Asy przestworzy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Asy przestworzy

Post autor: janekb »

Słyszał ktoś coś o tym? Foxgames ma to jutro wypuścić. M. Wallace jest autorem, ale w internecie nic na ten temat nie potrafię znaleźć. Tematyka interesująca, ale widząc inne gry, które wydają zastanawiam się co to jest warte.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: TTR_1983 »

janekb pisze:Słyszał ktoś coś o tym? Foxgames ma to jutro wypuścić. M. Wallace jest autorem, ale w internecie nic na ten temat nie potrafię znaleźć. Tematyka interesująca, ale widząc inne gry, które wydają zastanawiam się co to jest warte.
Bo to takie wydawnictwo jest właśnie. wypuszczają grę na rynek, o której nic nie wiadomo i myślą, że ludzie w ciemno się rzucą na nią.
BTW wypuszczają jutro też WP i tak szkaradnej okładki pudełka dawno już nie było w Polsce.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: janekb »

BTW wypuszczają jutro też WP i tak szkaradnej okładki pudełka dawno już nie było w Polsce.
No i właśnie patrząc na WP nie chciałbym kupić gry w ciemno, chociaż nie ukrywam, że temat mnie kusi. Na FB napisali, że instrukcja na dniach się pojawi w internecie (trochę dziwna polityka, skoro gra jutro się pojawia w sklepach, a dopiero po jej premierze umieszczą instrukcję, chyba że liczą na dużą sprzedaż za nim wyjdzie, że to będzie nic specjalnego), i że gra ma premierę jutro w kilku krajach. Hmmm
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Jarek B. »

mulek18 pisze:Bo to takie wydawnictwo jest właśnie.
Panie mulek18, FoxGames działa raptem trochę ponad 2 miesiące ale widzę, że tak krótki czas wystarczył Panu na dogłębną analizę naszych słabych stron.
mulek18 pisze:wypuszczają grę na rynek, o której nic nie wiadomo i myślą, że ludzie w ciemno się rzucą na nią.
Proszę porzucić dalsze próby czytania w naszych myślach. Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy na FB, instrukcja udostępniona będzie w najbliższych dniach, zapewne jutro. Czyli w momencie premiery gry.
Nie liczę na "rzucanie się w ciemno" na jakąkolwiek grę ponieważ czasy "rzucania się" na towary w sklepach mamy już dawno za sobą. Wiem, że wielu graczy przed zakupem zapozna się z instrukcją i na tej podstawie podejmie decyzję o ewentualnym zakupie. I na tym mi zależy, ponieważ wolę aby tę grę (i każdą inną) kupiło mniej klientów ale takich, którzy będą z niej zadowoleni. Nie ma bowiem nic gorszego dla wydawcy niż gracz wprowadzony w błąd.
I właśnie z tego powodu wprowadziłem na okładkach naszych gier ikonki informujące o poziomie trudności gier. Proszę zwrócić uwagę, że na "Władcy Pierścieni" i "Asach przestworzy" znajdują się ikonki oznaczające grę rodzinną. I gracze zainteresowani takimi właśnie grami powinni po nie sięgać. Gry nieco bardziej skomplikowane planuję w przyszłym roku.

W razie jakichkolwiek pytań bardzo proszę o kontakt: foxgames@foxgames.pl.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 23:19 przez Jarek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

W takim razie można prosić co nieco o grze Asy Przestworzy? Generalnie mam zaufanie do gier M(istrza) Wallace`a, ale ma na swoim koncie również dość zróżnicowane gry i chyba jednak raczej lepiej odnajduje się w cięższych tematach niż rodzinnych.

