Convicted - polska gra na KS

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Avandrel pisze:
BloodyBaron pisze:Bez wywrotki figsów w pudle będzie cieżko ugrać tego KS...
Nono, ładne figurki zamiast kosteczek i biorę...
Ponieważ jest to nasza pierwsza gra mająca szansę ujrzeć światło dzienne, musimy mierzyć w niższą półkę cenową i przede wszystkim jak najniższy punkt minimalnego wsparcia na KS. Ludzie chętniej zaryzykują widząc nieznaną osobę jeżeli kosztuje ich to $50 i musi się ich zebrać np. 500 aby gra została wydana. Wprowadzenie figurek podraża znacznie samą grę (przy tej ilości figurek i stosunkowo małym nakładzie to pewnie nie mniej niż $100) i podwyższa minimalny poziom potrzebny do wydania gry (na oko oceniając nie mniej niż $80.000-$90.000). To zniechęci dużą grupę kupujących, a do tego musiałoby się ich w sumie zebrać znacznie więcej. Kolejnym problemem jest koszt przygotowania prototypu takiej gry - który w porównaniu do grafik/kosteczek był by o niebo wyższy. Działamy jako niezależni twórcy i poza naszą własną pracą mamy bardzo ograniczony budżet.

Jak ta gra się uda, to obiecuję że następna będzie z figurkami :P
Biały1410
Posty: 11
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:50

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Biały1410 »

Rysunki, pomysł, wszystko fajnie, ale jak dla mnie nazwa trochę cienka.
Skazańcy brzmi negatywnie, dziecku bym takiej gry nie kupił. Dopiero jak się wczytałem okazało się że ze skazaniem ma niewiele wspólnego. Osobiście wolałbym coś na kształt "Nowa Nadzieja" albo "Początki Cywilzacji".
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kolejarz »

Zgadza się, taka nazwa może tylko przeszkadzać.
Temat jest ciekawy, ale widząc taki tytuł spodziewam się np. brutalnej gry o walkach na arenie czy coś w tym stylu. Obrona zamku jakoś nie pasuje. W kontekście całego wymyślonego świata to się może bronić, ale fluff ma tylko podtrzymać zainteresowanie.
Poza tym po co ograniczać grono odbiorców do dorosłych? Gra o skazańcach do dzieci nie trafi, nie oznacza to, że trzeba ich zamienić na kolorowe jednorożce, ale generalnie lepiej się powodzi grom bardziej stonowanym, a w zasadzie istnienie skazańców nie ma większego uzasadnienia dla mechaniki, tylko dla fabuły. Gdyby to był figurkowy kolos, to co innego, ale tutaj widać pewien potencjał rodzinny.
Bardzo dobrze, że obok długich kampanii będą istnieć krótsze, jednorazowe scenariusze.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Biały1410 pisze:Rysunki, pomysł, wszystko fajnie, ale jak dla mnie nazwa trochę cienka.
Skazańcy brzmi negatywnie, dziecku bym takiej gry nie kupił. Dopiero jak się wczytałem okazało się że ze skazaniem ma niewiele wspólnego. Osobiście wolałbym coś na kształt "Nowa Nadzieja" albo "Początki Cywilzacji".
Kwestia gustu, negatywna nazwa w tym sensie, że kojarzy się z przestępcami, dla wielu może być zachętą :twisted:
Nowa nadzieja już jest zajęta przez Gwiezdne Wojny :) Długo się zastanawialiśmy nad nazwą, w wersji angielskiej na pewno już zostanie ta co jest, w wersji polskiej być może będziemy jeszcze kombinować.
Gra nie jest prosta, myślę, że dzieci nie będą tutaj grupą docelową. Grafika dodatkowo utrzymana jest raczej w mrocznej stylistyce.
Dzięki za sugestie, wszystkie Wasze wątpliwości są dla nas na wagę złota.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Vandal »

matio2007 pisze:Gra nie będzie wydawana za granicą, tylko w Polsce. Do KS potrzebny jest tylko założyciel projektu z adresem, kontem, prawem jazdy etc amerykańskim. Do jakiego kraju amerykańska firma, która założy projekt, następnie przekazuje pieniądze nie ma znaczenia (w naszym przypadku zlecenie idzie do PL).
Sprawdzaliście sprawę z prawnikiem? Zastanawiam się czy nie pakujecie się właśnie w opodatkowanie najpierw w USA potem w PL. Do tego dochodzą koszty manipulacyjne przekazania kasy (Paypal weźmie % od zebranego, potem % przy przekazaniu do PL, do tego złodziejski kurs $/PL zawsze dają).

