power & Glory jakby co) - niw widzę w Twojej liście, a to takie dobre, lekkie euro do zagrania z każdym, jakoś fajniejsze niż Wsiąść do ciapągu.

No i Agricola wcale nie jest takim hardziorowym euro, jak jej opinię robią...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Pierzasty »

Podejrzanie brakuje Innovation.
Svartisen
Posty: 176
Rejestracja: 09 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Svartisen »

Wysoko cenisz Troyes, więc Feldy też powinny Ci się spodobać. Nie widzę Zamków Burgundii. Ta gra naprawdę wciąga. A i Macao podchodzi wielu fanom Troyes. Z moich typów, to jeszcze Tournay i koniecznie Race for the Galaxy.
Ashes to ashes, dice to dice...
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: walkingdead »

Władcy Podziemi. :mrgreen:
Przyjemna, ładnie wydana gra, która spodoba się wielu różnym osobom.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Neiti »

Dzięki za mnóstwo rad i czekam na kolejne, im więcej tym fajniej :) Wszystkim dziękuję za zaangażowanie :)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: Perpetka »

walkingdead pisze:Władcy Podziemi. :mrgreen:
Przyjemna, ładnie wydana gra, która spodoba się wielu różnym osobom.
Z tej pary jednak wolę Pupile - zgrabniej chodzą na 2-3 osoby.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Po prostu dobra gra do ~150zł

Post autor: windziarz44 »

z tego co patrzę jakim grom dałeś 10. To polecam.

Avalon - taki ulepszony resistance.
Jakiś dice managment - Zamki burgundii lub Alien Frontiers (ale to ciężko kupić).
Może Ground Floor by Ci się spodobało.
ODPOWIEDZ