Convicted - polska gra na KS

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Odp: Convicted - polska gra na KS

Post autor: mat_eyo »

Dokładnie, mi fosa kojarzy się z jakimiś dodatkowymi zasadami, więc też bym z nią uważał. Zamiast tego proponowałbym na piątym poziomie dodać ostrokół przy murze.

Co do nazwy, to popieram Wygnańców a od siebie dorzucę propozycję, która współgra z tematem, ale jest także trochę enigmatyczna i jednocześnie jest powrzechnie zrozumiała i nie musiałaby być tłumaczona przy różnych wersjach językowych, a mianowicie Carte Blanche ;)
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Dr_Kecaj »

fajnie, że poprawiliście i poważnie podchodzicie do sprawy, ale moim zdaniem wciąż różnica jest bardzo mała. Ja bym radził spojrzeć na to w ten sposób :
czy gracz po rozegraniu 1-2 partii (choć u was akurat partie są bardzo długie) jest w stanie spojrzeć na dany element w pudełku przez rozłożeniem gry i od razu wskazać "to element 3 poziomu, a to poziom 5" ? Wówczas wiadomo by było, że elementy są charakterystyczne i nie trzeba już ich modyfikować :)
Kupię Szczura rogatego PL
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

RunMan pisze:Patrząc na wcześniejsze zdjęcia, wydaje mi się, że rozbudowa fosy będzie niezależnym elementem od rozbudowy fortyfikacji, także chyba dodanie fosy nie przejdzie. Na pewno jest już lepiej, gdyby jeszcze pomyśleć nad tą strzechą na poziomie IV, to już w ogóle byłoby super :)
Tak jak piszesz, fosa/rów jest niezależnym elementem jak widać na pierwszym obrazku w temacie.
Strzecha jako przykrycie wieży - pomimo tego że to nie jest gra historyczna, to jednak staramy się projektować rozwiązania realne. Strzecha z tego co wiem nie była spotykana na dachach fortyfikacji, ponieważ jest zbyt podatna na ogień (mówię o fortyfikacjach kamiennych, a z takimi mamy w tym przypadku do czynienia).
Dachy poziomu 4 są wykonane z gontu (czyli drewniane), dachy poziomu 5 są wykonane z dachówki (ceramiczne).
Dla odróżnienia na pierwszy rzut oka poziomu 4 i 5, zmieniliśmy kolor dachów na czerwony, dzięki czemu po zaglądnięciu do pudełka nikt nie będzie miał wątpliwości z czym ma do czynienia.

Co do ostrokołu przy murze to być może go dodamy, dobry pomysł, przemyślimy.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

Ewentualnie kształt dachu drewnianego nieco inny - niższy, z prostych trójkątów. A ten z dachówkami w tym aktualnym kształcie fikuśnym.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Nad wyglądem 5 poziomu jeszcze przysiądziemy, ale na razie musimy iść z projektem dalej i zakończyć sprawy, które mamy do zrobienia (przede wszystkim związane z sama prezentacja na KS, no i oczywiście testy).

Mam do Was pytanie, czy uważacie, że dobrym pomysłem jest umieścić podobny temat jak tutaj, na jakimś angielskojęzycznym forum o grach planszowych? Czy też lepiej póki produkt nie jest gotowy nie ogłaszać się nigdzie, a np. dopiero w momencie startu kickstartera wystartować również z jakimiś informacjami na przykładowym BGG.
Czyli - sączyć pomału informacje jeszcze przed zakończeniem projektu KS, czy też wystrzelić z grubej rury jednocześnie ze startem na KS (albo dzień wcześniej).