Jeżeli nazwa ma się kojarzyć z zesłańcami to pokażcie gdzieś ich na kartach, żeby ludzie nie narzekali potem że klimat nie trzyma się.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

Vandal pisze:Jeżeli nazwa ma się kojarzyć z zesłańcami to pokażcie gdzieś ich na kartach, żeby ludzie nie narzekali potem że klimat nie trzyma się.
Ano, by zachęcić rodziny może być taka wesoła kreska jak w awatarze Vandal'a :)
Może dać nazwę "Zesłańcy" albo "Kolonia karna"?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

Do mnie też nazwa nieszczególnie przemawia. Jak zobaczyłem tytuł wątku i rzuciłem okiem na obrazek, to myślałem, że gra dotyczyć będzie próby ucieczki z więzienia ;)
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Vandal pisze:
matio2007 pisze:Gra nie będzie wydawana za granicą, tylko w Polsce. Do KS potrzebny jest tylko założyciel projektu z adresem, kontem, prawem jazdy etc amerykańskim. Do jakiego kraju amerykańska firma, która założy projekt, następnie przekazuje pieniądze nie ma znaczenia (w naszym przypadku zlecenie idzie do PL).
Sprawdzaliście sprawę z prawnikiem? Zastanawiam się czy nie pakujecie się właśnie w opodatkowanie najpierw w USA potem w PL. Do tego dochodzą koszty manipulacyjne przekazania kasy (Paypal weźmie % od zebranego, potem % przy przekazaniu do PL, do tego złodziejski kurs $/PL zawsze dają).

Jeżeli nazwa ma się kojarzyć z zesłańcami to pokażcie gdzieś ich na kartach, żeby ludzie nie narzekali potem że klimat nie trzyma się.
Wszystko pod względem prawnym będzie dopięte na ostatni guzik. Opodatkowanie od dochodów podobnie jak w PL jest w USA naliczane po odliczeniu kosztów działalności firmy, a kosztem w tym przypadku będzie po prostu zlecenie wydania gry firmie polskiej. Zasada jest taka sama jakby firmy polska miała podwykonawcę, który zajmuje się wydaniem gry, podatek od tego zapłaci ten podwykonawca, a firma-matka jedynie od kasy która jej zostanie po odliczeniu wszelkich kosztów/przelewów dla podwykonawcy.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kolejarz »

Nie musi być dla dzieci, wy najlepiej znacie waszą grę.
Warto jednak zastanowić się nad tym tytułem. Czy nie wprowadza w błąd? To nie książka ani system rpg. Budujemy miasto i bronimy się przed najeźdźcami, mniejsze znaczenie ma, kim są bohaterowie (na dobrą sprawę nie musi to być wcale wyjaśnione, domyślnie to władze miasta, jego strażnicy i mieszkańcy). Jak macie dobry pomysł na fluff, to tym lepiej, ale nie warto opierać się na nim aż w takim stopniu. Nazwa nie musi od razu naprowadzać na rodzaj rozgrywki, kojarzyć się z nim bezpośrednio, jak "Osadnicy z Catanu", ale nie dobrze, jeśli wprowadza zamieszanie. Skazańcy/Convicted brzmi jak gra o ucieczce z więzienia, pasowałaby też do konfrontacyjnej gry ze walkami skazańców w jakiejś futurystycznej dystopii, ku uciesze publiczności, tacy gladiatorowie. Lepsza byłaby jakaś bardziej neutralna nazwa, oczywiście nie trzeba odchodzić od mrocznego klimatu.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

Zgadzam się z powyższym postem Kolejarza, tym bardziej, że motyw z wyjściem z więzienie i dostaniem pod kontrolę wojowników jest dość naciągany.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Ok, przemyślimy nazwę, Skoro wszyscy uważają ją za nietrafioną, warto to jeszcze przeanalizować. Jest jeszcze szansa, że zmienicie zdanie po zobaczeniu głównej prezentacji na KS (takiej prostej animacji), gdzie jest położony nacisk na historię bohaterów.
Na razie zostawmy temat nazwy, przekonaliście mnie już wystarczająco :P
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Hipke »