Tym bardziej, że skoro gra ma trafić w pierwszej kolejności do Empików, to pewnie przed świętami zbyt wiele informacji na forum/w serwisach planszówkowych się o niej nie pojawi...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Jarek B. »

mig pisze:W takim razie można prosić co nieco o grze Asy Przestworzy?
Jutro wkleję tu opis gry, który umieścimy na naszym profilu FB oraz udostępnię link do instrukcji gry.
mig pisze:Generalnie mam zaufanie do gier M(istrza) Wallace`a, ale ma na swoim koncie również dość zróżnicowane gry i chyba jednak raczej lepiej odnajduje się w cięższych tematach niż rodzinnych.
Jasne, Wallace dla każdego gracza jest przede wszystkim autorem dobrych gier "wagi ciężkiej". A "Asy" to gra zdecydowanie rodzinna. Zgrabna, z prostymi zasadami, szybką rozgrywką, pewną losowością. Czyli z wszystkim tym, co sprawi że ojcowie będą mogli pograć z synami i wprowadzić ich w świat gier.
Jutro podrzucę garść informacji.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: nahar »

A co to w ogóle jest Foxgames?

W sieci nic nie ma, a jeśli coś mnie zniechęca do firmy to profesjonalna strona na FB.

Asy bym i może kupił, bo tematyka jest super, ale zestaw pod choinkę już skompletowany. Nie ma jak marketing przed świętami. Nic nie wiadomo o grze, nic o wydawnictwie. Świąteczne prezenty kupione już, a tu nagle info, że jest taka gra.

A i właśnie sobie o nich poczytałem, i jak rozumiem należą do Empiku. To ja podziękuję.
Bojkot tej firmy jest obywatelskim obowiązkiem każdego, komu zależy na rynku księgarskim w tym kraju. Nie ma jak 360 dni terminu płatność FVAT :lol: :lol:

Kupie sobie wersję ENG. Albo żadną.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: Tycjan »

nahar pisze:A co to w ogóle jest Foxgames? W sieci nic nie ma...
Nie przesadzał bym z tym "nic" http://scheherazade.znadplanszy.pl/2013 ... odzi-nowe/ a jak poszukasz to znajdziesz jeszcze więcej :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: nahar »

Racja.
Tak na szybko napisałem - po przejrzeniu google jest trochę newsów.

Ale o grach nic właściwie nie ma. Poza FB.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Asy przestworzy

Post autor: Fleschu »

Władca Pierścieni jest na bgg. Ale Asów nie udało mi się znaleźć.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Asy przestworzy

Post autor: mig »

Strona wydawnictwa by sie faktycznie przydała - nie wszyscy kochają FB. Ale pewnie wkrótce powstanie. Wydawnictwo jest chyba niewielkie (choć jest częścią dużej grupy medialnej (?) i pewnie nie ze wszystkim sie zdążyli wyrobić. Ale stoi za tym doświadczony profesjonalista, wiec nie sądzę, źeby nie udało sie szybko nadrobić zaległości.
Kojarzę coś, ze w planach było wydanie przed świętami tylko bodajże 3 gier, a Asy i Władca mieli byc po Nowym Roku. Zdążyli wydać szybciej, więc nie trzymają w magazynach.
Faktycznie, szkoda ze tylko w Empiku jest obecnie. Zwykle jest on cenowo... hmm... nieatrakcyjny?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 00:35 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Lothrain »

To akurat część polityki, że przed Świętami gry będą tylko w Empikach. Mówił o tym nieco zniesmaczony Trzewik na podcaście. Potem powinny się pojawić w szerszej dystrybucji w innych sklepach z planszówkami.
A jak Foxgames trochę okrzepnie to i strona się pewnie pojawi z prawdziwego zdarzenia. Na razie i tak cudu dokonali, że się z tymi premierami wyrobili przed Świętami. Pożyjemy, zobaczymy, dajmy im szansę. W końcu Maestro Jarek to firmuje.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: yosz »

Lothrain pisze:To akurat część polityki, że przed Świętami gry będą tylko w Empikach. Mówił o tym nieco zniesmaczony Trzewik na podcaście. Potem powinny się pojawić w szerszej dystrybucji w innych sklepach z planszówkami.
Moim zdaniem Trzewik trochę przesadził. Oczywiście można doszukiwać się spiskowej teorii, że to ruch po to żeby wykosić konkurencję. Ale można też uwierzyć na słowo Jarkowi - wydawnictwo ruszyło w październiku. W niecałe dwa miesiące wydali 3 gry i trochę mało czasu żeby jeszcze załatwić sieć dystrybucji. Każdy wybierze swoją wersję - ja wierzę na słowo Jarkowi.
A jak Foxgames trochę okrzepnie to i strona się pewnie pojawi z prawdziwego zdarzenia. Na razie i tak cudu dokonali, że się z tymi premierami wyrobili przed Świętami. Pożyjemy, zobaczymy, dajmy im szansę. W końcu Maestro Jarek to firmuje.
Dokładnie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
trzewik