I druga sprawa, w jakich miejscach, Waszym zdaniem, warto zaznaczyć swoja obecność, czy BGG jest na tyle duży, że przyciąga np. 90% potencjalnych graczy amerykańskich/brytyjskich, a inne serwisy są raczej niszowe (lub ich użytkownicy są i tak obecni również na BGG)?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Kolejarz »

Tylko BGG, po co się rozdrabniać? Kto chce i tak tam trafi, chociaż oczywiście ludzie piszą w różnych miejscach. Macie jednak czym się zajmować, a to wiele nie zmieni. BGG + KS to wystarczające kanały informacji.
BGG działa trochę inaczej, nie zakładasz jednego wątku, ale tworzysz cały profil gry, w którym mogą się pojawiać liczne albo i nie wątki w wielu kategoriach (zasady, strategia, recenzje..). To na pewno warto zrobić zanim wystartuje KS, choćby na początku była tam tylko enigmatyczna nazwa gry i jakiś jeden niewiele mówiący artwork. Wraz ze startem KS powinny tam pojawić się wszystkie oficjalne informacje. Nie ma się chyba jednak co spieszyć.
Biały1410
Posty: 11
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:50

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Biały1410 »

W wersji angielskiej dałbym nazwę:
"The New Begining"
Trochę kojarzy się z gwiezdnymi wojnami, trochę z batmanem. Takie skojarzenia raczej wyjdą grze na plus.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: hsiale »

Myślę że absolutna podstawa to porządna strona gry na BGG (nie nazwa plus trzy obrazki na krzyż, tylko porządny opis, sporo grafiki, 1-2 filmy i najlepiej instrukcja (jeśli jeszcze nie istnieje, wstępna wersja) oraz fanpage na facebooku. Jedno i drugie żywe co najmniej w ciągu 2-3 miesięcy przed odpaleniem projektu na KS. Do tego warto jest ustalić z BGG konkurs towarzyszący kampanii (jest takich sporo). Zresztą większość roboty promocyjnej jest do zrobienia właśnie przed startem projektu, tak, żeby sporo ludzi czekało zdecydowanych i wsparło kampanię już pierwszego dnia.

Na początek warto przeczytać ten poradnik: http://www.stonemaiergames.com/kickstarter/ - napisany przez ludzi, którzy z dużym sukcesem ufundowali przez KS kilka gier.

Myślę że 2-3 tygodnie (czyli teraz już 1-2) to zdecydowanie za mało czasu żeby kampania dobrze ruszyła. Czy czy do tego czasu będziecie mieli gotowe recenzje od kilku znanych recenzentów gier, które znajdą się na stronie projektu? Przynajmniej porządną (niekoniecznie ostateczną) instrukcję? Film pokazujący rozgrywkę? Takie rzeczy powinny być na Kickstarterze od pierwszego dnia kampanii.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: BartP »

hsiale mądrze prawi. Lepiej zaczekać nawet te parę dodatkowych miesięcy, ale mieć te wszystkie rzeczy już gotowe (w szczególności filmiki in instrukcję).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Don Simon »

Pomysl ciekawy, ale:

(1) rzeczywiscie nazwe bym zupelnie zmienil
(2) nie bardzo widze ja jako co-op

Nie lepiej zrobic ja jako normalna gre, gdzie kazdy tworzy WLASNY zamek, a potwory/bandziory atakuja kazdego i kazy musi sie sam bronic. Jakis element wspolpracy/handlu i voila.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

Całkiem przypadkiem natrafiłem na grę PC, która to ma wyjść w styczniu najbliższym. A zwie się Banished.
Welcome to the world of Banished! In this city-building strategy game, you control a group of exiled travelers who decide to restart their lives in a new land. They have only the clothes on their backs and a cart filled with supplies from their homeland.

