Loopin' Louie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Loopin' Louie

Post autor: JAskier »

Grał ktoś z Was w tę przeuroczą grę? Dość powiedzieć, że zdobyła ona Kinder Spiel des Jahres w 1994 roku i zajmuje 1 miejsce w kategorii gra dla dzieci na BGG. Gra w kategorii wiekowej 4+, nie zmienia to jednak faktu, że ja mający 24 lata zostałem od razu jej wielkim fanem. Moja rodzina, która jest nieprzychylna grom planszowym po poznaniu tej sama proponuje kolejne partie. Prawdziwy fenomen. Co sądzicie na temat Loopin' Louie?
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: Radek »

Co tu mówić - klasyk. Wszyscy to lubią.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: bogas »

JAskier, kilka lat temu Loopin' Louie zadebiutował na jednym z Pionków w Gliwicach i po tym opanował Polskę. Można go było kupić wtedy za jakieś śmieszne pieniądze (coś ok. 25 zł) na allegro. Grali wszyscy, od Gliwic przez Warszawę do Gdańska. Do tej pory go mam i grywam z dzieciakami. Jak napisał Radek, to już klasyk.
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Loopin' Louie

Post autor: Salgi »

Moja siostra pojechała miesiąc temu do Francji opiekować się bliźniakami w wieku trzech lat.
Chciała im kupić coś w prezencie i zapytała o radę... gra robi furorę, mimo że jej podopieczni jak to określiła "mają wszystko" :)

Sam ostatnio okazyjnie kupiłem louiego, coby już czekał aż moja siedmiomiesięczna córka dorośnie :wink:
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Loopin' Louie

Post autor: konev »

Jeszcze niedawno (jakieś 1-2 lata temu :) ) można było kupić Looping Louie na Allegro za śmieszne pieniądze. Pisałem zresztą o tym tutaj: http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic ... ng#p389061
Sam kupiłem na Allegro chyba ze 4 egzemplarze. Dla znajomych i rodziny. Najtańsze za bodajże 16zł, nigdy nie zapłaciłem więcej niż 35zł. Fakt, że trzeba było obserwować okazje. Teraz Looping Louie weszło już do normalnej sprzedaży i można je kupić w Realu choćby za 69zł w nowym wydaniu, tak więc mnóstwo ludzi pewnie się przekona. Na Allegro już ceny skoczyły.

Co do samej gry - rozwala imprezy planszówkowe z młodszymi dzieciakami :). Prowadziłem kilka razy spotkania planszówkowe w przedszkolu i domu kultury z dzieciakami. Kiedy na jednym ze stołów był Looping Louie to po pierwsze robiła się do niego ogromna kolejka, a po drugie dzieciakom z sąsiednich stołów było trudno się skupić grając w tak nudną grę jak np. Pędzące Żółwie jak obok wszyscy krzyczeli ;).

Jeszcze ciekawostka odnośnie gry. Jest niezniszczalna :). Tak jak napisałem miałem ze 4 posklepowe egzemplarz z Allegro i wszystkie były sprawne. Swój egzemplarze zabierałem na spotkania gdzie banda 6-7 latków tłukła w dźwignie niesamowicie, zatrzymywała na siłę samolot, przestawiała i cuda z tym robiła. W domu to samo. Córka młodsza trzyma lecący samolot wkładając kurczaki, składa samodzielnie plastiki i nic. Nie wiem jak to możliwe, bo jednak trochę tam tego plastiku jest, a dodatkowo jest silniczek i jakieś tam przeguby. Niepojęte ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Loopin' Louie

Post autor: kwiatosz »

Gra o strącaniu kur samolotem, klasyka spotkań imprezowych :) Najgorszy gracz otrzymuje przywilej tytułowania go do końca imprezy "farmerem z dupy". Ach, młodość ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: lacki2000 »

A wie ktoś czym się różni wersja Hasbro od wersji wersji Bandai? Bo cenowo ta pierwsza jest chyba atrakcyjniejsza.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: mig »

No, muszę odkopać :)

Korzystając z okazji kupiłem dla siebie i dzieciaków z rodziny. Dziś przyszła - akurat w trakcie nasiadówki planszówkowej ze starymi końmi. Inne punkty programu okazały się takie sobie, więc ktoś nieco markotnego towarzystwa już zbierającego się do wyjścia rzucił, że może zagramy w "to"...