Nie wszyscy uważają za nietrafioną, ale może faktycznie jeszcze ją przemyśleć?
Może da się na forum zrobić jakąś prostą ankietę na nazwę dla tej gry? Każdy kreatywny zaproponowałby coś i spośród propozycji wszyscy poprzez głosowanie wybraliby najbardziej adekwatną nazwę. A dla osoby, która podsunęłaby najlepszą nazwę- nagroda np. ta gra ;)

W każdym razie trzymam za Was kciuki. Gra prezentuje się bardzo dobrze i może to będzie pierwszy raz kiedy wesprę projekt KS ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

Hipke pisze:NKażdy kreatywny zaproponowałby coś i spośród propozycji wszyscy poprzez głosowanie wybraliby najbardziej adekwatną nazwę. A dla osoby, która podsunęłaby najlepszą nazwę- nagroda np. ta gra ;)
oo! nagroda! oo! kreatywny! To tak jak napisałem, moje propozycje: Kolonia karna (The penal colony) lub Zesłańcy (The exiles) (nie sprawdzałem czy są już takie gry na BGG, no ale Robinson Crusoe był w kilku wersjach a jednak ta trzewikowa pnie się ku szczytom list wszelakich :) )
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

lacki2000 pisze:
Hipke pisze:NKażdy kreatywny zaproponowałby coś i spośród propozycji wszyscy poprzez głosowanie wybraliby najbardziej adekwatną nazwę. A dla osoby, która podsunęłaby najlepszą nazwę- nagroda np. ta gra ;)
oo! nagroda! oo! kreatywny! To tak jak napisałem, moje propozycje: Kolonia karna (The penal colony) lub Zesłańcy (The exiles) (nie sprawdzałem czy są już takie gry na BGG, no ale Robinson Crusoe był w kilku wersjach a jednak ta trzewikowa pnie się ku szczytom list wszelakich :) )
Myślimy nad nową nazwą (ale nie jest powiedziane, że ją zmienimy) i jedną z opcji, które bierzemy pod uwagę jest właśnie Exiles - także za tą nazwę na pewno nagrody nie będzie (chociaż wspólnota myśli też się liczy) :P
Ogólnie skłaniamy się do czegoś typu Wygnanie, Zesłanie, Banicja, Wygnańcy, Zesłańcy.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Dziś mała wrzutka, pokazująca jak zmienia się narożny fragment fortyfikacji na kolejnych poziomach rozbudowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: maciejo »

Fajnie to wszystko wygląda - życzę powodzenia :!: :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: sirkozi »

5 zbyt podobny do 4.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

5 zbyt podobny do 4.
Dokładne to samo pomyślałem.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kolejarz »

matio2007 pisze:
lacki2000 pisze:Ogólnie skłaniamy się do czegoś typu Wygnanie, Zesłanie, Banicja, Wygnańcy, Zesłańcy.
Może coś w stylu "Brute New World" albo "Savage New World", nawiązując do "Brave New World".
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Dr_Kecaj »

odnośnie wrzutki jak słusznie koledzy zauważyli podobieństwa zbyt małe to i pewnie w innych elementach jest podobnie. Myślę, że finalny (max level) element powinien znacząc się różnić, by gracze czuli tez satysfakcje "o wreszcie mamy fortyfikacje na najwyższym poziomie! teraz jesteśmy penery :p "
Kupię Szczura rogatego PL
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Na dowód że poważnie traktujemy wszystkie uwagi, wrzucam poprawione rysunki fortyfikacji :)
Poziom 5 został porządnie podciągnięty pod względem architektonicznym.
Obrazek
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: sirkozi »

Dla mnie dalej średnio. A może dodać fosę do najwyższego poziomu?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

Ważne, że 4. i 5. poziom są już wyraźnie różne. Mi się podoba.
Fosa faktycznie może być dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Hipke »

ja bym na 4 zrobił bardziej drewniany ten daszek, a na 5 czarny (obłożony papą? :D)
ewentualnie na 4 daszek pokryty strzechą :)
ewentualnie na 5 dachówka.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: RunMan »

Patrząc na wcześniejsze zdjęcia, wydaje mi się, że rozbudowa fosy będzie niezależnym elementem od rozbudowy fortyfikacji, także chyba dodanie fosy nie przejdzie. Na pewno jest już lepiej, gdyby jeszcze pomyśleć nad tą strzechą na poziomie IV, to już w ogóle byłoby super :)
ODPOWIEDZ