The objective of the game is to keep the population alive and grow it into a successful culture. Options for feeding the people include hunting and gathering, agriculture, trade, and fishing. However, sustainable practices must be considered to survive in the long term.
Czyli średniowieczny city-builder chyba bez elementów militarnych - czyli niewiele wspólnego ale tak mi się jakoś skojarzyło z opisu bo są ci wygnańcy i muszą przeżyć. Walczą chyba tylko z głodem. No ale nazwa podobna.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

hsiale, dzięki za kilka cennych uwag.
Cały poradnik stonemaiergames jest przez nas dogłębnie przestudiowany :) Niestety wiele z jego porad z różnych przyczyn nie zostanie przez nas wcielonych w życie.
Generalnie, porady znajdujące się tam, są przeznaczone RACZEJ dla twórców gier, którzy dysponują konkretnym budżetem, nie są grupą fascynatów tylko profesjonalistami zajmującymi się grami zawodowo. Tak przynajmniej ja to odbieram.
Recenzje gier w wersji angielskiej - oczywiście jest to ważna rzecz, natomiast dla nas ciężka do zrobienia z kilku względów: nie posiadamy instrukcji ENG (robimy filmiki pokazujące ważne aspekty gry w ENG, ale to jednak nie jest to samo i nie pozwoli na grę komuś kto nie zobaczy instrukcji). Żeby zdobyć takie recenzje, musielibyśmy wyprodukować grę, która nie jest prototypem, tylko wersją porządnie zrobioną (przede wszystkim chodzi mi o trwałość produktu), najlepiej w kilka kopiach, do tego koszty wysyłki do kilku recenzentów (najlepiej w USA) w dwie strony, kasa za nakłonienie do zrobienia samej recenzji również. Nasze możliwości niestety są zbyt skromne.

Na stronie BGG na pewno umieścimy filmiki, grafiki, opis, nie będzie póki co instrukcji.
Fanpage na fecebooku na pewno będzie zrobiony przed KS.

Póki co spróbujemy wystartować z tym co jesteśmy w stanie osiągnąć bez większych inwestycji finansowych. Jeżeli projekt nie będzie udany, popracujemy nad wszystkimi aspektami (również recenzjami ENG) i będziemy próbować znów za kilka miesięcy. A może spróbujemy na którymś z polskich KS wystartować, z instrukcją PL oraz recenzjami PL. Zobaczymy.

Don Simon - pomysł jest właśnie na co-op, gdzie gracze wspólnie podejmują decyzje i bronią swojej siedziby. Twój pomysł jest niezły, ale to przy kolejnej grze raczej :)

Co do nazwy, to w tym momencie jesteśmy bliscy pozostawienia pierwszej czyli Convicted, zrobiliśmy rozeznanie w temacie odbioru takiego tytułu, i opinie są bardziej przychylne niż tutaj na forum :D
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

lacki2000 pisze:Całkiem przypadkiem natrafiłem na grę PC, która to ma wyjść w styczniu najbliższym. A zwie się Banished.
Welcome to the world of Banished! In this city-building strategy game, you control a group of exiled travelers who decide to restart their lives in a new land. They have only the clothes on their backs and a cart filled with supplies from their homeland.

The objective of the game is to keep the population alive and grow it into a successful culture. Options for feeding the people include hunting and gathering, agriculture, trade, and fishing. However, sustainable practices must be considered to survive in the long term.
Czyli średniowieczny city-builder chyba bez elementów militarnych - czyli niewiele wspólnego ale tak mi się jakoś skojarzyło z opisu bo są ci wygnańcy i muszą przeżyć. Walczą chyba tylko z głodem. No ale nazwa podobna.
Fajna nazwa :)
Ta gra kojarzy mi się z grą Kingdom Death bardziej niż z naszą.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

Może dobrze byłoby też wcześniej przeprowadzić trochę otwartych testów, żeby na BGG się pojawiły pierwsze oceny (zakładając, że będą pozytywne).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: rastula »

matio2007 pisze:Na dowód że poważnie traktujemy wszystkie uwagi, wrzucam poprawione rysunki fortyfikacji :)
Poziom 5 został porządnie podciągnięty pod względem architektonicznym.
Obrazek

lepiej, może jakieś powiewające proporce dla daltonistów? ( wiem jest wnęka)...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: lacki2000 »

rastula pisze:
matio2007 pisze:Na dowód że poważnie traktujemy wszystkie uwagi, wrzucam poprawione rysunki fortyfikacji :)
Poziom 5 został porządnie podciągnięty pod względem architektonicznym.
Obrazek