Re: Asy przestworzy

Post autor: trzewik »

No ale czemu przesadziłem. Złego słowa nie powiedziałem! Powiedziałem jak jest (że gry Fox Games będą w grudniu tylko w Empiku) i że to mi się nie podoba i tyle. Całej sprawie poświęciłem dwa zdania. Nie mogę powiedzieć, że coś mi się nie podoba, bo to już przesada?

Rozmawiałem z FoxGames po tej audycji, zostałem poinformowany, że nie jest to część polityki, lecz kłopoty rozruchowe i że w przyszłości gry Foxa będą w Empiku i w sklepach z grami równolegle. Uważam, że to świetna wiadomość.

W Gliwicach Empik jest mały i mocno nie po drodze, przez to nowości Foxa w rękach jeszcze nie miałem (a nowości Barda, czy Egmontu i owszem), więc o samych grach trudno mi dyskutować. Jak tylko dostanę je w swoje ręce, z olbrzymią radością pochwalę robotę tego wydawnictwa - działalność Egmontu pod dowództwem Jarka zawsze, we wszystkich wywiadach i wypowiedziach podawałem jako wzorową - uważam, że robił on najlepszą w Polsce robotę w promocji naszego hobby.
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Jarek B. »

Konstruktywna krytyka jest bardzo wskazana. Chłoszczcie mnie gdy tylko na to zasłużę ;-)

Wszystkie instrukcje do naszych gier dostępne są już w osobnym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=27116

A przy okazji, za moment na naszym profilu FB (http://www.facebook.com/FOXGAMESpl) ujawniam kolejną nowość z liskiem na pudełku.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Asy przestworzy

Post autor: konev »

Jarek B. pisze:Konstruktywna krytyka jest bardzo wskazana. Chłoszczcie mnie gdy tylko na to zasłużę ;-)
Proszę bardzo: małe jakieś te wszystkie gry :twisted: ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

konev pisze:
Jarek B. pisze:Konstruktywna krytyka jest bardzo wskazana. Chłoszczcie mnie gdy tylko na to zasłużę ;-)
Proszę bardzo: małe jakieś te wszystkie gry :twisted: ;)
Właśnie - dodatki się nie zmieszczą. No i jak taki liliput na półce będzie się prezentował! To już wolę pudełka z powietrzem ;)

Godzinę mi zajęła jazda do najbliższego Empiku. Łażę po sklepie i szukam Asów. Szukam, szukam i nic. W końcu idę do obsługi i pytam o co kaman. Ano mają na zapleczu, bo dziś przyszły, ale nie spodziewali się, że będzie ktoś zainteresowany więc pewnie dziś już nie będa mieli czasu wrzucić na sklep. Trzeba przyjechać jutro a najlepiej pojutrze. Cóż, pewnie poczekam do stycznia... :/
Dobrze, że to nie polityka wydawnicza, bo od wielu "naszych" sklepów Empik mógłby się naprawdę dużo nauczyć...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Jarek B. »

Wiedziałem, że można na Was liczyć ;-)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: adalbert »

Wiem, że jest osobny wątek na zasady, ale tylko krótkie pytanie o działanie karty Siły ognia: jest remis, obaj gracze mają tę kartę i obaj ją zagrywają. Kto wygrywa?
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Asy przestworzy

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

adalbert pisze:Wiem, że jest osobny wątek na zasady, ale tylko krótkie pytanie o działanie karty Siły ognia: jest remis, obaj gracze mają tę kartę i obaj ją zagrywają. Kto wygrywa?
Cześć,

w instrukcji jest taki podpunkt:
W wypadku remisu nikt nie zdobywa karty zwycięstwa, a aktywny gracz przekazuje inicjatywę swojemu przeciwnikowi.