Czterech starych koni, z wypiekami na twarzach strącających kury samolotem. No, fantastyczny widok. Nie mogliśmy się wprost oderwać:)
Jako gra imprezowa (nie tylko dla dzieci!) to rewelacyjna pozycja. Już składam zamówienie na kolejnych kilka egzemplarzy, żeby mieć zapas, bo założę się że będą miały branie jak ciepłe bułeczki :)
Bardzo polecam! :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Loopin' Louie

Post autor: kwiatosz »

Warto zwrócić też uwagę, że końcówkę ramienia można obracać aby utrudnić celowanie samolotem - przynajmniej taka regulacja była w wersji niemieckiej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Warto zwrócić też uwagę, że końcówkę ramienia można obracać aby utrudnić celowanie samolotem - przynajmniej taka regulacja była w wersji niemieckiej.
Tutaj też tak jest.
Dziś jestem już po blisko 3 godzinach nieustannego grania (z dzieciakami i dorosłymi) i nadal mam ochotę (dzieciaki po godzinie miały przesyt - mięczaki;) :) Robi się też coraz mniej przypadkowa i losowa.

Wykonanie jest świetne - szkoda tylko, że dość często kury same spadają, bo za dużo emocji sie wydziela przy uruchamianiu wyrzutni.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: DarkSide »

Na wtorkowym spotkaniu planszówkowym w pubie "Setka" w Poznaniu widok był wypisz wymaluj taki sam jak opisał to mig.
"Pętlujący Ludwik(g)" zniszczył system :twisted:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
krystek
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: krystek »

Wiem, że nie w tym wątku, ale może ktoś skorzysta bo ja skorzystałem - loopin za 20.
http://www.krainazabawy.pl/bandai-loopi ... 18362.html
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: hutriel »

krystek pisze:Wiem, że nie w tym wątku, ale może ktoś skorzysta bo ja skorzystałem - loopin za 20.
http://www.krainazabawy.pl/bandai-loopi ... 18362.html
Ten wątek tylko dlatego odżył. ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Loopin' Louie

Post autor: Yavi »

Jest sens kupować do gry we dwoje?
Wiem, że przy pełnym składzie działa pewnie lepiej, ale czy próbował ktoś z Was grać we 2? :>
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: hutriel »

Yavi pisze:Jest sens kupować do gry we dwoje?
Wiem, że przy pełnym składzie działa pewnie lepiej, ale czy próbował ktoś z Was grać we 2? :>
Zawsze możesz grać na dwie ręce. I mówię to całkiem poważnie. I chyba "bawić się" jest bardziej odpowiednie niż "grać".
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: mig »

Yavi pisze:Jest sens kupować do gry we dwoje?
Wiem, że przy pełnym składzie działa pewnie lepiej, ale czy próbował ktoś z Was grać we 2? :>
na 2 osoby jest ok, a za tę cenę warto grę mieć, nawet po to by na wnuki czekała ;)
Na dwie ręce - genialny pomysł! zaraz przetestuję ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: sqb1978 »

Dobra namówiliście mnie :) kupiłem, będzie czekać aż córa podrośnie... o ile doczeka :P
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: mig »

MisterC pisze:W tej cenie, to można nawet wziąć dwa do dalszych modyfikacji.
Genialne :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: hutriel »

Ciekawe są również modyfikacje ze sterownikami prędkości i kierunku obrotu wieży. ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: DarkSide »

hutriel pisze:
Yavi pisze:Jest sens kupować do gry we dwoje?
Wiem, że przy pełnym składzie działa pewnie lepiej, ale czy próbował ktoś z Was grać we 2? :>
Zawsze możesz grać na dwie ręce. I mówię to całkiem poważnie. I chyba "bawić się" jest bardziej odpowiednie niż "grać".
To otwiera nowe możliwości, m.in. do wprowadzenia wariantu solo :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Loopin' Louie

Post autor: Yavi »

Naciągacze! Przez Was kupiłem :P
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Loopin' Louie

Post autor: Sekator »

A nie lepiej poczekać na Loopin' Chewie? :D
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Loopin' Louie

Post autor: zomboni »

Nienawidzę was! Kupiłem dwie sztuki... :twisted:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Loopin' Louie

Post autor: FortArt »

zomboni pisze:Nienawidzę was! Kupiłem dwie sztuki... :twisted:
Krystek, ja też przyłączam się do podziękowań.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Loopin' Louie

Post autor: mig »

Trzeba się spieszyć, bo jak tak dalej pójdzie, to cały nakład w tydzień się rozejdzie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