Gra dla 8-letniej dziewczynki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Witam, jak w temacie - poszukuję gry dla ośmiolatki. Do grania za kompanów będzie miała zazwyczaj jedynie dziadków. Dobrze by było, aby gra chodziła poprawnie zarówno na 2, jak i na 3 i 4 osoby.
Cena: poniżej 100zł.

Cóż polecicie?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: mig »

Z mojego doświadczenia idealne byłyby Qwirkle (ciekawe zarówno dla wnuczki jak i dziadków). Znaleźć około stówki można bez problemu. Skaluje się fajnie.
Z innych to Carcassonne, Mały książę, Hej to moja ryba. Hitem są też Dobble i Mondo, ale nie wiem czy dziadkowie w grze tego typu będa mieli jakiekolwiek szanse ;)
I jeszcze Wsiąść do pociągu, ale trzeba by zainwestować w jakąś ciaśniejszą mapę dodatkowo.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Oj nie nie, carcassone odpada. Ją traktowałbym jako grę dla dorosłych. Qwirkle z tego co widzę to takie inne domino. I to do stówy będzie ciężko, tym bardziej, że przed chwilą już jakieś puzzle kupiłem, więc budżet spada do powiedzmy 6 dych.

Chyba bym bardziej stawiał ciut bardziej na czystą zabawę, niż na główkowanie. Pamiętajmy, że współgraczy (czyli głównie wspomnianych przeze mnie dziadków) będzie trzeba zaciągnąć do poznania zasad :). A tych jak sądzę im mniej, tym lepiej.


Mondo na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo ciekawa, ale już trochę wykracza poza budżet... może więc to dobble...
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: imssah »

Carcassone dla dorosłych? Na pewno z dodatkami. Mój młody (7 lat) od roku bez problemu ogarnia układanie kafelków.
Skoro czysta zabawa to może Uga Buga, Słowostworki
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: mig »

W Carcassonne spokojnie pograć mogą i dorośli i dzieciaki. 8 latka z którą regularnie gram Carcassonne przyswoiła błyskawicznie (jaką jedną z pierwszych gier). Akurat poziomu trudności bym się nie obawiał (zawsze można grać bez rolników i nie ma szans, żeby nie ogarnęła).

Qwirkle ja bym raczej do Scrabbli-light (dla analfabetów;) przyrównał niż domina. To jest calkiem przyzwoita gra jeśli chodzi i o jakość wydania i o trudność. Za 60zł faktycznie nie kupisz, ale jak się poszuka to za 90 dych można znaleźć:)

Dobble spokojnie się nada jeśli dziadkowie nadążą. To jest świetna gra, ale refleks jest tutaj kluczowy:) Z imprezówek typowych to trudno coś wybrać, bo 3 osoby w większości to minimum sensownej zabawy.

Spoko mogą być też Pędzące żółwie (ale na 2 osoby nadzwyczajne nie są). Niezle jest też Pan tu nie stał (i na 2-3 osoby chodzi dobrze). I jeszcze coś "kreatywnego" - np. SłowoStwory (choć też w kilka osób jest lepiej).
Zawsze też zostaje tania seria Egmontu (choć to chyba dla nieco młodszego gracza) - tutaj fajne zestawienie http://www.gamesfanatic.pl/2013/12/05/d ... go-swiata/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Z carccassonne chodzi o to, że są pewne reguły, przez które wszyscy współgracze muszą się przegryźć. Poza tym wszyscy współgracze - aby zagrać - muszą mieć chęć na pokombinowanie (bezmyślny chińczyk to to nie jest). Nie chcę ryzykować, że minimum trudu, który trzeba włożyć w zapoznanie się z grą i minimum trudu, który trzeba włożyć w samą rozgrywkę nie spowoduje, że dzieciak nie bardzo będzie miał z kim grać (lub też ona sama spasuje - zdaję sobie sprawę, że każdy od planszówek wymaga czego innego).