Tak więc własnie ją stosowałbym w opisanym przez Ciebie przypadku. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, daj znać.

Pozdrawiam,
Michał
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: mig »

Planujecie stworzenie profilu gry na BGG?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Asy przestworzy

Post autor: yosz »

trzewik pisze:No ale czemu przesadziłem. Złego słowa nie powiedziałem! Powiedziałem jak jest (że gry Fox Games będą w grudniu tylko w Empiku) i że to mi się nie podoba i tyle. Całej sprawie poświęciłem dwa zdania. Nie mogę powiedzieć, że coś mi się nie podoba, bo to już przesada?
Ok - nie zrozumiałem dokładnie. Po prostu odniosłem wrażenie że sugerujesz że jest to celowy zabieg wydawcy przed świętami gdzie wiadomo, że będzie największa sprzedaż. Dopowiedziałem sobie - sorry.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Andy »

Przeczytałem instrukcję do Asów Przestworzy i moje rozumienie kategorii "gra rodzinna" legło w gruzach. Wydawało mi się dotąd, że dotyczy ona po prostu gier, do których mogą zasiąść przedstawiciele kilku pokoleń, a ci najmłodsi będą w stanie walczyć z pozostałymi bez żadnych form "wspomagania". Asy Przestworzy zostali określeni jako gra dla graczy od lat 8. Otóż znam rodziny, które grają z osobami w tym wieku lub niewiele starszymi (bez dawania żadnych forów!) np. w Szoguna, Suburbię, czy 7 Cudów. Zdarza się, że juniorzy wygrywają.

Tymczasem mechanizm Asów Przestworzy jest nieznacznym rozwinięciem gry w wojnę: każdy z graczy wykłada z ręki kartę, zwycięża gracz, który zagrał kartę o wyższej wartości. Oczywiście wiem, że używa się także "kart zwycięstwa", ale jest ich tylko pięć, a ich działanie i moment zagrania są zupełnie oczywiste. Jest to więc wg mnie typowa gra dla młodszych dzieci i to raczej jako wprowadzenie do planszówek/karcianek.

Osadzenie gry w "realiach walk powietrznych z czasów pierwszej wojny światowej" to zabawne sformułowanie, jako że gra mogłaby równie dobrze dotyczyć zbierania grzybów albo sprzątania sali w przedszkolu. Oczywiście nic złego w wyborze akurat tej tematyki, ale cóż z tego, skoro w "realiach gry" Nieuport 17c1 (uzbrojony w jeden karabin maszynowy) ma parametr "siła ognia" 4, identycznie jak Fokker D.VII, wyposażony w dwa karabiny maszynowe.

Jako przykład gry rodzinnej poświęconej tej samej tematyce i wiernej realiom historycznym (przy założonej prostocie mechaniki) wskazałbym serię Wings of War. A może czegoś nie zrozumiałem, czytając instrukcję Asów Przestworzy? Ciekaw jestem opinii tych, którzy zagrali.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: Odi »

Na GF też był wywiad z JarkiemB o FoxGames :wink:
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Asy przestworzy

Post autor: adalbert »

Osadzenie gry w "realiach walk powietrznych z czasów pierwszej wojny światowej" to zabawne sformułowanie, jako że gra mogłaby równie dobrze dotyczyć zbierania grzybów albo sprzątania sali w przedszkolu. Oczywiście nic złego w wyborze akurat tej tematyki, ale cóż z tego, skoro w "realiach gry" Nieuport 17c1 (uzbrojony w jeden karabin maszynowy) ma parametr "siła ognia" 4, identycznie jak Fokker D.VII, wyposażony w dwa karabiny maszynowe.
Nie no, osadzenie w realiach jest niewątpliwe, ale fakt, że mechanika jest baaardzo prosta.
A na opinie graczy trzeba jeszcze poczekąć, bo gra trafiła do sprzedaży wczoraj ;)
ODPOWIEDZ