lepiej, może jakieś powiewające proporce dla daltonistów? ( wiem jest wnęka)...
Daltoniści grają w planszówki? W tych euro-kosteczkowych to musi być nie lada wyzwanie :)
Ja taką koncepcję wysnułem (miał być kolor ceglany ale ja tam słaby grafik jestem):
Obrazek
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: kisio »

matio2007 pisze:Póki co spróbujemy wystartować z tym co jesteśmy w stanie osiągnąć bez większych inwestycji finansowych. Jeżeli projekt nie będzie udany, popracujemy nad wszystkimi aspektami (również recenzjami ENG) i będziemy próbować znów za kilka miesięcy. A może spróbujemy na którymś z polskich KS wystartować, z instrukcją PL oraz recenzjami PL. Zobaczymy.
<jeżenie włosów mode on>
Przeczytajcie wątek dotyczący gry Piwne Imperium i zastanówcie się jeszcze raz nad powyższym stwierdzeniem.
<jeżenie wlosów mode off>
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

Przeczytajcie wątek dotyczący gry Piwne Imperium i zastanówcie się jeszcze raz nad powyższym stwierdzeniem.
Tym bardziej, że nie brakuje u was brązowego :twisted:
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

kisio pisze:
matio2007 pisze:Póki co spróbujemy wystartować z tym co jesteśmy w stanie osiągnąć bez większych inwestycji finansowych. Jeżeli projekt nie będzie udany, popracujemy nad wszystkimi aspektami (również recenzjami ENG) i będziemy próbować znów za kilka miesięcy. A może spróbujemy na którymś z polskich KS wystartować, z instrukcją PL oraz recenzjami PL. Zobaczymy.
<jeżenie włosów mode on>
Przeczytajcie wątek dotyczący gry Piwne Imperium i zastanówcie się jeszcze raz nad powyższym stwierdzeniem.
<jeżenie wlosów mode off>
Z tym polskim KS to raczej na zasadzie wersji PnP, i za zebrane pieniądze może udało by się wydrukować kilka porządnych egzemplarzy i porozsyłać do recenzentów za ocean, do tego przygotować profesjonalne tłumaczenie instrukcji na ENG. Ale to tylko gdybanie, na razie o tym nie myślimy.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

http://w305.wrzuta.pl/audio/0YbAerj5jTX ... _convicted

W sieci wrzuciliśmy podkład muzyczny do naszej głównej prezentacji na KS. Zapraszam do słuchania :)
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

http://www.kickstarter.com/projects/223 ... n=10d5ae33

Szkic na Kickstarterze, zapraszam do oglądania i komentowania, jeżeli ktoś widzi coś niepokojącego :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: BartP »

Ludziom nie spodoba się to, że próbujecie wycisnąć $19 za dodatkowego czempiona (Pirat) - bo jest dopiero dostępny w opcji $79.

Opcja za $50 mówi, że dostaniemy bohatera Smuggler, a potem się okazuje, że jednak jest on częścią jakiegoś tam strecz goala o.O.
Jaka będzie sugerowana cena w normalnej sprzedaży?
Wysyłka do Polski też $15?
Taka sama stawka za wysyłkę zarówno do Niemiec jak i do Australii?

Filmy obejrzę później.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Tego smugglera właśnie poprawiam, bo tez w tym momencie przeglądamy projekt i szukamy błędów. Oczywiście miał być inny bohater, a nie ten sam w dwóch miejscach. Dzięki za czujność.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Galatolol »

Nic nie mogę przeczytać z tej zaprezentowanej karty budynku.
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Predi »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem warunki dostawy ale o ile za 10 gier nieważne z którego poziomu płaci się 40$ to istnienie poziomu lord w tej cenie nie ma większego sensu. Równie dobrze można zamówić 5x Hero a cena wychodzi ta sama
ODPOWIEDZ