Proste dobble (lub coś w ten deseń) wydaję się być odpowiedniejsze w tym przypadku.
Może pędzące żółwie, ale muszę poczytać coś więcej niż opis na rebelu.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Vester »

Moja nie jest amatorką planszówek, ale uwielbia Stone Age. Czasami poprosi również o Hacjendę i Blockers. Widziała wiele, ale wraca tylko do tych.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Pixa »

Na 4 osoby fajnie by sie nadala "Kolejka" (50 zl), ale na mniej chodzi dosc slabo. Dzieci lubia tez "Pedzace zolwie" (60 zl) ale na 2 osoby slabo chodza i "Super farmera" (60 zl). Gra w ktora z emocjami i przyjemnoscia mogliby oprocz dziecka grac tez dziadkowie jest z pewnoscia "Kolejka".
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Nie doczytałem, że żółwie nie bardzo na 2 osoby. Odrzucam więc.

Super farmer wydaje się być dobrym, asekuracyjnym wyborem... choć z tego co widzę, to stuprocentowa losówka. Dobrze widzę?
No i może Hej To Moja Ryba.

Która skaluje się sensowniej? Dobble czy Hej to moja ryba?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Bea »

Mały Książe bardzo fanie chodzi na 2 osoby, polecę oprócz tego Wilki i owce i Tokaido :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Pixa »

TV3 pisze: Super farmer wydaje się być dobrym, asekuracyjnym wyborem... choć z tego co widzę, to stuprocentowa losówka. Dobrze widzę?
Tak, sto % losowosci co dla 8 latki wydaje sie bardziej zaleta jak wada.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Zastanawiam się, czy nie wypośrodkować tego. Między losowym farmerem, a trochę bardziej wymagającym pomyślunku małym księciem. Wypadłoby wtedy na dobble.





___________________________________________________


Się rypnęło chyba.... dziecko jakiegoś psa chce czy cuś ; )), a więc gry chyba nie będzie.

Nic to, przy jakiejś innej okazji mam pogląd w czym wybierać. Dzięki ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: mig »

To moze jakaś planszowke o psach? ;) albo choć kucykach? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Właściwie nie tyle pies, co jakiś Furby :). Budżet zamknięty w każdym razie ; ))))))
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Leander »

A może Panic Lab? U mnie ostatnio dobrze działało z 7-latką, ma kilka poziomów trudności, dziadków też znakomicie zaangażuje (pewnie polegną, ale poćwiczą głowy). Gra na spostrzegawczość, przetwarzanie informacji, krótka i tania.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

dzięki :), ale jak już pisałem, dziecko zażyczyło sobie coś innego i pomysł z grą upadł.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: adam_k27 »

TV3 pisze:Właściwie nie tyle pies, co jakiś Furby :). Budżet zamknięty w każdym razie ; ))))))
Furby???!!! Koszmar, nie kupujcie tego o ile nie jest za późno. Wiem że moda, pewnie kolezanki mają itd. Moim zdaniem nie ma gorszej zabawki. Mój syn dostał od dziadków jakiś czas temu - po tygodniu oddaliśmy do sklepu. Zabawka wymusza na dziecku aby się nią zajmować, czyli odpowiednią ilość razy każdego dnia trzeba ją łaskotać, bawić się z nią, rozmawiać, uczyć nowych słów, śpiewać jej piosenki, karmić itd. Inaczej Furby zachoruje i będzie cały czas smutny i wtedy trzeba go bodajże 10 razy dziennie zabawiać, karmić czy coś tam (już nie pamiętam) żeby wyzdrowiał. Do tego tego ustrojstwa nie da się wyłączyć - nie ma wyłącznika, najwyżej można wyjąć baterie, ale to nie jest prostą operacją, bo są one schowane gdzieś tam pod futerkiem i trzeba mieć śrubokręt. Trzeba go ululać do snu, albo zamknąć na dłuższy czas w jakimś ciemnym (i najlepiej dźwiękoszczelnym) pudełku żeby zasnął. Zdarzało się, że dzieci miały już iść spać ale Furby akurat nie miał ochoty i nawijał cały czas i przewracał oczami, wyłączyć normalnie się tego nie da. Mega-wkurzająca zabawka :evil:
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

heheheheee )))))))
Za późno za późno. Nie wiem, nie moje dziecko, chciała, ktoś tam zadecydował, zrzuta zrobiona, pluszak kupiony.
A że tydzień już temu przyszedł pocztą do mnie, zastanawiałem się, czy aby go dajmy na to nie spaczyć trochę... jakichś monologów go pouczyć, odzywek (bo jak rozumiem, uczy się chyba tego co się do niego mówi)...
Jednak stwierdziłem ostatecznie, że nie będę dziecku krzywdy robił niestabilną umysłowo zabawką. ; ))))))
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: rastula »

nic się nie poradzi - wpływ telewizji ( co można ograniczyć ) i rówieśników ( tu trudniej) jest olbrzymi. Marketingowcy to wiedzą i bezlitośnie wykorzystują.

przed rodzicami trudne zadanie , tak pokierować pragnieniami dziecka aby było ono szczęśliwe i jednocześnie zabawka miała jakiś sens ... na szczęście są klocki lego ;)

najgorsze co można zrobić to kupić dziecku grę i w nią z nim nie grać... nawet najdroższe prezenty nie zastąpią dziecku czasu z rodzicem ... niby proste - a tak rzadko o tym ludzie pamiętają


furby, monster high itp - m a s a k r a :(


ps. prosze tylko żeby nikt nie poczuł się osobiście urażony...nie taka była moja intencja - a moje dziecko ma dopiero 5 miechów - więc mogę być mądry :D
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Roczek minął, może tym razem uda się kupić grę ( już 9-latce ).

Założenia w sumie dość podobne:
- do stówy
- na 2 osoby - priorytet (może być 2-3 lub 2-4)
- jasna, krótka instrukcja / zasady


Gdyby tak np. Ticket to Ride Stany był tańszy i o połowę mniejszy - w to bym celował.
Gdyby tak było coś pośredniego między Dziećmi z Carcassone a normalnym Carcassone - też by mogło być.

Nie chcę klasycznej łamigłówki. Zastanawiam się, jak poprzednio nad:
- Super Farmerem (muszę tylko rozważyć tą sygnalizowaną, pełną losowość)
- może Mały Książę (tylko tutaj, jak widzę w instrukcji, trochę kombinowania jest przy doborze płytek, aby jak najwięcej bonusów wycisnąć, a nie wiem, czy na tym mi zależy)
- Mondo (ale tu też muszę jeszcze raz zerknąć na instrukcję, czy jakichś "niepotrzebnych" zależności kafelkowych w kontekście ciułania punktów nie ma)
- Wilki i owce (hmmm... znalazłem kilka marudzących osób na tę grę)

Czy może jeszcze jakaś fajna propozycja pojawi się w czyjejś głowie?
edyyta
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2014, 18:55

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: edyyta »

9 latka da radę bez problemu grać w zwykłe Carcassonne, ja gram z moją 6 latką i młoda naprawdę wymiata, kombinuje i daje radę wygrywać bez szczegolnych forów z mojej strony. Ja polecam dla dzieciaków :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Myślę, że zasady może ogarnąć, ale oprócz zasad w tej grze jest jeszcze istotny sposób / poziom grania. A poziom może być raczej znacząco wyższy u dorosłego niż u kilkulatki (ona będzie grać raczej z dorosłym).

Wolałbym więc wyeliminować to ryzyko i wybrać chyba coś, co wyrówna ten poziom niezależnie od wieku. Niech współgracz (dziadek lub babcia) też ma radość z (równorzędnego) grania.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Mało dostępne i pewnie ciut przepłacone - ale Mondo zamówione.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: TV3 »

Znów rok minął. Jeśli dobrze liczę - dzieciak ma już 10 lat.
Mondo się podobno nawet przyjęło. Gra z koleżankami. Lubi. Więc ciągnijmy temat.

- króciutkie zasady
- 2 osoby i więcej osób (chyba głównie koleżanki, dziadkowie - wydaje mi się - mniej)
- stówa maksymalnie

Przeleciałem wzrokiem poprzednie propozycje w tym temacie. Kilka kafelkowych propozycji odrzucam (aby w tym kontekście nie powielać Mondo). Zastanawiam się nad:
- Super Farmer
- Panic Lab
- Dobble

Gdzie więcej frajdy?

... czy coś jeszcze, niewspomnianego znalazłoby się?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 8-letniej dziewczynki

Post autor: Gromb »

No doszła przecież znakomita gra: Patchwork. Dla dziewczynki jak znalazł.
I może zabrzmi to dziwnie, ale Talizman może być strzałem w dziesiątkę (nawet podwójnym :wink: )
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